Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια !!

Τα φάρμακα βρε κορίτσια έχουν παρενέργειες πολλές ;;;

Τα χαπια εχουν καποιες φορες παρενεργεις οπως π.χ.ανακατοσουρα οι ενεσεις πριζεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 καλα κανεις και ξεκουράζεσαι... Εμένα μου είπε ο γιατρός οτι θα αφήσουμε αυτόν τον κύκλο και απο τον επόμενο μπορούμε να κάνουμε την εμβρυομεταφορα.. Εσύ γιατί άφησες τόσους κύκλους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθαρα λογο αδειας δςν ειχα και για να παρω τωρα!!!!!ολο το καλοκαιρι πηρα μονο 3-4 μερες και αυτες τις κολλησα με αργεια και βγηκε μια εβδομαδα και πηγαμε καπου!!!τι να κανω ελεγα να αφηνα ενα κυκλο τουλαχιστον οπως εσυ αλλα!!!το ιδιο ειναι η ενας κυκλος η κρυοσυντηρηση δεν αλαζει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσαν ένα παυσίπονο στο νοσοκομείο και δεν έχω ιδιαίτερους πόνους... Μόνο που όπως μου είπαν επειδή είχα λίγο αιμορραγία απο τον κόλπο πίεζαν για να σταματήσει και γι'αυτό έχω πόνους εντονους αλλά παροδικούς απο κάτω (συγγνώμη για την περιγραφή).. Δεν με πειραζει που αφήσαμε την μεταφορά για άλλο κύκλο, ίσα ίσα νιώθω πιο χαλαρή.. Το μόνο αρνητικό ας πούμε είναι οτι είχα κάνει scratching το οποίο πήγε χαμένο, επομένως θα πρέπει να το ξανακάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α  πρεπει να κανεις σκρατσιν και να αδιαθετησεις και να πας για εμβρυομεταφορα!!!!!!!!!! Εγω νομιζα το εκανα εγω ετσι αλλα δεν υπηρχε προβλημα αν γινοταν στον αλλο κυκλο γιατι εμενα μου ελεγε αν δεν μου αρεσει ο κυκλος δεν παμε εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@jazzκανεις τιποτα απο δουλειες?εγω παλι τσου!!!!!

ΤΙΠΟΤΑ!!! ούτε φαγητό, στέλνει η πεθερούλα μου.. Έχω κ την αδερφη μου διπλα.. 5η μέρα χαλαρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι μου γράφεις.... ??το scratching το κανεις λίγο πριν αδιαθετήσεις και μετά πας για εμβρυομεταφορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι @love30 περιμενω να αδιαθετησω κ νιωθω οτι οι μερες δε περνανε! Ειμαι αντπομονη για την εμβρυομεταφορα!

@Mariloux μου καλη γονιμοποίηση κοριτσακι μου! ?

@ElektraGr απο παρενεργειες εγω ειχα ποναλακια στις ωοθηκες και ενιωθα μονιμα βαρος. 

@love30 & @jazz μακαρι να πετυχει κ να ειστε εγκυουλες! Μακαρι να κανετε την αρχη κ να παρουμε σειρα οι υπολοιπες! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@love30 συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι μου γράφεις.... ??το scratching το κανεις λίγο πριν αδιαθετήσεις και μετά πας για εμβρυομεταφορα... 

Κοιτα τι εκανα εγω αδιαθετησα,,,,,,, μετα απο καποιες μερες εκανα το scratching ξανα αδιαθετησα μετα απο καμια εβδομαδα (αν και ηρθε λιγο νωριτερα) και οταν τελειωσα εκανα εμβρυομεταφορα αδιαθετησα στης 14-9 και εκανα εμβρυομεταφορα στης 29-9-17!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz ετσι και εγω ειναι και η μαμα μου και η αδερφη μου τιποτα δεν κανω αχχχαχ

@peacock μακαρι να πανε καλα και να σας φερουμε γουρι!!! θα περασουνε οι μερες ποτε περιμενεις ειπαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@jazz ετσι και εγω ειναι και η μαμα μου και η αδερφη μου τιποτα δεν κανω αχχχαχ

@peacock μακαρι να πανε καλα και να σας φερουμε γουρι!!! θα περασουνε οι μερες ποτε περιμενεις ειπαμε?

και τωρα γελουσα με τον άντρα μου... Οτι πω, ναι ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι χαχαχαχα ασε που ηθελε να παει στο αλλο δωματιο να μη με χτυπησει καταλαθος!!!!και στο τελος πηρε χωρηστο παπλωματακι να μην μεινω ξεσκαπαστη!!!!ο γιατρος ειπε να μας λενε ναι χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε εγω το λυπαμε στεναχοριεμε γιατι βαζει πισω τα δικα του θελω και κοιταει εμενα ασε που εχει βγαλει καψιματα απο τη στεναχορια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!! @ElektraGr ναι αδιαθετεις και μετα γινοντε πανω κατω στις γονιμες!!!!στην ωολυψια γινετε την 12η μερα και η εμβρυομεταφορα γινετε στην 16η μερα σε αυτες τις μερες εκανα εγω τωρα δεν ξερω αν παιζει ρολο σε καθε οργανισμο,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημερα!!!!!!!!! @ElektraGr ναι αδιαθετεις και μετα γινοντε πανω κατω στις γονιμες!!!!στην ωολυψια γινετε την 12η μερα και η εμβρυομεταφορα γινετε στην 16η μερα σε αυτες τις μερες εκανα εγω τωρα δεν ξερω αν παιζει ρολο σε καθε οργανισμο,

Δλδ πριν την ωοληψία θα πρέπει να μου ρθει η περίοδος και να ξεκινήσω φάρμακα ... Πάμε για ωοληψία μετά και η εμβρυομεταφορά πρέπει να μου ρθει πάλι η περίοδος για να πέσουμε στις επόμενες γόνιμες και να γίνει ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εμβρυομεταφορα οχι απαρετητα μπορει να γινει στον ιδιο κυκλο μετα την ωολυψια π.χ.κανεις ωολυψια και μετα απο 3 η 5 μερες κανεις εμβρυομεταφορα αναλογα τη μερας θα βαλεις 3ης η βλαστοκυστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Για εμβρυομεταφορα οχι απαρετητα μπορει να γινει στον ιδιο κυκλο μετα την ωολυψια π.χ.κανεις ωολυψια και μετα απο 3 η 5 μερες κανεις εμβρυομεταφορα αναλογα τη μερας θα βαλεις 3ης η βλαστοκυστες!

Δλδ ;;; Δεν ξέρω θα με ενημερώσει ο γιατρός για αυτά που σας ρωτάω άραγε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Δλδ πριν την ωοληψία θα πρέπει να μου ρθει η περίοδος και να ξεκινήσω φάρμακα ... Πάμε για ωοληψία μετά και η εμβρυομεταφορά πρέπει να μου ρθει πάλι η περίοδος για να πέσουμε στις επόμενες γόνιμες και να γίνει ;;; 

Στην εξωσωματική δεν περίμενες γόνιμες γλυκούλα, η γονιμοποίηση γίνεται έξω απο το σωμα?, στο εργαστηριο. απλα μετά την εμβρυομεταφορά, εύχεσαι να μην ξαναδείς περίοδο για 9 μήνες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ναι μην ανχονεσε μαζι θα κανονησετε το ποτε θα κανετε εμβρυομεταφορα αν ειναι στον ιδιο κυκλο η οχι!μπορει εσυ να θες να πατε σε αλλο κυκλο να ηρεμισεις μπορει να ειναι υψηλη η οιστραδιολη και να μην σε αφησει ο γιατρος στον ιδιο κυκλο εγω ολα αυτα τα συζητησα με το γιατρο αλλιως που να τα ηξερα και εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @jazz για τις μερες λεγαμε ποτε πηγα εγω για ωολυψια και ποτε εμβρυομεταφορα !!εφοσον για'αυτο γινετε η εξωσωματικη για να γονιμοποιηθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...