Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις On 7/12/2017 at 7:08 ΜΜ, ο/η Elena o είπε:

Γεια σας και απο μένα! Έκανα επαναληπτικές για το θυρεοειδή και η ΤSH Ειναι οριακά.... Άλλο ένα μείον γ αυτο το μήνα.. Ας ελπίσουμε στον επόμενο λοιπόν! @Νινα85 εσυ πως είσαι? πλησιάζουν οι μέρες! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα!

Όταν λες οριακά δλδ πόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

@NikhNikhευχαριστω πολυ!

@Νινα85 πως είσαι?

@babybaby έχεις γενέθλια ?? 

Καλά είμαι....λίγα πονάκια χαμηλά,λίγο το στήθος...άντε να δούμε!!Γιορτάζει το όνομά της σήμερα....η σύλληψη της αγίας Άννης και η σημερινή μέρα συμβολίζει το τέλος της στειρότητας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby χρόνια πολλά κορίτσι μου! Εύχομαι κάθε επιθυμία σου να την υλοποίησεις! Πολύχρονη να χαίρεσαι το ονοματάκι σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Απολογούμαι εξαρχής για το μακροσκελές κείμενο. Σας διαβάζω μήνες και είναι σαν να σας ξέρω. Είστε όλες τόσο γλυκές. Η καθεμία με το χαρακτήρα της. Είναι ωστόσο η πρώτη φορά που γράφω. Το θέλησα αρκετές φορές αλλά δίστασα. Δεν θα ήθελα να σταθώ στη δική μου ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ιστορία. Θα σας πω απλά ότι τους τελευταίους 13 μήνες έζησα μια εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 30η βδομάδα και στη συνέχεια μια αποβολή στην 7η. Το να μαζέψω (να προσπαθήσω τουλάχιστον) τα κομμάτια μου...μονόδρομος. Σε όλο αυτό το διάστημα είστε σχεδόν αποκλειστικά οι μόνες που μου δίνετε κουράγιο. Παρόλο που οι ιστορίες μας διαφέρουν, ο σκοπός είναι ο ίδιος. Παίρνω πραγματικά κουράγιο από την υπομονή και επιμονή σας. Δεν θα ήθελα να αναφερθώ προσωπικά στην κάθεμια σας, ωστόσο @karen θα ένιωθα άσχημα αν δεν σου πω πόσο πολύ σε εκτιμώ και υποκλίνομαι στη δύναμη σου. Και φυσικά σε ολα τα κορίτσια. Τις μικρούλες @Scooby!, @NikhNikh, την @Athena D., την @peacock, τη @Mariloux και όλα τα άλλα κορίτσια. Απλά  αυτά τα ονόματα μου ήρθα πρώτα στο μυαλό. Καμιά φορά αισθάνομαι μπροστά σας "λίγη" όταν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε. Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω σήμερα είναι το μήνυμα της @NikhNikh. Κορίτσια μου έχει απόλυτο δίκιο. Μην φθείρεστε κάθε μήνα. Και επίσης να σας πω ότι καλά τα test και οι χοριακές (ακόμα και οι υψηλές) αλλά αυτά είναι μόνο η αρχή. Ένα θετικό τεστάκι ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν σημαίνει πάντα και μωράκι στην αγκαλιά. Σας εύχομαι ολόψυχα υγεία πάνω από όλα και έπειτα να αποκτήσετε αυτό που τόσο επιθυμείτε. Σας φιλώ όλες.

Αχ Dim λυπάμαι πραγματικά  για την κατάληξη της εγκυμοσύνης σου  ?και όχι μόνο γραπτά ειλικρινά και πίστεψε μου με πονάει πολύ η κάθε άσχημη κατάσταση που περνάει η καθεμιά σας ή αρνητικές χοριακες οι παλλινδρομες οι προσπάθειες  που δεν αποδιδουν ειτε με φυσικό ή με Ivf  η δεν ξέρω και εω τι άλλο το καθετί που περνάει και εελςν ν αντιμετππιεει η κθεθεμια μας. Μεγάλο κείμενο με όμορφα λόγια και κακώς που δεν μας έγραφες τόσο καιρό και μόνο παρακολουθούσες. Να μην αισθάνεσαι καμία φορά λίγη η καθεμιά με το δικό Της Γολγοθά  άι πάντα από εμάς θα υπάρχει άλλη με μεγαλύτερο αλλά υτουτο που περνάει  η καθεμιά μόνη της οσε σε σησηση η με άλλες είναι αρκετο μεγάλο.  Πολλές φορές θέλω να γράψω πολλά άλλα δεν το κανω για μην παρεξηγηθώ από καμία και ειδικά από κοπέλες που είναι στην αρχη όσον αφορά την εξωσωματική,υπογονιμοτητα αλήθειες που είναι πικρές δυστυχώς έτσι είναι και δεν αλλάζουν. Ξέρω ότι ένα θετικό τεστ δεν σημαίνει μωράκι στην αγκαλιά είναι το ξεκίνημα όμως μη στεναχωριέσαι μιλάς από πλευρά είσαι πληγωμένη θυμωμένη να σε καταλάβω απόλυτα όχι δεν μπορώ αλλά ελάχιστο μπορώ να σε καταλάβω πως νιώθεις. Να σαι καλά με τον αντρουλη. σου να περνάτε όμορφα και ότι είναι να έρθει θα έρθει έστω και καθυστερημένα  ?????????Υγεία και αΓαπη να έχουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συζήτηση συνέχιζεται περί εγκυμοσύνης και προσπαθειών εξετάσεων άγχους ανησυχίες φοβίες παρακάλια ευχές  γιατρών κέντρων ωαριων  σπέρματος  ωοληψιες σαλπιγγογραφιες ορμονικες εξετάσεις  απορίες και γνώμες και ένα σωρό μόνο που η συζήτηση άνοιξε από την ακουμπώ δεν θυμάμαι διορθωστεμε έτσι χωρίς λόγο για να ξεχαστούμε  ???Στολίσατε δεν είδα φώτο με τα δέντρα σας ή τα καράβια  ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://simeiakairwn.wordpress.com/2016/12/09/η-προσευχή-της-αγίας-άννης-και-η-ευχή-στ/
Η ελπίδα των ατέκνων και των μη δυναμένων τεκνοποιείν είναι η Αγία Άννα. Και Αυτή μαζί με τον σύζυγο της τον Άγιο Ιωακείμ με θερμές προσευχές, δάκρυα, συνεχείς παρακλήσεις ικέτευαν τον Θεό να τους χαρίσει ένα παιδί. Τέλος, ο Θεός εισάκουσε τις προσευχές τους και στα 69 χρόνια της αξιώθηκε να γίνει η μητέρα της μητρός του Θεανθρώπου μας Ιησού Χριστού.

''Έχω χάσει την πίστη μου στο Θεό... Ελπίζω να ζήσω ένα θαύμα, εύχομαι η ζωή να με κάνει να πιστέψω ξανά...''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω λίγο άσχημα γιατί η συγκεκριμένη συζήτηση  είναι πιο ευχάριστη και μάλλον σας έριξα με το μήνυμα μου. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός σε καμία περίπτωση. Δεν ήθελα να φανώ απαισιόδοξη. Γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και σε ό,τι αφορά την εγκυμοσύνη πριν μπω στη διαδικασία πίστευα ότι το "δύσκολο" κομμάτι της εγκυμοσύνης είναι το να μείνει μια γυναίκα έγκυος. Αυτό ήθελα να μεταφέρω χθες. Ότι αυτό είναι σίγουρα η αρχή αλλά δεν αρκεί. Anyway. Ο γραπτός λόγος τα έχει πάντα αυτά....

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε @karen όλα τα κορίτσια και μακάρι σύντομα να μαθαίνουμε ευχάριστα νέα για όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου, σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!!! Μακαρι η σημερινη ημερα να βοηθησει ολες μας να τεκνοποιησουμε!!!!!!

@NikhNikh κι εγω δεν τα θυμαμαι τα ονοματα, παμε λοιπον αλλη μια οποια θελει, εμενα με λενε Άννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

Νιώθω λίγο άσχημα γιατί η συγκεκριμένη συζήτηση  είναι πιο ευχάριστη και μάλλον σας έριξα με το μήνυμα μου. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός σε καμία περίπτωση. Δεν ήθελα να φανώ απαισιόδοξη. Γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και σε ό,τι αφορά την εγκυμοσύνη πριν μπω στη διαδικασία πίστευα ότι το "δύσκολο" κομμάτι της εγκυμοσύνης είναι το να μείνει μια γυναίκα έγκυος. Αυτό ήθελα να μεταφέρω χθες. Ότι αυτό είναι σίγουρα η αρχή αλλά δεν αρκεί. Anyway. Ο γραπτός λόγος τα έχει πάντα αυτά....

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε @karen όλα τα κορίτσια και μακάρι σύντομα να μαθαίνουμε ευχάριστα νέα για όλες. 

Μην το ξανά πεις γθ αυτό είμαστε εδώ να συζητάμε  εγώ δεν αναφέρθηκα για το μήνυμα σου μην παρεξηγηθώ τα κορίτσια ήθελα να πειράξω που υποτίθεται ανοίξαμε την συζήτηση για άλλα και να ξεχαστούμε  αλλά όλες οι συζητήσεις όπως και να ξεκινήσουν όλες στα ίδια καταλήγουν. Καλά Χριστούγεννα  γλυκιά με για όλο τον κόσμο.. Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες μην παρεξηγείτε δεν θυμάμαι  ονόματα πολλές γιορτές μαζεμένες πολύχρονος όσες πέρασαν η εορτή τους και αυτές που γιορτάζουν σήμερα να στε καλα κοριτσαρες μου υγεία πάνω από όλα και τα μπεμπακια έρχονται!!! Πάντα με το χαμόγελο  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby χρόνια πολλά.... τα καλύτερα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.. εγω δεν χρειάζετε να συστηθώ το λέει το όνομα μου χαχαχα 

@Dim83 δεν μας στεναχώρησες Για αυτο είμαστε εδώμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 Πραγματικά λυπάμαι για τις εμπειρίες που είχες....δεν φαντάζεσαι πόσο θα ήθελα για όλες τις κοπέλες η απόκτηση παιδιού να ήταν μια εύκολη και ευχάριστη εμπειρία μόνο.....είσαι πολύ γλυκιά....σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σύντομα μια τεράστια χοριακή!!! :x

@Scooby! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ....προς το παρόν καλά το πάει,αλλά είναι ακόμα νωρίς!!!Εύχομαι να το ζήσουμε το θαύμα όλες πολύ-πολύ σύντομα....να κάνω την αρχή και να με ακολουθήσετε όλες κατευθείαν....κάθε μέρα να μαθαίνουμε και για τουλάχιστον μία εγκυούλα!!!Αχχχχ......θα'ρθουν κοριτσάκι μου....θα'ρθουν τα σποράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Όταν λες οριακά δλδ πόσο;

Πρέπει να ειναι κάτω απο 2 και ήμουν 1,986...

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

@Dim83 Πραγματικά λυπάμαι για τις εμπειρίες που είχες....δεν φαντάζεσαι πόσο θα ήθελα για όλες τις κοπέλες η απόκτηση παιδιού να ήταν μια εύκολη και ευχάριστη εμπειρία μόνο.....είσαι πολύ γλυκιά....σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και σύντομα μια τεράστια χοριακή!!! :x

@Scooby! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ....προς το παρόν καλά το πάει,αλλά είναι ακόμα νωρίς!!!Εύχομαι να το ζήσουμε το θαύμα όλες πολύ-πολύ σύντομα....να κάνω την αρχή και να με ακολουθήσετε όλες κατευθείαν....κάθε μέρα να μαθαίνουμε και για τουλάχιστον μία εγκυούλα!!!Αχχχχ......θα'ρθουν κοριτσάκι μου....θα'ρθουν τα σποράκια μας!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! δυστυχως, ειμαι μια βδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο κι αρχισαν τα πονακια... ετσι και τον προηγουμενο μηνα που αδιαθετησα... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρααααα.....!!! Εγώ σήμερα ξεκινάω το χαπάκι για περίοδο..

Νίκη, ξέρω ότι θεωρείς μηδαμινές τις πιθανότητες για εγκυμοσύνη, αλλά θα το ξεκινήσεις έτσι; Χωρίς μια χοριακή ξέρω γω; Στο είπε ο γιατρός; Απείχατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...