Μετάβαση σε περιεχόμενο

INOFERT GLUCOPHAGE


STIRELLA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ . 

ΠΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ GLUCOPHAGE 1 ΧΑΠΑΚΙ ΤΗ ΜΕΡΑ.Η  ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ PRIMOLUT. ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ INOFERT. ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ. ΕΙΜΑΙ 1,63 ΚΑΙ 69 ΚΙΛΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ INOFERT GLUCOPHAGE?

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. 

ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κορίτσι μου την αδερφή μου την βοήθησαν πολύ και εχει πλεον σταθερα κυκλο 30-33 το πολυ 35 ημερών... έχασε και 6-7 κιλάκια και είναι όλα ρυθμισμένα!

Εμενα δε με εχουν βοηθησει καθόλου δυστυχως και σε κιλά είμαι όσα πρεπει μαλιστα μου ειχαν πει να παρω κιόλας 4 κιλάκια... ο ενδοκρινολόγος επιμένει το glucophage να μην το κόψω με τιποτα και να το πίνω ετσι κι αλλιώς όσο προσπαθώ...

Εχεις αραιομηνόρροια ή αμηνόρροια γι΄αυτό παίρνεις τα primolut?  Εχεις συνδρ. πολ. ωοθ. εννοείς και όχι απλά πολυκυστικές ωοθήκες, ε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PEACOCK MOY ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΣΠΩ Η ΑΠΛΑ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ. 

ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΩ PRIMOLUT ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΠΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ? Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΕΝΕΣ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΟΥΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΝΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ.ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ . 

ΠΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ GLUCOPHAGE 1 ΧΑΠΑΚΙ ΤΗ ΜΕΡΑ.Η  ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ PRIMOLUT. ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ INOFERT. ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ. ΕΙΜΑΙ 1,63 ΚΑΙ 69 ΚΙΛΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ INOFERT GLUCOPHAGE?

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. 

ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ.

Καλημέρα εγώ εδώ και τα 2 περνώ το inofert πανό από 1 χρόνο μαζί με το glucophase.. για να δεις αποτέλεσμα με το inofert μετά από 3 μήνες θα δεις. Το glucophage εμένα το έδωσε λόγο ότι έκανα καμπυλη ζαχαρου και βγήκε χαμιλα η ινσουλινη.. πιο inofert περνεις αυτό που είναι σε φακελάκια; κι εγώ περνώ φάρμακο για να έρθει.. γιατί από μόνη της δεν μου κάνει την χαρι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ.... σου στελνω παρακατω ενα αναλογο θεμα που είχε ανοιξει η Gelie που αφορά τη διαφορά του ΣΠΩ από τις απλές πολυκυστικές.

Ελπίζω να σε βοηθησει να καταλαβεις ποια είναι η διαφορά τους.

Μην σε παίρνει από κατω (όσο μπορείς)!

Εγω καλα λεω... σε αναμονή για την εξωσωματική... πήρα χθες τα φαρμακα... όλη την ωρα ανοιγα το ψυγειο να τα θαυμάσω και κρυφογελούσα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ PEACOK MOY ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.

ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΝΑΓΟΥΛΑ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ? ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ PRIMOLUT ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 4 ΜΗΝΟ ΔΛΔ. 

ΤΙ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΜΠΡΑΒΟ PEACOK MOY ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.

ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΝΑΓΟΥΛΑ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ? ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ PRIMOLUT ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 4 ΜΗΝΟ ΔΛΔ. 

ΤΙ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Μακαρι όλες μας συντομα να ειμαστε μανουλες!

Τα ινοφερτ μπορείς να τα παίρνεις οποιαδήποτε ώρα της ημερας θελεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η STIRELLA είπε:

ΜΠΡΑΒΟ PEACOK MOY ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.

ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ Κ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΝΑΓΟΥΛΑ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ? ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ PRIMOLUT ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 4 ΜΗΝΟ ΔΛΔ. 

ΤΙ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΑ INOFERT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

Το φάρμακο είναι πιο "βαριά" άμα δεν σε πιάσουν τα φακελάκια σου δίνουν τα χαπάκια. Αλλά είναι πιο ακριβά.. εμένα μου είχε πει 1 το πρωί χωρίς να έχω φάει. Αλλά τώρα που περνώ τα χαπια μου είχε δώσει 2 την ημέρα αν σου είπε 1 την ημέρα το πρωί να περνεις. Δεν έχει γεύση τα φακελάκια.. από όσο θυμάμαι. Αλλά είναι πιο οικονομικά καλό είναι να ρωτήσεις αν μπορείς να πάρεις τα χαπια.. εμένα για να αδιαθετησω μου δίνει τα duphaston 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΔΛΔ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ? ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝ?

Τα χαπάκια περιέχουν 50 μιλιγραμμάρια μυο-ινοσιτόλης, 13,8 μιλιγραμμάρια D-chiro-ινοσιτόλης και 200 μικρογραμμάρια φυλλικού οξέο και τα φακελάκια 2 γραμμάρια ινοσιτόλη και 200 μικρογραμμάρια φυλλικό οξύ. 

Αυτή είναι η διαφορά τους. Ναι είναι διαφορετικά.. για αυτό καλό είναι να ρωτήσεις. Εμένα μου έδωσε τα χαπάκια λόγο ότι είναι πιο βαριά και ότι τα φακελάκια με την σκόνη δεν μου έκαναν τίποτα.. αλλα εγώ έχω ΣΠΩ. 

Η διαφορά είναι στο τι περιέχει η μία φόρμουλα και η άλλη.. αλλα νωμιζω κάνουν την ίδια δουλειά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ . ΑΝ Κ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΕΙΜΑΙ 38 ΕΤΩΝ.

ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΡΕ ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ . ΑΝ Κ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΕΙΜΑΙ 38 ΕΤΩΝ.

ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ?

Μην ξενερώνεις.. εγώ είμαι στην φάση που δεν ξέρω και δεν θέλω τίποτα.. να κάνω.. με τόση απογοήτευση να το πω προσπαθούμε για παιδάκι παρ πολύ καιρό και δεν έρχεται κάθε φορά που παω στον γιατρό και κάτι άλλο θα μου βρίσκε... προσπαθείτε για παιδάκι αν επιτρέπεται..; να ξέρεις ότι τα inofert βοηθάνε και στην καλύτερη ωορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ (ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΑΜΟ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ .

ΤΩΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΣΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ (ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΑΜΟ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ .

ΤΩΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΣΕ...

Να σου ζήσουν.. και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει πολύ σύντομα...!!!! Όλα θα ρυθμίσεις και θα ερθει... κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός σου και θα δεις θα ερθει..!!..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακι μου  πρωτα απ΄όλα θα σου πω να μην πελαγώνεις! :)

Αυτό που σου προτείνω εγω είναι να μάθεις τι ακριβως εχεις... πολυκυστικές ή σπω? (πολλοι γιατροι στην Ελλάδα χρησιμοποιουν την ίδια ορολογία και για τα δυο) και μετα να δεις τι μπορείς να κανεις και πως να κινηθείς...

Αν όντως είναι ΣΠΩ θα επρεπε ο προηγουμενος γιατρός σου να σε ενημερωσει να το ξερεις.

Όπως και να χει μην σε πιάνει πανικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΧΩ. ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΥΧΟΦΥΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΕΧΩ 5 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΔΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΣΠΩ. ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΕΝΕΣ.

ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΦΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΔΕΙΞΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ GLUCOPHAGE ΠΗΡΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΙΝΟΦΕΡΤ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ. ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΣΩ 2-3 ΚΙΛΑ Κ ΜΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ. ΕΓΩ  ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΠΛΥΘΩ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ.

ΑΥΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η STIRELLA είπε:

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΧΩ. ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΥΧΟΦΥΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΕΧΩ 5 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. 

ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΦΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΔΕΙΞΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ GLUCOPHAGE ΠΗΡΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΙΝΟΦΕΡΤ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ. ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΣΩ 2-3 ΚΙΛΑ Κ ΜΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ. ΕΓΩ  ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΠΛΥΘΩ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ.

ΑΥΤΑ.

Ρωτησε τον ξεκάθαρα τι εχεις... τι εννοεί "πολυκυστικές"? Παντως να ξερεις ότι από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν τα συμπτώματα. πχ εγω δεν εχω σπυρακια και τριχοφυία εντονη αλλα εχω υπερινσουλιναιμία και αμηνόρροια, δηλ. ανωοθηλακιορρηξία. Η ξαδερφη μου με ΣΠΩ εχει σταθερό κυκλο αλλα εχει πολλα κιλά που δε μπορεί ευκολα να τα χασει, σπυρακια και εντονη τριχοφυία. Σε καθε γυναίκα εκδηλώνεται διαφορετικά...

Παντως πιστευω οτι αν εχεις βοηθεια serpafar και παρακολούθηση θα τα καταφερεις! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΧΩ. ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΥΧΟΦΥΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΕΧΩ 5 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΔΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΣΠΩ. ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΕΝΕΣ.

ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΦΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΔΕΙΞΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ GLUCOPHAGE ΠΗΡΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΙΝΟΦΕΡΤ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ. ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΣΩ 2-3 ΚΙΛΑ Κ ΜΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ. ΕΓΩ  ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΠΛΥΘΩ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ.

ΑΥΤΑ.

Σε κάθε γυναίκα διαφέρει εμενα είναι δύσκολο να χάσω κιλά αν δεν έχω περιοδο μέσα στην περιοδο χάνω πανεύκολα και έχω λίγα σπυράκια σε κάθε κοπέλα είναι διαφορετικά όπως είπε και η peacock. Καλό είναι να καθισετε με τον γιατρό να στο εξηγήσει τι ακριβώς έχεις έχει ΣΠΩ η απλά πολυκιστικες.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ.

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 20Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΤΩ . ΣΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ 1 ΧΑΠΙ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ 11Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΣΗΜΕΡΑ ΩΟΡΗΞΙΑ? ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 24/7( ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ ΘΑ ΠΑΡΩ).

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι μου!

Μμμμμ! Εννοείς να εκανες ωορρηξία αργότερα ενώ πήρες serpafar... λίγο δυσκολο... γι' αυτό το δίνουν και σε γυναίκες που εχουν αστατη ωορρηξία ετσι ωστε να κανουν σε πιο συγκεκριμενες μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PEACOCK MOY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΗΡΑ Κ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΞΕΡΩ ΓΩ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 24 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΙΝΟΦΕΡΤ ΧΑΠΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ GLUCOPHAGE 4 MHNEΣ ΤΑ ΠΙΝΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑΓΗ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

PEACOCK MOY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΗΡΑ Κ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΞΕΡΩ ΓΩ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 24 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΙΝΟΦΕΡΤ ΧΑΠΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ GLUCOPHAGE 4 MHNEΣ ΤΑ ΠΙΝΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑΓΗ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ.

Θα το πας και στον επόμενο κυκλο με αυξημενη δόση serpafar ή θα προσπαθήσεις μόνη σου? Ο γιατρός σου τι λεει για τα χαπια-φακελακια inofert? ειναι καποιο κιαλυτερο?

Σε ρωτάω γιατί αναρωτιέμαι πολλες φορές πιο είναι καλύτερο...

Ο ενδοκρινολογος μου είχε γραψει τα φακελάκια τα οποια τα επαιρνα και είχα δει μια βελτίωση... τα έκοψα για καποιο διάστημα και τα παιρνω πάλι 2-3 μηνες τωρα όπου αδιαθετησα αυτό το μήνα μόνη μου (απίστευτο!!!!) στις 38 μερες (ουαου!) Αφου είδα το αιματακι και δε το πιστευα... ετοιμαζόμουν για duphaston.. δε ξερω αν ετυχε ή αν επαιξαν ρόλο τα inofert. Δε χάνεις τιποτα πάντως με το να τα παίρνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θα το πας και στον επόμενο κυκλο με αυξημενη δόση serpafar ή θα προσπαθήσεις μόνη σου? Ο γιατρός σου τι λεει για τα χαπια-φακελακια inofert? ειναι καποιο κιαλυτερο?

Σε ρωτάω γιατί αναρωτιέμαι πολλες φορές πιο είναι καλύτερο...

Ο ενδοκρινολογος μου είχε γραψει τα φακελάκια τα οποια τα επαιρνα και είχα δει μια βελτίωση... τα έκοψα για καποιο διάστημα και τα παιρνω πάλι 2-3 μηνες τωρα όπου αδιαθετησα αυτό το μήνα μόνη μου (απίστευτο!!!!) στις 38 μερες (ουαου!) Αφου είδα το αιματακι και δε το πιστευα... ετοιμαζόμουν για duphaston.. δε ξερω αν ετυχε ή αν επαιξαν ρόλο τα inofert. Δε χάνεις τιποτα πάντως με το να τα παίρνεις!

Κι εγώ με τα inofert τα χαπάκια πριν 2 μηνες ήρθε από μόνη της η περίοδος οπότε βοηθάνε.. εγώ αυτή την φορά κάνω παρέα με τα duphaston γιατί δεν ήθελε να έρθει.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

PEACOCK MOY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΗΡΑ Κ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΞΕΡΩ ΓΩ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 24 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΙΝΟΦΕΡΤ ΧΑΠΙ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ GLUCOPHAGE 4 MHNEΣ ΤΑ ΠΙΝΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑΓΗ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ.

Τα glucophage για πιο λογο στα έδωσε; εμένα μου τα έδωσε για το ζαχαρο όπως και στην μαμά μου για το ζαχαρο τα περνει. Γιατί ξέρω είναι για το ζαχαρο για την ινσουλινη που σε εμένα βγικε πολύ χαμιλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ετσι εκανα πιο πριν με τα inofert... στον ενα κυκλο ερχόταν η ακατανόμαστη στις 30-35 μερες και στον άλλο κύκλο εφτανα τις 50 μερες και τελικα αδιαθετουσα με duphaston... βοηθανε αλλα μαλλον οχι απόλυτα, θα εξαρταται βεβαια και από την περίπτωση..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...