Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστέρηση, συμπτώματα εγκυμοσύνης, τεστ αρνητικο


Recommended Posts

καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχω καθυστέρηση 10 ημέρες, γεγονός πρωτοφανές γιατί η περίοδός μου είναι σταθερή. έχω κύκλο 27 ημερών και η τελευταία μου περίοδος ήρθε στις 3/12. Εντωμεταξύ το στήθος μου έχει πρηστεί και πονάει περισσότερο απόκάθε άλλη φορά και νιώθω ενοχλήσεις στην κοιλιά όπως κράμπες και τραβήγματα. Όντας σχεδόν βέβαιη ότι εχω μείνει έγκυος έκανα τεστ (predictor) χθες, αλλά ήταν αρνητικό. Η αλήθεια είναι ότι εξεπλάγην. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι έγκυρο ένα τέτοιο τεστ;;; Τί να κάνω;; Μια επίσκεψη - υπέρηχος στο γυναικολόγο θα δείξει;

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι υπάρχει περίπτωση να κάνει λάθος το τεστ. Μπορείς να το επαναλάβεις ή για να είσαι ακόμα πιο σίγουρη να κάνεις μια χοριακή. Καλά αποτελέσματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑρετηΖ, ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΤΕΣΤ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ. ΠΑΝΤΩΣ, ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ ΠΑΡΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ, ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ. ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ ενώ δεν έχω κάνει ποτέ θα σου πρότεινα το ίδιο με τα κορίτσια. Εχω διαβάσει στο φόρουμ ότι το πρωι την κάνεις και το απογευμα βγαίνουν τα αποτελέσματα!΄Και έχω ακούσει πολλές φορές ότι τα τεστ δεν είναι συχνά έγκυρα. Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα aroma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ... ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΝΕ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα καμια φορα τα τεστ κανουν και λαθος κανε καλυτερα μια β χοριακη για να εισαι σιγουρη,αν και τα συμπτωματα που εχεις μοιαζουν με της εγκυμοσυνης,μακαρι να εισαι και νε μας πεις γρηγορα τα ευχαριστα νεα σου σου το ευχομαι....περιμενουμε νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aroma γεια σου και παο μένα.Υπαρχει μια μικρή περιπτωση να βγήκε λάθος αποτέλεσμα..έχει συμβεί..ή να το έκανες εσυ λάθος.Το πιο σιγουρο αποτέλεσμα θα στο δειξει ο μικροβιολόγος σου με μια χωριακή ή ο γυναικολόγος σου.Καλα αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ!!!!!ΝΑΝΣΟΥΛΑ ..ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ..ΤΟ ΝΙΩΘΩ....ΟΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ειπαν ολα τα κοριτσια....Εγω θελω να ευχηθω να ειναι οντως λαθος η απαντηση του τεστ και να μας ανακοινωνσεις ευχαριστα....:)

Νανσουλα Ζεις Εσυ Μας Οδηγεις!!!;) :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα κοπελα μου!μακαρι να εισαι εγκυος!αλλα και εγω πριν 1 μηνα ειχα ολα τα συμπτωματα αλλα ελα που μοιαζουν με της περιοδου!και ημουν 100% σιγουρη οτι ημουν!το ειχα παρει αποφαση...αφου και στο γυναικολογο μου που ειχα πει τα συμπτωματα ειπε κατευθειαν κανε χιοριακη και πες μου τιμη!!!:woohoo: αλλα ελα που εκανα χοριακη και δεν ημουν!:dry: ειπα τον μικροβιολογο και προς τι ολα αυτα τα συμπτωματα?και ειπε ρωτα τον γυναικολογο σου ,μπορει να κρυωσες!ακου τωρα παιχνιδια που μασ παιζουν οι ορμονες μας!οποτε εγω 1 καταλαβα!δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τα σημαδια εγκυμοσυνης απο τοσο νωρις! παρολα αυτα σου ευχομαι να Ε Ι Σ Α Ι !!!

αλλωστε καθε γυναικειος οργανισμος ειναι διαφορετικος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια και να ειναι οπως ρην θελεις εσυ. Τα τεστ πολλες φορες θελουν συγκεκριμενη τιμη στα ουρα για να το δειξει και αυτο εμφανιζετε πιο μετα το καλυτερο οπως ειπαν και οι φιλές ειναι να κανεις β χοριακη ειναι μια εξεταση που οχι μονο επιβεβαιωνει την εγκυμοσυνη αλλα δειχνει και τις τιμες ετσι αν δεν εισαι θα δει ο γιατρος σου την τιμη και θα μπορει να καταληψει σε ενα συμπερασμα αν δεν εισαι εγκυος.Α και μη ξεχνας πριν λιγες μερες μια κοπελα ειχε καθυστερηση την βαλαμε να κανει εκιενη τη στιγμη τεστ βγηκε αρνητικο και της ειπα αστο να το κανεις και πιο μετα και να ναι πρωι και τελικα βγηκε θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ όλες σας για το ενδιαφέρον σας και για τις απαντήσεις. Τελικά δεν χρειάστηκε η β χοριακή γιατί η εγκυμοσύνη φάνηκε στον υπέρηχο. Πηγα στο γυναικολόγο ... είμαι 25 ημερών περίπου, και πολύ χαρούμενη. Εύχομαι να πανε όλα καλά. Καταλαβαίνετε το άγχος μου γιατί είναι ακόμη νωρίς και εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ευχαριστώ και πάλι... φιλάκια χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aroma ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ

ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΣΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...!!!:)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ

ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!:)

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...