Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις On 17/11/2016 at 3:16 ΜΜ, ο/η desmi είπε:

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!!! ?

Για ακομη μια φορά θα ευχηθώ σε ολα τα κορίτσια που προσπαθουνε να ζήσουν το όνειρο τους, συντομα να κρατανε στα χερια τους μια τεραστια χοριακουλα...

Καλη δύναμη σε όλες μας...?

Ας μη χάνουμε ουτε τις ελπίδες ουτε το χαμόγελο μας....ακομα και οταν μας παίρνει απο κάτω... 

 

hope-quote-just-because-something-isnt-happening-for-you-right-now-doesnt-mean-that-it-will-never-happen.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες παρασκευή έκανα τελικά την ένεση σαββατοκύριακο προσπάθεια ξέρω ότι δεν θα έχει γίνει τίποτα γιατί το έχω ξανακάνει αυτό άλλες 2φορες γιαυτό περιμένω τώρα με αγωνία τον επόμενο κύκλο να πιο τα seprafar να δούμε αν θα κάνω αυγουλακια να κάνουμε προσπάθεια σπερματεγχυση ς... Και μετά βλέπουμε εσείς;;;;τα νέα σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Καλημέρα όμορφες παρασκευή έκανα τελικά την ένεση σαββατοκύριακο προσπάθεια ξέρω ότι δεν θα έχει γίνει τίποτα γιατί το έχω ξανακάνει αυτό άλλες 2φορες γιαυτό περιμένω τώρα με αγωνία τον επόμενο κύκλο να πιο τα seprafar να δούμε αν θα κάνω αυγουλακια να κάνουμε προσπάθεια σπερματεγχυση ς... Και μετά βλέπουμε εσείς;;;;τα νέα σας;;

Σου εύχομαι ολα να πάνε καλά αυτη τη φορά!!!! μακάρι κοριτσι μου!!! ????????

Ποτε (ΔΕΝ) περιμένεις την ακατανομαστη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Έχω ακούσει ότι το ντεπον είναι τελείως ακίνδυνο και επιτρέπεται κανονικά.. Τώρα αν σου είπε να το αποφύγεις απόφυγε το καλύτερα..... Ποτέ είναι να κάνεις τη χοριακη;;;

Μου ειπε να παρω αλλα με με μετρο!!!απλα εγω δεν εχω παρει!!!δεν με ενοχλει το κρυωμα θα μου περασει!!!απλα φοβαμαι μην επηρεαζει την εμβρυομεταφορα!!!την δευτερα η χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Συντεκνε @ΝΤΙΑ30 σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστεί τπτ παραπάνω και αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Τον Δεκέμβρη θα ξεκινήσω κι εγώ χάπια-παρακολούθηση-ένεση και η αγωνία μου είναι μεγάλη... Ξέρω ότι κι εγώ στην 3η προσπάθεια θα ένιωθα όπως εσύ.... όμως δύναμη γλυκιά μου και αισιοδοξία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια. πρωτη μου φορα εδω!καλως σας βρηκα.βρισκομαι 6μερες πριν την(μη) αναμενομενη περιοδο και αυτη τη φορα με εχει φαει η ανυπομονησια!ειπα να τη μοιραστώ να γινει λιγοτερη!!για να μπειτε στο κλιμα.προσπαθουμε για νινακι εδω και 1,5 χρονο.τους τελευταιους 6-8μηνες πιο εντατικά προσπαθωντας ειδικα μερες ωορηξιας.ευχομαι να ειναι ο τυχερος μας μηνας αυτη τη φορα.οχι μονο σε μας αλλα και σε εσας!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλη δύναμη σε όλες μας...?

Ας μη χάνουμε ουτε τις ελπίδες ουτε το χαμόγελο μας....ακομα και οταν μας παίρνει απο κάτω... 

Petalouditsa μπράβο σου πολύ όμορφα λόγια! Εύχομαι πραγματικά να καταφέρνουμε όλες  να τα τηρούμε! 

Εγώ αυτές στις μέρες είμαι στις γόνιμες και ξεκίνησα με τα τεστακια της hometest προς αναζήτηση της ωορυξιας μου! 

Mommy86 καλώς ήρθες κ εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις ένα θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Συντεκνε @ΝΤΙΑ30 σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστεί τπτ παραπάνω και αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Τον Δεκέμβρη θα ξεκινήσω κι εγώ χάπια-παρακολούθηση-ένεση και η αγωνία μου είναι μεγάλη... Ξέρω ότι κι εγώ στην 3η προσπάθεια θα ένιωθα όπως εσύ.... όμως δύναμη γλυκιά μου και αισιοδοξία....

Ευχαριστώ κορίτσι μου για όλες μας θα είναι δώρο χριστουγεννιάτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η desmi είπε:

Petalouditsa μπράβο σου πολύ όμορφα λόγια! Εύχομαι πραγματικά να καταφέρνουμε όλες  να τα τηρούμε! 

Εγώ αυτές στις μέρες είμαι στις γόνιμες και ξεκίνησα με τα τεστακια της hometest προς αναζήτηση της ωορυξιας μου! 

Mommy86 καλώς ήρθες κ εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις ένα θετικό αποτέλεσμα!

Τα λέω για να τα ακούω και εγώ...μη νομίζεις πως τα καταφέρνω πάντα να είμαι ήρεμη..Αλλά πρέπει να χαμογελάμε γιατι το χρωστάμε στον εαυτό μας και στο σπορακι που θα έρθει....

Καλη επιτυχία στις προσπαθείες σου!!! ??

@Mommy86 μακάρι να έχεις καλά νεα!!! θα περιμενουμε!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι ομορφη υποδοχη!!ευχαριστω κοριτσια μου!τουλάχιστον έκλεισα ραντεβου στη γυναικολογο.ειπα να ξεκινησω τις πρωτες βασικες εξετασεις για να μου φυγει απο το μυαλο οτιδηποτε κακο, μιας και ο συζηγος πέρασε το τεστ των εξετασεων του και βγηκε οκ!!οποτε θα σας ενηνερωσω την τεταρτη τι μου ειπε η γιατρος!παρεπιπτοντως διαβαζα για τη θερμοκρασια και μετρηθηκα..βρηκα οτι εχω 37,2 και απο την 2 μερα μετα την ωορηξια ειχα αραια και που τσιμπηματακια δεξια αριστερά χαμηλα τα οποια σταματησαν χθες..ελπιζω να σημαινουν κατι!!και μια τελευταια ερωτηση..την τεταρτη θα ειναι η 4μερα προ περιοδου.μπορει να φανει κατι στον κολπικο υπερηχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Μα τι ομορφη υποδοχη!!ευχαριστω κοριτσια μου!τουλάχιστον έκλεισα ραντεβου στη γυναικολογο.ειπα να ξεκινησω τις πρωτες βασικες εξετασεις για να μου φυγει απο το μυαλο οτιδηποτε κακο, μιας και ο συζηγος πέρασε το τεστ των εξετασεων του και βγηκε οκ!!οποτε θα σας ενηνερωσω την τεταρτη τι μου ειπε η γιατρος!παρεπιπτοντως διαβαζα για τη θερμοκρασια και μετρηθηκα..βρηκα οτι εχω 37,2 και απο την 2 μερα μετα την ωορηξια ειχα αραια και που τσιμπηματακια δεξια αριστερά χαμηλα τα οποια σταματησαν χθες..ελπιζω να σημαινουν κατι!!και μια τελευταια ερωτηση..την τεταρτη θα ειναι η 4μερα προ περιοδου.μπορει να φανει κατι στον κολπικο υπερηχο???

Δε νομίζω γλυκιά μου από τόσο νωρίς να μπορεί να φαίνεται κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Καλησπερα κορίτσια. πρωτη μου φορα εδω!καλως σας βρηκα.βρισκομαι 6μερες πριν την(μη) αναμενομενη περιοδο και αυτη τη φορα με εχει φαει η ανυπομονησια!ειπα να τη μοιραστώ να γινει λιγοτερη!!για να μπειτε στο κλιμα.προσπαθουμε για νινακι εδω και 1,5 χρονο.τους τελευταιους 6-8μηνες πιο εντατικά προσπαθωντας ειδικα μερες ωορηξιας.ευχομαι να ειναι ο τυχερος μας μηνας αυτη τη φορα.οχι μονο σε μας αλλα και σε εσας!:)

καλως μας ηρθες! ευχομαι η περιοδος σου να αργησει αρκετους μηνες ;) ελπιζω μονο να μην εχεις αγχος,τα μπλοκαρει ολα! μακαρι να κρατησεις στα χερια σου το πολυποθητο θετικο τεστακι. Αν το 86 ειναι η ημερομηνια γεννησης σου,ειμαστε συνομηλικες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σου εύχομαι ολα να πάνε καλά αυτη τη φορά!!!! μακάρι κοριτσι μου!!! ????????

Ποτε (ΔΕΝ) περιμένεις την ακατανομαστη??

Την άλλη δευτέρα αλλά θα έρθει σίγουρα.... πάντως ευχαριστώ γλυκειά μου... εσύ;πως πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα δε μπορουσα να φανταστω τοσο θερμη υποδοχη!ηδη νιωθω τοσο ομορφα αναμεσα σςς!!ναι nantia_14 συνομηλικες ειμαστε!!!κοριτσια μου ευχομαι ισα που να προλαβουμε να μαθουμε η μια την αλλη να εχουμε ολες το πολυπόθητο δωρακι στην κοιλίτσα μας!παρεπιπτοντως τα τσιμπηναταξια συνεχιζονται κατω απο τον ομφαλο πια! ειναι σαν τσιμπηματακια ωορηξιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Πραγματικα δε μπορουσα να φανταστω τοσο θερμη υποδοχη!ηδη νιωθω τοσο ομορφα αναμεσα σςς!!ναι nantia_14 συνομηλικες ειμαστε!!!κοριτσια μου ευχομαι ισα που να προλαβουμε να μαθουμε η μια την αλλη να εχουμε ολες το πολυπόθητο δωρακι στην κοιλίτσα μας!παρεπιπτοντως τα τσιμπηναταξια συνεχιζονται κατω απο τον ομφαλο πια! ειναι σαν τσιμπηματακια ωορηξιας..

μακαρι τα τσιμπιματακια να ειναι για καλο! αλλα μην ψαχνεις συμπτωματα,στο λεω εγω που καθε μηνα ολο κατι διαφορετικο νιωθω αλλα οταν ειχα μεινει εγκυος δεν ειχα καθολου συμτωματα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Να σου ζησει ναντια μου.εχεις δικιο! καθε μηνα ειμαι κατα φαντασιαν εγκυος!!

παλλινδρομη ηταν κοριτσι μου δεν εχω παιδακι ακομα! σε καταλαβαινω,κ εγω ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας! Τι κάνετε????? 

Διακρίνω μια ησυχία...χιχι...ελπιζω να είστε καλά..

Να προσέχετε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Τι κάνετε????? 

Διακρίνω μια ησυχία...χιχι...ελπιζω να είστε καλά..

Να προσέχετε όλες....

καλησπερα κ απο μενα petalouditsa! ολα καλα,εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια!μπκεξαμε μαλλον ολες με στολισμους και καθαριοτητες πριν τις γιορτες!εγω σας εχω νεα παρεπιπτοντως.πηγα χθες στη γιατρο και ειδαμε 4μερες πριν απο τη περιοδο τα ωοθηλακια αρκετα μεγαλα παλι. η γιατρος ειπε.η εχω πολυκυστικες χωρις τα γνωστα συμπτωματα όμως, η τα ωοθηλακια μεγαλωνουν χωρις να σκανε και δεν αφηνουν τα επομενα να ανπτυχθουν σωστα.οπως και να εχει θα παω ξανα σε μιαμιση βδομαδα να δουμε μεγεθος αμεσως μετα απο περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nantia μου, για καποιο λογο δεν ειχα διαβασει την πιο πανω απαντηση σου!με επιμονη υπομονη και τρελλη χαρα θα τα καταφερουμε και μετα θα αναπολουμε τις ησυχες παλιες μερες!!!!χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω εκνευριστεί με το κύκλο μου... τα χει παίξει τελείως μετα τη βιοχημική..

Ειχα παει στο γιατρο πριν μια βδομάδα και μου ειχε πει οτι δε βλέπει αυγουλακι παρολο που είχα πολλές βλεννες διαφανές. Ωστοσο διέκρινε οτι το ενδομήτριο και οι ωοθήκες είναι στη φαση προ της ωορρηξίας, εε και 7-10 μερες θα γινόταν η ωορρηξία... εεε ηρεμησα και εγω λίγο και είπα δε πειράζει συνεχιζουμε δυναμικά.

Και τελικά....? χτες, 6 μερες μετα, αδιαθετησα!!!???????????

Δεν εχω ιδεα τι γίνεται στο σωμα μου. Τελικά θα κανω ή δεν θα κανω  ωορρηξία? Αφού εχω περίοδο πως θα κανω ωορρηξία? η μηπως συνυπάρχουν? αλλα και να εχω ωορρηξία μαλλον ακλαφτη θα παει γιατι δε γινεται να εχω επαφες με τοσο αιμα..με αλλα λογια...ο,τι να ναι!! πρεπει να περιμένω να στρώσει ο κυκλος μου....πφφφφφ....

Και χτες ειχα εναμ γνωστο να μου λεει: για να δω τη κοιλια σου μηοως και φουσκωσε?? αντε τι περιμενεις?

???????

Mommy μπερδεμα και εσυ ε?? τι αλλο σου πε ο γιατρος?

Φιλια σε ολα τα κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...