Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τιμή χοριακης...Βοήθεια..


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας και παλι! τελευταια περιοδος στις 8/10.. σημερα (24η μερα κυκλου) εκανα χοριακη και βγηκε 505,0.... σας παρακαλω πειτε μου αν ειναι φυσιολογικη η τιμη..δε νπορω να  βρω το γιατρο μου και επειδη ειχα αιμα λιγο σημερα ανησυχω....πως σας φαίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη τιμη για 24η ημερα κυκλου.Για το αιμα θα προτεινα ξεκουραση και φυσικα μιλα με τον γιατρο σου αμεσα και ενημερωσε μας για τα ευχαριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια γεια σας και παλι! τελευταια περιοδος στις 8/10.. σημερα (24η μερα κυκλου) εκανα χοριακη και βγηκε 505,0.... σας παρακαλω πειτε μου αν ειναι φυσιολογικη η τιμη..δε νπορω να  βρω το γιατρο μου και επειδη ειχα αιμα λιγο σημερα ανησυχω....πως σας φαίνεται?

https://sites.google.com/a/konstantinanousia.com/en/enkymosyne/hcg1 Πεταλουδιτσα γραφεις οτι εισαι 24η μερα αλλα δεν ξερω τι κυκλο εχεις.. Οποτε δε μπορω να καταλαβω..ρίξε μια ματιά στην καρτέλα που υπάρχει σε αυτή τη σελίδα θα δεις ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές χοριακης υπολογίζοντας από την πιθανή μέρα σύλληψης που υποθέτω ότι ξέρεις ποια είναι εφόσον προσπαθείς για παιδάκι..Εγώ από ότι έχω ακούσει περίπου 250-500 είναι την τρίτη μέρα καθυστέρησης. Ειναι μεγάλες οι αποκλίσεις από γυναίκα σε γυναίκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι καθόλου όλα καλά θα είναι... απλά θέλει ακινησία και ξεκούραση..... έτσι και η αδερφή μου και στα δύο παιδάκια της..πάρε και μια άδεια από την δουλειά σου και κάτσε σπίτι κρεβάτι και καναπέ τίποτα άλλο..... 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gelie είπε:

https://sites.google.com/a/konstantinanousia.com/en/enkymosyne/hcg1 Πεταλουδιτσα γραφεις οτι εισαι 24η μερα αλλα δεν ξερω τι κυκλο εχεις.. Οποτε δε μπορω να καταλαβω..ρίξε μια ματιά στην καρτέλα που υπάρχει σε αυτή τη σελίδα θα δεις ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές χοριακης υπολογίζοντας από την πιθανή μέρα σύλληψης που υποθέτω ότι ξέρεις ποια είναι εφόσον προσπαθείς για παιδάκι..Εγώ από ότι έχω ακούσει περίπου 250-500 είναι την τρίτη μέρα καθυστέρησης. Ειναι μεγάλες οι αποκλίσεις από γυναίκα σε γυναίκα...

Κοριτσακι μου ειλικρινα εχω μπερδευτει και εγω..τελευταια περιοδος στις 8/10..πρωτο θετικο τεστ ωορρηξιας στην 11η μερα κυκλου...επισης, αν θυμασαι σας ειχα πει οτι απο τη 5η μερα μέχρι τη 10η ειχα ροζ υγρα...κρατησε παραπανω η περιοδος μου.. αρχιζω και υποψιαζομαι οτι ημουν απο το προηγουμενο κυκλο εγκυος απλα ηταν βιοχημικη καο τωρα πεφτουν οι τιμές..γιατι οντως 500 μοναδες ενω ειμαι στην 24ημερα μου φαινεται υπερβολικό...τι ν απω δε ξερω..και σημερα ειχα καφε βλεννη έντονη...πρεπει να κανω υπομονη για να δω αν αυξανεται η μοριακή..(σχεδόν πάντα είχα 28-31 ημέρες κύκλου...αυτή τη φορά, αν όντως έκανα ωορρηξία την 11η ημέρα, και αν όντως η περίοδος έρχεται μετά απο 14 ημέρες από την ωορρηξία, τότε  μιλάμε για 25άρι κύκλο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Κοριτσακι μου ειλικρινα εχω μπερδευτει και εγω..τελευταια περιοδος στις 8/10..πρωτο θετικο τεστ ωορρηξιας στην 11η μερα κυκλου...επισης, αν θυμασαι σας ειχα πει οτι απο τη 5η μερα μέχρι τη 10η ειχα ροζ υγρα...κρατησε παραπανω η περιοδος μου.. αρχιζω και υποψιαζομαι οτι ημουν απο το προηγουμενο κυκλο εγκυος απλα ηταν βιοχημικη καο τωρα πεφτουν οι τιμές..γιατι οντως 500 μοναδες ενω ειμαι στην 24ημερα μου φαινεται υπερβολικό...τι ν απω δε ξερω..και σημερα ειχα καφε βλεννη έντονη...πρεπει να κανω υπομονη για να δω αν αυξανεται η μοριακή..

Ηρεμησε κοριτσι μου και μην πανικοβαλεσαι γιατι κανεις κακο στο μικρο σου...

Η χοριακη ειναι ανεβασμενη κι οταν εχεις δίδυμα δεν ειναι απαραίτητο να μην παει καλα ...

Μιλησες με τον γιατρο σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ηρεμησε κοριτσι μου και μην πανικοβαλεσαι γιατι κανεις κακο στο μικρο σου...

Η χοριακη ειναι ανεβασμενη κι οταν εχεις δίδυμα δεν ειναι απαραίτητο να μην παει καλα ...

Μιλησες με τον γιατρο σου;;

Μινάκι μου, το  γιατρό μου δε μπόρεσα να τον βρω ακόμη (είναι θέμα χρόνου να ψάξω άλλον εφόσον δε μπορώ να τον βρίσκω όποτε τον χρειάζομαι).... σήμερα ξανά έκανα χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό για να είμαι σίγουρη.....τόσο η μικροβιολόγος όσο και μια γνωστή μου μαία μου είπαν πως τα πράγματα είναι πολύ περίεργα, τις είδα προβληματισμένες και σχεδόν καθόλου αισιόδοξες....και εγώ αρχίζω και το παίρνω απόφαση...καλύτερα να είμαι προετοιμασμένη παρά να ''πέσω'' απότομα...σε ευχαριστώ πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μινάκι μου, το  γιατρό μου δε μπόρεσα να τον βρω ακόμη (είναι θέμα χρόνου να ψάξω άλλον εφόσον δε μπορώ να τον βρίσκω όποτε τον χρειάζομαι).... σήμερα ξανά έκανα χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό για να είμαι σίγουρη.....τόσο η μικροβιολόγος όσο και μια γνωστή μου μαία μου είπαν πως τα πράγματα είναι πολύ περίεργα, τις είδα προβληματισμένες και σχεδόν καθόλου αισιόδοξες....και εγώ αρχίζω και το παίρνω απόφαση...καλύτερα να είμαι προετοιμασμένη παρά να ''πέσω'' απότομα...σε ευχαριστώ πάντως..

Να μην σε απασχολει που τις ειδες προβληματισμενες!!

Ολες οι γυναικες δεν εχουμε γονιμες μερες την 14η μερα!!!!!

Εγω στην πρωτη εγκυμοσύνη εκανα μια μερα πριν την περίοδο και στην δευτερη  20η μερα του κυκλου και εκανα τον γιο μου!!

Εσυ μπορει να εκανες της 11 ή την 12 και να ειναι λιγο υψηλή! !!

Μπορει να ειναι και δυο τα εμβρυα!!!!!

Η σημερινη χοριακη θα δείξει. .ευχομαι δίδυμα ????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Να μην σε απασχολει που τις ειδες προβληματισμενες!!

Ολες οι γυναικες δεν εχουμε γονιμες μερες την 14η μερα!!!!!

Εγω στην πρωτη εγκυμοσύνη εκανα μια μερα πριν την περίοδο και στην δευτερη  20η μερα του κυκλου και εκανα τον γιο μου!!

Εσυ μπορει να εκανες της 11 ή την 12 και να ειναι λιγο υψηλή! !!

Μπορει να ειναι και δυο τα εμβρυα!!!!!

Η σημερινη χοριακη θα δείξει. .ευχομαι δίδυμα ????????????????

Κατι τέτοιες στιγμές σκεφτεσαι ποσο αξια έχουν τέτοια forums...ανεξάρτητα απο την έκβαση καθε εγκυμοσύνης, διαβαζεις τα μηνυματα αλλων μαμαδων και τουλαχιστον παίρνεις μια ανάσα.... σας ευχαριστώ......αντε να χτυπήσει το τηλεφωνο απο τη μικροβιολογο...σε ευχαριστω..να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μινάκι μου, το  γιατρό μου δε μπόρεσα να τον βρω ακόμη (είναι θέμα χρόνου να ψάξω άλλον εφόσον δε μπορώ να τον βρίσκω όποτε τον χρειάζομαι).... σήμερα ξανά έκανα χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό για να είμαι σίγουρη.....τόσο η μικροβιολόγος όσο και μια γνωστή μου μαία μου είπαν πως τα πράγματα είναι πολύ περίεργα, τις είδα προβληματισμένες και σχεδόν καθόλου αισιόδοξες....και εγώ αρχίζω και το παίρνω απόφαση...καλύτερα να είμαι προετοιμασμένη παρά να ''πέσω'' απότομα...σε ευχαριστώ πάντως..

Γιατρο που χρειαζεται να του κανεις 100 τηλεφωνα για να σου απαντησει και να σου λυσει 1 τοσο σοβαρη απορια,τον αλλαζεις χθες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το γιατρό..τι σόι γυναικολόγος είναι και να μην απαντάει σε τόσα τηλέφωνα ? δηλαδή αν ήταν κάτι σοβαρό ?μάλλον πρέπει να  σκεφτείς να τον αλλάξεις..και μην προτρεχεις να βγάλεις συμπεράσματα χωρίς να πας σε κάποιο γιατρό και να σου πει εκείνος τι συμβαίνει πραγματικά..Μην απελπίζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το γιατρό..τι σόι γυναικολόγος είναι και να μην απαντάει σε τόσα τηλέφωνα ? δηλαδή αν ήταν κάτι σοβαρό ?μάλλον πρέπει να  σκεφτείς να τον αλλάξεις..και μην προτρεχεις να βγάλεις συμπεράσματα χωρίς να πας σε κάποιο γιατρό και να σου πει εκείνος τι συμβαίνει πραγματικά..Μην απελπίζεσαι!!!

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Γιατρο που χρειαζεται να του κανεις 100 τηλεφωνα για να σου απαντησει και να σου λυσει 1 τοσο σοβαρη απορια,τον αλλαζεις χθες!!!!!

έχετε δίκιο και εγώ δε μπορώ να λειτουργήσω έτσι..θα ψάξω άλλον...με πήραν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό...τελικά η τιμή έπεσε στα 465... (αν και δεν την έκανα στο ίδιο μικροβιολογικό με χτες, αλλά λίγη σημασία έχει)... το σποράκι μου μάλλον δυσκολεύεται να κρατηθεί...........στεναχωριέμαι, κλαίω αλλά θα το ξεπεράσω....θα το παλέψω λίγο με ultrogestan μήπως και γίνει το θαύμα και θα ξανακάνω άλλη μία χοριακή μεθαύριο...δεν ελπίζω σε πολλά απλά θέλω να το παλέψω λίγο ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

έχετε δίκιο και εγώ δε μπορώ να λειτουργήσω έτσι..θα ψάξω άλλον...με πήραν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό...τελικά η τιμή έπεσε στα 465... (αν και δεν την έκανα στο ίδιο μικροβιολογικό με χτες, αλλά λίγη σημασία έχει)... το σποράκι μου μάλλον δυσκολεύεται να κρατηθεί...........στεναχωριέμαι, κλαίω αλλά θα το ξεπεράσω....θα το παλέψω λίγο με ultrogestan μήπως και γίνει το θαύμα και θα ξανακάνω άλλη μία χοριακή μεθαύριο...δεν ελπίζω σε πολλά απλά θέλω να το παλέψω λίγο ακόμα...

Καλησπερα Petalouditsa.Οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες εδω μεσα πρεπει να αλλαξεις σιγουρα γυναικολογο.Ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο να θες να μιλησεις στον γιατρο σου για κατι που σε προβληματιζει και εκεινος να ειναι αφαντος!Οσο για τις τιμες της χοριακης δεν ειμαι σιγουρη οτι επεσαν γιατι τις εκανες σε διαφορετικα εργαστηρια.Ο καθενας εχει τις τιμες του.Βεβαια παραξενευτηκα που ειπες οτι για 24η μερα εχεις 505 μοναδες.Υψηλη μου φαινεται.Εννοειται ομως πως διαφερει η καθε εγκυμοσυνη οπως και καθε γυναικα.Υπαρχει και το ενδεχομενο πολυδυμης κυησης.Το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να κανεις ξανα μια β-χοριακη να δεις τι πραγματικα συμβαινει.Για την ωρα πρεπει να μεινεις ψυχραιμη και να παιρνεις τα utrogestan σου κανονικα.Ειμαστε ολες εδω περα για να σε στηριξουμε!Ευχομαι πραγματικα να σου πανε ολα καλα!!Για οτιδηποτε θελησεις να μιλησεις ειμαστε εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η renata17 είπε:

Καλησπερα Petalouditsa.Οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες εδω μεσα πρεπει να αλλαξεις σιγουρα γυναικολογο.Ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο να θες να μιλησεις στον γιατρο σου για κατι που σε προβληματιζει και εκεινος να ειναι αφαντος!Οσο για τις τιμες της χοριακης δεν ειμαι σιγουρη οτι επεσαν γιατι τις εκανες σε διαφορετικα εργαστηρια.Ο καθενας εχει τις τιμες του.Βεβαια παραξενευτηκα που ειπες οτι για 24η μερα εχεις 505 μοναδες.Υψηλη μου φαινεται.Εννοειται ομως πως διαφερει η καθε εγκυμοσυνη οπως και καθε γυναικα.Υπαρχει και το ενδεχομενο πολυδυμης κυησης.Το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να κανεις ξανα μια β-χοριακη να δεις τι πραγματικα συμβαινει.Για την ωρα πρεπει να μεινεις ψυχραιμη και να παιρνεις τα utrogestan σου κανονικα.Ειμαστε ολες εδω περα για να σε στηριξουμε!Ευχομαι πραγματικα να σου πανε ολα καλα!!Για οτιδηποτε θελησεις να μιλησεις ειμαστε εδω.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.....και μένα αφύσικα υψηλή μου φαινόταν...ποιος ξέρει....έκλαψα, αναρωτήθηκα, μέτραγα μέρες ξανά και ξανά, σκεφτόμουν όλα τα πιθανά σενάρια..δεν έχει σημασία τελικά..το μόνο που με νοιάζει είναι να γίνει ένα θαύμα και να δω αύριο μεθάυριο μεγαλύτερη χοριακή... καφέ βλέννη και υγρά εχω να δω απο το πρωί...συνεχώς πάω τουαλέτα να δω αν έχω αίμα... χίλια ευχαριστώ.....βλέπω τα  μηνύματά σας και ανακουφίζομαι κάπως γιατί καταλαβαίνετε την ανησυχία μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.....και μένα αφύσικα υψηλή μου φαινόταν...ποιος ξέρει....έκλαψα, αναρωτήθηκα, μέτραγα μέρες ξανά και ξανά, σκεφτόμουν όλα τα πιθανά σενάρια..δεν έχει σημασία τελικά..το μόνο που με νοιάζει είναι να γίνει ένα θαύμα και να δω αύριο μεθάυριο μεγαλύτερη χοριακή... καφέ βλέννη και υγρά εχω να δω απο το πρωί...συνεχώς πάω τουαλέτα να δω αν έχω αίμα... χίλια ευχαριστώ.....βλέπω τα  μηνύματά σας και ανακουφίζομαι κάπως γιατί καταλαβαίνετε την ανησυχία μου...

Πιστεψε με καλη μου εμεις εδω στο φορουμ καταλαβαινουμε καλυτερα απο τον καθενα τι περνας.Ολες μας εχουμε περασει καποια κατασταση.Μη στεναχωριεσαι για τιποτα.Ολα θελημα Θεου ειναι.Οτι ειναι για καλο θα μεινει.Αν δε μεινει τοτε να πεισμωσεις περισσοτερο και να συνεχισεις.Ειμαστε πολυ δυνατα πλασματα οι γυναικες απο τη φυση μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα με πείτε τρελή αν σας πω οτι αισθάνομαι κάποιες φορές κάτι σαν σουφλιές στη μήτρα χαμηλά? Σαν τσίμπημα...κάθε φορά που το νιώθω τρέχω στη τουαλέτα γιατί είμαι σίγουρη πως θα έχω αίμα..αλλά δεν έχω....μα τι λέω...απλά η  επιθυμία και η ελπίδα μου με κάνει να φαντάζομαι διάφορα...οτι ίσως είναι  επειδή μεγαλώνει το σποράκι....μετά πάλι σκέφτομαι τη χοριακή που πέφτει και επανέρχομαι πάλι!

σας ευχαριστώ που με ακούτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα δεν θυμάμαι να σου πω πια μερα του κυκλου ειχα κανει χοριακη αλλα θυμαμαι που εκανε εντύπωση στην γυναικολογο η ηψηλη τιμη για την μερα που βρησκομουνα.και ειχα δυο νινακια.  Επισης μου εκανε εμενα εντυπωση οτι έμεινα έγκυος το μηνα που δεν ειχα έρθει επαφη τις γόνιμες μερες αλλα αλλες ασχετες... Εγω θα σε συμβουλευα οπως ειπες και εσυ να το παλεψεις μέχρι τελους και οτι και αν γινει να εισαι δυνατη να μην επιρεαστει η ψυχικη σου υγεια και μετα ολα γίνουν χειροτερα...εύχομαι ολόψυχα ολα να πανε καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί απελπιζεσαι τόσο γρήγορα. τίποτα δεν έχει χαθεί. είχες μια πολύ καλή χοριακη η οποία έπεσε λίγο. το επόμενο βήμα ποιο είναι? αυτο να σκέφτεσαι και να κάνεις ένα βήμα τη φορά.καλή συνέχεια σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...