Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστέρηση, συμπτώματα εγκυμοσύνης, τεστ αρνητικο


Recommended Posts

Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για σένα! Συγχαρητήρια!Σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!Κι όλα θα πάνε μια χαρά!Εξάλλου όπως κατάλαβες κατά κάποιο τρόπο ζούσαμε όλες εδώ την αγωνία σου - ίσως για να μιλήσω προσωπικά - γιατί έσπασες τη γκίνια και τη δήθεν εγκυρότητα των τεστ εγκυμοσύνης. Το 2009 θα είναι η χρονιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominiquε μου πολλά συγχαρητήρια και καλή λευτεριά. Είδες τελικά που τα τεστ του εμπορίου δεν είναι τόσο έγκυρα; Η αλήθεια είναι πως είχα μια περιέργεια για την απάντηση της β'χοριακής σου, γιατί από τα συμπτώματα που μας περιέγραφες ήμουν σίγουρη ότι μπορεί να ήσουν και έγκυος. Μπράβο σου κοπέλα μου. Τελικά το 2009 ξεκίνησε καλά!

Φιλιά

DINA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AROMA ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΥ ΟΠΩΣ Κ ΓΩ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ, ΔΗΛ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ. ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ (ΕΚΑΝΑ Κ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ).

ΕΙΔΕΣ ΤΟ 2009 ??? ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

έψαχνα για "εγκυρότητα τεστ εγκυμοσύνης" και έπεσα εδώ. Κι εγώ προσπαθώ εδώ και πέντε περίπου μήνες και αυτή τη φορά νόμιζα ότι το πέτυχα. Γενικά ο κύκλος μου είναι μεταξύ 28-31 μέρες. Το μεγαλύτερο που έτυχε τους μήνες αυτούς που προσπαθώ είναι 32 μέρες. Χθες το βράδυ αποφάσισα να κάνω τεστ μιας και πέρασαν 34 μέρες αυτή τή φορά. Predictor-αρνητικό. Σήμερα το πρωί δοκίμασα και ένα clearblue-πάλι αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση και στις δύο περιπτώσεις να είναι λάθος; Γιατί οι μέρες καθυστέρησης πιστεύω είναι αρκετές. Υπάρχει περίπτωση να αναστατώθηκε τόσο πολύ ο κύκλος μου από 10ήμερο ταξίδι στην Αμερική; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου έρχεται περίοδος! Ευχαριστώ για την όποια διευκρίνηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

n_kon καλημέρα και καλώς ήρθες στο mammy!

Λοιπόν, καταρχήν ο κύκλος σου είναι πιθανό να αναστατώθηκε από το ταξίδι. Συμβαίνει πολύ συχνά.

Από κει και πέρα όμως, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις αρνητικών τεστ σε γυναίκες που τελικά ήταν έγκυες! Πχ η κολλητή μου.. έκανε 3 τεστ αρνητικά και το 4ο έδειξε θετικό!

Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι να πας να κάνεις μια εξέταση β-χοριακής.

Θα δώσεις αίμα το πρωί, το απόγευμα θα ξέρεις με 100% σιγουριά. ;)

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας πεις τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aroma ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!Στο ευχομαι κι εγω με την σειρα μου,να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη να την απολαυσεις και να την χαρεις εσυ και η οικογενεια σου οσο γινεται!!!Καλη χρονια!Με λενε Κωνσταντινα....Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μπράβο, να ακούμε ευχάριστα!!!!

aroma, συγχαρητήρια!!!

Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να το κρατήσεις αγκαλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...