Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Πεταλουδιτσα... Ονειρευομαι τοοσο καιρο αυτές τις λεξεις...ρυχομαι να το ακουσουμε αμεσα!!!

Παρασκευαιδου.... Ο πονος...της γεννας σου θα εννοεις!!!εννοειται θα τον μοιραστεις μαζι μας!θς σου κραταμε το χερι ως το τελος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Βρε κορίτσια....Σήμερα ξερετε τι σκεφτόμουν....εκεινη τη στιγμή που θα παω στο γιατρό και θα μου πει....

"Να βλέπεις...αυτη η μικρη κουκιδα ειναι το μωρο σας......."

Αν και ειμαι ηρεμη γενικα, σημερα το σκέφτομαι πιο έντονα......

Αχ..κοπελα μου..το νιώθεις οτι πλησιάζει..εμενα ετσι μου κανει..το νιώθω και εγω..δεν μπορω να το εξηγήσω..νιώθω λες και αγγίζω ήδη το ονειρο..Ελπιζω ολα να πανε Κατ ευχήν και να μην προσγειωθώ ανωμαλα..αλλα στα ονειρα δεν υπαρχουν περιορισμοί!!οτι γουστάρω θα ονειρεύομαι..και θα ειναι οσο γουστάρω εγω.!!!!ας κανουμε ονειρα κοριτσακια μου..όμορφα και μεγάλα..σαν ζαχαρωτά...??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου μου......ειναι η μερα σου σήμερα!!! Σου εύχομαι ενα τεστ με ενα τεραστιο +

Ενημέρωσε μας κοριτσάκι μου........

Και είπαμε.....δε το βάζουμε κατω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ομορφα!!!!

@Παρασκευαιδου μας ευχομαι σημερα να είναι η πιο ευτυχισμενη μερα της ζωής σου έχοντας ένα θετικό αποτέλεσμα!!!

Χαμογελο - αισιοδοξία... το χρωστάμε στον εαυτό μας! Απλώστε μαγουλάκια για φιλί.... Σμουτσ!!!!!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...μόλις πήρα την αρνητικαρα μου... :-( κάθε φορά τα ίδια τέρμα το πήρα απόφαση..

Δεν θα κλάψω γιατί σε 5 μέρες πάλι θα βάλω μπρος,  και να κλάψω δεν θα αλλάξει τίποτα.  Ούτε θα μείνω έγκυος ούτε θα χαρεί ο άντρας μου. 

Θα προσπαθήσωνα ηρεμήσω αλλιώς μέχρι τον Αύγουστο θα πάω στην Ελλάδα σε γιατρό.  

Αφήστε που αλλάζω και εδώ γιατρό και θα το απαιτήσω να κάνω εξετάσεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...μόλις πήρα την αρνητικαρα μου... :-( κάθε φορά τα ίδια τέρμα το πήρα απόφαση..

Δεν θα κλάψω γιατί σε 5 μέρες πάλι θα βάλω μπρος,  και να κλάψω δεν θα αλλάξει τίποτα.  Ούτε θα μείνω έγκυος ούτε θα χαρεί ο άντρας μου. 

Θα προσπαθήσωνα ηρεμήσω αλλιώς μέχρι τον Αύγουστο θα πάω στην Ελλάδα σε γιατρό.  

Αφήστε που αλλάζω και εδώ γιατρό και θα το απαιτήσω να κάνω εξετάσεις.  

Αγαπημενο μου καρντασακι.... δε θα σου πω οτι δε στενοχωρηθηκα γιατί θα είναι ψέματα.... είσαι μαχήτρια όμως κορίτσι μου και θα τα καταφερεις! Ευχομαι ο επόμενος κύκλος να είναι και ο τυχερός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσοοοοουυυυυυυυυπ κατέφθασε μολις μια τεραστια αγκαλιά!!!! Ζουζουνιαρικη και πολυ ροζ απο μενα!!! 

Μονο αυτο εχω να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αγαπημενο μου καρντασακι.... δε θα σου πω οτι δε στενοχωρηθηκα γιατί θα είναι ψέματα.... είσαι μαχήτρια όμως κορίτσι μου και θα τα καταφερεις! Ευχομαι ο επόμενος κύκλος να είναι και ο τυχερός σου!

Αγάπη μου εσύ...κανόνισε θέλω το σύνθημα για να ξεκινήσω εγώ.. Για αυτό θέλω να ακούσω το θετικό σου... Μακάρι κοπέλα μου να έχεις ένα θετικότατο και εγώ μετά θα χοροπηδάω σαν την μουρλη. 

Να σας πω την αλήθεια πρώτη φορά το πήρα τόσο χαλαρά. Τόσο καιρό έχω σκάσει και τώρα θέλω λιγάκι να το αφήσω έτσι.  Θα δω και τι θα πει η καινούρια γιατρός ίσως να μην συνεχίσω και τα χαπια. 

Μόλις έλαβα μια μεγάλη αγκαλιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγάπη μου εσύ...κανόνισε θέλω το σύνθημα για να ξεκινήσω εγώ.. Για αυτό θέλω να ακούσω το θετικό σου... Μακάρι κοπέλα μου να έχεις ένα θετικότατο και εγώ μετά θα χοροπηδάω σαν την μουρλη. 

Να σας πω την αλήθεια πρώτη φορά το πήρα τόσο χαλαρά. Τόσο καιρό έχω σκάσει και τώρα θέλω λιγάκι να το αφήσω έτσι.  Θα δω και τι θα πει η καινούρια γιατρός ίσως να μην συνεχίσω και τα χαπια. 

Μόλις έλαβα μια μεγάλη αγκαλιά... 

Κοριτσάκι μου γλυκό το σύνθημα είναι το ίδιο για όλες μας!!!δεν το βάζουμε κάτω και δεν τα παρατάμε λεπτό γιατί θα τα καταφέρουμε όπως και να 'χει!!!! Από σήμερα ξεκινά η νέα σου προσπάθεια,αυτό να σκέφτεσαι μόνο! Και κάθε νέα προσπάθεια θέλει δύναμη και αισιοδοξία για να πετύχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό το σύνθημα είναι το ίδιο για όλες μας!!!δεν το βάζουμε κάτω και δεν τα παρατάμε λεπτό γιατί θα τα καταφέρουμε όπως και να 'χει!!!! Από σήμερα ξεκινά η νέα σου προσπάθεια,αυτό να σκέφτεσαι μόνο! Και κάθε νέα προσπάθεια θέλει δύναμη και αισιοδοξία για να πετύχει!!!!

Μπράβο Εβιτάκι! Ετσι είναι! Πάμε δυνατά όλες οι κουκλάρες ενωμένες... Θα τα καταφερουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...μόλις πήρα την αρνητικαρα μου... :-( κάθε φορά τα ίδια τέρμα το πήρα απόφαση..

Δεν θα κλάψω γιατί σε 5 μέρες πάλι θα βάλω μπρος,  και να κλάψω δεν θα αλλάξει τίποτα.  Ούτε θα μείνω έγκυος ούτε θα χαρεί ο άντρας μου. 

Θα προσπαθήσωνα ηρεμήσω αλλιώς μέχρι τον Αύγουστο θα πάω στην Ελλάδα σε γιατρό.  

Αφήστε που αλλάζω και εδώ γιατρό και θα το απαιτήσω να κάνω εξετάσεις.  

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ..?παρε μια σφιχτή αγκαλίτσα απο μενα..και παρε δύναμη..Παμε δυνατά τωρα θα πας σε νεο γιατρό..που θα φέρει τα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό το σύνθημα είναι το ίδιο για όλες μας!!!δεν το βάζουμε κάτω και δεν τα παρατάμε λεπτό γιατί θα τα καταφέρουμε όπως και να 'χει!!!! Από σήμερα ξεκινά η νέα σου προσπάθεια,αυτό να σκέφτεσαι μόνο! Και κάθε νέα προσπάθεια θέλει δύναμη και αισιοδοξία για να πετύχει!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,  όχι δεν το βάζω.. 

Είναι να μη βάλω κάτι στο μυαλό μου... 

Εγώ θα χορέψω από σήμερα για μα ετοιμάσω το έδαφος σε 15 μερούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ..?παρε μια σφιχτή αγκαλίτσα απο μενα..και παρε δύναμη..Παμε δυνατά τωρα θα πας σε νεο γιατρό..που θα φέρει τα καλυτερα!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. Μόλις την παρέλαβα... Εγω χορεύω δεν το βάζουμε κάτω για τίποτα... Εμείς θα παλέψουμε για να βγούμε νικήτριες και τότε θα καταλάβουμε καλύτερα την αξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...μόλις πήρα την αρνητικαρα μου... :-( κάθε φορά τα ίδια τέρμα το πήρα απόφαση..

Δεν θα κλάψω γιατί σε 5 μέρες πάλι θα βάλω μπρος,  και να κλάψω δεν θα αλλάξει τίποτα.  Ούτε θα μείνω έγκυος ούτε θα χαρεί ο άντρας μου. 

Θα προσπαθήσωνα ηρεμήσω αλλιώς μέχρι τον Αύγουστο θα πάω στην Ελλάδα σε γιατρό.  

Αφήστε που αλλάζω και εδώ γιατρό και θα το απαιτήσω να κάνω εξετάσεις.  

Ουφφφφφ.. ας το δούμε θετικά, καλυτερα να γίνει η σύλληψη με σπερμα και ωάριο του 2017! Και να φύγει το 2016 μακριά σε ολα του.. πέραν πλάκας καταλαβαίνω την απογοήτευση σου.. καο την στεναχώρια σου.. μην το βάζεις κάτω κλάψε να ξεσπάσεις και παμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο. Που μένεις; σε ποια χώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπραβο κοριτσαρες μου!!μονο θετικές σκέψεις..και προετοιμασία..Καλημεραααααααααα!!

απο εχτές ελεγα να σας γράψω τα όσα άκουσα και με συγκίνησαν..Ειναι ενα παλικάρι εδω στη γειτονιά που εχει το φαρμακειο..ο οποιος γνωρίζει απο τις ειδικές πολυβιταμίνες  που περνώ εδω και καιρό πως εχουμε βάλει μπρος για παιδί..Μου ειχε πει καποια στιγμή,επειδη με ειχε καταλάβει τι ζουζουνι ειμαι μια "συμβουλή".. δεν το ειχε χαρακτηρίσει ετσι βεβαια..

Να μάθω να συμπεριφέρομαι,σαν να ειμαι ήδη έγκυος..δλδ να μην εξουθενωνομαι,να μην κουβαλάω βάρη,να ειμαι πιο χαλαρή,να μην καπνίζω,να μην πίνω κλπ..ουτως ώστε να προετοιμάσω καλυτερα τον εαυτό μου..αυτο ηταν κανα χρόνο πριν..το επεξεργαστικα καπως αλλα δεν το υιοθέτησα πλήρως...Χθες λοιπον πηγε ο αντρας μου να πάρει τα utrogestan που ξεκινάω αυριο(τις ενέσεις απο εκείνον τις πήραμε επισης,οποτε γνωρίζει τι κανουμε..) του είπε.. :Πες της να μαθει να φυλάγεται..να ειναι χαλαρή,να μην ξεπατωνεται στις δουλειές,και να μην εχει πολλές αλλαγές θερμοκρασίας..(αυτο εχει να κανει λέει με την εσωτερική μας θερμοκρασία οταν ειμαστε σε μερες ωορρηξιας...δεν ήξερα κατι!)και για τις επόμενες μερες να κοιμάται,και να μην συναναστρέφεται με παρα πολυ κόσμο..(προφανως για τα μικρόβια..) εχουν δει τα ματια του τα άπειρα λέει,γίαυτο μας τα είπε..Εγω τα μεταφέρω σε εσας γιατι θεωρώ πως οποία πληροφορία και να εχουμε που μπορει να μας βοηθήσει πρεπει α τη λεμε..αυτα..εγω χω ξεκινήσει ενα βιβλίο που ειχε η αδερφη μου και λέγεται:"τι να περιμένεις οταν εισαι εγκυος.."εχει ολόκληρο κεφάλαιο για την προετοιμασία και αναφερει πως μπορεις να εκμεταλλευτείς στο επακρο το διάστημα μεχρι να ερθει η εγκυμοσυνη..αν θελετε σας λεω μερικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. Μόλις την παρέλαβα... Εγω χορεύω δεν το βάζουμε κάτω για τίποτα... Εμείς θα παλέψουμε για να βγούμε νικήτριες και τότε θα καταλάβουμε καλύτερα την αξία... 

Μπραβο γλυκό μου κορίτσι!!!ετσι θα κανουμε..θα χορεύουμε και θα παλεύουμε!!σαν καποειρα ενα πράγμα..αχαχαχαχαχα..Εκμεταλλεύσου τον χρόνο οσο καλυτερα μπορεις..αυτο κανω και εγω..αυτο πρεπει να κανουμε ολες μας..προετοιμασία για τα μωρά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ετσι μπραβο κοριτσαρες μου!!μονο θετικές σκέψεις..και προετοιμασία..Καλημεραααααααααα!!

απο εχτές ελεγα να σας γράψω τα όσα άκουσα και με συγκίνησαν..Ειναι ενα παλικάρι εδω στη γειτονιά που εχει το φαρμακειο..ο οποιος γνωρίζει απο τις ειδικές πολυβιταμίνες  που περνώ εδω και καιρό πως εχουμε βάλει μπρος για παιδί..Μου ειχε πει καποια στιγμή,επειδη με ειχε καταλάβει τι ζουζουνι ειμαι μια "συμβουλή".. δεν το ειχε χαρακτηρίσει ετσι βεβαια..

Να μάθω να συμπεριφέρομαι,σαν να ειμαι ήδη έγκυος..δλδ να μην εξουθενωνομαι,να μην κουβαλάω βάρη,να ειμαι πιο χαλαρή,να μην καπνίζω,να μην πίνω κλπ..ουτως ώστε να προετοιμάσω καλυτερα τον εαυτό μου..αυτο ηταν κανα χρόνο πριν..το επεξεργαστικα καπως αλλα δεν το υιοθέτησα πλήρως...Χθες λοιπον πηγε ο αντρας μου να πάρει τα utrogestan που ξεκινάω αυριο(τις ενέσεις απο εκείνον τις πήραμε επισης,οποτε γνωρίζει τι κανουμε..) του είπε.. :Πες της να μαθει να φυλάγεται..να ειναι χαλαρή,να μην ξεπατωνεται στις δουλειές,και να μην εχει πολλές αλλαγές θερμοκρασίας..(αυτο εχει να κανει λέει με την εσωτερική μας θερμοκρασία οταν ειμαστε σε μερες ωορρηξιας...δεν ήξερα κατι!)και για τις επόμενες μερες να κοιμάται,και να μην συναναστρέφεται με παρα πολυ κόσμο..(προφανως για τα μικρόβια..) εχουν δει τα ματια του τα άπειρα λέει,γίαυτο μας τα είπε..Εγω τα μεταφέρω σε εσας γιατι θεωρώ πως οποία πληροφορία και να εχουμε που μπορει να μας βοηθήσει πρεπει α τη λεμε..αυτα..εγω χω ξεκινήσει ενα βιβλίο που ειχε η αδερφη μου και λέγεται:"τι να περιμένεις οταν εισαι εγκυος.."εχει ολόκληρο κεφάλαιο για την προετοιμασία και αναφερει πως μπορεις να εκμεταλλευτείς στο επακρο το διάστημα μεχρι να ερθει η εγκυμοσυνη..αν θελετε σας λεω μερικα..

Κατερινάκι μου τα εχω ακούσει κι εγω αυτά αλλά αν τα κανω και συνέχεια προσέχω και το μωρακι δεν ερχεται θα τρελαθώ..... Δε θα με βοηθήσει στη ψυχολογία μου εμενα προσωπικά...

Τωρα σχετικά με το βιβλίο που διαβάζεις θα εχει ενδιαφέρον να μας πεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευαιδου μου,μπορει να στεναχωρεθηκα πολυ για το αποτελεσμα αλλα ταυτόχρονα χαρηκα με τη δυναμη σου.αμφιρροπα συναισθηματα...σαν της ζωης.

Σε χαιρομαι που δε το βαζεις ποτε κατω.ειναι το πρωτο βημα για την επιτυχια. Σου δινω και εσενα σημερα free pass στο τρενακι τωμ συναισθηματων..μια πανω μια κατω.απο αυριο ομως κοιταμε μονο μπροστα.σαν να μη προσπαθησες ποτε.σαν να είναι η πρωτη φορα που μπαινεις σε αυτη τη διαδιακασια..και ειμαι σιγουρη πως αν το σκεφτουμε ολες ετσι, θα μας φυγει ενα τεραστιο βαρος..πες λοιπον σήμερα.. Βρε μηπως να αρχιζαμε προσπαθειες για παιδι?κοιτα να χαρεις την τελευταια σου περιοδο!!!!

Σε φιλω γλυκα γλυκα,σου στελμω αερα σαλονικιωτικοπου σου ελειψε,και ανεβα πανω του και πετα προς το ονειρο.θα τα καταφερουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacock μου, τι φιλουρα ηταν αυτη? Γεματη μελι! 

Κοπελια, ζαχαροχαπλαστης ηταν ο πατερας σου???η μηπως ετρωγες πιο πριν κανενα τελευταιο μελομακαρονο??? 

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Peacock μου, τι φιλουρα ηταν αυτη? Γεματη μελι! 

Κοπελια, ζαχαροχαπλαστης ηταν ο πατερας σου???η μηπως ετρωγες πιο πριν κανενα τελευταιο μελομακαρονο??? 

??????

Δεν είναι ο πατερας μου αλλά είναι ο νονός μου χαζαροπλάστης... μετραει??? χαχαχαχαχα!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ετσι μπραβο κοριτσαρες μου!!μονο θετικές σκέψεις..και προετοιμασία..Καλημεραααααααααα!!

απο εχτές ελεγα να σας γράψω τα όσα άκουσα και με συγκίνησαν..Ειναι ενα παλικάρι εδω στη γειτονιά που εχει το φαρμακειο..ο οποιος γνωρίζει απο τις ειδικές πολυβιταμίνες  που περνώ εδω και καιρό πως εχουμε βάλει μπρος για παιδί..Μου ειχε πει καποια στιγμή,επειδη με ειχε καταλάβει τι ζουζουνι ειμαι μια "συμβουλή".. δεν το ειχε χαρακτηρίσει ετσι βεβαια..

Να μάθω να συμπεριφέρομαι,σαν να ειμαι ήδη έγκυος..δλδ να μην εξουθενωνομαι,να μην κουβαλάω βάρη,να ειμαι πιο χαλαρή,να μην καπνίζω,να μην πίνω κλπ..ουτως ώστε να προετοιμάσω καλυτερα τον εαυτό μου..αυτο ηταν κανα χρόνο πριν..το επεξεργαστικα καπως αλλα δεν το υιοθέτησα πλήρως...Χθες λοιπον πηγε ο αντρας μου να πάρει τα utrogestan που ξεκινάω αυριο(τις ενέσεις απο εκείνον τις πήραμε επισης,οποτε γνωρίζει τι κανουμε..) του είπε.. :Πες της να μαθει να φυλάγεται..να ειναι χαλαρή,να μην ξεπατωνεται στις δουλειές,και να μην εχει πολλές αλλαγές θερμοκρασίας..(αυτο εχει να κανει λέει με την εσωτερική μας θερμοκρασία οταν ειμαστε σε μερες ωορρηξιας...δεν ήξερα κατι!)και για τις επόμενες μερες να κοιμάται,και να μην συναναστρέφεται με παρα πολυ κόσμο..(προφανως για τα μικρόβια..) εχουν δει τα ματια του τα άπειρα λέει,γίαυτο μας τα είπε..Εγω τα μεταφέρω σε εσας γιατι θεωρώ πως οποία πληροφορία και να εχουμε που μπορει να μας βοηθήσει πρεπει α τη λεμε..αυτα..εγω χω ξεκινήσει ενα βιβλίο που ειχε η αδερφη μου και λέγεται:"τι να περιμένεις οταν εισαι εγκυος.."εχει ολόκληρο κεφάλαιο για την προετοιμασία και αναφερει πως μπορεις να εκμεταλλευτείς στο επακρο το διάστημα μεχρι να ερθει η εγκυμοσυνη..αν θελετε σας λεω μερικα..

Κατερινάκι....καλά τα λέει ο φαρμακοποιός, το βιβλίο και οι γιατροί.....αλλά ούτε εγώ θα μπορούσα να μπω σε αυτό το τριπάκι.....συμφωνω με τη @peacock......

Ξέρω κοπέλα που ήταν το θηλυκό του Ορέστη Μακρή! Έπινε πολύ , κάπνιζε και ξενυχτούσε σε μπουζούκια κλαμπ και οπουδήποτε μπορούσε να σε ποδοπατάνε απο το πολύ κόσμο! Και όμως!! έμεινε έγκυος χωρίς να είναι παντρεμένη με τον άντρα της και από οτι κατάλαβα....έτυχε!!! Υποψιάζομαι κιόλας οτι απλά έμεινε με διακεκομένη συνουσία! Μάλιστα κάπνιζε στην εγκυμοσύνη της. Τώρα έχουν μια απίστευτη μπέμπα υγιέστατη! έτσι χωρίς κόπο και χωρίς να το θέλουν....

Εγώ πάλι που δεν αντέχω ουτε ενα ποτήρι κρασί, δε ξενυχτάω και η διασκέδασή μου είναι να είμαι σπίτι με τον άντρα μου και τους φίλους μας και να βλέπουμε ταινίες...........είχα μια ωραιότατη χοριακή που πήγαινε αγκαλιά με πολύ πολύ αίμα ώσπου μηδενίστηκε και έμεινα με το παράπονο......Και εντάξει για να μη κλαίγομαι γιατι δε θέλω να είμαι και γρκινιάρα θα πω και για κοπέλες που ξέρω και προσέχουν και παλεύου να κάνουν παιδί και δεν έρχεται.......

Επίσης, για παράδειγμα, εγώ σιχαίνομαι τα όσπρια, λατρεύω μακαρονάδες και σουβλάκια..... απο το γάμο μου ενώ ήμουν 51 πήγα 58....θέλω να τα χάσω και να τρώω υγιεινά αλλά όχι για το μωρό αλλά για μένα! για τη δική μου υγεία και αισθητική.... γιατί πολύ απλά ......αν δεν έχεις και λίγη τύχη και βοήθεια απο το θεό......... και κάθε μέρα φακές να τρώω και ψάρια και λαχανικά...το μπεμπέ δε ξέρω αν θα έρθει...

Άν έρθει το μωρό εννοειται θα προσέξω αλλά μέχρι να έρθει ούτε εγώ μπορώ να αλλάξω εντελώς τις συνήθειες μου γιατί μετά θα κοπανάω το κεφάλι μου στο τοίχο αν δω οτι δεν έρχεται ενώ έχω αλλάξει εντελώς συνήθειες..... 

Δε λέω πως δε παίζουν ρόλο όλα αυτά αλλά δεν πιστεύω πως είναι και εγγύηση......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως πεταλουδιτσα! Και εγω δε θα ηθελα να μπω στη διαδιακασια να νι ιω συνεχεια εγκυος γιατι εγω προσωπικα δε θα το αντεχα.θα "ενιωθα" αλλα δε θα ημουν..θα ηταν πολυ ψυχοφθορο.σιγουρα προσεχω ενα κλικ παραπανω τωρα αλλα μονο οσο αφορα το καπνισμα.δε καταπιεζομαι απλα οταν παω να καπνισω απο συνηθεια ρωταω"οντως το θελεις"?μονο αυτο αλλαξα.

Peacock.. Αυτο ειναι!αυτος σε λαδωσε!!ειπα και γω....πολυ μελενιο φιλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κατερινακι τωρα που το ξαναδιαβασα..καλα εκανες και μας τα ειπες αυτα.δεν ειμαστε όλες ιδιες και σιγουρα καποια κοπελα, τωρα η στο μελλον θα βρει τη πληροφορία χρήσιμη. Καλο ειναι να τα μοιραζόμαστε και περι ορεξεως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κατερινάκι....καλά τα λέει ο φαρμακοποιός, το βιβλίο και οι γιατροί.....αλλά ούτε εγώ θα μπορούσα να μπω σε αυτό το τριπάκι.....συμφωνω με τη @peacock......

Ξέρω κοπέλα που ήταν το θηλυκό του Ορέστη Μακρή! Έπινε πολύ , κάπνιζε και ξενυχτούσε σε μπουζούκια κλαμπ και οπουδήποτε μπορούσε να σε ποδοπατάνε απο το πολύ κόσμο! Και όμως!! έμεινε έγκυος χωρίς να είναι παντρεμένη με τον άντρα της και από οτι κατάλαβα....έτυχε!!! Υποψιάζομαι κιόλας οτι απλά έμεινε με διακεκομένη συνουσία! Μάλιστα κάπνιζε στην εγκυμοσύνη της. Τώρα έχουν μια απίστευτη μπέμπα υγιέστατη! έτσι χωρίς κόπο και χωρίς να το θέλουν....

Εγώ πάλι που δεν αντέχω ουτε ενα ποτήρι κρασί, δε ξενυχτάω και η διασκέδασή μου είναι να είμαι σπίτι με τον άντρα μου και τους φίλους μας και να βλέπουμε ταινίες...........είχα μια ωραιότατη χοριακή που πήγαινε αγκαλιά με πολύ πολύ αίμα ώσπου μηδενίστηκε και έμεινα με το παράπονο......Και εντάξει για να μη κλαίγομαι γιατι δε θέλω να είμαι και γρκινιάρα θα πω και για κοπέλες που ξέρω και προσέχουν και παλεύου να κάνουν παιδί και δεν έρχεται.......

Επίσης, για παράδειγμα, εγώ σιχαίνομαι τα όσπρια, λατρεύω μακαρονάδες και σουβλάκια..... απο το γάμο μου ενώ ήμουν 51 πήγα 58....θέλω να τα χάσω και να τρώω υγιεινά αλλά όχι για το μωρό αλλά για μένα! για τη δική μου υγεία και αισθητική.... γιατί πολύ απλά ......αν δεν έχεις και λίγη τύχη και βοήθεια απο το θεό......... και κάθε μέρα φακές να τρώω και ψάρια και λαχανικά...το μπεμπέ δε ξέρω αν θα έρθει...

Άν έρθει το μωρό εννοειται θα προσέξω αλλά μέχρι να έρθει ούτε εγώ μπορώ να αλλάξω εντελώς τις συνήθειες μου γιατί μετά θα κοπανάω το κεφάλι μου στο τοίχο αν δω οτι δεν έρχεται ενώ έχω αλλάξει εντελώς συνήθειες..... 

Δε λέω πως δε παίζουν ρόλο όλα αυτά αλλά δεν πιστεύω πως είναι και εγγύηση......

Κάτι παρόμοιο μου είπε και ο γυναικολόγος μου που τον είχα ρωτήσει για το κάπνισμα... Μου είπε "καλό για την δική σου υγεία να το κόψεις... αν προσπαθήσεις να το κόψεις για να μείνεις εγκυος δε θα δε βοηθήσει στη ψυχολογία σου.... Μείνε εσυ εγκυος και θα σου πω τι θα προσεχουμε μετα και τι θα κάνουμε.."

Κι εγω ξερω περίπτωση που ήταν το απόλυτο ρεμάλι απο την εννοια αλκοολ ξενυχτιου και τσιγαρου και καταλαβε την εγκυμοσυνη 3 μηνών.... Και περίπτωση μην πάμε μακριά η δική μου, τρωω προιοντα ολικης, βρωμη, οσπρια, λαχανικά, καθημερινά ενα φρουτο, ψάρι 2 φορές την εβδομάδα... όλα αυτα λένε οτι βοηθανε στο ΣΠΩ... τιποτα όμως....  καθε πρίπτωση είναι διαφορετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...