Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ. θελω να κανω μια ερωτηση. γεννικα ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος την 17 μερα και την 19 ειδα καφε μονο στο χαρτι . ειμαι 3 μερεσ με ζαλι σαν να εχω πχει τον βοσπορο και σημερα ειχα αναγουλα και λιγο πριν κοιμηθω και με το που ξυονησα μαζι με αναγουλα και πονο λες και εχω περιοδο . οταν σηκωθηκα απο το κρεβατι ελατωθηκε ο πονος αλλα η αναγουλα υπαρχει. υπαρχει περιπτωση να μαι εγκυος? να σημειωθει πως νιωθω την κοιλια πρισμενη και βαρια αρκετα αλλα στο στηθος καμια ενοχληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η χρυσουλα σου είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ. θελω να κανω μια ερωτηση. γεννικα ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος την 17 μερα και την 19 ειδα καφε μονο στο χαρτι . ειμαι 3 μερεσ με ζαλι σαν να εχω πχει τον βοσπορο και σημερα ειχα αναγουλα και λιγο πριν κοιμηθω και με το που ξυονησα μαζι με αναγουλα και πονο λες και εχω περιοδο . οταν σηκωθηκα απο το κρεβατι ελατωθηκε ο πονος αλλα η αναγουλα υπαρχει. υπαρχει περιπτωση να μαι εγκυος? να σημειωθει πως νιωθω την κοιλια πρισμενη και βαρια αρκετα αλλα στο στηθος καμια ενοχληση

Καλωσόρισες Χρυσούλα!Το καφέ που είδες θα μπορούσε να είναι από τις γονιμές σου απ τη στιγμή που δεν έχεις σταθερό κύκλο να έγινε πιο μετά η ωορρηξία.Μέτρα 14 μέρες από την 19 μέρα(δηλ.33 μέρα του κύκλου),και αν δεν αδιαθετήσεις μέχρι τότε μπορεί να είσαι έγκυος.Γενικά μη ψάχνεις από νωρίς συμπτώματα γιατί μετά την καθυστέρηση γίνονται πιο  έντονα .Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μείνει έγκυος :)!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία φτάνουν οι μέρες!!Πιστεύω μέχρι την Παρασκευή λίγο υπομονή και αν δεν αδιαθετήσεις κάνε τεστ ή ακόμα καλύτερα χοριακή.Ο κάθε οργανισμός είναι ξεχωριστός όπως και η κάθε εγκυμοσύνη.Πχ σε μένα οι αναγούλες ξεκίνησαν αφού έμαθα ότι είμαι έγκυος , είχα πονάκια περιόδου και δεν πίστευα ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έχω τέτοια πονάκια αλλα ήταν σε πιο ήπια μορφή.Το πιο τρανταχτό σημάδι είναι η καθυστέρηση γιατί τα υπόλοιπα μοιάζουν με τησ περιόδου τα συμπτώματα.Να σου πω το μόνο κουλό ήταν ότι ήθελα να τρώω λεμόνι που πρίν δεν το ήθελα και με αναγούλιαζαν τα βαριά αρώματα αλλά δεν είχε πάει το μυαλό μου ότι ήμουν έγκυος!!Μακάρι να δείς θετικό αποτέλεσμαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου εδωσες ελπιδα αχ μακαρι ειλικρινα. σε ευχαριστω παρα πολυ. γιατι ποναγαστο κρεβατι και λεω θα ερθει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η χρυσουλα σου είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ. θελω να κανω μια ερωτηση. γεννικα ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος την 17 μερα και την 19 ειδα καφε μονο στο χαρτι . ειμαι 3 μερεσ με ζαλι σαν να εχω πχει τον βοσπορο και σημερα ειχα αναγουλα και λιγο πριν κοιμηθω και με το που ξυονησα μαζι με αναγουλα και πονο λες και εχω περιοδο . οταν σηκωθηκα απο το κρεβατι ελατωθηκε ο πονος αλλα η αναγουλα υπαρχει. υπαρχει περιπτωση να μαι εγκυος? να σημειωθει πως νιωθω την κοιλια πρισμενη και βαρια αρκετα αλλα στο στηθος καμια ενοχληση

Γεια σου Χρυσουλα :) και εμένα ο κύκλος μου δεν ειναι καθόλου σταθερός.. Εγω τωρα ειμαι 32 εβδομάδων αλλά να φανταστείς, εμένα υποτίθεται για εμένα η περίοδος μου δεν είχε αργήσει και έτσι λέω αποκλείεται να ειμαι έγκυος.. Έκανα εμετο πολυ ζαλάδες και πήγα νοσοκομείο να δω τι εχω και εκει μου το είπαν :) Σου εύχομαι να εισαι Πραγματιξα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...