Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 Αυτη την εβδομαδα θα κανω!! Εχω αγωνια κ νομιζω οτι θα το απολαυσω πολυ να το κοιταω με τις ωρες.. ελπιζω να ακουσω ευχαριστα νεα..

Αχ και γω εχω πολυ αγχος!!!Ποσο εισαι τωρα???13βδομ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ ειναι και αυτα τα υποθετα προγεστερονης που μου χουν σπασει τα νευρα.Σα κατουρημενη ειμαι χαχαχα.Αλλαζω εσωρουχο 3φορες τη μερα και παλι το νιωθω υγρο.

@Cecilaki ποτε σου ξεκίνησαν αυτΑ τα υγρα; εγω ειμαι στην 8η Νοιώθω καλυτερα εδω και τρεις μερες χωρις ναυτίες και πόνους εχουν σταματήσει και οι καφε εκρισεις αλλα βρέχω το εσώρουχο μου κάθε τοσο ενα διάφανο η λευκό υγρό ! Λαμβανω προγεστερονη απο το στομα τρεις φορές την ημερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

@Cecilaki ποτε σου ξεκίνησαν αυτΑ τα υγρα; εγω ειμαι στην 8η Νοιώθω καλυτερα εδω και τρεις μερες χωρις ναυτίες και πόνους εχουν σταματήσει και οι καφε εκρισεις αλλα βρέχω το εσώρουχο μου κάθε τοσο ενα διάφανο η λευκό υγρό ! Λαμβανω προγεστερονη απο το στομα τρεις φορές την ημερα !

Βασικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω αυξημενα υγρα βεβαια ειναι λογω και της προγεστερονης.Λιωνει το υποθετο και γινεται χαμος.Εχει μια βδομαδα περιπου που ειδα πιο "πηχτα" υγρα σα βλεννα αλλα απο οτι μου πε η γυναικολ εινια φυσιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

@Cecilaki ποτε σου ξεκίνησαν αυτΑ τα υγρα; εγω ειμαι στην 8η Νοιώθω καλυτερα εδω και τρεις μερες χωρις ναυτίες και πόνους εχουν σταματήσει και οι καφε εκρισεις αλλα βρέχω το εσώρουχο μου κάθε τοσο ενα διάφανο η λευκό υγρό ! Λαμβανω προγεστερονη απο το στομα τρεις φορές την ημερα !

Κοριτσακι μου στη βδομαδα που εισαι εσυ και γω διαφανα υγρα ειχα.Σα νερο.Φυσιολογικο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ και γω εχω πολυ αγχος!!!Ποσο εισαι τωρα???13βδομ???

Ναι! 13! Θα σας στειλω την τεταρτη εμπειριες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Ναι! 13! Θα σας στειλω την τεταρτη εμπειριες!!

Αχ θα δεις ολοκληρο μωρο με χερακια,ποδαρακια να κουνιουνται!!!!Να μας πεις εντυπωσεις οπωσδηποτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία που είναι όλα αυτά....από σποράκια, σιγά σιγά μεγαλώνουν και γίνονται ανθρωπάκια. Και μετά θα αρχίσεις να το νιώθεις...εκεί να δεις τι όμορφο συναίσθημα!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχετε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/27/2017 at 9:42 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Ναι! 13! Θα σας στειλω την τεταρτη εμπειριες!!

Rosemary εφτασε η μερα!!!!Σε χω στο μυαλο μου σημερα.Αντε ολα καλα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Rosemary εφτασε η μερα!!!!Σε χω στο μυαλο μου σημερα.Αντε ολα καλα ❤️❤️

Κοριτσιααααα!! Εχω παθει σοκ!! Το αστερακι μου ειναι υγιεστατο κ επειδη ειχα καιρο να κανω υπερηχο συγκλονιστηκα με την αναπτυξη του!! Χοροπηδουσε συνεχεια, εκανε "παλαμακια" με τα πατουσακια του κ καποια στιγμη ετριβε τα μουτρακια του με τα χερακια του!! Κ φαινονταν τα μαγουλακια κ οι χειλαρες του!! Απο τωρα μου φαινεται πανεμορφο!! Φυλο ζητησα να μην μαθω.. Στην β επιπεδου που θα ειναι σιγουρο..!! Αντε, να περνουν σειρα κ οι επομενες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσιααααα!! Εχω παθει σοκ!! Το αστερακι μου ειναι υγιεστατο κ επειδη ειχα καιρο να κανω υπερηχο συγκλονιστηκα με την αναπτυξη του!! Χοροπηδουσε συνεχεια, εκανε "παλαμακια" με τα πατουσακια του κ καποια στιγμη ετριβε τα μουτρακια του με τα χερακια του!! Κ φαινονταν τα μαγουλακια κ οι χειλαρες του!! Απο τωρα μου φαινεται πανεμορφο!! Φυλο ζητησα να μην μαθω.. Στην β επιπεδου που θα ειναι σιγουρο..!! Αντε, να περνουν σειρα κ οι επομενες!!

Αχ τι ωραια!!!!Ολοκληρο παιδακι μωρε ειναι πλεον.Φανταζομαι συγκινηση ε???Τα ποσοστα για τα συνδρομα στα ειπε η περιμενεις τις αιματολογικες??Νιωθεις πιο ηρεμη τωρα??Αχ περιμενω πως και πως τη Δευτερα...Βεβαια εχω τρελο αγχος(οπως παντα αλλωστε χαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσιααααα!! Εχω παθει σοκ!! Το αστερακι μου ειναι υγιεστατο κ επειδη ειχα καιρο να κανω υπερηχο συγκλονιστηκα με την αναπτυξη του!! Χοροπηδουσε συνεχεια, εκανε "παλαμακια" με τα πατουσακια του κ καποια στιγμη ετριβε τα μουτρακια του με τα χερακια του!! Κ φαινονταν τα μαγουλακια κ οι χειλαρες του!! Απο τωρα μου φαινεται πανεμορφο!! Φυλο ζητησα να μην μαθω.. Στην β επιπεδου που θα ειναι σιγουρο..!! Αντε, να περνουν σειρα κ οι επομενες!!

αχ μπραβω μπραβω !!! 

συχγαριατηριααα ... ειδες το μπουμπουκακι σου μεγαλωσε ??

αντε να εχεις και πολυ καλες εξετασεις και προχωραμε ολες μαζι σαυτο το υπεροχο ταξίδι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσιααααα!! Εχω παθει σοκ!! Το αστερακι μου ειναι υγιεστατο κ επειδη ειχα καιρο να κανω υπερηχο συγκλονιστηκα με την αναπτυξη του!! Χοροπηδουσε συνεχεια, εκανε "παλαμακια" με τα πατουσακια του κ καποια στιγμη ετριβε τα μουτρακια του με τα χερακια του!! Κ φαινονταν τα μαγουλακια κ οι χειλαρες του!! Απο τωρα μου φαινεται πανεμορφο!! Φυλο ζητησα να μην μαθω.. Στην β επιπεδου που θα ειναι σιγουρο..!! Αντε, να περνουν σειρα κ οι επομενες!!

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Ανθρωπάκι ρε μέσα σου...απίστευτο! Πόσο μου έχει λείψει αυτό....

Καλά αποτελέσματα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ τι ωραια!!!!Ολοκληρο παιδακι μωρε ειναι πλεον.Φανταζομαι συγκινηση ε???Τα ποσοστα για τα συνδρομα στα ειπε η περιμενεις τις αιματολογικες??Νιωθεις πιο ηρεμη τωρα??Αχ περιμενω πως και πως τη Δευτερα...Βεβαια εχω τρελο αγχος(οπως παντα αλλωστε χαχαχα)

Μου βγηκαν τα αποτελεσματα κ ηταν παρα πολυ καλα!! Για τις τρισωμιες αψογα! Το μονο που με αγχωσε λιγο ηταν η πιθανοτητα για αυτοματο τοκετο πριν την 34η εβδομαδα. Ηταν 1:103. Αλλα δεν ειχε διπλα μεσο ορο η φυσιολογικες τιμες για να ξερω αν πρεπει να ανησυχησω η οχι.. θα ρωτησω ομως τον γιατρο μου.. Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Μου βγηκαν τα αποτελεσματα κ ηταν παρα πολυ καλα!! Για τις τρισωμιες αψογα! Το μονο που με αγχωσε λιγο ηταν η πιθανοτητα για αυτοματο τοκετο πριν την 34η εβδομαδα. Ηταν 1:103. Αλλα δεν ειχε διπλα μεσο ορο η φυσιολογικες τιμες για να ξερω αν πρεπει να ανησυχησω η οχι.. θα ρωτησω ομως τον γιατρο μου.. Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες..!

με το καλο....σε ποιο μηνα η εβδομαδα εισαι?αυχενικη εκανες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η geozak είπε:

με το καλο....σε ποιο μηνα η εβδομαδα εισαι?αυχενικη εκανες

Σ'ευχαριστω!! Ναι, εκανα αυχενικη! Στην 13η ειμαι!! Εσυ πως πας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemaryμπραβο......εγω καλα αλλα ξεκινησα αντιπηκτικες προληπτικα...πικρα μεγαλη......σε 10 μερες θα παω στο γυναικολογο...ΕΙΝΑι νωρις......4,5 εβδ ειμαι...χχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geozak είπε:

μπραβο......εγω καλα αλλα ξεκινησα αντιπηκτικες προληπτικα...πικρα μεγαλη......σε 10 μερες θα παω στο γυναικολογο...ΕΙΝΑι νωρις......4,5 εβδ ειμαι...χχχχχχ

Γιατί κάνεις αντιπηκτικές από τόσο νωρίς? Έχεις κάποιο θέμα υγείας?

Κουράγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Γιατί κάνεις αντιπηκτικές από τόσο νωρίς? Έχεις κάποιο θέμα υγείας?

Κουράγιο....

οχι......προληπτικα.....ειχα δυο παλινδρομες ....μπορει να μην θελω αλλα νιωθω ασφαλης...οποτε ελπιζω αυτο να ξεπερασει τους φοβους των ενεσεων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geozak είπε:

οχι......προληπτικα.....ειχα δυο παλινδρομες ....μπορει να μην θελω αλλα νιωθω ασφαλης...οποτε ελπιζω αυτο να ξεπερασει τους φοβους των ενεσεων

Άμα είναι για καλό δεν πειράζει. Και εγώ τρυπιόμουν 3 φορές την ημέρα για να μετράω το σάκχαρο, μετά ξεκίνησα και 2 ενέσεις ινσουλίνης την ημέρα, και έκανα και 2 ενέσεις για το αίμα και άλλες 2 για τα πνευμόνια, + τις αιματολογικές κάθε τόσο. Γενικά δεν είχα παράπονο...σουρωτήρι είχα γίνει!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geozak είπε:

οχι......προληπτικα.....ειχα δυο παλινδρομες ....μπορει να μην θελω αλλα νιωθω ασφαλης...οποτε ελπιζω αυτο να ξεπερασει τους φοβους των ενεσεων

Εκανες εξετασεις θρομβοφιλιας? Κι εμενα μου μιλησαν για ενεσεις λογω των αποβολων αλλα τελικα οι εξετασεις θρομβοφιλιας εκαναν το γιατρο μου να μου χορηγει μικρη δοση ασπιρινης καθημερινα.. ευχομαι να σου παν ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εκανες εξετασεις θρομβοφιλιας? Κι εμενα μου μιλησαν για ενεσεις λογω των αποβολων αλλα τελικα οι εξετασεις θρομβοφιλιας εκαναν το γιατρο μου να μου χορηγει μικρη δοση ασπιρινης καθημερινα.. ευχομαι να σου παν ολα καλα!!

εκανα εξετασεις ...ολα οκ....αλλα και ο γιατρος δεν το ρισκαρει...μπορει να μη φαινεται κατι στις εξετασεις...για αυτο....σαλοσπιρ επαιρνα στη β φαση του κυκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!!Σε ποσες απο σας εχει μετρησει ο γιατρος τον τραχηλο και ποτε???Εγω αγχωθει λιγο μ αυτα που διαβαζω και η δικια μου δε μου ανεφερε ποτε τιποτα για τον τραχηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας!!!!Σε ποσες απο σας εχει μετρησει ο γιατρος τον τραχηλο και ποτε???Εγω αγχωθει λιγο μ αυτα που διαβαζω και η δικια μου δε μου ανεφερε ποτε τιποτα για τον τραχηλο

γεια σου ,

μεσω υπερηχου ο ιατρός μετράει το τάχειλο !! μην αγχονεσαι θα στον εχει ηδη μετρίσει και αν υπήρχε κατι ηδη θα σε ενημερωνε !! αλλα στην αυχενική πάλι τον μετρανε...

κανε μια λιστα να τα ρωτησεις ολα τη δευτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...