Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση σακου


Ζωγιαμπελ

Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα!είμαι στις 7 εβδομάδες και ενώ ακούσαμε και την καρδούλα του μωρού, χθες είχα αίμα. πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω στην κλινική. μου βάλανε μια ένεση , μου κάνανε υπέρηχο και μου είπε έχεις αποκόλληση..να μείνεις στο κρεβάτι για καμιά βδομάδα , να παίρνω τα duphaston και θα περάσει..Εγώ όμως έχω κατά αγχωθει και φοβάμαι πάρα πολύ...έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο ? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ζωγιαμπελ! Δεν μου εχει τυχει για να σε βοηθησω παραπανω αλλα να κανεις οπωσδηποτε οτι σου ειπε ο γιατρος σου! Ηρεμια ξεκουραση κ ξαπλα! Εχω διαβασει οτι συμβαινει συχνα μια αποκολληση στην αρχη, αλλα με προσοχη κ ξεκουραση κ τα φαρμακακια ολα θα πανε καλα! Σου το ευχομαι απτην καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!το ξέρω , έχω διαβάσει πολλά στο ίντερνετ απλά με κρατάει το άγχος...πέρασα πάρα πολλά για να φτάσω ως εδώ και δεν θέλω να χάσω το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου γλυκό δε ξερω καθόλου απο αυτα μιας και δεν εχω ακομα μωρακι...σου ευχομαι ομως να πανε ολα καλα! να εισαι ηρεμη και θα δεις πως ολα θα πανε μια χαρά...ξαπλωσε, δες καμια ταινιουλα, διαβασε κανενα βιβλιαρακι να ξεχνιεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου μηπως αποκόλληση πλακούντα? Εισαι σιγουρη οτι ειναι ο σακος? Αν ειναι πλακουντας ειχα παθει και εγω θέλει πολυ ξεκούραση και υπομονη.. Εμενα επειδη ειχε αποκκοληθει ολοκληρος εμεινα εφτα μηνες στο κρεβάτι.... Εύχομαι να σε βοηθήσει ο θεος να μην ειναι τπτ να χρειαστεί να μεινεις πολυ λιγο στο κρεβάτι μην στεναχωριέσαι ολα θα πανε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!είμαι στις 7 εβδομάδες και ενώ ακούσαμε και την καρδούλα του μωρού, χθες είχα αίμα. πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω στην κλινική. μου βάλανε μια ένεση , μου κάνανε υπέρηχο και μου είπε έχεις αποκόλληση..να μείνεις στο κρεβάτι για καμιά βδομάδα , να παίρνω τα duphaston και θα περάσει..Εγώ όμως έχω κατά αγχωθει και φοβάμαι πάρα πολύ...έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο ? ???

kalimera koritsi mou,

polles files m etuxe na eixan apokolisi tous prwtous mines tis egkumosinis.alles xreiastikan na meinoun sto krevati 1 bdomada kai alles perissotero. oles omws pigan polu kala kai gennisan ugiestata mwrakia. apla thelei apoluti ksekourasi,na sikwnesai mono gia katourima arxika, na eisai xalari kai ola tha pane kala!!! min agxwnesai apla min kaneis apolutos tpt!! tainioules,diavasma kai ksapla...!! mexri na ksanadesei gera!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zωγιαμπελ, δυστυχως ουτε κι εγω γνωριζω κατι για να σε βοηθησω. Πρεπει να κανεις ο,τι σου ειπε ο γιατρος σου κι ολα θα πανε τελεια! Το εχω ακουσει να συμβαινει συχνα και στο τελος ολα πηγαινουν θαυμασια αι τα μωρακια ειναι μια χαρα. Μην αγχωνεσαι! Ριξε τις ξαπλες σου και για τα υπολοιπα φροντιζει η φυση! Πολλα φιλια και ακομη πιο πολυ θετικη ενεργεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!!δεν ξέρω αν λέγεται αποκόλληση πλακούντα ή σακου...θεωρώ πως είναι σακου με όσα έχω διαβάσει στο ίντερνετ λόγω ότι είναι αρχή της εγκυμοσύνης...μου συνέστησε ξεκούραση και πως θα ξανά κολλήσει..εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί έκανα μεγάλο αγώνα να φτάσω ως εδώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!είμαι στις 7 εβδομάδες και ενώ ακούσαμε και την καρδούλα του μωρού, χθες είχα αίμα. πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω στην κλινική. μου βάλανε μια ένεση , μου κάνανε υπέρηχο και μου είπε έχεις αποκόλληση..να μείνεις στο κρεβάτι για καμιά βδομάδα , να παίρνω τα duphaston και θα περάσει..Εγώ όμως έχω κατά αγχωθει και φοβάμαι πάρα πολύ...έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο ? ???

Καλησπερα κοριτσι μου και σου ευχομαι ολα να πανε τελεια και σε 7 μηνες απο τωρα να παρεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!

Εγω ειχα μεγαλη αποκόλληση και 2 τεραστιες αιμορραγίες που τις εκανα οταν ημουν σε κατακλιση στο κρεβάτι! !!!

Ημουν 4 μηνες εντελως ακίνητη στον καναπε με 4 utrogestan την ημερα ουτε φτερνιζομουν για να καταλαβεις...και τωρα εχω τον γιο μου διπλα μου!!!??

Κατσε ακινητη **εντελως ομως** με ηρεμια κι ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!είμαι στις 7 εβδομάδες και ενώ ακούσαμε και την καρδούλα του μωρού, χθες είχα αίμα. πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω στην κλινική. μου βάλανε μια ένεση , μου κάνανε υπέρηχο και μου είπε έχεις αποκόλληση..να μείνεις στο κρεβάτι για καμιά βδομάδα , να παίρνω τα duphaston και θα περάσει..Εγώ όμως έχω κατά αγχωθει και φοβάμαι πάρα πολύ...έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο ? ???

Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κορίτσι . ...

Μου θύμισες τα δικά μου....

Γέννησα φέτος και από αιμορραγιες ήμουν φουλ  και εγώ σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη . 2 αποκολλησεις σακου  (ο πλακουντας δεν έχει σχηματίστει ακόμα την εβδομάδα που εισαι) η δεύτερη με καθήλωσε ξαπλα μέχρι και τον 5ο μηνα.η πρώτη την 6η εβδομάδα το αίμα κράτησε 3 μέρες το πολύ και μέτα για 2 μέρες καφέ αίμα . ..η δεύτερη  την 9η εβδομάδα ...ο φόβος μου τεράστιος όπως ο δικός σου. .. εκλαιγα σαν μικρο παιδι...το αίμα πότε σταματάγε . ..πότε ερχόταν . ..ποτέ κόκκινο . ..πότε καφέ καφέ. ..utrogestan ήπια κουτιά ολόκληρα ούτε και ξέρω πόσα . ...και μαγνήσιο ....καναπέ -κρεβάτι -τουαλέτα . ..ούτε στο τραπέζι δεν καθόμουν για φαγητο . ...παρόλα αυτά (και αλλα ακόμα ειχα και συσπασεις τους 2 τελευταιους μηνες...επεισοδιακή εγκυμοσυνη αν τα γραψω ολα)όμως τώρα κοιμαται δίπλα μου ο γιος μου και όλα αυτά ενώ τότε μου φαινόταν βουνό τώρα τα έχω ξεχάσει ήδη...

Υπάρχουν κοπελες που δεν ξαναείχαν αίμα πέρα από μια εβδομάδα . ...εύχομαι να ανήκεις σε αυτές. ..

Όπως και να χει....

Να έχεις υπομονή  . ..να προσέχεις. ..να εχεις καλη ψυχολογια (είναι απαραίτητο)και να ακούς προσεκτικά τις οδηγίες του γιατρού σου...Θα πανε οοολα καλα ....να θυμάσαι πώς ότι κάνεις το κάνεις για να μπορεσεις να κρατήσεις στα χέρια σου το μωρακι σου....

Φιλακια στο μικρό σου σπορακι . ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κουράγιο που μου δίνετε βρε κορίτσια!!αίμα είχα μια μέρα μόνο , μετά καφέ και τώρα σχεδόν καθάρισα..δεν κάνω τίποτα απολύτως..από το κρεβάτι στον καναπέ και το αντίστροφο.τρωω στον καναπέ και μόνο τουαλέτα πάω αλλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι το μωρό με εγκατέλειψε..προσπαθώ να βρω σημάδια στο σώμα μου ότι όλα πάνε καλά αλλά δεν βρίσκω..αν έχει συμβεί κάτι κακό θα είχα κάποιο σύμπτωμα ? Γενικά είμαι πολύ απαισιοδοξη και πάντα τα χειρότερα σκέφτομαι....φοβάμαι αλλά δεν θέλω να πιστέψω ότι κάτι έχει πάει στραβά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Τι κουράγιο που μου δίνετε βρε κορίτσια!!αίμα είχα μια μέρα μόνο , μετά καφέ και τώρα σχεδόν καθάρισα..δεν κάνω τίποτα απολύτως..από το κρεβάτι στον καναπέ και το αντίστροφο.τρωω στον καναπέ και μόνο τουαλέτα πάω αλλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι το μωρό με εγκατέλειψε..προσπαθώ να βρω σημάδια στο σώμα μου ότι όλα πάνε καλά αλλά δεν βρίσκω..αν έχει συμβεί κάτι κακό θα είχα κάποιο σύμπτωμα ? Γενικά είμαι πολύ απαισιοδοξη και πάντα τα χειρότερα σκέφτομαι....φοβάμαι αλλά δεν θέλω να πιστέψω ότι κάτι έχει πάει στραβά...

Δεν έχει παει τίποτα απολυτως στραβα... !!! το αίμα σταμάτησε οπότε ο οοολα καλα....τα σημάδια στο σώμα είναι κάπως σχετικά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική σε αυτήν νιώθεις αυτά σε επόμενη δεν έχεις τα ίδια . .. πόσο μάλλον τις πρώτες εβδομάδες . ..

ψυχραιμία και θετική σκεψη..γενικά είσαι απαισιόδοξη τώρα θα μάθεις να είσαι αισιοδοξη . ..χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!αύριο θα μιλήσω και με το γιατρό να δω τι θα μου πει και αυτός μπας και ηρεμήσω παραπάνω...αν και επειδή με ξέρω αν δεν ακούσω την καρδιά στον υπέρηχο δεν θα ησυχάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Τι κουράγιο που μου δίνετε βρε κορίτσια!!αίμα είχα μια μέρα μόνο , μετά καφέ και τώρα σχεδόν καθάρισα..δεν κάνω τίποτα απολύτως..από το κρεβάτι στον καναπέ και το αντίστροφο.τρωω στον καναπέ και μόνο τουαλέτα πάω αλλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι το μωρό με εγκατέλειψε..προσπαθώ να βρω σημάδια στο σώμα μου ότι όλα πάνε καλά αλλά δεν βρίσκω..αν έχει συμβεί κάτι κακό θα είχα κάποιο σύμπτωμα ? Γενικά είμαι πολύ απαισιοδοξη και πάντα τα χειρότερα σκέφτομαι....φοβάμαι αλλά δεν θέλω να πιστέψω ότι κάτι έχει πάει στραβά...

Αχχ αγαπη μου γλυκια ποσο σε νιωθω να ηξερες!!!!καθε δευτερα εκανα υπερηχο απο το αγχος μου! !εγω ειχα και μια αποβολή και ο φοβος μου ητανε τρελός! Θα σου πω ομως κατι να ηρεμησεις...οταν αποβαλεις εχεις παρααααααα πολυ αιμα συνέχεια οχι καθαρο κόκκινο και πονας φρικτα και πριν και κατα την διαρκεια γι αυτο ηρέμησε ..τωρα θα αρχισουνε οι αναγουλες οι εμετοι και ολα θα πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα είπες!!!ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και την εμψύχωση!!είχα και εγώ μια παλλινδρομη με εξωμητριο και όλα αυτά μετά από προσπάθειες εξωσωματικης...γιαυτό ανησυχώ μήπως συμβεί τίποτα..εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο θεός να βάλει το χέρι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα είπες!!!ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και την εμψύχωση!!είχα και εγώ μια παλλινδρομη με εξωμητριο και όλα αυτά μετά από προσπάθειες εξωσωματικης...γιαυτό ανησυχώ μήπως συμβεί τίποτα..εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο θεός να βάλει το χέρι του!!!

Οπως τα λεει το Minaki! ειναι... και εγω επειδη είχα πολυ αίμα και αγχωνομουν όταν ρωτησα τον γιατρο μου πως θα ξερω οτι το αιμα που βλεπω δεν ειναι αιμα πως κατι δεν πηγε καλα...μου ειπε πως το αιμα σε αυτη την περιπτωση ειναι παααρα πολυ ασταματητο και δεν αρκει η σερβιετα να το απορροφησει και πως πονας παρα πολυ... 

να σκεφτεσαι πως αυτο το σπορακι " ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ". ΤΕΛΟΣ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα είπες!!!ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και την εμψύχωση!!είχα και εγώ μια παλλινδρομη με εξωμητριο και όλα αυτά μετά από προσπάθειες εξωσωματικης...γιαυτό ανησυχώ μήπως συμβεί τίποτα..εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο θεός να βάλει το χέρι του!!!

Να σου ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου με το καλό το μωράκι σου!!!!είχα κ εγώ μια αποβολή βασικά παλινδρομη μετά έμεινα έγκυος με αποκολληση στην τέταρτη εβδομάδα που δεν ήξερα καν ότι ήμουν έγκυος είδα καφέ υγρά κ λέω θα αδιαθετησω αλλά τίποτα την έκτη εβδομάδα ξανά το ίδιο και εκανα χοριακη που έμαθα για την εγκυμοσύνη και όταν πήγα στον γιατρό μου βρήκε μια μικρή αποκολληση.... πήρα τα ουτροτζεσταν και ένιωθα σαν ζόμπι και είχα τρομερή ζαλαδα και νυστα!!!!! αλλά....χαλάλι... τώρα τον έχω στην αγκαλιτσα μου τα έχω ξεχάσει όλα όσα πέρασα σε όλη την εγκυμοσύνη και θα τα ξαναεκανα ολαααααα από την αρχή.... μην βάζεις αρνητικές σκέψεις ξέρω γιατί κ εγώ έτσι σκεφτόμουν κ λέω όχι αυτήν την φορά ήρθε για μείνει εδω μαζί μου...πιστέψε με ότι όλη η εγκυμοσύνη είναι ένα ταξίδι γεμάτο άγχος και είναι λογικό αφού πρόκειται για μια ζωή που πρόκειται να φέρεις στον κόσμο.... έψαχνα σημάδια να δω ότι όλα πήγαιναν καλά στην αρχή της εγκυμοσύνης και είχα φόβο αλλά με την βοήθεια του Θεού όλα πήγαν κατ ευχην... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες Σας ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου για τα καλά σας λόγια και την εμψύχωση!!πήγα στο γιατρό το πρωί και δόξα το θεό όλα καλά!!!το μωράκι είναι εκεί και μεγαλώνει!!!μου έφυγε αρκετό άγχος και ηρέμησα..φυσικά ο φόβος πάντα υπάρχει στο βάθος....εύχομαι όμως να τα καταφέρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπελες Σας ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου για τα καλά σας λόγια και την εμψύχωση!!πήγα στο γιατρό το πρωί και δόξα το θεό όλα καλά!!!το μωράκι είναι εκεί και μεγαλώνει!!!μου έφυγε αρκετό άγχος και ηρέμησα..φυσικά ο φόβος πάντα υπάρχει στο βάθος....εύχομαι όμως να τα καταφέρω!!!!

μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):x:x ειδες που στο ειπα....ολα θα πανε τελεια !! θετικη σκεψη!!! να μας λες τα νεα σου! φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...