Μετάβαση σε περιεχόμενο

βαλιτσα


SIFOS

Recommended Posts

κοριτσια,

καλημερα.Ξερω πως το θεμα εχει ανοιχτει πολλες φορες, αλλα γενικα δε μπορω να βγαλω ακρη.Θα ηθελα λοιπον μανουλες που ηδη γεννησαν και περασαν αυτην την εμπειρια να μας που ακριβως τι ειχαν παρει μαζι τους στο μαιευτηριο και τι τελικα χριεαστηκαν, για να εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα.Τα βιβλια μπορει να λενε πολλα, αλλα νομιζω οτι η προσωπικη εμπειρια σε τετοια θεματα ειναι περισσοτερο πολυτιμη.

Επισης, μια δευτερη ερωτηση που εχω ειναι η εξης. Εμενα με παρακαολουθει μονο η γυναικολογος μου. Μαια θα υπαρχει στο νοσοκομειο η πρεπει να βρω αλλη ξεχωριστη απο τη γυναικολογο μου;Η δε θα χρειαστω μιας και η γιατρος μου ειναι και μαιευτηρας;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαία υπάρχει στο μαιευτήριο (ειναι το προσωπικό του νοσοκομείου και υπάρχουν ατομα) μην φανταστείς όμως οτι είναι όλη την ώρα δίπλα σου. Αν θες κάτι τέτοιο μπορείς να το συζητήσεις με τη γυναικολόγο σου γιατί σίγουρα συνεργάζεται με μαίες να έχεις δίπλα σου αλλα με πληρωμή). Και να ξέρεις ότι είναι πολή συμαντικό να έχεις μαια μαζί σου για την ψυχολογία σου!!!

Τώρα η βαλίτσα έχει:

2 πυτζάμες

1 ρόμπα

εσώρουχα -σουτιέν

παντόφλες

πετσέτα

καλλυντικά

οδοντόκρεμα-οδοντόβουρτσα-βούρτσα

κινητο-φορτιστή

σαμπουάν-αφρόλουτρο

πανάκια για το μωρό που θα ακουμπάς πάνω σου.

αν ξέχασα κάτι κορίτσια συμπληρώστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...