Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Σιγα σιγα μειώνεται.... ουφ!! Εχω σιχαθει πια τις σερβιέτες δε θελω να τις βλεπω μπροστα μου χιχι...

Καλη Παρασκευη να εχουμε ολες μας!! 

Περιμενουμε πολυ συντομα νεα απο τη @Παρασκευαιδου και τη @danah 2016νομιζω.. καμια αλλη?????

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου γλυκά. καλο μας μηνα και καλες προσπάθειες!! εγω τελειωσα με περιοδο σημερα οποτε...βουρ στο ψητο!!!

Ερχεται ο πιο ζεστος μηνας και ο αγαπημενος μου απο ολο τον χρονο.ξεκιναμε προσπαθειες με χαρα και πιστη και στην τελικη και να μη γινει το θαυματακι αυτο το μηνα ας ειμαστε ευγνωμονες για το οτι ειμαστε υγιεις!! αλλοι εκει εξω προσπαθουν για πιο βαρια πραγματα και δυστηχως εγω το σε δικο μου ανθρωπο.αλλα θα βγουν νικητες..ηδη ειναι.

Οποτε κοριτσια με δυναμη και θετικη ενεργεια παμε να πετυχουμε τον σκοπο μας και ας μην απογοητευομαστε.οσο ειμαστε γερες εχουμε ολο το παιχνίδι με το μερος μας και που θα παει θα γυρισει υπερ μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου γλυκά. καλο μας μηνα και καλες προσπάθειες!! εγω τελειωσα με περιοδο σημερα οποτε...βουρ στο ψητο!!!

Ερχεται ο πιο ζεστος μηνας και ο αγαπημενος μου απο ολο τον χρονο.ξεκιναμε προσπαθειες με χαρα και πιστη και στην τελικη και να μη γινει το θαυματακι αυτο το μηνα ας ειμαστε ευγνωμονες για το οτι ειμαστε υγιεις!! αλλοι εκει εξω προσπαθουν για πιο βαρια πραγματα και δυστηχως εγω το σε δικο μου ανθρωπο.αλλα θα βγουν νικητες..ηδη ειναι.

Οποτε κοριτσια με δυναμη και θετικη ενεργεια παμε να πετυχουμε τον σκοπο μας και ας μην απογοητευομαστε.οσο ειμαστε γερες εχουμε ολο το παιχνίδι με το μερος μας και που θα παει θα γυρισει υπερ μας!!!

Αυτά είναι, τετοια θελω να διαβάζω να χαίρομαι! Αισιοδοξία, χαμογελάρες και κάποια στιγμη θα γίνουμε και εμείς μαμαδες και θα τα καταφέρουμε καλά... γιατί θα βγάλουμε ΑΣΤΕΡΙΑ!!!!

Καλημέρα σε όλες... Παρασκευάρα με λιακάδα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εναν γονιμο μηνα ευχομαι...!!!!?????

Καλημέρα και από εμένα! Είμαι καινούργια στην παρέα σας... Βρίσκομαι στον τρίτο μήνα προσπαθειών και συνεχίζουμε με πίστη για το καλύτερο..Καλή υπομονή και δύναμη σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες και ακλη επιτυχια σε οσες ειναι στην προσπαθεια. Χτες εκανα τον πρωτο υπερηχο. Προς το παρων καλα παμε. Αλλα το τελικο αποτελεσμα μετραει πλεον. ελπιζω...προς το παρων ειμαι καλα.

 

Μπραβο mommy με την αισιοδοξια σου...μας εδωσες και σε εμας ενα αερα θετικης σκεψης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evita2, @oneiropola, @mommy86   και ολα τα λοιπα κοριτσάκια που προσπαθειτε τώρα ή σε λιγες μέρες...καλη επιτυχία στι προσπαθείες μας!!! Να μαστε καλα πρωτα απο ολα και να χαρούμε τις γιορτές με πολυ πολυ προσπαθεια και χαμόγελο!! Περιμένουμε νέα απο ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου διάβασα όλα τα μηνύματα σας και βούρκωσα...  Σας ευχαριστώ πολύ πολύ.. Έχω πολύ ανάγκη να τα λέω να ακούω αισιοδοξία, και όχι τα κλασικά αντε πότε θα κάνετε ένα παιδάκι..  ναι εσένα περιμέναμε να μας το πεις... Με ενοχλεί αυτή η ατάκα...Και την ακούω συχνά... Που να μιλήσω και σε ποιον να τα πω όταν μου λένε τέτοια ??? 

Ευτυχώς με γεμίσετε αισιοδοξία και χαρα..  για να έχω δύναμη, κουράγιο.  Ότι έκλαψα έκλαψα..  τώρα θα προσπαθώ να λέω θα τα καταφέρω...  ΓΤ θα τα ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...

  είπα να κάνω την άλλη Τρίτη το τεστ.. Που είναι του Αγίου Νικολάου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εναν γονιμο μηνα ευχομαι...!!!!?????

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κορίτσια μου διάβασα όλα τα μηνύματα σας και βούρκωσα...  Σας ευχαριστώ πολύ πολύ.. Έχω πολύ ανάγκη να τα λέω να ακούω αισιοδοξία, και όχι τα κλασικά αντε πότε θα κάνετε ένα παιδάκι..  ναι εσένα περιμέναμε να μας το πεις... Με ενοχλεί αυτή η ατάκα...Και την ακούω συχνά... Που να μιλήσω και σε ποιον να τα πω όταν μου λένε τέτοια ??? 

Ευτυχώς με γεμίσετε αισιοδοξία και χαρα..  για να έχω δύναμη, κουράγιο.  Ότι έκλαψα έκλαψα..  τώρα θα προσπαθώ να λέω θα τα καταφέρω...  ΓΤ θα τα ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...

  είπα να κάνω την άλλη Τρίτη το τεστ.. Που είναι του Αγίου Νικολάου.. 

Καλημέρα και καλό σκ να έχουμε!!!!! Και εγώ για τον ίδιο λόγο αποφάσισα να γίνω μέλος της όμορφης και θετικής παρέας σας! Ένιωθα πως είχα ανάγκη να μοιραστώ αυτό που περνάω (το άγχος, την προσμονή, το μέτρημα των ημερών, την παρακολούθηση των συμπτωμάτων όταν και αν αυτά υπάρχουν)  με γυναίκες που βρίσκονται στην ίδια φάση με εμένα ή έστω με γυναίκες που το πέρασαν και θυμούνται πως ήταν να βρίσκονται σε αυτή την κατάσταση. Δυστυχώς και εγώ στο περιβάλλον μου δεν βρήκα τη στήριξη που θα ήθελα και επίσης δεν θέλω να επιβαρύνω τον άντρα μου με επιπλέον άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!

Και γω γι'αυτο το λογο εγινα μελος.οσο και να το θελουν οι γυρω μας δυστυχώς αν δεν εχεις μπει σε τετοια διαδικασία δε μπορείς να καταλάβεις απολυτα. σε ποιον να μιλησω και να καταλαβει με ψυχραιμια?χωρίς ψευτικες σαλτσες?ΜΟΝΟ ΕΔΩ! μονο εμεις καταλαβαινουμε η μια την αλλη.αμα το καλοσκεφτεις ειμαστε ενα group therapy!!

Σας εχω και νεα.χθες επισκευθηκα νεα γυναικολογο( Παρασκευαιδου να 'σαι καλα) και μου εγραψε ορμονικο ελεγχο και καλλιεργεια κολπικων υγρων.χθες εκανα τον ορμονικο και δευτερα απογευμα θα παρω αποτελεσματα και θα κανω την καλλιεργεια.τουλαχιστον ξεαγχωθηκα απο αυτο!!!σας φιλω γλυκά και παω να κανω μελομακαρονα!καλο σκ κοριτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! ??

Μια απο τα ιδια και εγω....Καμια απο τις φιλες μου δεν είναι στην ιδια φαση με εμένα οποτε τους ειναι πολυ δύσκολο να με καταλάβουν και να νιωσουν την αγωνια μου..Το αποδίδουν στο "καλα τι βιαζεσαι δε σε πήραν και τα χρόνια??" Αλλα ειλικρινά δε μπορουν να καταλαβουν οτι οταν θελεις κατι τοσο πολυ συνειδητά, δε μπορεις να περιμένεις ουτε μήνα παραπάνω..

Και πιστεύω πως αν σου πουν το ίδιο πράγμα κοπελες που εχουν τον ιδιον αυτό στοχο με εσενα, θα εχει αλλη υπόσταση, αλλη αξία...εκεινες καταλαβαινουν πως νιωθεις και για το καλο σου σου λενε να μην αγχωνεσαι.. Όποιος δε το εχει ζησει απλα σε θεωρεί υπερβολικη...τουλάχιστον σε μενα ετσι συμβαίνει...

Οσο για τους μελλοντικούς μπαμπάδες......και εγω προσπαθώ να κρυψω την αγωνια μου και τη στεναχωρια μου για τη βιοχημικη μου για να μην αγχωσω και τον αντρα μου και μας γυρισει μπουμεραγκ ολο αυτο..

@mommy86 Καλη επιτυχια με τις εξετασουλες σου!!!

Κοριτσια νομιζω μου τελειωσε η περιοδος!!!!!! ????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μετά από σκέψη αποφάσισα να μιλήσω στην κουνιάδα μ και στην κουμπάρα μου (γέννησαν κ οι δυο πριν ενάμιση χρόνο)...Όταν η μια προσπαθούσε ήταν το μόνιμο οικογενειακό θέμα συζήτησης ξέραμε όλοι πότε είχε περίοδο πότε της τελείωνε τα πάντα και συμπεριφερόμασταν λες και ήταν έγκυος μην σκύψει μην κουραστεί μη σηκώσει βάρος......και στην άλλη αγόραζα τουλάχιστον δυο φορές τον μήνα τεστ εγκυμοσύνης επειδή είχε άστατο κύκλο.....Λέω λοιπόν αυτές το πέρασαν πρόσφατα θα με καταλάβουν και θα με βοηθήσουν οι συμβουλές τους. Η μια μου είπε "έλα ρε?" και άλλαξε θέμα και η άλλη μου είπε πως είναι νωρίς να το συζητάω μόνο όταν μείνω έγκυος να μιλήσω...Απογοητεύτηκα τόσο πολύ που έκλαιγα τουλάχιστον μια ώρα.....μπήκα στο ίντερνετ να βρω πληροφορίες επειδή πίστεψα πως ήμουν υπερβολική και παράλογη....και έτσι βρήκα εσάς....και αυτομάτως το άγχος μου λιγόστεψε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy86 σου εύχομαι καλά αποτελέσματα, και σύντομα να ακούσω τα ευχάριστα νέα.. έτσι όπως σε άκουσα θετική έτσι και πιο χαρούμενη να είσαι πολύ σύντομα.  

 

Μα διάβαζα τα μηνύματα σας κορίτσια μου και ένιωθα ότι τα έγραφα εγώ. παίρνω την στήριξη που χρειάζομαι.  γιατί θα βγω ψευτρα αν πω ότι δεν χρειάζομαι.  είναι ένα δύσκολο μονοπάτι.αλλα αν έχεις κάποιον να σε νιώσει ακριβώς τότε μπορούμε πολύ πιο εύκολο να το προσπέρασουμε. ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ..  

Όλοι μαζί ενωμένοι πότε ηττημένοι ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Εγώ μετά από σκέψη αποφάσισα να μιλήσω στην κουνιάδα μ και στην κουμπάρα μου (γέννησαν κ οι δυο πριν ενάμιση χρόνο)...Όταν η μια προσπαθούσε ήταν το μόνιμο οικογενειακό θέμα συζήτησης ξέραμε όλοι πότε είχε περίοδο πότε της τελείωνε τα πάντα και συμπεριφερόμασταν λες και ήταν έγκυος μην σκύψει μην κουραστεί μη σηκώσει βάρος......και στην άλλη αγόραζα τουλάχιστον δυο φορές τον μήνα τεστ εγκυμοσύνης επειδή είχε άστατο κύκλο.....Λέω λοιπόν αυτές το πέρασαν πρόσφατα θα με καταλάβουν και θα με βοηθήσουν οι συμβουλές τους. Η μια μου είπε "έλα ρε?" και άλλαξε θέμα και η άλλη μου είπε πως είναι νωρίς να το συζητάω μόνο όταν μείνω έγκυος να μιλήσω...Απογοητεύτηκα τόσο πολύ που έκλαιγα τουλάχιστον μια ώρα.....μπήκα στο ίντερνετ να βρω πληροφορίες επειδή πίστεψα πως ήμουν υπερβολική και παράλογη....και έτσι βρήκα εσάς....και αυτομάτως το άγχος μου λιγόστεψε.....

Εβιτακι μου  ειμαστε ολες εδω να μοιραζόμαστε τις σκέψεις και τις αγωνίες μας. Μη στεναχωριέσαι... 

Εύχομαι σύντομα να συζηταμε για τα μωρουδινια μας...

@Παρασκευαιδου πως πας??? Κανενα συμπτωματακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evita2 @mommy86 @Παρασκευαιδου εδω εχουμε η μια την αλλη!! οτι νιωθετε να το λετε αφοβα!! δινουμε ελπιδα η μια στην αλλη και θετικη ενεργεια ωσπου να γινει σε ολες το θαυμα!!!❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσαρες μου καλησπερα! 

Εχετε απολυτο δικιο! Κανενας δεν μπορει να καταλαβει, παρα μονο η...παθουσα! Εδω μπορουμε να τα λεμε ελευθερα και χωρις να εχουμε το αγχος αν μας καταλαβαινει ο συνομιλητης, χωρις να ακουμε ψευτικα λογια παρηγοριας και χωρις να πιστευουμε οτι καταβαθος καποιοι χαιρεκακοι το ευχαριστιουνται...

Εμεις δεν εχουμε πει τιποτα στα σογια. Μονο η πεθερα μου το εχει καταλαβει. Ευτυχως ειμαι τυχερη και ειναι καλυτερη απο μανα μου! Με την οικογενεια μου δε μοιραζομαι τιποτα, γιατι ποτε δεν ηταν κοντα μου... Τα πεθερικα μου λοιπον ειναι διακριτικα κοντα μας και μας συμπαραστεκονται με τον τροπο τους. Περα απο αυτο, ειμαστε τα δυο μας, εγω κι ο αντρουλης μου! Εννοειται οτι προσπαθω κι εγω να μην τον αγχωνω, αλλα ειναι καπως δυσκολο... Ειμαστε μαζι 16,5 χρονια και με παιρνει γραμμη αμεσως!!!!!!

Υπομονη βρε κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!! Που θα παει?????? Θα εχουμε να γραψουμε κι εμεις καποια στιγμη ευχαριστα... ... ... ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας για να μοιραστούμε μετά τις χαρές μας.......Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν!!!! Έμενα δυστυχώς πριν λίγο ξεκίνησαν τα γνωστά και καθιερωμένα συμπτώματα περιόδου:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας για να μοιραστούμε μετά τις χαρές μας.......Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν!!!! Έμενα δυστυχώς πριν λίγο ξεκίνησαν τα γνωστά και καθιερωμένα συμπτώματα περιόδου:cry:

που θα παει,θα γυρισει η τυχη μας! ειναι σημαντικο να εχουμε η μια την αλλη,το φορτιο ειναι λιγοτερο βαρυ οταν τον μοιραζεσαι :) ωχ.....σου ηρθε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evita2 είπε:

Την Τετάρτη την περιμένω την άτιμη.....Ξεκίνησαν οι κράμπες, η ενόχληση στην μέση το πρωί....Τα γνωστά:mad:

με το κακο να μας ερθει,που λεει κ ο γιατρος μου!  Απ οτι διαβασα πιο πανω,δεν προσπαθεις πολυ καιρο ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 μήνες έκλεισα....αλλά να σου πω το περίμενα!! Ο κύκλος μ ήταν άστατος το τελευταίο 6μηνο και αυτό τον μήνα δοκίμασα να κάνω τα τεστ ωορρηξίας....Κατά τύχη κατάλαβα πως έχω ωορρηξία την 11η μέρα...ενώ την υπολόγιζα την 14η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

3 μήνες έκλεισα....αλλά να σου πω το περίμενα!! Ο κύκλος μ ήταν άστατος το τελευταίο 6μηνο και αυτό τον μήνα δοκίμασα να κάνω τα τεστ ωορρηξίας....Κατά τύχη κατάλαβα πως έχω ωορρηξία την 11η μέρα...ενώ την υπολόγιζα την 14η...

κ εγω εντατικα τρεις μηνες (πιο πριν ειχα κ μια αποβολη) ξεκινησα με τεστ ωορρηξιας και τελικα αρχισα παρακολουθηση με υπερηχο .Ελπιζω να μην σου ερθει τελικα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά πολύ...Εύχομαι ολόψυχα  να τα καταφέρεις γρήγορα!!!! Αυτή την διαδικασία με τον υπέρηχο δεν την γνωρίζω καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Λυπάμαι πραγματικά πολύ...Εύχομαι ολόψυχα  να τα καταφέρεις γρήγορα!!!! Αυτή την διαδικασία με τον υπέρηχο δεν την γνωρίζω καθόλου

παρακολουθει ο γιατρος με υπερηχο την πορεια του κυκλου σου μεχρι την ωορρηξια,δεν ειναι κατι απλα πας στον γυναικολογο συχνοτερα απ οτι συνηθως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω πάει, μου έγραψε εξετάσεις τις κάναμε, τους τις πήγα...αλλά δεν μου είπε κάτι σχετικά με αυτό...θεωρείς ως τα τεστ ωορρηξίας δεν είναι αξιόπιστα? και πόσο συχνά θα πρέπει να πηγαίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...