Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

@kate1980...Καλως ήρθες και σου ευχομαι ρήγορα να φύγεις απο αυτο το θέμα και μας γραφεις απο αλλου μαζι με τις λοιπές εγκυουλες!! 

Μην απογοητεύεσαι... οι πονοι περιόδου υπάρχουν και ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης... Σου εύχομαι ολα να πάνε καλα!!! 

Ενημερωσε μας...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ..ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ..ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

@kate1980...Καλως ήρθες και σου ευχομαι ρήγορα να φύγεις απο αυτο το θέμα και μας γραφεις απο αλλου μαζι με τις λοιπές εγκυουλες!! 

Μην απογοητεύεσαι... οι πονοι περιόδου υπάρχουν και ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης... Σου εύχομαι ολα να πάνε καλα!!! 

Ενημερωσε μας...

Κι εγώ στο εύχομαι να ξεκινήσει η κοιλίτσα να φουσκώνει σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...

@evita2 σε 5μερουλες πάμε δυναμικά...Και θα γίνει που θα μας πάει βρε κορίτσια.  

@Petaloudaki η ακατανόμαστη δεν ήρθε ακόμα...  Οπότε πάμε αύριο για την μεγάλη μέρα (σήμερα είχα κάτι ανακατωτά αλλά δεν θέλω να ναι ξανά της φαντασίας μου) 

Δεν ξέρω κορίτσια.. το χει περάσει κάποιο αυτό ? να νιώθει ανακάτεμα ζαλάδες να λέει το πετύχαμε... Και τελικά τζίφος ??? 

@mommy86 περιμένουμε νεα...κάνε μου μια χάρη ρώτα την γιατρό πώς είναι καλύτερα να ερχόμαστε σε επαφή μέρα παρά μέρα η συνεχόμενα στις γόνιμες μέρες ??( εγώ αυτήν την γιατρό εμπιστεύομαι περισσότερο) 

Τα καινούργια και τα παλιά μέλη να φεύγουμε σιγά σιγά από δω σας εύχομαι...(όχι δεν θέλω να σας χάσω- εύχομαι να μείνουμε εδώ με φουσκωμένες κοιλίτσες και να μιλάμε για  το θαυματακι)  ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσακια μου!!!

καλη εβδομαδα να εχουμε!! 

@Παρασκευαιδου ας εισαι εσυ το χαρουμενο νεο της εβδομαδας!!! 

περιμενουμε αυριο με αγωνια!!!

τελικα ειμαστε πολλες!!!!! :):) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; έκανα τέστ ωορρηξίας στην γυναικολόγο μου σήμερα και μου είπε πως δεν της αρέσουν τα αυγά μου και δεν θα κάνουμε πάλι τίποτα για δύο μήνες θα πινω κάτι χάπια που δεν θυμάμαι πώς λέγονται τώρα γιατί είμαι δουλειά.. γεναρη έλεγχο προλακτίνη και φλεβαρη seprafar????μου είπε μην περιμένεις ότι θα μείνω αυτό το μήνα στο λέω για να μην έχεις την ανυσηχια.... αυτά  τα νέα μου !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; έκανα τέστ ωορρηξίας στην γυναικολόγο μου σήμερα και μου είπε πως δεν της αρέσουν τα αυγά μου και δεν θα κάνουμε πάλι τίποτα για δύο μήνες θα πινω κάτι χάπια που δεν θυμάμαι πώς λέγονται τώρα γιατί είμαι δουλειά.. γεναρη έλεγχο προλακτίνη και φλεβαρη seprafar????μου είπε μην περιμένεις ότι θα μείνω αυτό το μήνα στο λέω για να μην έχεις την ανυσηχια.... αυτά  τα νέα μου !!!!!

Ντιακι μου αλήθεια???? 

Τι να πω τωρα.....υπομονή κοριτσι μου...........πφφ.....δε τα ξερω και αυτα πως πάνε και δε μπορώ να σου πω κατι αλλο για βα σε βοηθησω..

Σου στέλνω, ομως, μια ελπιδοφόρα αγκαλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; έκανα τέστ ωορρηξίας στην γυναικολόγο μου σήμερα και μου είπε πως δεν της αρέσουν τα αυγά μου και δεν θα κάνουμε πάλι τίποτα για δύο μήνες θα πινω κάτι χάπια που δεν θυμάμαι πώς λέγονται τώρα γιατί είμαι δουλειά.. γεναρη έλεγχο προλακτίνη και φλεβαρη seprafar????μου είπε μην περιμένεις ότι θα μείνω αυτό το μήνα στο λέω για να μην έχεις την ανυσηχια.... αυτά  τα νέα μου !!!!!

NTIA υπομονή...ειναι σημαντικη ομως και η ψυχολογια..μην απαγοητευεσε...σε 2 μηνες θα εισαι ετοιμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; έκανα τέστ ωορρηξίας στην γυναικολόγο μου σήμερα και μου είπε πως δεν της αρέσουν τα αυγά μου και δεν θα κάνουμε πάλι τίποτα για δύο μήνες θα πινω κάτι χάπια που δεν θυμάμαι πώς λέγονται τώρα γιατί είμαι δουλειά.. γεναρη έλεγχο προλακτίνη και φλεβαρη seprafar????μου είπε μην περιμένεις ότι θα μείνω αυτό το μήνα στο λέω για να μην έχεις την ανυσηχια.... αυτά  τα νέα μου !!!!!

ουφ ρε κοριτσι μου... σε τυρανναει πολυ ολο αυτο!! τι να πω..ευχομαι να ειναι οι τελευταιοι 2 μηνες που θα σε κρατησουν χωρις γονιμες προσπαθειες..απο τη στιγμη π δεν μπορεις να κανεις κατι τωρα..απλα ασχολησου με κατι αλλο 2 μηνες για να ξεχαστεις! ο καιρος περναει ευκολα θα το δεις!!

ολα καλα θα πανε!! καλη επιτυχια!!  ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κ καλή εβδομάδα!

kate80 καλώς ήρθες! Οι πόνοι χαμηλά μπορεί να είναι κι ένδειξη εγκυμοσύνης...όχι άγχος και σε λίγες μέρες εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα!

Παρασκευαιδου εύχομαι να πάνε όλα καλά, καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω είμαστε πολλές στην προσπαθεια.....Τουλάχιστον να δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη.

Ρε κορίτσια δεν είναι τρομερά σπαστικό να σου λένε κυρίως γυναίκες και μάλιστα νέες (και κυρίως φίλες) "αντε καντε ενα παιδακι τωρα'' επειδή ας που με περασε ενας χρονος απο το γαμο. Κι εσυ να πρεπει να απαντας ότι δε θες ΑΚΌΜΑ ΕΝΩ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ  γιατι προσπαθεις και δεν καθεται...αλλα πρεπει να το παιξεις και ανετη γιατι δε θα βγαλεις και ανακοινωση ποσο καιρο προσπαθεις. Μερικες γυναικες επειδη τους καθεται με την μια νομιζουν οτι ιχυει για ολες....Αδιανοητο..ουτε στην κολλητη μου δε θα ελεγα ποτέ γιατι μδεν κανει παιδι....Τεσπα...θελει ψυχραιμια ολο αυτό...Πως το αντιμετωπιζετε εσεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2016 at 0:12 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

γεια σου! ειναι οντως ενοχλητικο,και γενικα το θεωρω πολυ αδιακριτη ερωτηση,δεν θα τολμουσα να το ρωτησω σε κανεναν,δεν το εκανα ουτε παλiα που δεν προσπαθουσα και δεν ηξερα πως νιωθεις. Εμενα κιολας αποφευγουν να με ρωτανε πολυ γιατι ειχα μια αποβολη και ισως αυτο  τους σταματαει. Να κλεινεις τ αυτια σου και κοιτας εσυ να εισαι καλα,να κρατας καλη ψυχολογια ωστε να γινει το ονειρο πραγματικοτητα. Εδω θα ειμαστε να τα λεμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ που με υπομένεται   Είμαι να κλάψω... αρνητικο..  

και τώρα έτσι όπως είμαι μόνο να με ρωτήσει άνθρωπος... ποτε θα κάνετε παιδάκι...  Θα του φέρω στο κεφάλι κάνα τηγάνι... πραγματικά..  

DSC_0744.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου μου...

Ολες καταλαβαίνουμε πως νιώθεις τώρα... Κλειστηκαν ολες οι ελπίδες σου μεσα σε ενα αρνητικό τεστ....

Δε θα σου πουμε να μη στεναχωριεσαι γιατι ειναι δύσκολο...απλα προσπάθησε να ανακτήσεις τις δυναμες και τις ελπιδες σου και να συνεχισεις δυναμικα στον επομενο κύκλο....

Παντως να πω κατι χωρίς να θελω να σε ξεσηκωσω...αν δεις καθυστέρηση κανε ενα ακομα τεστακι...ποτε δε ξέρεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλεςςςς:)

@Παρασκευαιδου κάνε λιγάκι υπομονή και τα τεστ κάνουν λάθη..... αν πάλι βγήκε σωστό προσπάθησε να βρεις την δύναμη να το ξεπεράσεις και να ξεκινήσεις νέες χριστουγεννιάτικες προσπάθειες.....!!!! και που θα πάει θα έρθει, ίσως το 16 δεν ήταν η χρονιά μας:?

@cajolina αντιλαμβάνομαι απόλυτα πως νιώθεις.....κάθε φορά που το ακούω είναι σαν να μου ρίχνουν μπουνιά στο στομάχι...και το χειρότερο δεν μπορώ να αντιδράσω?????τι να πω??????? έχουμε μάλιστα μια οικογενειακή γνωστή νέα κοπέλα έχει και ένα παιδάκι η οποία λέει πάντα πόσο άσχημο είναι να ρωτάς κάτι τέτοιο μια γυναίκα που μπορεί να περνάει τον δικό της Γολγοθά. ΕΕΕΕ όποτε με βλέπει με ρωτάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μα δεν αντέχω θέλω να της απαντήσω να της πω μα αφού το λες εμένα γιατί με ρωτάς?????ξέρεις αν εγώ προσπαθώ και σε τι φάση βρίσκομαι??????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Χτες πηγα σε ενα μαγαζι με στολιδια.. Ειπα να χαζέψω τις μπαλες..... τι το θελα??? Επεσα πανω σε κατι μπαλιτσες ροζ και γαλαζιες που εγραφαν πανω με χρυσοσκονη: Baby's first Christmas ........... 

Εξαφανηστηκα πριν προλάβουν να με παρουν τα ζουμιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! 

Παρασκευαιδου πραγματικα στενοχωρηθηκα! Φανταζομαι πως εισαι... Ψυχραιμία! Πρεπει να μαζεψεις τα κομματια σου πρωτα... Ολες το εχουμε περασει...

Αχ βρε πεταλουδίτσα μου, ποσο σε νιωθω... Ποσες φορες συγκρατησα τα κλαματα σε κυριακατικους πρωινους καφεδες... ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Χτες πηγα σε ενα μαγαζι με στολιδια.. Ειπα να χαζέψω τις μπαλες..... τι το θελα??? Επεσα πανω σε κατι μπαλιτσες ροζ και γαλαζιες που εγραφαν πανω με χρυσοσκονη: Baby's first Christmas ........... 

Εξαφανηστηκα πριν προλάβουν να με παρουν τα ζουμιά...

@Petalouditsa28  με την ανάρτησή σου εμένα τουλάχιστον με πήραν τα ζουμιά....Είναι μεγάλη "αδικία" μια γυναίκα να θέλει τόσο πολύ ένα παιδάκι, όπως το θέλεις εσύ, και να μην της κάθεται και αντιθέτως να έρχεται σε κάποια κοπέλα που δεν το θέλει την προκειμένη στιγμή ή γενικά καθόλου. Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έχεις τα καλύτερα νέα και φυσικά να μας ενημερώσεις για να χαρούμε με την χαρά σου!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου σε ευχαριστώ πολυ για το γλυκο σου μήνυμα.......

Πιο πολυ με στεναχωρεί οτι πριν ενα μηνα ειχα δει το πολυπόθητο θετικο τεστ και δε προχωρησε η εγκυμοσύνη μου...Ξέρεις σκέφτομαι πως θα ήταν αν ειχαν παει ολα καλα και ειχα τωρα το σπορακι μου...

Δε ξερω καμια φορα σκεφτομαι οτι καλύτερα να μην ειχα μεινει έγκυος ακομα και αν ο γιατρος μου ειπε πως το οτι έμεινα εγκυος  τοσο νωρις είναι καλο...Τελοσπαντων δε θελω να ειμαι αχάριστη και καμια φορα αισθάνομαι άσχημα που γκρινιάζω γιατι αλλες κοπέλες εχουν περάσει πολυ πιο δύσκολα και εχουν τεραστια δύναμη μεσα τους.... Θελω να ζητήσω συγγνώμη σε αυτες τις κοπέλες ακομα και αν δε με ξέρουν προσωπικά...

Μακάρι να πανε ολα καλά πολυ γρήγορα για ολες τις κοπελες που ονειρεύονται να γινουν μανούλες...

Σε ευχαριστω...ολα να πανε καλα με την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις ενα υγιέστατο και όμορφο ζαχαρενιο μωράκι!!! ❤❤

Να μας στέλνεις πολυ μπεμπεδοσκονη........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Petalouditsa28 δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου ότι υπάρχουν κοπέλες στις οποίες συνέβησαν τραγικά πράγματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης, έχω 3 γνωστές που χάσανε τα μωρά τους 5 και 6 μηνών εντελώς ξαφνικά και είναι ότι πιο δυσάρεστο μπορεί να βιώσει μια γυναίκα που έχει φτάσει σε προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης. Λένε ότι η φύση προνοεί και κάποιες εγκυμοσύνες δεν προχωρούν "για καλό"....Μακάρι να είναι έτσι και όλες οι γυναίκες να κυοφορούν υγιή τελειόμηνα έμβρυα!

Μην το βάλεις ποτέ κάτω και σύντομα θα έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου που θα καταφέρει να σε γεμίσει με ακόμα πιο έντονα και όμορφα συναισθήματα!!!

Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου μέσα από την καρδιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να μαζέψω τα κομμάτια μου,  νιώθω ότι έχω κουραστεί..  δεν ξέρω τι άλλο να κάνω,  ποτέ μου δεν πίστευα ότι είναι τόσο δύσκολο. 

Συγνώμη κορίτσια μου που σας Ζαλίζω :-(  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ που με υπομένεται   Είμαι να κλάψω... αρνητικο..  

και τώρα έτσι όπως είμαι μόνο να με ρωτήσει άνθρωπος... ποτε θα κάνετε παιδάκι...  Θα του φέρω στο κεφάλι κάνα τηγάνι... πραγματικά..  

DSC_0744.JPG

Κανε καλυτερα μια εξεταση αιματος για να εισαι σιγουρη. Εαν ειναι αρνητικο...τι να πω...ξερω πως ειναι...αλλα δεν πρεπει να το πολυσκεφτεσε.  Προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου, κανε ευχαριστες γιορτες και μετα ξαναμπαινεις στο προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA και παλι σε ευχαριστω...

@Παρασκευαιδου μου μη ξανα πεις πως μας ζαλιζεις!! Αλιμονο ειμαστε εδω όλες να λεμε οσα νιώθουμε....

Θυμησε μου...εχεις ααρχίσει να μετρας μέρες καθυστέρησης ή οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...