Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόστος μονόκλινου/δίκλινου στο ΜΗΤΕΡΑ


MamaToBe

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Θα μπορούσε κάποια κοπέλα που γέννησε πρόσφατα να με ενημερώσει σχετικά με το κόστος του δίκλινου και του μονόκλινου στο ΜΗΤΕΡΑ? Ο λόγος που σκέφτομαι το μονόκλινο είναι να μένει ο μπέμπης συνέχεια μαζί μου. Ευχαριστώ πολύ!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mama to be καλησπέρα!πριν 2 μήνες που πηγα για β'επιπέδου στο Μητέρα πέρασα απ το λογιστήριο και ζήτησα τις τιμές οι οποίες είναι οι εξής:

1-κλινο:Φυσιολογικος τοκετός(4 ημέρες):4650€

με καισαρική(5 ημέρες):5200€

με επισκληριδιο νάρκωση:+535€

2-κλινο:φυσιολογικος(4 ημερες):3250€

με καισαρική(5 ημερες):3450€

με επισκληρίδιο:+430€

Πιστεύω να μην έχουν ανέβει και αλλο οι τιμές..αλλα περίπου αυτές είναι.Καλο υπόλοιπο!!και μ έναν πόνο!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana μου οτι τιμες που γραφεις αφορουν μονο τα νοσηλεια και τυχον φαρμακα που θα παρεις (βλ ορο κτλ) ή συμπεριλαμβανουν και τα εξοδα γιατρου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε κορίτσια οι διαφορές στις τιμές Αθήνα με επαρχία είναι τεράστιες!!! Έχω μείνει!!:ohmy: Πέρυσι που γέννησα φυσιολογικά (Λάρισα) σε ιδιωτική σε μονόκλινο πληρώσαμε σύνολο μαζί με το γιατρό και φάρμακα κλπ 2700. Πολύ ακρίβεια βλέπω στην Αθήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου σε ευχαριστώ πολύ. Εγώ πήγα για το β επιπέδου χτες αλλά αμέλησα να ρωτήσω. Εμένα ο γιατρός μου παίρνει στάνταρ ταρίφα, ανεξάρτητα από τον τύπο του δωματίου οπότε αν επιλέξω μονόκλινο, σύμφωνα με αυτά που έγραψες, θα μου βγει, 4650 αν είναι φ.τ. + 535 για την επισκληρίδιο, + 2500 για τον γιατρό μου.. Αυτό μας πάει στααααα... 7685!!!!:huh: :huh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama to be το ξέρω ειναι τσιμπημένες οι τιμές!!Αν σκεφτείς οτι στις τιμές που ανάφερα δεν συμπεριλαμβάνεται ούτε η τιμή του γιατρού:ohmy: :ohmy: ούτε εξετάσεις νεογνού:ohmy: :ohmy: ούτε της μητέρας:ohmy: :ohmy: :ohmy: !!!Εμενα ο γιατρος μου θα μου πάρει 1500€.Αν έχεις ιδιωτική ασφάλεια και στα καλύπτει ειναι καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Καλημέρα σε όλες. Θα μπορούσε κάποια κοπέλα που γέννησε πρόσφατα να με ενημερώσει σχετικά με το κόστος του δίκλινου και του μονόκλινου στο ΜΗΤΕΡΑ? Ο λόγος που σκέφτομαι το μονόκλινο είναι να μένει ο μπέμπης συνέχεια μαζί μου. Ευχαριστώ πολύ!:S
καλησπερα.Γλυκεια μου αν θελεις παρε τα τλεφωνα του νοσοκομειου και θα σου πουν με ασφαλεια το ακριβες ποσο και μαλιστα την περιοδο που γεννας γιατι αν θυμαμαι καλα καθε τοσο αλλαζουν οι τιμες . Το τηλεφωνο ειναι 2106869000 και ζητα να σε συνδεσουν με το λογιστηριο επισης το φαξ ειναι 2106899421-6869133 ,πορεις να το το στειλεις και με αυτο τον τροπο η να εποικοινωνησεις με το email info@mitera.gr αυτο ειναι στο τμημα μαιευτικης γυναικολογικης η με το τμημα εξυπηρετησης πελατων που ειναι custonerservice@mitera .gr

Παντως για μενα καλυτερα να μην επιλεψεις μονοκλινο γιατι μπορει να μενει μαζι σου το μωρο αν και εχω την εντυπωση οτι αυτο το δικαιωμα το εχεις στο λουξ δεν ειμαι σιγουρη ρωτησε το αλλα εχεις σκεφτει τι θα γινετε με τοσο κοσμο που θα ερχετε στα επισκεπτηρια; συν τον γεγονος οτι καλο ειναι να εκμετελευτεις αυτες τις 4-5 μερες στο νοσοκομειο που θα εχεις χερια βοηθειας απο το προσωπικο ενω στο σπιτι θα εισαι μονη και θα κουραστεις .Αλλωστε και στο μητερα οπως και σε ολα τα ιδιωτικα νοσοκομεια εχεις τη δυνατοτητα να πας εσυ στην αιθουσα που τα εχουν για αν το θηλασεισ η αν θελουν να το δουν καποιοι συγγενεις (ΕΔΩ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ) στο φαιρνουν στο δωματιο. ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxomai ME TO KALO se oles mas

aaaaalla tha ithela na pw

pws: thewrw apelpistika polla

kai ilithia ta tooosa megala posa...

Tha mporousa na ta diathesw

kai egw (me ligo kopo...)

alla idi exw skeftei na epileksw to

6-klino tou Iasw...

Exoun gennisei files mou

kai to evriska mia xara!!!

Makari na MAS pane ola kala

k'oti epileksoume oles mas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ απελπιστικά πολλά! Ο μόνος λόγος να πας σε μονόκλινο είναι να το έχεις το μπεμπέκι δίπλα σου και να μην του δώσουν ξένο γάλα.. Αλλά αν είναι να μην τον έχω δίπλα μου, τότε δεν έχει νόημα να τα σκάσω για το δίκλινο.. Έτσι δεν είναι??? Πας σε τρίκλινο και είναι σχεδόν το ίδιο.. μου φαίνεται ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ το ποσό!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ, ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ MAMMA TO BE ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΗΘΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΞΕΝΥΧΤΙ :woohoo: !!! ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΤΟΥ ΤΡΙΩΡΟΥ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΙΔΙΩΣ ΠΟΥ ΠΕΙΝΑΓΕ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ (ΑΠΟ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΕ LUX ΕΙΧΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ)ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΛΕΕΙ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΑ.Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια που αποφάσισες να έχεις το μωρό μαζί σου από την πρώτη στιγμή. Δεν υπάρχει καλύτερη αρχή για το παιδί και για τη σχέση σας.

Μακάρι όλες οι μάμάδες να μπορούσαν να έχουν συνεχώς μαζί τους το μωρό τους στο μαιευτήριο. Δυστυχώς στα περισσότερα μαιευτήρια όμως στην ελλάδα σου δημιουργούν πρόβλημα ακόμη και στο μονόκλινο. Εγώ γέννησα στο Μητέρα, σε μονόκλινο, γι'αυτό ακριβώς το σκοπό. Με βάλαν και υπέγραψα ειδική δήλωση και συνεχώς μου΄το ζητούσαν γιατί... δεν το ήξεραν και έπρεπε να το επαναλαμβάνω συνεχώς. Νομίζω ότι ήμουν η μόνη στο μαιευτήριο εκείνες τις ημέρες (Νοέμβρης του 07) γιατί οι νοσοκόμες έδειχναν κατάπληκτες! Τα μωρά δεν πρέπει να μένουν σε θαλάμους νεογνών μακριά από τη μητέρα τους. Είναι απάνθρωπη πρακτική η οποία δυσκολεύει βέβαια και το θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

juliana μου οτι τιμες που γραφεις αφορουν μονο τα νοσηλεια και τυχον φαρμακα που θα παρεις (βλ ορο κτλ) ή συμπεριλαμβανουν και τα εξοδα γιατρου????

ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΤΑ 4650+ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 9000(ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΑΖΙ).ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΓΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια νομιζω οτι ειναι πολλα τα λεφτα για 4 μερες εδω θεσσαλονικη ειναι πιο φτηνα για νονο κλινο δεν ξερω αλλα εγω εκανα επισκληριδιο και μου πηρε ο αναισθησιολογος 150 ευρω σε ιδιωτικη κλινικη......

οσο για το μωρο συνφωνω με τη φιλια που λεει κατσε να ξεκουραστεις και να κοιμηθεισ γιατι θα ξεχασεις πως ειναι να κοιμασαι το βραδυ

α και κατι ακομα καλο ειναι οταν λεμε τις αποψεις μας να μην ειμαστε και απολυτες.........δηλαδη τι παθαν τα δικα μας μωρα που δεν τα ειχαμε συνεχεια στην κλινικη?απο τοτε που την πηρα στο σπιτι δεν την εχω αφησει ουτε 1 λεπτο μονη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia mhlame gia leuta oxi gia kourkoumpinia.!!!!apla menw kataplikth pou pernete etsi xalara to poso zitane oi klinikes gia mia genna.mhpos na skeutite ligo oti pianomaste koroida sto onoma ths mhtrothtas kai ths asfalias pou niothoume me ton epelegmenw giatro mas?mipos an enantionomastan ligo na allazane ligo ta pragmata kai na mhn zitane toso eksofrenika posa?den ta bazw mazi sas giati katalabenw oti gia kanenan den einai euxaristo h eukolo na diathesei tosa apla lew thn apopsh mou gia mia katastash pou thn theorw ekmetaleush.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ..

ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?

ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ 'Η ΤΟ ΓΕΝΝΑΜΕ?

ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΝΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΙΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ.. ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ!

ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ "ΟΛΕ".

ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ? ΕΜΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΑΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΕ ΤΡΙΚΛΗΝΟ 1300,ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ 1700 ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΙΧΑ 2 ΜΑΙΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ 2250 ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ.4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΝΑΝ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΛΕΙΠΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ,ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ..:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia..egw plirwsa..1000 sto giatro..1300 se diklino alla eixa zitisei na eimai moni...kai 1700 ta blastokitara..einai ekswfrenikes oi times aytes stin athina..fantazomai posa tha plirwnei i menegaki..kai i kathe menegaki..pwpwppw...i gnwmi mou einai oti an exeis ena giatro xronia kai ton empisteyesai distixws i eytixws den pas allou..distixws i eutuxws i klinikes parexoun to katitis parapanw...sto nosokomeio tis larisas..to palio..iparxei ena mpanio gia 5 dwmatia.........to katalabainbete????????????episis oi koubertes pou skepazoun ta mwra..einai na sixainesai na ta piaseis...!!!oso to oti thelete ta mwra mazi sas,,pisteyw oti einai lathos...giati eisai kourasmeni apo tin genna..erxetai sinexeia kosmos...thels ligo na siniditopoieiseis ti exei ginei...mexri na pas spiti pou prepei na eisai 24wres to 24wrw..ksagripni....skeftite to kala.kai simfwnw apolita me tin popi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σάς ευχαριστώ όλες! Πόπη, είναι θέμα επιλογής αν θέλεις να έχεις το παιδί σου κοντά σου ή όχι στην κλινική. Κανείς δεν κρίνει κανέναν. Εγώ θα ήθελα να έχω το παιδάκι μου κοντά μου από την πρώτη στιγμή και για να είμαι σίγουρη ότι δεν το μπουκώνουν με ξένο γάλα άμα κλάψει (είναι πολλές οι περιπτώσεις γυναικών που ξέρω που είχαν ζητήσει ΑΜΘ και τα μωρά τούς τα έφερναν χορτάτα, μαζί με τα άλλα αλλά και γιατί το θεωρώ απάνθρωπο να περνάει τις πρώτες του ώρες στον κόσμο μακριά από τη μαμά του, την οποία συνήθισε να νιώθει και να ακούει για 9 μήνες. Και πάλι όμως, είναι θέμα επιλογής της καθεμιάς από εμάς. Η άλλη θέση είναι ότι χρειάζεσαι αυτές τις μέρες να μένεις και λίγο χωρίς το μωρό για να ξεκουραστείς. Όπως και να 'χει, το μόνο πλεονέκτημα του μονόκλινου είναι να έχεις το παιδί δίπλα. Αν είναι να μην το έχω δίπλα, τότε δεν υπάρχει λόγος να πάω σε δίκλινο και να πληρώσω 6000 ευρώ. Α, και τώρα που το θυμήθηκα, juliana, άλλο το κόστος του δωματίου αν κάνω ΦΤ άλλο το κόστος αν κάνω ΚΤ??????Δεν υπάρχει καμμία λογική σε αυτό!Να μου λεγε ο γιατρός μου "θα σου πάρω παραπάνω λεφτά για ΚΤ, να πω ναι, θα κάνει κάτι παραπάνω" αλλά για το ίδιο δωμάτιο να πληρώσω παραπάνω αν κάνω ΚΤ, μου είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τα λεφτά μου φαίνονται πάρα πολλά! Στην Πάτρα είναι πολύ πιο οικονομικά τα πράγματα και δεν ήξερα για τις τιμές στην Αθήνα!

Γέννησα στο "ΟΛΥΜΠΙΟΝ" (και θεωρείται το πιο ακριβό στην Πάτρα), σε μονίκλινο (ήθελα να έχω το μωρό μου συνέχεια δίπλα μου), με καισαρική και επισκληρίδιο (5 ημέρες) και πληρώσαμε σύνολο μαζί με τα λεφτά του γυναικολόγου 3.700!!!!

Σοκαρίστηκα με τις τιμές που γράφετε!!! Ευτυχώς που δεν της είχα δει πριν γεννήσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η JULIANA ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΕΓΡΑΨΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ.ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΚΑΤΩΘΙ

4ΚΛΙΝΟ-Φ.Τ. 1800-Κ.Τ. 2000

3ΚΛΙΝΟ-Φ.Τ. 2400-Κ.Τ. 2600

2ΚΛΙΝΟ-Φ.Τ. 3550-Κ.Τ. 3850

ΧΩΡΙΣ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΩΡΟΥ&ΜΗΤΕΡΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΣΤΟ Φ.Τ. ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ.ΕΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...