Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόστος μονόκλινου/δίκλινου στο ΜΗΤΕΡΑ


MamaToBe

Recommended Posts

ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 4ΚΛΙΝΟ. ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι άλλο ανέβηκαν!!Το 4ακλινο πριν 2 μήνες με φυσιολογικό τοκετό ήταν 1550!!Μεσα σε 2 μήνες ανέβηκε 250€!!!!!!!!!!!!!!Και υποτίθεται οτι θεωρείται και οικονομικό!!Κανέναν αντίσκοινο έξω απ το νοσοκομείο έχει να πάω να γεννήσω;;;;;;αλλα και αυτο θα το χρεώνουν...KPAP και σύ Μαρτιο;;Εγω έχω ΠΗΤ 27-03!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΤΙΜΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΗΡΘΑ ΣΤΑ ΣΥΓΚΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ Η JULIANA (:P )... ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΑΠΟ 3.500-4.000 ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ Φ.Τ Η Κ.Τ..... (ΜΕΣΑ ΚΑΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΧΙ ΟΜΩΣ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350 ΕΞΤΡΑ)

ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.....

ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΚΑΤΟ ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ (ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΕΣ) ΣΑΣ ΠΑΡΑΧΩΡΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.... ΚΑΙ ΣΥΝΔΥΑΖΕΤΕ ΚΑΙ 5-ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (ΜΕ ΗΜΙΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ) ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ..... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΚΕΤΟ-ΔΑΝΕΙΟΟΟΟΟΟΟ??????:P :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIANA ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 23/03/2009. ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 13-17/03. ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αλήθεια ότι ο τοκετός έχει γίνει αντικείμενο εκμετάλλευσης από τους γιατρούς, τις ιδιωτικές κλινικές και άλλους....Μια κοπέλα που έχει φυσιολογική πορεία εγκυμοσύνης μπορεί να απευθυνθεί, για παράδειγμα, στην Ευτοκία. Υπάρχουν τρόποι να γεννήσει μια γυναίκα με ελάχιστο κόστος, όπως για παράδειγμα, τοκετός στο σπίτι! Στο εξωτερικό συνηθίζεται και θεωρείται ασφαλής. Έχω ακούσει περίπτωση γυναίκας που κατάφερε να έχει το μωρό μαζί της σε εξάκλινο, μετά από φασαρία που έκανε βέβαια. Στη χώρα μας όλα είναι δύσκολα και κυρίως το φυσιολογικό, δηλαδή το να μένει το νεογέννητο μαζί με τη μητέρα του και το να θηλάζει.

Χρειάζεται ψάξιμο για να είμαστε σίγουρες ότι κάνουμε το καλύτερο για το μωρό μας και για εμάς. Αξίζει όμως τον κόπο δεν είναι έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι τιμες ειναι πραγματι εξωφρενικες και το κυριοτερο, δεν ανταποκρινονται στις υπηρεσιες που παρεχουν τα ιδιωτικα μαιευτηρια!!:angry:

εγω γεννησα τον Απριλιο στο ΜΗΤΕΡΑ και πληρωσα για τρικλινο 2200ευρω. η εξυπηρετηση ηταν απαραδεκτη και η αντιμετωπιση τους σε σχεση με το θηλασμο οχι μονο δεν ηταν ενθαρρυντικη -ως οφειλε!- αλλα αντιθετως ηταν ακρως αποθαρρυντικη. αρκει να σας πω οτι μια απο τις μαιες του οροφου, επεμενε να μου παρει το μωρο, ενω εκεινο θηλαζε, πιανοντας το στηθος μου και λεγοντας "το εχετε πολλη ωρα και επιπλεον δεν εχετε γαλα!!":angry: επιεικως απαραδεκτοι!!

παρολαυτα, προβληματιζομαι παρα πολυ για το τι θα κανω στο επμενο (αν και οποτε!) γιατι τ'ομολογω, δεν μπορω ν'αποχωριστω τον γιατρο μου, στον οποιο εχω 100% εμπιστοσυνη.:dry: ειναι ο οικογενειακος μας γιατρος και οικογενειακος φιλος, εχει ξεγεννησει στο στενο οικογενειακο μας περιβαλλον 14 μωρα και μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι τον εχουμε τεσταρει...;) ειναι εξαιρετος επιστημονας και ανθρωπος και φανατικος υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου. ετσι νιωθω απολυτα σιγουρη πως δε θα βρει μια ηλιθια δικαιολογια για να με υποβαλλει χωρις σοβαρο ιατρικο λογο σε καισαρικη. (πραγματοποιει φυσιολογικους τοκετους με ισχιακη προβολη, διδυμα, μετα απο καισαρικη!);)

συμφωνω απολυτα οτι μονο αν κανουμε κατι δραστικο, ισως αλλαξουν τα πραγματα, αλλα το θεμα του γιατρου ειναι το Α και το Ω στην εγκυμοσυνη και τον τοκετο κι αν εχεις μαζι του μια τετοια σχεση εμπιστοσυνης, δε το κανεις το τολμημα!!:dry:

κι εστω οτι το κανεις, (ο δικος μου γιατρος ουτως η αλλως, κοντευει στη συνταξη, οποτε θα κληθω να βρω καποιον αλλο!:( ) ημουν αποφασισμενη πως ο επομενος γιατρος θα ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο, (το Αττικο σκεφτομουν συγκεκριμενα) μεχρι που εμαθα πως δεν επιτρεπουν στο συζυγο να ειναι μεσα την ωρα του τοκετου!:( ισως να ακουγεται λιγο αστειος ο λογος, αλλα βρε παιδια εγω τον θεωρω πολυ σημαντικο... γιατι η παρουσια του ηταν πραγματικα ανεκτιμητη την ωρα του τοκετου! ειναι αληθεια πως -οπως μου ειχε πει καποιος πριν γεννησω- μονη σου το περνας:lol: αλλα οπως και να 'χει, και μονο η παρουσια του ειναι μια ανασα ανακουφισης! κι επειτα, ειμαι τοσο ευτυχης που ηταν εκει, την ωρα που ηρθε το παιδι του στο κοσμο!! ηταν η συγκλονιστικοτερη εμπειρια της ζωης μας και πιστευω εγινε 2 φορες ανεκτιμητη, χαρη στη παρουσια του...:) εκεινη, τη στιγμη που γεννηθηκε η μικρη μας και κλαιγαμε και οι 3 μαζι... δε θα τη ξεχασω ποτε!!!:) κι αν ο Θεος μας χαρισει κι αλλο παιδακι, θα ηθελα παλι να ειναι εκει... τι κανουμε????

συγγνωμη βρε κοριτσακια μου, για την ακατασχετη φλυαρια, αλλα μ'εχει προβληματισει πολυ το ζητημα... γιατι τα ποσα ειναι εξωφρενικα και κυριως δεν το αξιζουν και προσωπικα στο Μητερα δε θα θελα να τα ξανασκασω γιατι τους βρισκω απαραδεκτους!! (κατι τελευταιο... και σιγα να μη σεβαστουν το οτι δηλωνεις Αποκλειστικο Μητρικο Θηλασμο!! κι εγω που τσακωθηκα μαζι τους γι αυτο το λογο, μ'εγραψαν στα παλια τους τα παπουτσια κι εδωσαν στο παιδι μου ξενο!:angry: "αλλωστε το ειχα πολλη ωρα και δεν ειχα γαλα!!":angry: :angry: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο Αττικο θα γεννησεις Αφροδιτη μου?? θα περιμενω εντυπωσεις!! σ'αυτη τη περιπτωση, με τα χιλια αποφασιζω δημοσιο!!!;)

αν προσποιηθεις υστερια... ξερεις, δε μπορω χωρις τον αντρα μου, αρνουμαι κτλ... υπαρχει καμια περιπτωση????:lol: μηπως να το δοκιμαζες????;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STO XIROURGIO APAGOREUETE DIA ROPALOU NA MPEI.PANTOS STO THALAMO ODINWN MOU EIPAI O GIATROS MOU KATI THA KANEI NA MPEI KAPOIES STIGMES.MALON ENOOUSE OTAN DEN THA TON BLEPEI O DIKTATORAS SALAMALEKHS:angry: :angry: PANTOS STHN ARXH TO PIRA ASXIMA TORA TO EXW KSEPERASEI LIGO.MPOREI NA EIMAI KAI KALITERA NA MHN KSESPASW TOSO MPROSTA SE AGNOSTOUS ENO AN EINAI MESA O ANTRAS MOU MPOREI NA LIGISW EUKOLOTERA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας επανελθουμε λοιπον Αφροδιτη μου, στη θεωρια "ελα μωρε, ουτως ή αλλως μονη σου το περνας"!!!:lol:

παντως, η αληθεια ειναι οτι η ωρα στο χειρουργιο αφ'ενος ειναι λιγη και αφ'ετερου δε πολυβλεπεις μπροστα σου!! το θεμα ειναι η αιθουσα ωδινων βασικα, κι αν καταφερετε να μπει εκει, μια χαρα!!!;)

συγγνωμη βρε Αφροδιτη μου αν εξυσα τις πληγες σου!:blush: οπως και να 'χει, ευχομαι πανω απ'ολα να ερθει γερο το παιδακι σας στο κοσμο!! ευχομαι επιπροσθετως να γεννησεις τοσο ευκολα και τοσο γρηγορα, που να μην προλαβεις να το σκεφτεις καν!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OXI MITSAKI MOU DEN EKSISES KAMIA PLIGH....EINAI EKEI KAI EMORAGEI SINEXIA :laugh: :laugh: :laugh: PLAKA KANW.PANTOS GIA OSES DIABASAN TO THEMA GENNAW? EGW DEN MPORW NA KSANAMPW STHN SELIDA KAI PREPEI NA SAS PLIROFORISW OTI LATHOS SINAGERMOS GIA SHMERA .EXW NA NIOSW PONO EDW KAI MISH ERA.AUTO HTAN MIAMISH WRA MONO PONAKIA .ERXETE MALON SIGA SIGA.EUXOME OXI SIMERA AURIO TIS THEORW GROUSOUZES AUTES TIS MERES.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΗ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ. ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ 4ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ...:angry: :angry:

ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΤΗΛ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΘΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ..:dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΛΑΒΑ ΦΑΞ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ:

4ΚΛΙΝΟ: Φ.Τ. 1600 Κ.Τ. 2000 +425 ΕΠΙΣΚΛ.

3ΚΛΙΝΟ: Φ.Τ. 2400 Κ.Τ. 2600 +425 ΕΠΙΣΚΛ.

2ΚΛΙΝΟ: Φ.Τ. 3550 Κ.Τ. 3850 +495 ΕΠΙΣΚΛ.

1ΚΛΙΝΟ: φ.Τ. 4900 Κ.Τ. 5450 +650 ΕΠΙΣΚΛ.

ΛΟΥΞ: Φ.Τ. 6400 Κ.Τ. 7100 +650 ΕΠΙΣΚΛ.

ΣΟΥΙΤΑ: Φ.Τ. 9500 Κ.Τ. 10000 +650 ΕΠΙΣΚΛ.

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΕΟΓΝΟΥ...ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΦΘΑΛΜΟΛΙΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΩΤΑΚΟΥΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ +170€...:S :S :S :S

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΕΝΑ ΜΑΣ ΗΡΘΑΝ ΤΣΟΥΒΑΛΑΤΑ ΤΩΡΑ...:blink: :blink: ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ...:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ. ΜΟΝΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ 4ΚΛΙΝΟΥ ΜΕ Φ.Τ ΕΙΝΑΙ 1800.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΧΘΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ. ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΟΘΩΡΙΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ 6ΚΛΙΝΟ Η ΚΑΙ 8ΚΛΙΝΟ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΕΝΩ ΤΟ ΙΑΣΩ ΕΧΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΑΡ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΕ ΦΑΞ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ? ΚΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ 200€ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ...:angry: :angry:

ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΣΤΡΙΜΟΧΤΟΥΜΕ ΑΣΧΗΜΑ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ, ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΜΟΛΙΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ, ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΘΑ ΕΞΑΝΕΜΙΣΤΟΥΝ...:woohoo: :woohoo: ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΠΤ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ....ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;) ;) ;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ.ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΑΜΗΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο Μητέρα και το Ιασώ και ρώτησα τιμές.

Λοιπόν...

Στο Μητέρα ο φυσιολογικός τοκετός σε μονόκλινο κοστίζει 4.900 και σε δίκλινο 3.550, η καισαρική σε μονόκλινο 5.450 και σε δίκλινο 3.850, δεν ξέρω αν οι τιμές περιλαμβάνουν επισκληρίδιο.

Στο Ιασώ ο φυσιολογικός τοκετός σε μονόκλινο κοστίζει 6.600 και σε δίκλινο 4.100 και η καισαρική σε μονόκλινο 6.800 και σε δίκλινο 4.400, εδώ μου επισήμαναν ότι στις τιμές περιλαμβάνεται η επισκληρίδιος.

Αυτά έμαθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KPAP έγραψε:

ΑΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ. ΜΟΝΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ 4ΚΛΙΝΟΥ ΜΕ Φ.Τ ΕΙΝΑΙ 1800.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΧΘΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ. ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΚΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΟΘΩΡΙΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ 6ΚΛΙΝΟ Η ΚΑΙ 8ΚΛΙΝΟ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΕΝΩ ΤΟ ΙΑΣΩ ΕΧΕΙ.
ΚΡΑΡ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΕΧΕΙ 2200 ΜΕ ΦΤ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΙΔΙΟ,2300 ΦΤ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 2400.ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ 1800 ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΒΑΡΑ?ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ.ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΔΕΝ ΤΗ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ. ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΧΟΝΤΡΑ. ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Καλα ρε κορίτσια οι διαφορές στις τιμές Αθήνα με επαρχία είναι τεράστιες!!! Έχω μείνει!!:ohmy: Πέρυσι που γέννησα φυσιολογικά (Λάρισα) σε ιδιωτική σε μονόκλινο πληρώσαμε σύνολο μαζί με το γιατρό και φάρμακα κλπ 2700. Πολύ ακρίβεια βλέπω στην Αθήνα!!

Παρομοίως... Όλα μαζί, γιατρός και μαιευτήριο για καισαρική και μονόκλινο στην Κατερίνη, 2950€. Πριν 4,5 μήνες. Αφήστε που έχω πάθει πλάκα με το πόσο συχνά ανεβάζουν τις τιμές τα μαιευτήρια στην Αθήνα. Η κολλητή μου που γέννησε με διαφορά 14 μηνών στο ΙΑΣΩ, πλήρωσε 700 € παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΨΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ CAMPING ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.ΔΕ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΣΟΥΙΤΑ.ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΩΡΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΕ ΛΟΥΞ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ.ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ Η΄ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΧΤΑΚΛΙΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΛΙΓΑ.

ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ.ΑΣ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΠΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ.Η ΚΟΠΕΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ.ΓΙ' ΑΥΤΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΨΗΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Σε 2 εβδομάδες περίπου θα γεννήσω. Εχθές λοιπόν πήρα τις τιμές από το ΜΗΤΕΡΑ. Έτσι για την ιστορία, σας λέω ότι αισθάνθηκα λές και ζήταγα τιμές για δωμάτια σε κάποιο παραθεριστικό μέρος για διακοπές. Τέλοσπάντων, σας δίνω τις τιμές που μου είπαν ότι ισχύουν:

ΠΙΘΑΝΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΚΕΤΩΝ (ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ)

Θέση Φυσιολ.Τοκετός Καισαρ.Τομή Με Επισκληρ.Νάρκωση

(4 ημέρες) (5 ημέρες)

Οικον.4κλινο 1.600€ 2.000€ +425€

3-κλινο 2.400€ 2.600€ +425€

2-κλινο 3.550€ 3.850€ +495€

1-κλινο 4.900€ 5.450€ +650€

Lux 6.400€ 7.100€ +650€

SUITE 9.500€ 10.000€ +650€

** ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΝΕΟΓΝΟ (300€) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΨΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ CAMPING ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.ΔΕ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΣΟΥΙΤΑ.ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΩΡΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΕ ΛΟΥΞ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ.ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ Η΄ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΧΤΑΚΛΙΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΛΙΓΑ.

ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ.ΑΣ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΠΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ.Η ΚΟΠΕΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ.ΓΙ' ΑΥΤΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΨΗΛΕΣ..

Ανθή μου δεν είναι θέμα επιλογής ή υπερβολής. Δυστυχώς επιλέγεις γιατρό και όχι μαιευτήριο. Άν ο γιατρός σου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ, δεν μπορείς να πας και να γεννήσεις στο ΕΛΕΝΑ. Ο λόγος που ζήτησα τιμές για μονοκλινο είναι για να έχω το παιδί μου κοντά μου. Κατα τα άλλα, μπορώ να σκεφτώ ένα εκατομμύριο διαφορετικά πράγματα στα οποία προτιμώ να ξοδέψω 8,000 ευρώ, αντί να τα δώσω σε κάποιους που θα εκμεταλλευτούν εμένα και την κατάστασή μου για να μου προσφέρουν τις ίδιες (ή χειρότερες) υπηρεσίες που σε δημόσια νοσοκομεία δεν κοστίζουν ούτε το 1/10 αυτού του ποσού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...