Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συσπασεις στην 15η εβδομαδα


Recommended Posts

Μανουλες καλησπερα,

Δυανυω την 15η εβδομαδα κυησης στο τριτο μου παιδακι και εχω πολυ εντονες συσπασεις-πετρωματα μητρας..Ο γιατρος μου συνεστησε ξεκουραση και 4 trofocart ημερησιως

Φοβαμαι πολυ την αποβολη σ αυτη τη φαση,εχει καποια αναλογη εμπειρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ για το τρίτο ετοιμάζομαι!!!με ξεκούραση όλα οκ θα πάνε! Τώρα βέβαια με άλλα 2 παιδάκια πόσο μπορείς να ξεκουραστεις άραγε? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα θα πανε!! Δεν ειδες καμια διαφορα με το μαγνησιο?? Επισης, ειναι σιγουρο οτι ηταν συσπασεις? Στο λεω γιατι εγω την 17η νομιζω βδμαδα ειχα παρα πολυ εντονα πετρωματα που κρατουσαν πολυ ωρα κ τελικα ηταν απο το εντερο.  Βεβαια επαιρνα απο την την αρχη της κυησης buscopan που ειναι σπασμολυτικο.. πιστευω οτι ολα θα σου παν καλα.. εσυ να ξεκουραζεσαι πολυ, να εισαι ηρεμη κ χαλαρη κ να τρως ελαφρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα διανυω κι εγω την 15 εβδομαδα και νιώθω εδω και δυο μερες περιπου κατι σαν σφίξιμο στην μητρα..τι μπορει να ειναι; ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω μαγνησιο και αν συνεχισει να κανω τοκογραφο... ειναι φυσιολογικό;ξερει κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...