Μετάβαση σε περιεχόμενο

KOSTOS BAFTISHS


MITSI2

Recommended Posts

KORITSIA THELO THN BOHTHEIA APO TIS PIO EMPEIRES...

SKEFTOMASTAN ME TON ANTRA MOU POTE THA BAFTHSOUME THN MIKRH MAS KAI AGXOTHHKAME LIGO GIATI DEN XEROUME KATHOLOU OUTE TI XREIAZETE OUTE XONDRIKA TO KOSTOS MIA BAFTISHS..

MPOREI KAPOIA NA ME BOHTHHSEI??:blush::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Μίτση!

Αρχικά θα σου πω τι είναι απαραίτητο για μια βάφτιση.

-Βαφτιστικά(συνηθίζεται να αναλαμβάνει ο νονός τα εξοδα για αυτά)

-μπομπονιέρες

αυτά ειναι τα απολύτως απαραίτητα.Ομως οι περισσοτεροι προσθετουμε και αλλα δηλ.

-γλυκα

-στολισμος

Τωρα το κοστος εξαρταται απολειστικα απο εσας.Απο το τι ειδους βαφτιση θελεις να κανεις.Για παραδειγμα υπαρχουν προσκλητηρια με 1,4Ε και αλλα με 5,6Ε.Το ιδιο ισχυει και για τις μπομπονιέρες.Τα γλυκα ειναι όλα περιπου στην ιδια τιμη.Επισης το αν θα επιλεξετε μετα να κανετε καποιο τραπεζι,που σιγουρα θα ειναι ένα παραπανω κοστος(και παλι εξαρταται απο το που θα το κανεις κτλ).Προτιμησε να πας και εσυ μαζι με τους νονους για τα βαφτιστικα,και επελεξε καποιο ρουχαλακι που θα μπορειτε να το φορεσετε και εκτος βαφτισης σαν καλο.Αυτα απο εμενα.Αν μπορεσω θα βαλω φωτο απο την βαφτιση της κορης μου,μαζι με τιμες,μηπως παρεις καμια ιδεα.Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA KALIMERA-EGO THA SAS MILISO APO TIN MERIA TIS NONAS MIAS KAI DEN EIMAI AKOMA MANOULA-H NONA SIGOURA ANALAMBANEI TON STOLISMO THS EKKLHSIAS-TA MARTYRIKIA (TA STAYROUDAKIA POU DINEI STOYS KALESMENOUS)-TON STAYRO TOY MOROY-TIS LAMPADES-TA ROYXA TOY MOROY (SINITHOS TOY PERNEI KAI DEYTERH ALLAXIA)TA PAPOYTSAKIA-THN PETSETA-TO SAPOUNI-TO LADI-ESEIS LOGIKA THA PREPEI APO OSO THIMAMAI APO TI KOYMPARA MOU NA KANETE TIS MPOMPONIERES-TO KENTRO DIASKEDASIS(EMEIS EDO STHN KRHTH TO GLENTAME POLI)-KAPIO DORO STIN KOYMPARA TO OPIO TO FTIAXNOYN SE EIDIKH SYSKEYASIA-AN TOYS PEITE OTI EINAI GIA VAPTISI (SINITHOS KOSMIMA H KAMERA)AYTA!DEN THIMAMAI TI ALLO ELPIZO NA BOITHISA-FILIA KAI NA XAIRESTE TA MORAKIA SAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA EUXARISTO KATARXAS GIA THN BOHTHEIA

THELO MIA APLH KAI KANONIKH BAFTISH OXI KATI YPERBOLIKO DHL.TO PROSKLHTHRIO ME 5.6 EURO DEN EINAI GIA THN TSEPH MOU..

NORMAL PRAGMATA..

KAI OPOIA KOPELA THELEI NA BALEI FOTO THA THS EIMAI UPOXREH(THA KLEPSO IDEES..:laugh: ;) )

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια αλλη λυση ειναι να φτιαξεις τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες μονη σου αν πιανει λιγο το χερι σου!!!

Μπορεις να πας σε ενα τυπογραφειο να διαλεξεις ενα χαρτι,φακελο και τη γραφη (οι τιμες ξεκινανε απο 0,60 λεπτα)και νατα στολισεις μονη σου επειτα με χρωματα,κορδελακια 'η ο,τι αλλο θελεις!

Ακομη μπορεις να απευθυνθεις σε συλλογους οπως αυτον με ατομα με συνδρομο down που σου φτιαχνουν προσκλητηρια τα οποια ειναι πολυ ομορφα και ξερεις οτι τουλαχιστον τα χρηματα σου θα πανε για καλο σκοπο!

Ψαξε λιγο στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και θα βρεις σχετικες πληροφοριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ,ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ(ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ 0,50)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟΥΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 1 ΧΡΟΝΩΝ.ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΑΕΙ 16 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI, ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΝΟΝΑΣ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ....

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ "ΚΟΜΜΑΤΙ" ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ, ΟΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ (ΓΛΥΚΑΚΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ (CAMERAMAN) ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΟ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ BUDGET ΣΟΥ.... ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΜΕΣ.... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ (ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ).... ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ.... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΛΥΣΗ (ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ)..... ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ.... ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ.... ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ (ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΙΣ ΟΛΟΥΣ) ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΣΤΡΩΜΕΝΟ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΥΠΟΥ ΜΠΟΥΦΕ.... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΝ Σ'ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.... (ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ....ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ...)

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ.... ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ BEACH-PARTY ΜΕ CATERING Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΑΓΗΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΙΟΙ ΚΟΛΛΗΤΕΣ ΣΟΥ.....

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ.... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ EXTRAS... ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΛΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ..... ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ....

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ ΣΟΥ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ "ΚΟΣΤΟΥΣ" ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.... ΔΕΝ ΛΕΕΙ..... ΚΑΛΕΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ.... ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ.... Η ΑΓΑΠΗ!!!!!;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA EUXARISTO KAI PALI

THEDI EUXARISTO KAI GIA THN PROSPATHEIA

H ALHTHEIA EINAI OTI DEN THELO POLU KOSMO(SUMFONO ME THN SCARLET)ALLA DEN NOMIZO NA TA KATAFERO...

GIA TRAPEZI META EXO SKEFTEI KATI PARA PARA POLU KLEISTO

KAI AUTO ANALOGA ME TO POSO THA KOSTISEI H BAFTISH,

ALLA PRAGMATIKA ME BOHTHHSATE GIATI DEN HXERA KATHOLOU KAI TIS YPOXREOSEIS TIS NONAS...

OTAN ARXISO NA ORGANONOMAI PIO POLY THA SAS STEILO TIS IDEES MOU NA MOU TIS SXOLIASETE...

GIATI DEN SKAMPAZO KAI POLU ASE POU TA XERIA MOU DEN PIANOUN KATHOLOU GIA NA FTIAXO KATI EGO...EKTOS AMA THEORHTHEI AFHRHMENH....ALLA POLU AFHRHMENH TEXNH:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα κοστους ειναι σχετικο !

εγω εφτιαξα μονη τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες! οχι μονο για θεμα κοστους αλλα και απο μερακι!

ηθελα να τα κανω ολα μονη! δειτε τα προσκλητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi μου τι καλλιτέχνης είσαι εσύ...Είναι όλα φοβερά...Τόσο τα προσκλητήρια όσο και οι μπομπονιέρες...Καταπληκτικές οι ιδέες σου, αλλά και η εκτέλεσή τους... Βέβαια για να τα φτιάξεις αυτά, σημαίνει ότι πιάνουν τα χεράκια σου..Σε αντίθεση με τα δικά μου που είναι άχρηστα...

Να το χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό η βάφτιση...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ,ΣΑΝ ΕΔΙΜΟ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΤΟ ΛΟΥΤΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ ,ΛΑΔΟΠΑΝΑ,ΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑΞΙΑ,ΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΦΥΣΙΚΑ..

ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΝΤΑΟΥΝ ΣΥΝΤΡΟΜ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ,ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ,ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ,ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΙΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ,ΤΟΥΛΙ ,ΣΜΑΡΤΙΣ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΘΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΥΜΝΑΣΙΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

το θεμα κοστους ειναι σχετικο !

εγω εφτιαξα μονη τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες! οχι μονο για θεμα κοστους αλλα και απο μερακι!

ηθελα να τα κανω ολα μονη! δειτε τα προσκλητηρια P1010231.JPG

ΥΠΕΡΟΧΑ !!!! Για δωσε παραπάνω λεπτομέρειες , πως τα έκανες? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi mou ti fobera!!!!!!!!!!!

KAI OI MPOUMPOUNIERES ALLA KAI TA PROSKLHTHRIA FOBERA..........:woohoo: :woohoo:

PANTA XAIROMOUNA TOUS ANTHROPOUS POU EXOUN TOSH FANTASIA KAI PIANOUN TA XERIA TOUS......

MPAVO!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...