Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,  

Για βιοχημικες έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αυξημένα τα ποσοστά και ότι πολλές κοπέλες δεν το καταλαβαινουν μπορεί να τους τύχει μια μικρή καθυστέρηση. Τουλάχιστον όσες κορίτσια μου είχατε μια τόσο άσχημη εμπειρία να το μάθετε...  Δείτε ότι αφού υπήρχε σημαίνει ότι η σαλπιγγες είναι διαβατές, και ότι μπορεί να γίνει γονιμοποίηση.  εγώ με το άγχος το ανέβαλα κάνοντας διάφορα πράγματα,  περνούσα καλά.

 

Σήμερα πήγαμε και είδαμε το μικρό μου καρντασακι που λέει και η @peacock μου,  τι θαύμα είναι πραγματικά ακόμα δεν το πιστεύω 1,7 mm και χτυπούσε η καρδούλα....  

Συγχαρητήρια !!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα εκανα τεστ 3-4 πριν την καθηστερηση και βγήκε αρνητικό ξεκάθαρο .. Ουφ παρα πολυ στεναχωρέθηκα .... ???

Gaiti to kaneis auto ston euato sou??? Se plhroforw oti se emena to test htan toso axnh h grammh pou metabias fainotan kai auto otan htan na mou er8ei h akatanomasth... ara 3-4 meres sigoura den 8a fainotan tipota! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!απίστευτο ε;λες όλο και όλο ενάμισι εκατοστό που στο καλό είναι η καρδούλα!

Με το καλό κοπέλα μου!

ma lew pws mporei toso da na xtupaei...ki omws!!! TO 8AUMA THS ZWHS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,  

Για βιοχημικες έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αυξημένα τα ποσοστά και ότι πολλές κοπέλες δεν το καταλαβαινουν μπορεί να τους τύχει μια μικρή καθυστέρηση. Τουλάχιστον όσες κορίτσια μου είχατε μια τόσο άσχημη εμπειρία να το μάθετε...  Δείτε ότι αφού υπήρχε σημαίνει ότι η σαλπιγγες είναι διαβατές, και ότι μπορεί να γίνει γονιμοποίηση.  εγώ με το άγχος το ανέβαλα κάνοντας διάφορα πράγματα,  περνούσα καλά.

 

Σήμερα πήγαμε και είδαμε το μικρό μου καρντασακι που λέει και η @peacock μου,  τι θαύμα είναι πραγματικά ακόμα δεν το πιστεύω 1,7 mm και χτυπούσε η καρδούλα....  

Γλυκια μου @Παρασκευαιδου πόσο χαίρομαι για σενα! Δε σε ξερω απο κοντα αλλα νιωθω σα να σε εχω γνωρίσει! Πλεον χτυπαει και η καρδουλα στο μικρό μου καρντασακι... μερα με τη μερα θα μεγαλωνει μεσα στη κοιλιτσα της μανουλας του!!!! Ολα καλα να σου πανε Καρντασι μου και παντα να χαμογελας!

Ευχομαι όλα τα κορίτσια που προσπαθουν, είτε με φυσικό τρόπο ή με καποιο είδος υποβοηθούμενης αναπαραγωγης να εχουν πολυ συντομα την ίδια εμπειρία της φίλης μας Παρασκευαίδου!

Keep trying...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γλυκια μου @Παρασκευαιδου πόσο χαίρομαι για σενα! Δε σε ξερω απο κοντα αλλα νιωθω σα να σε εχω γνωρίσει! Πλεον χτυπαει και η καρδουλα στο μικρό μου καρντασακι... μερα με τη μερα θα μεγαλωνει μεσα στη κοιλιτσα της μανουλας του!!!! Ολα καλα να σου πανε Καρντασι μου και παντα να χαμογελας!

Ευχομαι όλα τα κορίτσια που προσπαθουν, είτε με φυσικό τρόπο ή με καποιο είδος υποβοηθούμενης αναπαραγωγης να εχουν πολυ συντομα την ίδια εμπειρία της φίλης μας Παρασκευαίδου!

Keep trying...

 

Se euxaristw toso polu kopela mou...

Den paw pou8ena edw 8a meinw gia na dinw kouragio kai dunamh se ola ta koritsia pou toso ma toso kairo me sthriksane kai me boh8hsane...

8elw na pw ena TERASTIO EUXARISTW gia oles tis stigmes pou epesa kai eseis aplwsate to xeri sas kai me boh8hsate na shkw8w! 

Euxomai mesa apo thn kardia mou suntoma na ftasei auth h magikh skonh se oles tis kopeles....to 2017 einai mposta mas gia na mas ferei tis eutuxismenes stigmes! 

YS(San politikos akoustika L-):-) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw toso polu kopela mou...

Den paw pou8ena edw 8a meinw gia na dinw kouragio kai dunamh se ola ta koritsia pou toso ma toso kairo me sthriksane kai me boh8hsane...

8elw na pw ena TERASTIO EUXARISTW gia oles tis stigmes pou epesa kai eseis aplwsate to xeri sas kai me boh8hsate na shkw8w! 

Euxomai mesa apo thn kardia mou suntoma na ftasei auth h magikh skonh se oles tis kopeles....to 2017 einai mposta mas gia na mas ferei tis eutuxismenes stigmes! 

YS(San politikos akoustika L-):-) )

Τι ομορφο αυτο π ζεις κοριτσι μ!!!!!???? δακρυα συγκινησης κ χαρας γ ολες τις κοπελες π τα καταφερατε!!!ελπιζω ολες μας να τ ζησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Τι ομορφο αυτο π ζεις κοριτσι μ!!!!!???? δακρυα συγκινησης κ χαρας γ ολες τις κοπελες π τα καταφερατε!!!ελπιζω ολες μας να τ ζησουμε!!!

Se euxaristw kopela mou 8a er8ei ...arga h grhgora 8a e8ei se oles tis kopeles 8elei ligaki upomonh isws auto  na einai kai to ma8hma pou phra upomonh... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw kopela mou 8a er8ei ...arga h grhgora 8a e8ei se oles tis kopeles 8elei ligaki upomonh isws auto  na einai kai to ma8hma pou phra upomonh... 

Ναι τ πιστευω κ εγω!!!κ αυτη η λεξη δν με χαρακτιριζει καθολου γενικα στα παντα πιστεψε με!!!αλλα ο Θεοσ μονο ξερει ποτε θα μας στειλει το δωρο τ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Kουβαλάς βαθιά μέσα σου μια δύναμη μεγαλύτερη από οποιαδήποτε πρόκληση που ο κόσμος μπορεί να σου παρουσιάζει ..." κοριτσακια μου αφιερωμένο σε ολες μας!!!!

IMG_5523.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφα νέα @Παρασκευαιδου !! Με το καλό το νινάκι σας!! εύχομαι ότι καλύτερο!! Κοριτσάκια μου για  όλες τα καλύτερα εύχομαι.. Όλα ερχονται αργά ή γρήγορα... φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw kopela mou 8a er8ei ...arga h grhgora 8a e8ei se oles tis kopeles 8elei ligaki upomonh isws auto  na einai kai to ma8hma pou phra upomonh... 

Γλυκο μ κοριτσι!!!! τι ευχαριστα και χαρουμενα νεα!!! ακουσες καρδουλααα!! ποσο απιστευτο συναισθημα θα ειναι!!! <3 <3 <3 ευχομαι καθε στιγμη απο δω και περα να ειναι στιγμη χαρας και συγκινησης οπως αυτη π εζησες ακουγοντας τον χτυπο της καρδουλας του μωρου σου!! χαιρομαι παρα πολυ για σενα!! ολα να σου πανε καλα!!φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και ειλικρινά ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας..Με κάνατε να νιώσω οικεία και το έχω πολύ ανάγκη αυτή τη στιγμή..Δυστυχώς το πρόβλημα ξεκίνησε από τις ενέσεις ηπαρίνης που μου συνταγογράφησε με το καλημέρα σας ενώ δε τις χρειαζόμουν.Όταν έφτασε η ώρα της αυχενικής διαφάνειας μου την εκτέλεσε ο ίδιος (μη πιστοποιημένος αλλά τότε δεν ήξερα τπτ για όλα αυτά γιατί προέκυψε πολύ αναπάντεχα,ευχάριστά βέβαια,η εγκυμοσύνη)Και μου την έκανε κολπικά επί μία ώρα...Και όταν γύρισα στο σπίτι έπαθα μία μεγάλη αιμορραγία η οποία καταλάγιασε μεν αλλά με πήρε από τότε η κάτω βόλτα...Είχε δημιουργηθεί ένα τεράστιο αιμάτωμα πίσω από το σάκο που δε φαινόνταν σε υπέρηχο.Δε μου έκοψε τις ενέσεις και το αιμάτωμα μεγάλωνε μεγάλωνε και κάποια στιγμή...στον 5ο μήνα πίεσε το σάκο και έφυγε όλο το αμνιακό υγρό...Και το μωράκι χάθηκε...Και αυτός εξαφανίστηκε φυσικά..Τη διαδικασια την έκανα σε μεγάλο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κάποιος αύτο που πέρασες.Συγκινήθηκα και ανατρίχιασα μ αύτο που βίωσες.Και μένα μια γνώστη μου που δουλευεί σε γυναικολόγο μου είπε σε επόμενη εγκυμοσύνη να κάνω αυτές τις ενέσεις έχω δεν έχω πρόβλημα.Δυστυχώς υπάρχουν γιατροί αδαής και τέρατα .Σου εύχομαι καλή δύναμη και να είσαι γέρη εσύ και η οικογενειά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγνώμη παλι που ψάχνομαι .. εχει κανει καμια σας εξέταση fsh? για την ποσότητα μέτρηση ωαρίων κτλ ; Τι ηλικία έχετε όσες προσπαθείτε για παιδάκι ; Εγω ειμαι 30 και ανησυχώ μηπως αυτός ηταν ο λόγος της αποβολής και που δε μπορω να ξανα μείνω έγκυος ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μου πρώτον η αποβολή σ μάλλον ήταν τυχαίο γεγονός. 

Δεύτερον ο γιατρός σου σου είπε να περιμένεις δύο τρεις μήνες και συ ξεκίνησες αμέσως. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου. Για να πεις ότι υπάρχει θέμα και δε μένεις πρέπει να περάσει ένας χρόνος ελεύθερων επαφών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Καλησπερα!! Τι μου κανετε;; πολλα συγχαρητήρια κ μ το καλο στις εγκυουελες μας!!! Αντε κ στα δικα μας!!! Εμενα μ έπιασαν οι υστερίες μου παλι!!! Τυχαίο;;; χαχαχα!!  Θελω ν κανω μια ερωτηση κ στις κοπελες μ Νάθαν πρόσφατα οτι ειναι εγκυουλες!! Ποτε αρχίσατε ν παρατηρητέ αλλαγές στο στηθος σας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2017 at 9:10 ΜΜ, ο/η elenaaa445 είπε:

@Anni2304 κανε παντως κ αυριο ενα τεστακι!αρνητικο σου εχει δειξει ποτε?

Τλκ η γραμμη ηταν πιο έντονη στις 9 κ 10 τπυ μηνα απ οτι στις 8 π εκανα το πρωτο κ στις 11 ηταν άχνη κοριτσι μ!! Οποτε η ωορηξια μ ηταν 9-10 αντι γ 12 π ελεγε ο κυκλος μ κανονικα!!! Θ δουμε τρ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Τλκ η γραμμη ηταν πιο έντονη στις 9 κ 10 τπυ μηνα απ οτι στις 8 π εκανα το πρωτο κ στις 11 ηταν άχνη κοριτσι μ!! Οποτε η ωορηξια μ ηταν 9-10 αντι γ 12 π ελεγε ο κυκλος μ κανονικα!!! Θ δουμε τρ!! 

εγω ακομα ακρη δεν έβγαλα...σμρ ηταν λιγο πιο εντονο αλλα αρνητικο κ παλι..εσενα ηταν πολυ πιο εντονη η γραμμη?

20170315_151348.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη παλι που ψάχνομαι .. εχει κανει καμια σας εξέταση fsh? για την ποσότητα μέτρηση ωαρίων κτλ ; Τι ηλικία έχετε όσες προσπαθείτε για παιδάκι ; Εγω ειμαι 30 και ανησυχώ μηπως αυτός ηταν ο λόγος της αποβολής και που δε μπορω να ξανα μείνω έγκυος ... 

εμενα ειναι 5.6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenaaa445 στις 8 τ μηνα π εστειλα κ την φωτο ειχε το ιδιο χρωμα μ την αλλη γραμμη του έγκυρου! Στις 9 και στις 10 ομως ηταν πολυ πιο κοκκινη φαινόταν ξεκάθαρα η διαφορα! Κ στις 11 πολυ πιο άγχη κ ξεθωρη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

@elenaaa445 στις 8 τ μηνα π εστειλα κ την φωτο ειχε το ιδιο χρωμα μ την αλλη γραμμη του έγκυρου! Στις 9 και στις 10 ομως ηταν πολυ πιο κοκκινη φαινόταν ξεκάθαρα η διαφορα! Κ στις 11 πολυ πιο άγχη κ ξεθωρη!! 

ωραια!θελω να πιστευω οτι αυριο μεθαυριο θα σκουρυνει αλλιως απλα δεν θα κανω ωορρηξια..ειμαι 22η μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenaaa445 ετσι ηταν εμενα την πρωτη μερα!! Κ μετα ηταν πολυ εντονότερη!! Ναι κοριτσι μ απλα μπορει ν αργησει λιγο!! Ποσα εχεις κανει μεχρι τρ;;; 

IMG_5961.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...