Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Κ ο άντρας μου αυτο λέει κ η μαμα μου που της το ειπα.. καλυτερα να το κανω..μαλλον δεν το γλυτωνω ομως κ θα την κανω.. Αχ μακάρι κοριτσι μου να γίνει το θαύμα κ να μείνω.. δεν θα το πιςτευω πραγματικα.. μονο στην ιδέα πετάω στα σύννεφα! Ελπιζω να τα καταφέρουμε ολες μας σύντομα.. μονο εμεις ξέρουμε τι ψυχολογικό φορτίο κουβαλάμε.. 

Αν κανεις λαπαροσκοπηση μετα απο ποσο καιρο κανεις εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου να πω οτι δεν είναι απαραίτητο αν πονάς στη περίοδο ότι εχεις και ενδομητρίωση... ψυχραιμία... υστεροσκόπηση θα κάνεις?

Αυτό με τις εξετασεις είναι θεμα... γνωστός "χεστουλας" κι εγω, φοβαμαι οτι εχει σχεση με τετοια.. ακόμα και την ωοληψία φοβαμαι όταν τη σκέφτομαι..

Από την άλλη όμως καλύτερα να κανεις εξετασεις να ξέρεις που βαδίζεις και να μην είσαι με αβεβαιότητα.

Που θα παει.. θα βγούμε νικήτριες απ΄όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Θα κανεις ολα τα βηματα οπως πραγματικα πρεπει βημα βημα και ας καθυστερησει η εξωσωματικη!μμγια να λες εγω τα ειδα ολα ειμαι οκ και ετσι παμε για το επομενο βημα!!!!αυτο ειπα και εγω στο γιατρο ελεγε θα κανουμε αυτη την εξεταση θα κανουμε την αλλη και του ειπα οτι πρεπει θα το κανω να μην φτασω μια μερα να πω μηπως εφτεγε εκεινο!!!!!!

Ναι @love30 μου, ετσι λέει κ αυτός ο γιατροσ..κ ο άντρας μου τα ίδια κ γω ξερω μέσα μου πως αυτο πρέπει πρώτα να γίνει αλλα δεν εχω το κουράγιο.. αλλα λέει η καρδιά κ αλλα το μυαλό που λενε.. πραγματικα σκεφτηκα μήπως το ρίξω στη Γιόγκα.. μπάς κ ηρεμήσω.. Χαχαχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακια μου να πω οτι δεν είναι απαραίτητο αν πονάς στη περίοδο ότι εχεις και ενδομητρίωση... ψυχραιμία... υστεροσκόπηση θα κάνεις?

Αυτό με τις εξετασεις είναι θεμα... γνωστός "χεστουλας" κι εγω, φοβαμαι οτι εχει σχεση με τετοια.. ακόμα και την ωοληψία φοβαμαι όταν τη σκέφτομαι..

Από την άλλη όμως καλύτερα να κανεις εξετασεις να ξέρεις που βαδίζεις και να μην είσαι με αβεβαιότητα.

Που θα παει.. θα βγούμε νικήτριες απ΄όλο αυτό!

Ετσι ακριβως ειναι κοπελα μου να σου πω οχι οτι τα φοβαμε ολα αλλα δεν μπορω κουραστηκα αλλααααα απο την αλλη λεω οχι μην τα ποαρατας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

ευχαριστουμε @Rosemary !!! Μακαρι! Πόσες φορες διαβαζω αυτα που γραφετε και ονειρευομαι οτι τα ζω κι εγω...

Με το καλό να κρατησεις στην αγκαλιά σου το μωρακι σου! :)

Κοριτσια, σας νιωθω παρα πολυ... Θυμαμαι που πριν 4 περιππου μηνες ειχα ανοιξει συζητηση για "τμημα καθ'εξιν αποβολων".. Ημουν τοσο θλιμμενη με τις ατυχιες μου.. Κ ποσο ξαφνικα αλλαζουν τα συναισθηματα..! Ετσι θα  αλλαξουν κ τα δικα σας!! Στην τελευταια μου αποβολη, καποια στιγμη πιστεψα οτι ποτε δε θα κρατησω στα χερια μου το δικο μου μωρο.. Ακομα θυμαμαι το χλωμο προσωπο του αντρα μου (ειχε χλωμιασει που πρωτη φορα με ειδε να κλαιω με τετοιους λιγμους) οταν εμαθα πως παλι αποβαλω.. Αυτο που θελω να σας μεταδωσω, ειναι η ελπιδα οτι αυριο μπορει να ειναι τοσο πιο ομορφα τα πραγματα που δεν φανταζεστε!! Ειτε με φυσικη συλληψη, ειτε με υποβοηθουμενη, ειτε ακομα κ με υιοθεσια  (οπως εκανε μια φιλη μου-παραδειγμα μητερας) ολες εδω, ειστε ηδη γεματο αγαπη για το παιδακι  σας που ερχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Joy1988 είπε:

Ναι @love30 μου, ετσι λέει κ αυτός ο γιατροσ..κ ο άντρας μου τα ίδια κ γω ξερω μέσα μου πως αυτο πρέπει πρώτα να γίνει αλλα δεν εχω το κουράγιο.. αλλα λέει η καρδιά κ αλλα το μυαλό που λενε.. πραγματικα σκεφτηκα μήπως το ρίξω στη Γιόγκα.. μπάς κ ηρεμήσω.. Χαχαχ.. 

Χαχαχ ελεγα και εγω για γιογκα αλλα μπαααα!!!!!! Να σκεφτεσαι πως πρεπει να γινει για να εχεις θετικα αποτελεσματα  χιλιες φορες αργοτερα παρα απογοητευση!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, μεσα απο την καρδια μου, καλη επιτυχια σε ολες σας!! Ευχομαι συντομα να πλημμυρισετε  δακρυα χαρας!!

Μακάρι κοριτσι μου..ευχαριστούμε πολυ!  στείλε μας την θετική σου ενέργεια κ άπειρους τόνους μπεμπεδοσκονη μπάς κ μας πιάσει ολες μας.. μονο δάκρυα χαράς; εγω κανα μηνα θα κλαίω απο χαρα ειμαι σιγουρη... με το καλο το μωράκι μου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, σας νιωθω παρα πολυ... Θυμαμαι που πριν 4 περιππου μηνες ειχα ανοιξει συζητηση για "τμημα καθ'εξιν αποβολων".. Ημουν τοσο θλιμμενη με τις ατυχιες μου.. Κ ποσο ξαφνικα αλλαζουν τα συναισθηματα..! Ετσι θα  αλλαξουν κ τα δικα σας!! Στην τελευταια μου αποβολη, καποια στιγμη πιστεψα οτι ποτε δε θα κρατησω στα χερια μου το δικο μου μωρο.. Ακομα θυμαμαι το χλωμο προσωπο του αντρα μου (ειχε χλωμιασει που πρωτη φορα με ειδε να κλαιω με τετοιους λιγμους) οταν εμαθα πως παλι αποβαλω.. Αυτο που θελω να σας μεταδωσω, ειναι η ελπιδα οτι αυριο μπορει να ειναι τοσο πιο ομορφα τα πραγματα που δεν φανταζεστε!! Ειτε με φυσικη συλληψη, ειτε με υποβοηθουμενη, ειτε ακομα κ με υιοθεσια  (οπως εκανε μια φιλη μου-παραδειγμα μητερας) ολες εδω, ειστε ηδη γεματο αγαπη για το παιδακι  σας που ερχεται!!

Με το καλο το μωρακι σας  και παντα ηγεια και ευτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αχ κοριτσακια μου δεν θελω αλλες εξετασεις ???? δεν θελω αλλα χειρουργιααααααα ???? !!!!!!!! Φοβαμε και την εξεταση πιυ θα κανω την Δευτερα και δεν αντεχω αλλο!!!! Και εγω ποναω στην περιοδο και μου περναει μονο με algofren 600mg

Υπομονή κοριτσι μου... μεγάλη λέξη... κάθε φορα αυτο λεω στον εαυτό μου.. αυτο λεω κ σε σένα κοπέλα μου... κι γω ετσι αισθανομαι ωρες ωρες κ μετα λεω υπάρχουν κ χειρότερα κ συνέρχομαι σιγα σιγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, σας νιωθω παρα πολυ... Θυμαμαι που πριν 4 περιππου μηνες ειχα ανοιξει συζητηση για "τμημα καθ'εξιν αποβολων".. Ημουν τοσο θλιμμενη με τις ατυχιες μου.. Κ ποσο ξαφνικα αλλαζουν τα συναισθηματα..! Ετσι θα  αλλαξουν κ τα δικα σας!! Στην τελευταια μου αποβολη, καποια στιγμη πιστεψα οτι ποτε δε θα κρατησω στα χερια μου το δικο μου μωρο.. Ακομα θυμαμαι το χλωμο προσωπο του αντρα μου (ειχε χλωμιασει που πρωτη φορα με ειδε να κλαιω με τετοιους λιγμους) οταν εμαθα πως παλι αποβαλω.. Αυτο που θελω να σας μεταδωσω, ειναι η ελπιδα οτι αυριο μπορει να ειναι τοσο πιο ομορφα τα πραγματα που δεν φανταζεστε!! Ειτε με φυσικη συλληψη, ειτε με υποβοηθουμενη, ειτε ακομα κ με υιοθεσια  (οπως εκανε μια φιλη μου-παραδειγμα μητερας) ολες εδω, ειστε ηδη γεματο αγαπη για το παιδακι  σας που ερχεται!!

Θυμαμαι το θεμα που είχες ανοίξει... η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλες φορές... εκεί που δε το περιμένεις μπορεί να σου ερθει το καλο... μεχρι  να ερθει όμως σου φαίνεται βουνό...

Ωρες ωρες νομίζω ότι δε θα τα καταφερω ποτέ, αλλά μετα λεω "¨χαζομάρες σκέφτεσαι" και συνεχίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Joy1988 είπε:

Υπομονή κοριτσι μου... μεγάλη λέξη... κάθε φορα αυτο λεω στον εαυτό μου.. αυτο λεω κ σε σένα κοπέλα μου... κι γω ετσι αισθανομαι ωρες ωρες κ μετα λεω υπάρχουν κ χειρότερα κ συνέρχομαι σιγα σιγα.. 

Μια χαρα τα λες ολες ετσι νιοθουμε τελικα!!!!πεφτουμε αλλα μετα σηκωνομαστε ποιο δυναμικα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αν κανεις λαπαροσκοπηση μετα απο ποσο καιρο κανεις εξωσωματικη?

Νομίζω μπορείς κ κατευθείαν.. δεν ρωτησα τον γιατρό να σου πω αλλα μου είπε θα εχω επαφές.. αρα μαλλον ολα κανονικά μετα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακια μου να πω οτι δεν είναι απαραίτητο αν πονάς στη περίοδο ότι εχεις και ενδομητρίωση... ψυχραιμία... υστεροσκόπηση θα κάνεις?

Αυτό με τις εξετασεις είναι θεμα... γνωστός "χεστουλας" κι εγω, φοβαμαι οτι εχει σχεση με τετοια.. ακόμα και την ωοληψία φοβαμαι όταν τη σκέφτομαι..

Από την άλλη όμως καλύτερα να κανεις εξετασεις να ξέρεις που βαδίζεις και να μην είσαι με αβεβαιότητα.

Που θα παει.. θα βγούμε νικήτριες απ΄όλο αυτό!

Ναι παίζει κ αυτο που λες αλλα μου λέει ο γιατρός αν ήταν θα έμενες έγκυος.. φτάνουμε δυςτυχως σε τέτοιο σημείο που δεν ξέρεις τι αλλο να κανεις... ναι θα κανω κ υστεροσκοπηση.. ολα μαζί.. 

το εύχομαι απο την καρδιά μου να τα καταφέρουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Και προσοχή σε ότι χρειάζεται να φαίνεται η σφραγίδα "συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΠΥ"....

Γι αυτό πήρα την επιτροπή σήμερα τηλέφωνο γτ το ιατρείο που έκανα τις εξετάσεις δεν είχε σφραγίδα κ μου έγραψε τον αριθμό σύμβασης του με τον ΕΟΠΥΥ . Και εκείνοι δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν ... Θα τα δουν οι γιατροί και θα μου πουν ... Τι να κάνω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Joy1988 απο κορίτσια έχω ακούσει οτι υπάρχει μια εξέταση αίματος κατα την οποία μπορείς να δεις αν έχεις ενδομητριωση ca125 νομίζω πως λέγεται!! Όμως, λένε οτι δεν είναι πάρα πολύ αξιόπιστη!! Δηλαδή δεν μπορείς να βασιστείς στα αποτελέσματά της, αποκτάς όμως μια εικόνα για το τι μπορεί να συμβαίνει!! 

Στην γράφει ο γιατρός σου για πρόληψη να έχει μια εικόνα .. Την εκανα και εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ElektraGr είπε:

Γι αυτό πήρα την επιτροπή σήμερα τηλέφωνο γτ το ιατρείο που έκανα τις εξετάσεις δεν είχε σφραγίδα κ μου έγραψε τον αριθμό σύμβασης του με τον ΕΟΠΥΥ . Και εκείνοι δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν ... Θα τα δουν οι γιατροί και θα μου πουν ... Τι να κάνω ;

Δεν εχει σφραγιδα? Εδω θελουνε σε ολα τα φυλλα οσες εξετασεις και αν κανεις  θελουν και σε καθε σελιδα!!!!!και αυτοι δικιο εχουνε αλλα και εμεις απο την μερια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Χαχαχ ελεγα και εγω για γιογκα αλλα μπαααα!!!!!! Να σκεφτεσαι πως πρεπει να γινει για να εχεις θετικα αποτελεσματα  χιλιες φορες αργοτερα παρα απογοητευση!!!!!!!

Έχεις δίκιο κοριτσι μου... ετσι ειναι..ήδη αρχίζω να παίρνω δυνάμεις για τον Οκτώβριο!!! Είδωμεν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αχ κοριτσακια μου δεν θελω αλλες εξετασεις ???? δεν θελω αλλα χειρουργιααααααα ???? !!!!!!!! Φοβαμε και την εξεταση πιυ θα κανω την Δευτερα και δεν αντεχω αλλο!!!! Και εγω ποναω στην περιοδο και μου περναει μονο με algofren 600mg

Τι εξέταση θα κάνεις κορίτσι την Δευτέρα ΄΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Δεν εχει σφραγιδα? Εδω θελουνε σε ολα τα φυλλα οσες εξετασεις και αν κανεις  θελουν και σε καθε σελιδα!!!!!και αυτοι δικιο εχουνε αλλα και εμεις απο την μερια μας!!!

Μωρέ αυτός μου έβαλε σε κάθε σελίδα αλλά δν είχε και με αγχώνει .... τι να κάνω ... να ξανακάνω τις εξετάσεις στο νοσοκομείο δεν θα το αντέξω ... εδώ ζορίζομαι που περιμένω τα αποτελέσματα του καρυότυπου :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Τι εξέταση θα κάνεις κορίτσι την Δευτέρα ΄΄

Οχι ακριβως εξεταση ειναι νεαροποιηση ενδομυτριου σκρατσιν !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Μωρέ αυτός μου έβαλε σε κάθε σελίδα αλλά δν είχε και με αγχώνει .... τι να κάνω ... να ξανακάνω τις εξετάσεις στο νοσοκομείο δεν θα το αντέξω ... εδώ ζορίζομαι που περιμένω τα αποτελέσματα του καρυότυπου :S

Θελει την στρογγυλη σφραγιδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Οχι ακριβως εξεταση ειναι νεαροποιηση ενδομυτριου σκρατσιν !!!!

Σίγουρα όλες πάμε πανικοβλημένες σε κάθε εξέταση ... Αλλά να σου πω ... αν με την πρώτη ματιά καταλάβεις πως είναι καλό το κλίμα ... τότε όλα είναι πολύ κουλ :) 

Καλή επιτυχία να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φορα εμενα μου δωσανε λαθος χαρτια να μαζεψω και πηγα Αθηνα για επιτροπη και φυσηκα δεν περασα!αλλα εφτεγε το ικα της πολης μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...