Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Η AMH γίνεται οποιαδήποτε στιγμή του κύκλου ; Και λογικά πρέπει να μου τις γράψει ο γιατρός όλα αυτα ετσι ; Ο γυναικολόγος η ο ενδοκρινολόγος ; 

Η ΑΜΗ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ 2-5 ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΟΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 Η ΑΜΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΣΤΟΣ 20 ΜΕΧΡΙ 30 ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ ΕΓΩ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Η ΑΜΗ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ 2-5 ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΟΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 Η ΑΜΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΣΤΟΣ 20 ΜΕΧΡΙ 30 ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ ΕΓΩ 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ti einai η ΑΜΗ??

Η ΑΜΗ ειναι μαλλον η ορμόνη που δείχνει την ποιότητα των ωαρίων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Κοριτσια καλημερα χθες εκανα την υστεροσκοπηση μου και μαζι με αυτην αποξεση ενδομητριου(ιστολογικη εξεταση) ξεκινησα αντιβιωση η οποια με καθυστερει στις εξετασεις κολπικου υγρου που θελλω να κανω και πρεπει να περιμενω να καθαρισει ο οργανισμος απο αυτην 3 εβδομαδες για να χω σιγουρα αποτελεσματα,παει και ο δευτερος κυλος παμε για τον επομενο.Το διαφραγμα μητρας(σχημα καρδιας) δεν το αφαιρεσαμε με υστερκοπηση δεν διορθωνοταν το οποιο ευθυνεται και σε πολλες αποβολες στο πρωτο 3μηνο και θα χρειαστει λαμπαροσκοπηση για να επαναφερουμε τη κοιλοτητα της μητρας σε φυσιολογικο μεγεθος γνωριζει καμια σας το κοστος?Και αν υπαρχει χρονος αναμονης μετα απο επεμβαση για ξεκινημα προσπαθειας?3d υπερηχο εχετε κανει και τιμη?Περιμενω ευχαριστα νεα σας!!!:cheer:

Μπραβο κοπελαρα μου,καλα αποτελέσματα να εχεις σε ολες τις απαντήσεις σου,εγω δεν γνωρίζω να σου απαντήσω στα ερωτήματα σου,ελπιζω να υπαρχουν κοριτσια που να ξερουν!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Η AMH γίνεται οποιαδήποτε στιγμή του κύκλου ; Και λογικά πρέπει να μου τις γράψει ο γιατρός όλα αυτα ετσι ; Ο γυναικολόγος η ο ενδοκρινολόγος ; 

Ολες τις ορμονολογικές τις θελουν οι γιατροί συγκεκριμένες μερες του κυκλου..άλλες απο την 2η έως την 5η & άλλες την 15η..ολα αυτα θα τα δεις με τον προγεννητικό έλεγχο που σου ειπα..Ο γυναικολο σου τις γραφει..με εκείνον θα μιλήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι εμεις ηρθαμε σε επαφη χθες(δεν ειχα ωορρηξια εκανα τεστ) τωρα νιωθω καποιες ενοχλησεις στην αριστερη ωοθηκη..εκανα τεστ ωορρηξιας το μεσημερι κ βγηκε αρνητικο..να ερθουμε σε επαφη κ σμρ η να το αφησω για αυριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Elenaaaaakiμου,μιας και το τεστακι σου βγαινει αρνητικο εγω θα σου προτεινα να ερθεις σε επαφη οποτε το θελησει η ψυχη σου. Δε φαινεται πως θα χαθει καποια "ευκαιρια", οπότε μην "αδυνατιζεις" το σπερμα.(αν ξερεις ειδικα οτο πχ αυριο κανεις ωορηξια, γιατι μετα για τις επομενες 3 μερες θα γινεται καθε  μερα!!θα τον ξεζουμισεις τον ανθρωπο!!χαχαχαχ)

Οσο για τις ενοχλησεις..σορυ που θα ειμαι λιγο ωμη αλλα  τις εχω βαρεθει προσωπικα..εχω συνέχεια και σε ασχετες μερες..δε ξερω αν ειναι δείκτης αξιοπιστος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Elenaaaaakiμου,μιας και το τεστακι σου βγαινει αρνητικο εγω θα σου προτεινα να ερθεις σε επαφη οποτε το θελησει η ψυχη σου. Δε φαινεται πως θα χαθει καποια "ευκαιρια", οπότε μην "αδυνατιζεις" το σπερμα.(αν ξερεις ειδικα οτο πχ αυριο κανεις ωορηξια, γιατι μετα για τις επομενες 3 μερες θα γινεται καθε  μερα!!θα τον ξεζουμισεις τον ανθρωπο!!χαχαχαχ)

Οσο για τις ενοχλησεις..σορυ που θα ειμαι λιγο ωμη αλλα  τις εχω βαρεθει προσωπικα..εχω συνέχεια και σε ασχετες μερες..δε ξερω αν ειναι δείκτης αξιοπιστος..

δεν εχω συχνα ενοχλησεις αλλα υπηρχαν κυκλοι που ειχα ενοχλησεις την επομενη εβδομαδα απο την ωορρηξια...βεβαια δεν ξερω γινεται να εχεις ωορρηξια κ να αδιαθετεις σε λιγοτερες απο 14 μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

 

@Κατερινάκι/only love ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ fsh, οιστραδιολη, ΑΜΗ. ΞΕΡΕΙς ΝΑ μου πεις ποσο στοιχιζει η καθεμια κ ποια μερα να τις κανω??? χιλια ευχαριστω (εχω κανει μονο προλακτινη 11 και TSH  φυσιολογικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

@Κατερινάκι/only love ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ fsh, οιστραδιολη, ΑΜΗ. ΞΕΡΕΙς ΝΑ μου πεις ποσο στοιχιζει η καθεμια κ ποια μερα να τις κανω??? χιλια ευχαριστω (εχω κανει μονο προλακτινη 11 και TSH  φυσιολογικη)

καλυτερα να πας να στις γραψουν..γτ να τις πληρωσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου SOS! Πηρα και γω αυτα τα hometest Ωορηξιας fsh κτλ ολο το πακέτο και είπα να δοκιμάσω ενα της Ωορηξιας να δω πως ειναι και μου έβγαλε θετικό 33η μέρα του κύκλου !!!! Αυριο περιμενω να αδιαθέτησω !! Θα τρελαθώ ! Τι μπορει να ειναι το εχει πάθει καμια απο σας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

@Κατερινάκι/only love ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ fsh, οιστραδιολη, ΑΜΗ. ΞΕΡΕΙς ΝΑ μου πεις ποσο στοιχιζει η καθεμια κ ποια μερα να τις κανω??? χιλια ευχαριστω (εχω κανει μονο προλακτινη 11 και TSH  φυσιολογικη)

Εγω συνταγογραφημενες ορμονολογικες και συγκεκριμενα(Τις εκανα 2 μερα του κυκλου 2-5γινονται ) tsh     ft3    ft4    Anti-TPO     FSH     E2(ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ LH    PRL  Anti-TG ΠΛΗΡΩΣΑ 20 ΕΥΡΩ +12ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ  ΚΑΙ 28 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΑΜΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΥΑΠΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ  ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια μου SOS! Πηρα και γω αυτα τα hometest Ωορηξιας fsh κτλ ολο το πακέτο και είπα να δοκιμάσω ενα της Ωορηξιας να δω πως ειναι και μου έβγαλε θετικό 33η μέρα του κύκλου !!!! Αυριο περιμενω να αδιαθέτησω !! Θα τρελαθώ ! Τι μπορει να ειναι το εχει πάθει καμια απο σας ; 

Αλλο και αυτο παλι 33 μερα και θετικο?Δεν γνωριζω   τι μπορει να συμβαινει εγω στο παρελθον που τα χα χρησιμοποιησει δεν καταφερα να βγαλω ακρη ποτε μου ελπιζω να βρεις απαντησεις απο κοπελες που τα χουν χρησιμοποιησει:?: και να εχουν παθει κατι παρομοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αλλο και αυτο παλι 33 μερα και θετικο?Δεν γνωριζω   τι μπορει να συμβαινει εγω στο παρελθον που τα χα χρησιμοποιησει δεν καταφερα να βγαλω ακρη ποτε μου ελπιζω να βρεις απαντησεις απο κοπελες που τα χουν χρησιμοποιησει:?: και να εχουν παθει κατι παρομοιο

Μηπως δε δουλεύουν και πολυ καλα ; Γιατι δεν έβγαλες άκρη ; Σου έβγαζε πολλές φορές θετικό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μηπως δε δουλεύουν και πολυ καλα ; Γιατι δεν έβγαλες άκρη ; Σου έβγαζε πολλές φορές θετικό ; 

Απο οτι ξερω ειναι αξιοπιστα .Τωρα το γιατι το δικο μου ισως τα κανα λαθος δεν ξερω πανε και 6χρονια δεν θυμαμαι.Υπαρχει περιπτωση να σαι εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια μου SOS! Πηρα και γω αυτα τα hometest Ωορηξιας fsh κτλ ολο το πακέτο και είπα να δοκιμάσω ενα της Ωορηξιας να δω πως ειναι και μου έβγαλε θετικό 33η μέρα του κύκλου !!!! Αυριο περιμενω να αδιαθέτησω !! Θα τρελαθώ ! Τι μπορει να ειναι το εχει πάθει καμια απο σας ; 

μπορει να εχεις lh μονιμα αυξημενη ηιαυτο να δειχνει παντα θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

@Κατερινάκι/only love ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ fsh, οιστραδιολη, ΑΜΗ. ΞΕΡΕΙς ΝΑ μου πεις ποσο στοιχιζει η καθεμια κ ποια μερα να τις κανω??? χιλια ευχαριστω (εχω κανει μονο προλακτινη 11 και TSH  φυσιολογικη)

Η fsh και η οιστραδοιολη γίνονται δευτερη με Πέμπτη μερα του κυκλου η ΑΜΗ γινεται σε οποιαδήποτε μερα..τωρα για το κόστος δυστυχως δεν μπορω να σε ενημερώσω γιατι μου τις ειχε γράψει ο γιατρός μου και την συμμετοχή δεν την θυμάμαι..την ΑΜΗ την εκανα στο γυναίκας υγεια στο Μαρούσι και κόστισε αν θυμάμαι καλα γύρω στα 20€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια μου SOS! Πηρα και γω αυτα τα hometest Ωορηξιας fsh κτλ ολο το πακέτο και είπα να δοκιμάσω ενα της Ωορηξιας να δω πως ειναι και μου έβγαλε θετικό 33η μέρα του κύκλου !!!! Αυριο περιμενω να αδιαθέτησω !! Θα τρελαθώ ! Τι μπορει να ειναι το εχει πάθει καμια απο σας ; 

Καλημερα κοπελα μου,πολλα μπορει να "φταίνε για αυτο..Η εχεις ακομη ανεβασμενη LH γιατι μπορει να εισαι έγκυος!!!!η μπορει να εχεις κάποιο θεματάκι και ειναι ουτως η άλλως ανεβασμενη η LH..εκτός και αν το εκανες πολυ νωρίς το πρωι το τεστακι γιατι οπως λενε στις οδηγίες υπαρχει πιθανότητα το πρωι να βγει θετικό..μακαρι να ναι η πρωτη εκδοχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Απο οτι ξερω ειναι αξιοπιστα .Τωρα το γιατι το δικο μου ισως τα κανα λαθος δεν ξερω πανε και 6χρονια δεν θυμαμαι.Υπαρχει περιπτωση να σαι εγκυος?

Κανουμε προσπάθειες για μωρό αλλα δεν ξερω αν πετυχαίνουμε την μέρα .. Εκανα και τεστ εγκυμοσύνης αλλα ειναι αρνητικό αυριο κανονικά περιμενω να αδιαθέτησω ... Δε ξερω τι ειναι αυτο τωρα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοπελα μου,πολλα μπορει να "φταίνε για αυτο..Η εχεις ακομη ανεβασμενη LH γιατι μπορει να εισαι έγκυος!!!!η μπορει να εχεις κάποιο θεματάκι και ειναι ουτως η άλλως ανεβασμενη η LH..εκτός και αν το εκανες πολυ νωρίς το πρωι το τεστακι γιατι οπως λενε στις οδηγίες υπαρχει πιθανότητα το πρωι να βγει θετικό..μακαρι να ναι η πρωτη εκδοχή!!!

Μακάρι αλλα που τέτοια τύχη !!! Εκανα και εγκυμοςυνης Αλλα αρνητικό ! Τα τεστ τα εκανα τωρα πριν λιγο.  Αν εχω μόνιμα ανεβασμένη LH τι μπορει να σημαίνει ; Λέτε αυτός να ειναι ο λόγος που δε μένω έγκυος ; Ξέρεις τιποτα για την LH? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μακάρι αλλα που τέτοια τύχη !!! Εκανα και εγκυμοςυνης Αλλα αρνητικό ! Τα τεστ τα εκανα τωρα πριν λιγο.  Αν εχω μόνιμα ανεβασμένη LH τι μπορει να σημαίνει ; Λέτε αυτός να ειναι ο λόγος που δε μένω έγκυος ; Ξέρεις τιποτα για την LH? 

Καταρχας θα σου πω οτι χωρις να εχεις καθυστέρηση τα τεστ εγκυμοςυνης δεν δείχνουν..εκτός αν ειναι αυξημένης ευαισθησίας (10mlu) ..οποτε ξαναδοκιμασε και άλλο τεστακι ωορρηξιας και αν ξεκινήσει η καθυστέρηση κανε μια χοριακουλα..αν η LH ειναι ανεβασμενη,μπορει να δημιουργεί θέμα υπογονιμότητας..εδω εχει καποιες πληροφορίες για να καταλάβεις τι ειναι αυτη η ορμονη και πως λειτουργει στο σώμα μας..http://www.onmed.gr/ygeia/story/332066/ti-einai-i-oxrinopotropos-ormoni-lh-kai-giati-einai-simantiki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μακάρι αλλα που τέτοια τύχη !!! Εκανα και εγκυμοςυνης Αλλα αρνητικό ! Τα τεστ τα εκανα τωρα πριν λιγο.  Αν εχω μόνιμα ανεβασμένη LH τι μπορει να σημαίνει ; Λέτε αυτός να ειναι ο λόγος που δε μένω έγκυος ; Ξέρεις τιποτα για την LH? 

πολυκυστικες ωο8ηκες εχεις κοιταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...