Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Α είναι εύκολο; Ωραία! Και ωορρηξία δλδ πότε έχεις; Τη μέρα που η δεύτερη γραμμή είναι έντονα κόκκινη; 

Ρε γαμώτο δεύτερος μήνας προσπαθειών για μένα ξεκινάει, και ακόμα διχάζομαι αν πρέπει στις γόνιμες κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα επειδή εξασθενεί το σπέρμα...

    Οι οδηγιες (στα περισσοτερα τουλαχιστον τεστ) γραφουν πως οταν βγαινει θετικο το τεστ, εχεις ωορρηξια τις επομενες 24-36 ωρες. Το τεστ ανιχνευει την Lh, η οποια ανεβαινει περιπου μια ημερα ΠΡΙΝ την ωορρηξια!! Οποτε αν δεις σημερα θετικο, την επομενη προσπαθησε να εχεις επαφη κ αν θελεις κ την ιδια καθως το σπερμα μεσα σου θα ειναι ζωντανο κ την επομενη.. 2-5 μερες πριν απο αυτη την επαφη (της ωορρηξιας) ειναι καλο να εχεις κανει σεξ για να ειναι ανανεωμενο και.....φρεσκο το σπερμα!! Απο 'κει κ περα ειτε θελεις να κανεις καθε μερα ειτε μερα παρα μερα δεν παιζει ρολο... Γενικα να ξερεις οτι ειναι καλυτερο να εχεις επαφες απο την ωορρηξια κ πισω παρα απο την ωορρηξια κ μετα... Δηλ ειναι πιο πιθανο να μεινεις εγκυος 2 μερες πριν την ωορρηξια σου παρα 2 μερες μετα απο αυτην. Παντως κοριτσι μου κ ολα τελεια να τα πετυχεις (ιδανικη ημερα, με τελεια ωαρια κ υπερντουρο σπερμα) η πιθανοτητες ειναι 30%. Μην απογοητευεσαι δηλ απο τους πρωτους μηνες. Δες κ αυτον τον πινακα. .Στο 0, ειναι η ωορρηξια κ δειχνει τις πιθανοτητες εγκυμοσυνης τις ημερες πριν κ μετα την ωορρηξια.. Μετα την ωορρηξια δυστυχως εκφυλιζεται το ωαριο κ ειναι σχεδον απιθανη η γονιμοποιηση του. 

image.thumb.png.b0d70aa59dd68f9b35fad9f146b8e028.png

http://www.iatropedia.gr/ygeia/i-moni-alithia-gia-tis-pio-gonimes-meres-tis-ginekas/38897/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κ δες κ αυτο:  Δειχνει πως την 13η ημερα που ανεβαινει η Lh εχεις το θετικο τεστ. Αρας οι πιο γονιμες ημερες ειναι μιση μερα μετα το θετικο τεστ κ η επομενη. Οι οδηγιες μεν πως η ωορρηξια γινεται ΜΕΣΑ σε 24-36 ωρες. Δηλ μπορει κ σε 12!! Καλυτερα να εχεις επαφη νωριτερα παρα αργοτερα παντως!!

   Ουφ, το εξαντλησα το θεμα!!

image.png.7952fff2c361d2347e8b348cb9f37e0b.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..!!! Εμείς πάντως σήμερα θα τσιμπήσουμε διακοπές.. μέσα από ένα σάιτ βρήκα μέχρι και 80% έκπτωση σε 5* ξενοδοχεία. Εσείς πήρατε τίποτα η μπα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Παντως εγω ενα εχω να πω!!! Την λενε "black friday" γιατι ειναι μαυρη για τους εργαζομενους!!!

Τι θα τραβηξουν οι καημενοι σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary συμφωνώ.. το καλύτερο είναι από το ίντερνετ.. αυτό το πράγμα που είχα δει Πέρση σε ένα μεγάλο κέντρο καταστημάτων εδώ κοντά που μένω ήταν χαμός..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Rosemary συμφωνώ.. το καλύτερο είναι από το ίντερνετ.. αυτό το πράγμα που είχα δει Πέρση σε ένα μεγάλο κέντρο καταστημάτων εδώ κοντά που μένω ήταν χαμός..!!

 Συμφωνω!! Εγω παρηγειλα κρεμα apivita μαζι με ορο με 45%  εκπτωση!! Εσυ ομως εκανες καλυτερη αγορα!! Καλο ταξιδακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα @NikhNikh καλο ταξιδι για ποτε λετε? Εγω τηλεοραση πηρα για το δωματιο και κατι αλλα αλλα οχι σε black friday κανονικα δεντρο στολιδια τετοια !! Ε δεν εχουνε και σε ολα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikhNikh Καλό ταξίδι και να περάσετε υπέροχα!!! :x

Έκανα χθες το τεστ ωορρηξίας 1η φορά και βγήκε μια αχνή γραμμή,το έκανα πάλι σήμερα και δεν βγήκε καθόλου δεύτερη γραμμή.....φαντάζομαι ότι άργησα να το ξεκινήσω και γι'αυτό δεν έδειξε έντονη,άρα σήμερα είναι η πιο γόνιμή μου μέρα....σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς όμως με τ μωρο δ προλαβαίνω να γράψω. Πολλές φορές θέλω να απαντήσω σε κπ σας ερώτηση κ μέχρι να βρω λίγο χρόνο σας έχει απαντήσει κπ κοπέλα.

Λοιπόν με τα τεστ όταν βγει θετικό έχεις επαφές εκείνη, την επόμενη κ την παρεπόμενη μέρα. Για όλο τ κύκλο συνήθως οι γιατροί λένε μερα παρά μέρα. Εμείς επειδή είχαμε θέμα με τ σπέρμα κ τρέξαμε με γιατρους κτλ ένας γιατρός μας είπε κ κάθε μέρα ακόμη καλύτερα. Όσο πιο συχνά τόσο πιο καλα για να υπάρχει συνέχεια σπέρμα στη μήτρα. Γενικότερα μη μετράτε μέρες για τις επαφές. Για μένα καλό είναι να έχετε όσες πιο πολλές επαφές γίνεται με έμφαση τις γόνιμες. Εμείς κάναμε σχεδόν κάθε μέρα. Είχαμε τουλ 5 επαφές τη βδομάδα. Κοριτσια κάντε τώρα όσες αγαπούλες Μπορείτε! Μετά θα κάνετε μήνες να τ κάνετε με την άνεση σας!

@Νινα85 σε ποια μέρα τ κύκλου είσαι;

@NikhNikh για που το ταξιδι; πολύ καλα θα κάνετε! Να πατε στην πρώτη ευκαιρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni Σήμερα είναι η 15η ημέρα σε κύκλο 32 ημερών....γενικά κάνουμε σχεδόν κάθε μέρα,μόνο χθες δεν κάναμε για να "ανακτήσει" λίγο τις δυνάμεις του!!! :)

Μόνο τον περασμένο μήνα αργούσαμε να κάνουμε αγκαλίτσες,είχαμε 5 μέρες αποχή,λόγω της κύστης που έσπασε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά λέω ότι μάλλον άργησα να ξεκινήσω τα τεστ (χθες τα παρέλαβα) και μάλλον έπιασε την ορμόνη χθες που έπεφτε....αν και το κοίταξα πάλι μετά από κανα μισάωρο και έβγαλε πάλι αχνή γραμμούλα,αλλά μάλλον αυτή ήταν άκυρη μετά από μισή ώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni στην Καρδίτσα κλασικά.!! Δεν αλλάζουμε.. αχαχα! 

@Νινα85 να ρωτήσω κάτι αν έχεις κύκλο 32 ημερών πως έκαναν ωορρηξία την 14η ημέρα; από όσο ξέρω αφερουμε 14 ημέρες από την ημέρα που περιμένουμε. Σε εμένα κύκλο 37 ημερών αν έκανα ωορρηξία θα ήταν την 22η με 23η ημέρα του κύκλου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...