Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

@babybaby πάντα πριν το πάρω μιλάω με τον γιατρό μου. Χωρίς χοριακη. Ναι απειχαμε δεν κάναμε που λέω εγώ φανατικά. Οπότε να πάω να ξανά κάνω χοριακη θα με εξαντλήσει πάρα πολύ ψυχολογικά.. Και έτσι και Αλλιός περνώ ένα φάρμακο που δεν πρέπει να είναι έγκυος οπότε ειμαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@babybaby πάντα πριν το πάρω μιλάω με τον γιατρό μου. Χωρίς χοριακη. Ναι απειχαμε δεν κάναμε που λέω εγώ φανατικά. Οπότε να πάω να ξανά κάνω χοριακη θα με εξαντλήσει πάρα πολύ ψυχολογικά.. Και έτσι και Αλλιός περνώ ένα φάρμακο που δεν πρέπει να είναι έγκυος οπότε ειμαι σίγουρη. 

Α οκ... μαλιστα... αντε να δουμε τοτε.. τι να πω, τα καλυτερα ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!:)

Καλημέρα..

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Α οκ... μαλιστα... αντε να δουμε τοτε.. τι να πω, τα καλυτερα ευχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ. Κι σε εσένα τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

@babybaby Εεεε...μην απογοητεύεσαι ακόμα....ούτως ή άλλως και για την εγκυμοσύνη ισχύουν τα πονάκια....κ εγώ ξύπνησα και ένιωθα σαν να έχω ήδη αδιαθετήσει,αλλά δεν ...ακόμα τουλάχιστον!!!

@NikhNikh Καλή αρχή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια τι θα κάνετε σήμερα.; ευχηθείτε μου να τα πάω καλά σήμερα 1η μέρα σε δουλειά..! 

Καλή δύναμη κ καλη επιτυχία!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια τι θα κάνετε σήμερα.; ευχηθείτε μου να τα πάω καλά σήμερα 1η μέρα σε δουλειά..! 

Καλημερα!! Καλη αρχη!⭐️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o κατάλαβα έχεις θέμα με τον θυροειη; γιατί έχω κι εγώ και τον ρυθμιζω. 

Έχω δυστυχώς...παλεύω να τον ρυθμίσω αλλα ειναι λίγο αντιδραστικός ο άτιμος! Έχω hashimoto, αυτοάνοσο.. Αυτόν εχεις και εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Καλησπέρα! 

@NikhNikh καλή αρχή κορίτσι!

@Νινα85 πως είσαι κορίτσι μ σήμερα?

@babybaby μοιάζουν πολύ τα συμπτώματα γιαυτό μην δίνεις σημασία σε τίποτα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o & @NikhNikh έχω και εγώ Χασιμότο απο 12 ετών αλλά στα 17 σταμάτησα να παίρνω χάπι και απο τότε δεν έχω ξαναπάρει, κάνω εξετάσεις κάθε 6μηνο και ο ενδοκρινολογος μού έχει πει οτι στη φάση που βρίσκεται τώρα είναι μια χαρά!! Έχω μόνο υψηλά αντισώματα (τα ΑΝΤΙ Tpo), όλες οι άλλες τιμές είναι στα φυσιολογικά όρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Mariloux εγώ ξεκίνησα με αυξημένα αντισώματα αλλα καλή TSH, αλλα ανέβηκε πάνω απο 2 στην πορεία και επειδή επηρεάζει και τη σύλληψη αλλα και την έκβαςη μιας πιθανής εγκυμοσύνης μου ξεκίνησε θεραπεία για σταθεροποίηση... Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις χάπι ποτε ξανά. Εμένα να σου πω την αλήθεια μου έπεσε λίγο βαρύ στην αρχή αλλα τώρα κάπως έχω αρχίσει και το χωνεύω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux Σου εύχομαι να μην χρειαστεί να το ξαναπάρεις το χάπι και σύντομα μανούλα!!

@Elena o Καλή επιτυχία!!

@Scooby! Το στήθος μου με έχει τρελάνει....πόνο και φαγούρα κ ειδικά ο αριστερός μαστός,έχω και κάτι λίγα πονάκια στην κοιλιά,αλλά ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος.......δεύτερη μέρα...άντε να δούμε!!Εσύ τί κάνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

@Νινα85 αυριο το πρωι θα κανεις το τεστακι;;;

Έτσι λέω.....πρώτα ο Θεός,αν δεν αδιαθετήσω.....αν είμαι έγκυος,πραγματικά τα συμπτώματα είναι ίδια με της εγκυμοσύνης,εκτός από το στήθος  που έχει δώσει ρεσιταλ και την ανεβασμένη θερμοκρασία...όλη μέρα από 36.8 μέχρι 37.1,αλλά όταν ξύπνησα που την πήρα ήταν 35.7 μόνο,βέβαια δεν την έχω ξαναπάρει όταν ξυπνάω....αν δεν πιω καφέ δεν θυμάμαι ούτε το όνομα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι σου το ευχομαι ολοψυχα! εμενα μου εχει κανει εντυπωση πως και τον περασμενο μηνα που αρχισα τις προσπαθεις και αυτον εχω πονους περιοδου περιπου μια βδομαδα πριν. αλιοτερα ποτε δεν ειχα πονακια τοσο νωρτερα, σε σημειο που τον περασμενο μηνα ημουν σιγουρη οτι ηταν απο την εμφυτευση! ελεος! αυτον τον μηνα ειμαι προετοιμασμενη οτι απλως ειναι πονοι περιοδου νωριτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh πολύ καλή αρχή κοριτσάκι μου! Νομίζω θα είναι ωραί να απασχολείσαι με κάτι! Εμένα με βοηθάει η δουλειά γιατί το μυαλό ξεφεύγει!

@Elena o δεν είμαι γιατρός.... αλλά ήμουν στην ενδοκρινολόγο (μεγάλο μαιευτήριο) πριν μια βδομάδα και μου έλεγε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 2. Εγώ έμεινα έγκυος με 3. Το επιθυμητό είναι το 2!!! Μην σε αγχώνει. Η TSH πέφτει άμεσα. Παίρνω χάπι πολλά χρόνια και τον έχω ρυθμίσει πολλές φορές. Για το 1,9 που γράφεις σου αύξησε τη δόση?

@babybaby και @Νινα85 τα έχουν πει πολλές κοπέλες.... τα συμπτώματα είναι τα ίδια! Δυο φορές έμεινα έγκυος ... και τις 2 περίμενα να έρθει από μέρα σε μέρα. Σε αυτό που λες @babybaby ότι πλέον πονάς πιο πολύ.... είναι ίσως επειδή το έχεις στο μυαλό. Και εγώ το ένιωθα. Όταν δεν προσπαθείς για μωράκι....η περίοδος είναι απλά αναγκαίο κακό. Δεν ασχολούμαστε μαζί της!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@NikhNikh πολύ καλή αρχή κοριτσάκι μου! Νομίζω θα είναι ωραί να απασχολείσαι με κάτι! Εμένα με βοηθάει η δουλειά γιατί το μυαλό ξεφεύγει!

@Elena o δεν είμαι γιατρός.... αλλά ήμουν στην ενδοκρινολόγο (μεγάλο μαιευτήριο) πριν μια βδομάδα και μου έλεγε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 2. Εγώ έμεινα έγκυος με 3. Το επιθυμητό είναι το 2!!! Μην σε αγχώνει. Η TSH πέφτει άμεσα. Παίρνω χάπι πολλά χρόνια και τον έχω ρυθμίσει πολλές φορές. Για το 1,9 που γράφεις σου αύξησε τη δόση?

@babybaby και @Νινα85 τα έχουν πει πολλές κοπέλες.... τα συμπτώματα είναι τα ίδια! Δυο φορές έμεινα έγκυος ... και τις 2 περίμενα να έρθει από μέρα σε μέρα. Σε αυτό που λες @babybaby ότι πλέον πονάς πιο πολύ.... είναι ίσως επειδή το έχεις στο μυαλό. Και εγώ το ένιωθα. Όταν δεν προσπαθείς για μωράκι....η περίοδος είναι απλά αναγκαίο κακό. Δεν ασχολούμαστε μαζί της!

 

Μακαρι μακαρι μακαρι να εχεις δικιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby δεν στο λέω για να σε καλοκαρδίσω! Έτσι είναι! Σου εύχομαι να είσαι αυτό το μήνα αλλά και να μην είσαι θα είσαι έναν από τους επόμενους. Και μετά θα γράφεις και εσύ σε κάποια άλλη κοπέλα αυτό που σου λέω! Για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν, να είμαστε αρκετά αισιόδοξες και να μην φοβόμαστε αυτό με τα συμπτώματα που είναι κοινά αλλά ούτε και να "βλέπουμε" συμπτώματα από τη λαχτάρα μας γιατί μετά προσγειωνόμαστε απότομα. Κρίμα για τους εαυτούς μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elena o είπε:

Έχω δυστυχώς...παλεύω να τον ρυθμίσω αλλα ειναι λίγο αντιδραστικός ο άτιμος! Έχω hashimoto, αυτοάνοσο.. Αυτόν εχεις και εσυ?

Όχι δεν έχω θέμα τέτοιο έχω οζο στον θυροιδη 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.. Δεν θα είναι κάθε μέρα θα είναι κάθε Κυριακή. Σχεδόν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...