Μετάβαση σε περιεχόμενο

stella90_

Recommended Posts

Καλημερα σας, με κυκλο 26-29 μερες σημερα στην 28 μερα του κυκλου μετα απο πολυ αγχος αποφασισα να κανω χοριακη βγηκαν τα αποτελεσματα η τιμη ηταν 27,68 ο μικροβιολογος μου λεει συγχαρητηρια ειστε εγγυος να τξν επαναλαβετε κ δευτερα κ περνω την γιατρο μου τηλ κ μου λεει πως γιατι την εκανες ουτε καν καθυστερηση εχεις και αν μεχρι τξν δευτερα δεν σου ερθει περιοδος κανε την εξεταση κ ελα να σε δω επειδη μου ειπε αν δ μου ερθει περιοδος της ζητησα να παω να.μιλησουμε τι εννοει με το ζορι δεχτηκε κ τωρα περιμενω να.μιλησουμε πειτε μου την γνωμη σσς αγχωθηκα πολυ γιατι να.μου ερθει περιοδος εφοσον ειμαι εγγυος συμφωνα με τη χοριακη;; Μηπως να αλλαξω γιατρο;; η οντως η τιμη ειναι χαμηλη;; κ δεν θα εξελιχθει η εγκυμοσυνη!; θελω με τη βοηθεια του θεου κ της παναγισς να το απολαυσω κ να ερθει το σπορακι μου με το καλο γιατι το ηθελα τοσο πολυ να το.μοιραστω κ η γιατρος με αποθαρρυνε απο το τηλ πειτε μου τι συνεβη σε εσας τι να κανω τι να σκεφτω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας παρακαλω πειτε μου κατι δεν ξερει καποιος να μου απαντηση?εσεις ποτε κανατε εξεταση χοριακης?τι σας ειπε ο γιατρος σας?εμενα μου ειπε οτι δεν ακουγε στο τηλ 27 αλλα 7 γιαυτο μου ειπε οτι ισως μου ερθει περιοδος αλλα μου ειπε να μην ξανα κανω χοριακη να μιλησω μαζι της σε μια εβδομαδα να της πω πως ειμαι εκτος κ αν εχω καποιο συμπτωμα που με ενοχλει θα μιλησουμε πιο μπροστα και ειπε να παω ξανα στις 10 νοεμβρη οπου θα ειμαι 6 εβδομαδες απο την τελευταις περιοδο οπου εκει θα μπορουμε να δουμε κατι με υπερηχο κ τοτε θα μπορει να πει αν ειναι ολα καλα..με ανησυχησε πολυ δεν χαρηκα καθολου ενω το περιμενα πως κ πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μ καταρχας συγχαρητηρια!!!!!!!

Εγω στην θεση σου θα τον αλλαζα τον γιατρο θα πηγαινα σε αλλον.

Μην χαλιεσαι τωρα που ζειςκατι το οποιο θες !!

Δεν εχω τυχει σε παρομοιο γεγονος γτ ειμαι στις προσπαθειες!!

Σου ευχομαι ολοχυχα να πανε ολα καλα!!!!θα πανε ολα καλα!!!!

Φιλικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου θα παω την δευτερα σε καποιον αλλο γιατρο που μου συνεστησε να ξανα κανω χοριακη τη δευτερα και αναλογα πως θα μου μιλησει θα αποφασισω αν θα αλλαξω την γιατρο μου η οχι!Σου ευχομαι να εχεις συντομα χαρμοσυνα νεα και εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Καλημερα σας, με κυκλο 26-29 μερες σημερα στην 28 μερα του κυκλου μετα απο πολυ αγχος αποφασισα να κανω χοριακη βγηκαν τα αποτελεσματα η τιμη ηταν 27,68 ο μικροβιολογος μου λεει συγχαρητηρια ειστε εγγυος να τξν επαναλαβετε κ δευτερα κ περνω την γιατρο μου τηλ κ μου λεει πως γιατι την εκανες ουτε καν καθυστερηση εχεις και αν μεχρι τξν δευτερα δεν σου ερθει περιοδος κανε την εξεταση κ ελα να σε δω επειδη μου ειπε αν δ μου ερθει περιοδος της ζητησα να παω να.μιλησουμε τι εννοει με το ζορι δεχτηκε κ τωρα περιμενω να.μιλησουμε πειτε μου την γνωμη σσς αγχωθηκα πολυ γιατι να.μου ερθει περιοδος εφοσον ειμαι εγγυος συμφωνα με τη χοριακη;; Μηπως να αλλαξω γιατρο;; η οντως η τιμη ειναι χαμηλη;; κ δεν θα εξελιχθει η εγκυμοσυνη!; θελω με τη βοηθεια του θεου κ της παναγισς να το απολαυσω κ να ερθει το σπορακι μου με το καλο γιατι το ηθελα τοσο πολυ να το.μοιραστω κ η γιατρος με αποθαρρυνε απο το τηλ πειτε μου τι συνεβη σε εσας τι να κανω τι να σκεφτω;

Γεια σου Στελλα!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!Η χοριακη σου ειναι μικρη γιατι εισαι μολις στην 28η μερα του κυκλου σου.Καθε μερα φυσιολογικα θα διπλασιαζεται.Μην ανησυχεις.Θα ξανακανεις σε λιγες μερες μια χοριακη να δεις ποσο θα εχει ανεβει.Και λιγες βδομαδες αργοτερα θα κανεις τον πρωτο σου υπερηχο.Αν η γυναικολογος σου δε σε ικανοποιει μπορεις να αλλαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!υπαρχουν φυσιολογικες τιμες αναλογα την εβδομαδα που ειμαστε?

Ναι,φυσικα και υπαρχουν!Αυτες οι τιμες δειχνουν ποσο εβδομαδων εισαι και αν προχωρανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου.Εσυ που εισαι στην 28η μερα του κυκλου σου εισαι στην 4η εβδομαδα (μετρανε οι γιατροι απο την πρωτη μερα της τελευταιας σου περιοδου).Δε θυμαμαι τωρα να σου πω τις τιμες ανα εβδομαδα εγκυμοσυνης.Απ'οσο γνωριζω παντως οταν η χοριακη ειναι απο 10 μοναδες και πανω τοτε εισαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...