Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια την βοήθεια σας!


Renata7

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

 

Φαίνεσαι πολύ γλυκιά και βγάζεις μια θετική αύρα.Είναι ωραίο να τα μοιραζόμαστε  για να μαθαίνουμε αλλά και να ξαλαφρώνουμε και σαν να το ξορκίζουμε.Πρόσφατα το έπαθε και μια καλή μου φίλη στην 7 βδομάδα.Το απέβαλε μόνη της σαν έντονη περίοδο και δεν χρειάστηκε κάτι περαιτέρω.Εγώ με τον άντρα μου μετά από την παλίνδρομη δεθήκαμε ακόμα περισσότερο παρόλο που είμαστε μαζί 13 χρόνια.Με στήριξε πολύ και η σχέση προχωρά σε άλλο επίπεδο.Θα δεις θα το νιώσετε και σεις αυτό. Οποτε αγχώνομαι θα σε  σκέφτομαι με την μίζα να ανεβαίνω:x!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Κοριτσια μου ειναι πολυ δυσκολο.το εχω περασει 2 φορες. Την μια 2μηνων κ την αλλα στην 16η βδομαδα ειχα συσπασεις κ πηγα στο νοσοκομειο κ εκει σπασανε τα νερα. Εκανα κανονικα γεννα κ ειδα το κοριτσακι μου μια σταλιτσα. Ενα ανθρωπακι που ειχε δημιουργηθει. Μου κοστισε πολυ ολο αυτο. Φυσικα 1,5χρονο μετα κ εχω την εικονα καθε μερα μπροστα μου. Κ τωρα ειμαι 6 εβδομαδων. Πηγαμε στον γιατρο κ ειδαμε 2 σακους. Μ ειπε βεβαια ο γιατρος οτι μπορει να μην εξελιχθει μεχρι το τελος σε διδυμη κυηση. Εκανα 2 χοριακες που ειπε ο γιατρος. Την παρασκευη βγηκε 2234 κ την δευτερα 3790. Περιμενω αλλη μια αυριο. Θελω πολυ να πανε ολα καλα γιατι πιστευω πως δε θα αντεξω τριτη απωλεια.

Mαράκι μου πέρασες πολύ δύσκολα απ αυτά που μας περιγράφεις.Λυπάμαι για τις απωλειές σου.Παρόλο που το πέρασα δεν μπορώ να σε νιώσω 100% γιατί ήταν προχωρημένη η εγκυμοσυνή σου αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι όταν ακούω για τέτοιες δύσκολες περιπτώσεις.Δεν μπορώ να σου πω ξέχνα και προχώρα γιατί δεν ξεχνιούνται εύκολα αλλά σκέψου ότι κάθε μέρα ξημέρωνει μια καινούργια μέρα.Σου εύχομαι απ την καρδιά μου αυτή η εγκυμοσύνη να εξελιχθεί υπέροχα και αύριο να έχεις μια μεγάλη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξεπερνιεται και ουτε θα ξεπεραστει ποτε. Η εικονα δυατυχως εχει κλειδωσει και στο μυαλο κ στην καρδια. Φυσικα μετα απο ολα αυτα αλλαξα γιατρο κ πηγα σε εναν αλλο. Ο οποιος μ ειχε κανει υπερυχο κ ειδαμε εναν πολυποδα. Μπηκα να κανω υστεροκτομη κ με την καμερα ειδε οτι η μητρα μου κανειν σαν σχημα καρδιας εχει ενα διαφραγμα. Κ το καθαρισε και αυτο. Ισως να ευθυνονται αυτα για τις απωλειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή δεν γνωρίζω μετά το καθάρισμα η μήτρα πήρε άλλο σχήμα?Δυστυχώς μπλέκουμε με λάθους γιατρούς και τραβάμε πολλά.Το καλό είναι ότι το ανακάλυψες και διορθώθηκε.Αύριο θα έχεις τα αποτελέσματα της χοριακής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Επειδή δεν γνωρίζω μετά το καθάρισμα η μήτρα πήρε άλλο σχήμα?Δυστυχώς μπλέκουμε με λάθους γιατρούς και τραβάμε πολλά.Το καλό είναι ότι το ανακάλυψες και διορθώθηκε.Αύριο θα έχεις τα αποτελέσματα της χοριακής?

Οχι πολλες γυναικες γεννιουνται μεωτετοιες μητρες. Μπορει να γινει συλληψη κανονικα απλα μετα απο καποιες εβδμαδες κυησης το μωρο δεν εχει χωρο να μεγαλωσει. Κ φυσικα αυτο δε φαινεται στον υπερυχο. Το ειδε με την καμερα οταν καθαριζε τον πολυποδα. Ειναι η τριτη χοριακη κ θα ξερω αυριο. Απλα ενα ενδεχομενο αποβολων ειναι οτι μπορει να πηζει το αιμα μου θρομβοφιλια. Κ τωρα μ εδωσε ο γιατρος απο την αρχη salospir και utrogestan απο το κολπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείς ότι το σχήμα της μήτρας δεν φαίνεται στον απλό υπέρηχο.Είχες κάνει καρυότυπο εμβρύου?Μακάρι κορίτσι μου να μπείς αύριο και να μας πείς τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δε φαινεται. Ειναι σαν μια μεμβρανη που κανει σχημα καρδιας. Μακαρι δε φανταζεσαι ποσο τα θελω τα μωρακια αυτα. Γιατι το σιδαμε κ με τον αντρα μ οτι ο Θεος μας πηρε δυο κ μς τα δινεξ πισω μαζι να ερθυν στη ζωη. Φφφφφ να βγει καλα κ αυτη η χοριακη κ μετα να οαμ να ακουσουμε 2 καρδουλες. Γιατι μονο σακους ειδαμε ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχατε ιστορικό με δίδυμα στην οικογένεια?Σε έχω τρελάνει με ερωτήσεις.Πολύ ωραία η σκέψη που κάνατε.Μη μας ξεχάσεις να μπείς αύριο να μας πειςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Φαίνεσαι πολύ γλυκιά και βγάζεις μια θετική αύρα.Είναι ωραίο να τα μοιραζόμαστε  για να μαθαίνουμε αλλά και να ξαλαφρώνουμε και σαν να το ξορκίζουμε.Πρόσφατα το έπαθε και μια καλή μου φίλη στην 7 βδομάδα.Το απέβαλε μόνη της σαν έντονη περίοδο και δεν χρειάστηκε κάτι περαιτέρω.Εγώ με τον άντρα μου μετά από την παλίνδρομη δεθήκαμε ακόμα περισσότερο παρόλο που είμαστε μαζί 13 χρόνια.Με στήριξε πολύ και η σχέση προχωρά σε άλλο επίπεδο.Θα δεις θα το νιώσετε και σεις αυτό. Οποτε αγχώνομαι θα σε  σκέφτομαι με την μίζα να ανεβαίνω:x!!!

Ετσι @marillia μου ετσι! Την μίζα !

και εμενα ο καλός μου ειναι η δυναμη μου ! Μας αξίζει και θα μας στειλει την ευλογία  σε όλες μας!

@ΜΑΡΙΑΑΑ έχεις πολυ δυναμη μεσα σου ! Έχεις περασει αρκετά και τωρα θα σε αποζημιώσει καλη μου ! Ολα θελημα του !

εαν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις ; έκανες θεραπεια εννοώ σερπαφαρ κτλ η μόνα τους τα διδυμάκια ! Η Παναγία μαζι σου μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα και όλη την θετική μου αύρα ! 

Μεσα απο κάθε ιστορια ανεβαίνω και ενα σκαλί! Αφήνω στα υπόγεια αυτο το μικρό που πέρασα μπροστά σε όλες αυτές τις μαρτυρίες δεν ειμαι μόνη ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Οχι δε φαινεται. Ειναι σαν μια μεμβρανη που κανει σχημα καρδιας. Μακαρι δε φανταζεσαι ποσο τα θελω τα μωρακια αυτα. Γιατι το σιδαμε κ με τον αντρα μ οτι ο Θεος μας πηρε δυο κ μς τα δινεξ πισω μαζι να ερθυν στη ζωη. Φφφφφ να βγει καλα κ αυτη η χοριακη κ μετα να οαμ να ακουσουμε 2 καρδουλες. Γιατι μονο σακους ειδαμε ακομα.

Θα τις ακούσετε Μαρία μου θα τις ακούσετε αυτο να σκέφτεσαι μονο αυτο ! Απο τον φόβο μας μερικές φορές τα προκαλούμε ξεκουράσου να σκέφτεσαι μονο ευχάριστα και ολα θα γίνουν οπως πρεπει ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Είχατε ιστορικό με δίδυμα στην οικογένεια?Σε έχω τρελάνει με ερωτήσεις.Πολύ ωραία η σκέψη που κάνατε.Μη μας ξεχάσεις να μπείς αύριο να μας πειςςς

Ναι ειχα εγω απο την μερια μου. Η γιαγια της γιαγιας μ ηταν. Δε με εχεις τρελανει γι αυτο ειμαστε εδω να ρωταμ τα παντα. Εννοειτε πως μολις βγουν τα αποτελεσματα θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ετσι @marillia μου ετσι! Την μίζα !

και εμενα ο καλός μου ειναι η δυναμη μου ! Μας αξίζει και θα μας στειλει την ευλογία  σε όλες μας!

@ΜΑΡΙΑΑΑ έχεις πολυ δυναμη μεσα σου ! Έχεις περασει αρκετά και τωρα θα σε αποζημιώσει καλη μου ! Ολα θελημα του !

εαν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις ; έκανες θεραπεια εννοώ σερπαφαρ κτλ η μόνα τους τα διδυμάκια ! Η Παναγία μαζι σου μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα και όλη την θετική μου αύρα ! 

Μεσα απο κάθε ιστορια ανεβαίνω και ενα σκαλί! Αφήνω στα υπόγεια αυτο το μικρό που πέρασα μπροστά σε όλες αυτές τις μαρτυρίες δεν ειμαι μόνη ❤️❤️❤️

Ειμαι 27 χρονων. Οχι τπτ δεν εκανα ηρθαν μονα τους. Σε ευχαριστω πολυ. Σ ευχομαι κ σε σενα γρηγορα μια καλη εγκυμοσυνη κ οσα μωρακια θες υιεστατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Θα τις ακούσετε Μαρία μου θα τις ακούσετε αυτο να σκέφτεσαι μονο αυτο ! Απο τον φόβο μας μερικές φορές τα προκαλούμε ξεκουράσου να σκέφτεσαι μονο ευχάριστα και ολα θα γίνουν οπως πρεπει ! ❤️

Ετσι ακριβως. Δυστυχως οσο κ να λεμε να μην εχουμε αγχος δε γινεται. Απο αυτα πογ μας εχουν συμβει δε μπορεις να εισαι ανετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Ειμαι 27 χρονων. Οχι τπτ δεν εκανα ηρθαν μονα τους. Σε ευχαριστω πολυ. Σ ευχομαι κ σε σενα γρηγορα μια καλη εγκυμοσυνη κ οσα μωρακια θες υιεστατα

Ευχαριστω Μαρία μου γλυκιά ! Τωρα έχεις σειρά και μετα εγω ! Ολα θα έρθουν δεξια!❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Ετσι ακριβως. Δυστυχως οσο κ να λεμε να μην εχουμε αγχος δε γινεται. Απο αυτα πογ μας εχουν συμβει δε μπορεις να εισαι ανετη.

Σίγουρα άνετη οχι αλλα πιο δυνατή ναι ! Με μεγαλύτερη πίστη και αποδοχή ναι! Πρεπει να αφεθούμε και να αποδεχτούμε οτι ολο αυτο ειναι ευλογία ενα θαύμα της ζωής! Η πίστη και η δυναμη που εχει ο άνθρωπος στο μυαλο και την ψυχή ειναι απερίγραπτη !❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Σίγουρα άνετη οχι αλλα πιο δυνατή ναι ! Με μεγαλύτερη πίστη και αποδοχή ναι! Πρεπει να αφεθούμε και να αποδεχτούμε οτι ολο αυτο ειναι ευλογία ενα θαύμα της ζωής! Η πίστη και η δυναμη που εχει ο άνθρωπος στο μυαλο και την ψυχή ειναι απερίγραπτη !❤️❤️

Συμφωνω απολυτα μαζι σου κ σιγουρα ο Θεος ξερει τι κανει. Αν ειναι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα θα πανε. Με προσοχη απο εμας κ με την θεληση του Θεου ολα καλα θα πανε για ολες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου κ σιγουρα ο Θεος ξερει τι κανει. Αν ειναι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα θα πανε. Με προσοχη απο εμας κ με την θεληση του Θεου ολα καλα θα πανε για ολες μας. 

Εύχομαι Μαρία μου να ειναι πολυ πολυ καλα τα αποτελεσματα σου! Να αναπτυχθούν και τα δυο αγγελούδια να έχεις μια ολοκληρωμένη υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ! Θα περιμένω με προσευχή τα νεα σου❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Εύχομαι Μαρία μου να ειναι πολυ πολυ καλα τα αποτελεσματα σου! Να αναπτυχθούν και τα δυο αγγελούδια να έχεις μια ολοκληρωμένη υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ! Θα περιμένω με προσευχή τα νεα σου❤️?

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ κοριτσι μου. Εσυ πως εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ κοριτσι μου. Εσυ πως εισαι???

Εγω ειμαι καλυτερα Μαρία μου ! Ελαττώθηκε το αιμα και τα διαφορά και ανυπομονώ να παω να δω χοριακη βα πέφτει και καθαρό κολπικο ώστε να μου πουν τι πρεπει να κανω απο εξετασεις και ποτε να πατήσω παλι μίζα Χαχαχα! Εσυ πηγές για χοριακουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Εγω ειμαι καλυτερα Μαρία μου ! Ελαττώθηκε το αιμα και τα διαφορά και ανυπομονώ να παω να δω χοριακη βα πέφτει και καθαρό κολπικο ώστε να μου πουν τι πρεπει να κανω απο εξετασεις και ποτε να πατήσω παλι μίζα Χαχαχα! Εσυ πηγές για χοριακουλα; 

Αντε ωραια. Να εχεις καλα αποτελεσματα. Πηγα το πρωι κ θα βγουν το μεσημερι. Δε περνανε οι ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Αντε ωραια. Να εχεις καλα αποτελεσματα. Πηγα το πρωι κ θα βγουν το μεσημερι. Δε περνανε οι ωρες

χαχαχαχα στο ευχομαι πολυ γρηγορα και οποτε νιωσεισ εσυ ετοιμη... εσυ Ρενατα μου απο που εισαι? ποσο χρονων αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

χαχαχαχα στο ευχομαι πολυ γρηγορα και οποτε νιωσεισ εσυ ετοιμη... εσυ Ρενατα μου απο που εισαι? ποσο χρονων αν επιτρεπεται?

Ειμαι 34 ετών απο Αθήνα αλλα λόγω δουλεια μετακινούμε και τωρα ειμαι σε νησί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον @ΜΑΡΙΑΑΑ μου Μαράκι μου γλυκό! Το θέμα ειναι οτι ανεβαίνει ! Θα σου  πει ο γιατρουλης ! Απλα παει σιγα σιγα το καλο πράγμα αργεί βέβαια εξαρτάται και απο τι όρια εχει το κάθε μικροβιολογικό ! Εύχομαι να σου πει τα καλυτερα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον @ΜΑΡΙΑΑΑ μου Μαράκι μου γλυκό! Το θέμα ειναι οτι ανεβαίνει ! Θα σου  πει ο γιατρουλης ! Απλα παει σιγα σιγα το καλο πράγμα αργεί βέβαια εξαρτάται και απο τι όρια εχει το κάθε μικροβιολογικό ! Εύχομαι να σου πει τα καλυτερα ❤️❤️❤️

Φφφφ ενω χαρηκα που εφτασε τοσο με ανυσηχησε οτι δε δεπλασιαστηκε. Την παρασκευη εχω ραντεβου για υπερηχο να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...