Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

@marillia έκανα το clear blue. Μου βγήκε αρνητικό. Αλλά στο κουτάκι που δείχνει μια παύλα η ένα συν, έχει έντονη την παύλα κ ενδιάμεσα ένα αχνό C πάνω σ αυτή τη γραμμή. Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;;

IMG_3975.PNG

Κορίτσια μπορεί αυτό το αχνό C να σημαίνει εγκυμοσύνη;; αν ξέρει κάποια ας μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλυκιά μου πρώτη φορά το βλέπω!Είναι ακόμα έτσι?Το έκανες το τεστάκι με πρωινά ούρα?Τότε είναι μεγαλύτερη η συγκέντρωση της ορμόνης στα ούρα.Ειδικά πριν την καθυστέρηση.Εχεις άλλο στο σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και κάτι ακόμα!!Σε πόση ώρα είδες το αποτέλεσμα?

Από την αρχή ήταν έτσι μέχρι και 15-20 λεπτά μετά ακόμη κ τώρα υπάρχει αλλά πιο αχνό από την αρχή! Με πρωινά ούρα. Και περιμένω σε 5 μέρες περίοδο. Δεν ξέρω τι να υποθέσω αλήθεια. Όχι δεν έχω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπερδεμα.Κάποια κορίτσια λένε ότι τα τεστ έχουν γραμμή εξάτμισης ούρων και μπορεί να βγεί.Δεν το έχω πάθει.Επίσης τώρα τελευταία εδώ στο forum τα συγκεκριμένα τεστάκια έχουν κάνει λάθος.Γνώμη μου πάρε ένα iq που έχει 8 ε και κάντο αύριο το πρωί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Κορίτσια μπορεί αυτό το αχνό C να σημαίνει εγκυμοσύνη;; αν ξέρει κάποια ας μου πει!

Καλησπερα κοριτσι μου!! Εγω νομιζω οτι ειναι ελαττωματικο..βεβαια μπορει να κανω λαθος..αλλα στα τεστ περα απο + ή - δεν χρωματιζεται αλλιως το κουτακι...

Θα σου ελεγα να ξανακανεις ενα τεστακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Από την αρχή ήταν έτσι μέχρι και 15-20 λεπτά μετά ακόμη κ τώρα υπάρχει αλλά πιο αχνό από την αρχή! Με πρωινά ούρα. Και περιμένω σε 5 μέρες περίοδο. Δεν ξέρω τι να υποθέσω αλήθεια. Όχι δεν έχω άλλο.

Μην το κοιτας πλέον αφου ειναι απο το πρωι... Αξιοπιστα θεωρω και τα predictor early... 

Βεβαια το πιο αξιοπιστο ειναι η χοριακη...και γινεται οποιαδηποτε ωρα της ημερας!!

Καλα αποτελεσματα να εχεις.!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μην το κοιτας πλέον αφου ειναι απο το πρωι... Αξιοπιστα θεωρω και τα predictor early... 

Βεβαια το πιο αξιοπιστο ειναι η χοριακη...και γινεται οποιαδηποτε ωρα της ημερας!!

Καλα αποτελεσματα να εχεις.!!?

Ξέρετε Κορίτσια είμαι στη Γερμανία και αυτό το τεστ βρήκα από τα γνωστά. @Κατερίνα21 ίσως και να είναι ελλατωματικό. Υπάρχει πιθανότητα να είναι πολύ νωρίς ακόμη και να βγήκε έτσι; αισθάνομαι που και που ενοχλήσεις περιόδου χαμηλά και περιμένω σε 5 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Ξέρετε Κορίτσια είμαι στη Γερμανία και αυτό το τεστ βρήκα από τα γνωστά. @Κατερίνα21 ίσως και να είναι ελλατωματικό. Υπάρχει πιθανότητα να είναι πολύ νωρίς ακόμη και να βγήκε έτσι; αισθάνομαι που και που ενοχλήσεις περιόδου χαμηλά και περιμένω σε 5 μέρες! 

Λέτε να πάω να πάρω σήμερα άλλο ένα διπλό clear blue?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Λέτε να πάω να πάρω σήμερα άλλο ένα διπλό clear blue?

Να πάρεις γιατί βλέπω θα αγωνιείς πολύ.Ομως αυστηρά με πρωινά ούρα.Αύριο λογικά θα θες 4 μέρες που περιμένεις περίοδο.Περιμενουμε νεάκια σουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να πάρεις γιατί βλέπω θα αγωνιείς πολύ.Ομως αυστηρά με πρωινά ούρα.Αύριο λογικά θα θες 4 μέρες που περιμένεις περίοδο.Περιμενουμε νεάκια σουυ

@Marillia μου θα πάω σε λίγο στο φαρμακείο να τους πω και για το τεστ τι έχουν να μου πουν κ εκεί και θα πάρω κι άλλο για να το κάνω αύριο! Ότι είναι θα σας πω!! Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Ξέρετε Κορίτσια είμαι στη Γερμανία και αυτό το τεστ βρήκα από τα γνωστά. @Κατερίνα21 ίσως και να είναι ελλατωματικό. Υπάρχει πιθανότητα να είναι πολύ νωρίς ακόμη και να βγήκε έτσι; αισθάνομαι που και που ενοχλήσεις περιόδου χαμηλά και περιμένω σε 5 μέρες! 

Το ιδανικο ειναι να περιμένεις και στην πρωτη μερα της καθυστερησης να κανεις το τεστ..

Παρολα αυτα, αφου εχουν βγει στο εμποριο και δειχνουν ακομα και πριν την καθυστερηση με καποια αποκλιση..αναλογα των ημερων...δεν ειναι λαθος που εκανες τωρα...

Απλα να ξερεις οτι μπορει η ορμονη να ειναι σε χαμηλα επιπεδα ακομα και να μην ανιχνευτει...να δειξει αρνητικο και σε 6 μερες να ειναι θετικοτατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

@Marillia μου θα πάω σε λίγο στο φαρμακείο να τους πω και για το τεστ τι έχουν να μου πουν κ εκεί και θα πάρω κι άλλο για να το κάνω αύριο! Ότι είναι θα σας πω!! Ευχαριστώ!!

Περιμενουμε τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Το ιδανικο ειναι να περιμένεις και στην πρωτη μερα της καθυστερησης να κανεις το τεστ..

Παρολα αυτα, αφου εχουν βγει στο εμποριο και δειχνουν ακομα και πριν την καθυστερηση με καποια αποκλιση..αναλογα των ημερων...δεν ειναι λαθος που εκανες τωρα...

Απλα να ξερεις οτι μπορει η ορμονη να ειναι σε χαμηλα επιπεδα ακομα και να μην ανιχνευτει...να δειξει αρνητικο και σε 6 μερες να ειναι θετικοτατο...

@Κατερίνα21 έχεις απόλυτο δίκιο ξέρω ότι πρέπει να περιμένω αλλά με το ζόρι κρατιέμαι αλήθεια. Και με τρώει γιατί καπνίζω. Αν υπάρχει εγκυμοσύνη πρέπει να το μάθω για να το κόψω. Κ αυτό ίσως να με αγχώνει περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

@Κατερίνα21 έχεις απόλυτο δίκιο ξέρω ότι πρέπει να περιμένω αλλά με το ζόρι κρατιέμαι αλήθεια. Και με τρώει γιατί καπνίζω. Αν υπάρχει εγκυμοσύνη πρέπει να το μάθω για να το κόψω. Κ αυτό ίσως να με αγχώνει περισσότερο.

Σε καταλαβαινω απολυτα!!! Σε περιπτωση που εισαι πρεπει να αλλαξουν πολλα στη ζωη σου...απλα να ξερεις αν εχει ερθει το φασολακι σας να μεινει..θα μεινει οτι και να γινει!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα!!! Σε περιπτωση που εισαι πρεπει να αλλαξουν πολλα στη ζωη σου...απλα να ξερεις αν εχει ερθει το φασολακι σας να μεινει..θα μεινει οτι και να γινει!!!?

Είσαι πολύ γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marillia είπε:

@Rafuμου πως είσαι σήμερα?Τα υπόλοιπα κορίτσια?

Καλημέρα!Καλα είμαι. Εσύ @marillia? Έκανα το τεστ πριν λίγο και μου βγαίνει μια πολύ αχνή γραμμή.. όχι όμως ξεκάθαρα.Υπάρχει πιθανότητα ή έτσι είναι όλα τα τεστ κ εγώ το πρόσεξα σήμερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rafu είπε:

Καλημέρα!Καλα είμαι. Εσύ @marillia? Έκανα το τεστ πριν λίγο και μου βγαίνει μια πολύ αχνή γραμμή.. όχι όμως ξεκάθαρα.Υπάρχει πιθανότητα ή έτσι είναι όλα τα τεστ κ εγώ το πρόσεξα σήμερα;; 

Καλημερα!! Θες να μας ανεβασεις μια φωτο...? Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι αχνη η γραμμη εφοσον ανιχνεύεται μικρη ποσοτητα ορμονης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rafu είπε:

? Έκανα το τεστ πριν λίγο και μου βγαίνει μια πολύ αχνή γραμμή.. όχι όμως ξεκάθαρα.Υπάρχει πιθανότητα ή έτσι είναι όλα τα τεστ κ εγώ το πρόσεξα σήμερα;;

Αν μας το στείλεις φώτο θα φαίνετε?Νομίζω θα είσαι εγκυούλα.Η αχνή γραμμή είναι θετικό.Και ειδικά που το έκανες πριν την καθυστέρηση!!Αν ξανακάνεις αύριο-μεθαύριο μπορεί να βγεί πιο έντονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα!! Θες να μας ανεβασεις μια φωτο...? Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι αχνη η γραμμη εφοσον ανιχνεύεται μικρη ποσοτητα ορμονης...

Καλημέρα Κατερίνα μου ανέβασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ κορίτσι νομίζω τη βλέπω!!!Είσαι εξωτερικό?Απ ότι γνωρίζω δεν μπορείς να κάνεις χοριακή!!!Να επαναλάβεις και αύριο το τεστάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...