Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικά υγρά, απαραίτητο σύμπτωμα εγκυμοσύνης?


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Κ εγω κοριτσι μ σημερα τ εβαλα κ δ δειχνει δεκατα...οποτε δ ειμαι...απογοητευτηκα παρα  πολυ..πρωτη φορα ημουν πολυ κοντα στ να τ πιστεψω...γτ πρωτη φορα δ εχω κανενα σημαδι περιοδου κ ειμαι μια μερα πριν...προφανως θα εχω καποια ψιλοκαθυστερηση κ θα ερθει μετα...δν τ πιστευω...νιωθω πως δ εχω αλλο κουραγιο...9 μηνες...ζω μεσα σε ενα αγχος..σε εναν φοβο...

Επειδή η θερμοκρασία σου έπεσε λιγάκι δεν σημαίνει σίγουρα ότι δεν είσαι.. Αν για παραδειγμα το φυσιολογικό σου είναι το 36,4 και εχεις για πολλές μέρες πρωινή θερμοκρασία 36,8 ή 36,9 δεν αποκλείεται η περίπτωση εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Κ εγω κοριτσι μ σημερα τ εβαλα κ δ δειχνει δεκατα...οποτε δ ειμαι...απογοητευτηκα παρα  πολυ..πρωτη φορα ημουν πολυ κοντα στ να τ πιστεψω...γτ πρωτη φορα δ εχω κανενα σημαδι περιοδου κ ειμαι μια μερα πριν...προφανως θα εχω καποια ψιλοκαθυστερηση κ θα ερθει μετα...δν τ πιστευω...νιωθω πως δ εχω αλλο κουραγιο...9 μηνες...ζω μεσα σε ενα αγχος..σε εναν φοβο...

Elena90, κοριτσι μου, ξερεις ποσες φορές διάβασα ιστορίες κοριτσιών που το μήνα που έμειναν έγκυες δεν ένιωθαν απολύτως τίποτα? Ισως να εισαι και εσυ μια απο αυτές...βεβαια μιλάω και εγώ που σήμερα και μενα με εχει πιάσει απογοήτευση. Ηθελα να παω να κανω χοριακή ετσι για να δω ενα αρνητικό μπας και σταματήσω να ψάχνομαι.. ΑΛΛΑ πρέπει να κρατάμε και τις ελπίδες μας... εφόσον ηρθαμε σε γόνιμες υπάρχουν ελπιδες..οσο για τη θερμοκρασια καπου ειχα διαβασει οτι δεν είναι πάντα σίγουρο οτι πρέπει να έχεις δέκατα..δε ξερω όμως τι ισχυει στα αλήθεια..εγω χαρηκα οταν ειδα 36,9 καποια τιγμη αλλα μετα απο 2'ωρες πηγα 36.5 και εκει ηταν που ειπα..καλα κρασιά ξεχνα το..ας κανουμε το σταυρο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Κοριτσια μ υπομονη...εχετε μερες ακομα...εγω υποτιθεται περιμενω αυριο μεθαυριο αλλα τπτ δ εχω καθολου υγρα καφε π τα εχω παντα τεσσερις πεντε μερες πριν...θα δουμε...ειμαι περιεργως πολυ ηρεμη...θα κανω υπομονη γτ εχω φαει πολλεσ φορες τα μουτρα μ...εχω μονο ενα τεστ κ εχω υποσχεθει στν εαυτο μ να τ κανω οταν θα εχω καθυστερηση τουλαχιστν3 μερεσ...

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν και εγω.. Εχω σπίτι μια πεντάδα τεστ αλλά θα κάνω μόνο αν έχω 3 μέρες καθυστέρηση.Δε θα αντέξω και αλλο αρνητικό αποτέλεμα... Και εγω κοντα με εσένα περιμένω.. στις 12-10. Από αυριο θα ξεκινήσουν τα καφε λογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Elena90 καλη σου μέρα! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Προσπαθούμε λιγο διαστημα 3 μηνων.. για αυτο, αλλωστε, δε μπορώ να πω ότι έχω άγχος με την ακριβή έννοια και τα συμπτωματα του άγχους. Απλα ανυπομονώ τοοοοσο πολυ......................απο χτες ειχα κατι πονακια περιοδου..σημερα ένιωσα το στηθος μου λιγοτερο πρησμένο..ισως να ναι και ιδεα μου..οπότε αρχίζω να προετοιμαζω τον εαυτο μου να υποδεχτεί την ανατακομαστη..αν και λογικά εχω ακομα 5 μερες..

Nantia_90 μου εσυ σε τι φαση βρισκεσαι απο συμπτωματα? Ποσο θα ηθελα σε λίγες μέρες να δούμε και οι δύο +++++ ... σκέφτεσαι να κάνεις τεστ νωρίτερα???

Petalouditsa απο συμπτωματα αλλο τιποτα ,εχει πεντε μερες δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.Μπα τεστ δεν θελω να κανω νωριτερα,ας εχω καθηστερηση πρωτα κ μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Melina Mantani είπε:

Καλημερα κ καλη Παρασκευή κ απο βδομαδα ενα  τεράστιο + σε ολα τα κοριτσια που προσπαθούν αυτο το μηνα. 

Καλησπερα κ καλο μας ΣΚ! απο το στομα σου κ στου θεου τ'αυτι,γιατι ειμαστε κ πολλες που περιμενουμε κατι μεσα στην εβδομαδα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δουμε κοριτσια..δεν περνανε οι μερες πια... εντωμεταξυ καθε μηνα ελεγα λες να ειμαι?? Κ αυτην την φορα πιστευω οτι σιγουρα θα μ ερθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Για να δουμε κοριτσια..δεν περνανε οι μερες πια... εντωμεταξυ καθε μηνα ελεγα λες να ειμαι?? Κ αυτην την φορα πιστευω οτι σιγουρα θα μ ερθει!!! 

Ελενη ετσι κ εγω! αφου θα ερθει που θα ερθει ας ερθει στην ωρα της να τελειωνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Για να δουμε κοριτσια..δεν περνανε οι μερες πια... εντωμεταξυ καθε μηνα ελεγα λες να ειμαι?? Κ αυτην την φορα πιστευω οτι σιγουρα θα μ ερθει!!! 

Α κι εγώ το ίδιο αλλά βλέπω διαφορετικά πράγματα στο σώμα μου. Θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melina Mantani είπε:

Εγώ συνεχίζω με δέκατα. 37.2. Έχω κ πολλά υγρά παχυρευστα(σορι). Λέτε? Σε 4 μέρες περιμένω

Μελινα αυτο που καταλαβα τελικα ειναι οτι με τα συμπτωματα δεν βγαζεις ακρη,οσο πιο πολυ τα ψαχνεις τοσο κατι βρισκεις.Μακαρι παντως οτι συμπτωμα εχουμε για καλο να ειναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω αλλά πρώτη φορά είμαι Έτσι. Σίγουρα περιμένω να δω αν έχω καθυστέρηση πρώτα.έχεις απόλυτο δίκιο ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσακια μου.. ευχομαι ο,τι καλυτερο για ολες μας.. δε περνανε και οι μέρες και οσο δεν έχω καραμπαμ συμπτώματα τόσο με πιάνει η απαισιοδοξια μου.. λεω να ορισουμε ημερομηνια και ωρα που θα κανουμε ολες το τεστ ταυτοχρονα..χε χε.. να ρωτησω κατι αλλο? Μπορεί να γίνω λιγο "καπως" αλλα θα το πω.. νιωθετε υγρες απο κατω???? Εγω ναι..δεν ειμαι στεγνη..απο την αλλη ομως δεν βλεπω αυτα τα παχυρευστα υγρα στο εσώρουχο που εχω διαβασει κατα καιρους ως σύμπτωμα η καλη ωρα αυτο που λεει το Μελινακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Το ξέρω αλλά πρώτη φορά είμαι Έτσι. Σίγουρα περιμένω να δω αν έχω καθυστέρηση πρώτα.έχεις απόλυτο δίκιο ???????

σε νιωθω ! κ εγω αυτο τον μηνα εχω διαφορα που δεν εχω συνηθως οταν περιμενω περιοδο ,αλλα προσπαθω λιγο να το αγνοησω .Αντε να περασουν οι μερες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

σε νιωθω ! κ εγω αυτο τον μηνα εχω διαφορα που δεν εχω συνηθως οταν περιμενω περιοδο ,αλλα προσπαθω λιγο να το αγνοησω .Αντε να περασουν οι μερες :) 

Κι εγώ αλλά δε γίνεται πλησιάζει ο καιρός της σιχαμενης(περιοδος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι να πω βρε κοριτσακια μου.. ευχομαι ο,τι καλυτερο για ολες μας.. δε περνανε και οι μέρες και οσο δεν έχω καραμπαμ συμπτώματα τόσο με πιάνει η απαισιοδοξια μου.. λεω να ορισουμε ημερομηνια και ωρα που θα κανουμε ολες το τεστ ταυτοχρονα..χε χε.. να ρωτησω κατι αλλο? Μπορεί να γίνω λιγο "καπως" αλλα θα το πω.. νιωθετε υγρες απο κατω???? Εγω ναι..δεν ειμαι στεγνη..απο την αλλη ομως δεν βλεπω αυτα τα παχυρευστα υγρα στο εσώρουχο που εχω διαβασει κατα καιρους ως σύμπτωμα η καλη ωρα αυτο που λεει το Μελινακι....

Στο εύχομαι. Αλλά κι εγώ όπως είπα πρώτη φορά τα βλέπω αυτα Μην αγχώνεσαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Εγώ συνεχίζω με δέκατα. 37.2. Έχω κ πολλά υγρά παχυρευστα(σορι). Λέτε? Σε 4 μέρες περιμένω

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

σε νιωθω ! κ εγω αυτο τον μηνα εχω διαφορα που δεν εχω συνηθως οταν περιμενω περιοδο ,αλλα προσπαθω λιγο να το αγνοησω .Αντε να περασουν οι μερες :) 

Nantia_14 μπορεις να μου πεις τι αισθανεσαι που θεωρεις οτι ειναι διαφορετικο απο τις αλλες φορες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι να πω βρε κοριτσακια μου.. ευχομαι ο,τι καλυτερο για ολες μας.. δε περνανε και οι μέρες και οσο δεν έχω καραμπαμ συμπτώματα τόσο με πιάνει η απαισιοδοξια μου.. λεω να ορισουμε ημερομηνια και ωρα που θα κανουμε ολες το τεστ ταυτοχρονα..χε χε.. να ρωτησω κατι αλλο? Μπορεί να γίνω λιγο "καπως" αλλα θα το πω.. νιωθετε υγρες απο κατω???? Εγω ναι..δεν ειμαι στεγνη..απο την αλλη ομως δεν βλεπω αυτα τα παχυρευστα υγρα στο εσώρουχο που εχω διαβασει κατα καιρους ως σύμπτωμα η καλη ωρα αυτο που λεει το Μελινακι....

κ εγω νιωθω αλλα σε νορμαλ επιπεδα για την ωρα. Τωρα απο την εμπειρια μου αυτο ειναι συμπτωμα αλλα αργοτερα (εγω πρωτα ανακαλυψα εγκυμοσυνη και μετα ειχα αρκετα υγρα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Nantia_14 μπορεις να μου πεις τι αισθανεσαι που θεωρεις οτι ειναι διαφορετικο απο τις αλλες φορες??

κοπωση (δεν εχω ενεργεια να κανω τιποτα) το στομαχι μου ειναι λιγακι ευαισθητο,υπνηλια.Τα υπολοιπα ειναι τα κλασσικα πρησμενο κ πονεμενο στηθος,και πονακια στην κοιλια τα οποια πια κοντευω να τα συνηθισω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου Νάντια για την απάντησή σου... ας κάνουμε υπομονή και να έχουμε θετική σκέψη........ 

images.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου Νάντια για την απάντησή σου... ας κάνουμε υπομονή και να έχουμε θετική σκέψη........ 

images.jpg

υπομονη μονο και αισιοδοξια κοριτσι μου! ευχομαι τα νεα της επομενης εβδομαδας να ειναι καλα για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια!! Συγγνώμη που σας ζαλιζω αλλα θελω να σας πω κάτι της τελευταίας στιγμής!! Πήγα τουαλετα και οταν σκουπίστηκα ειδα στο χαρτί καφέ ελαφριά υγρά...Όχι κατι έντονο αλλα σαφώς μπόρεσα να το διακρίνω!! Δε μπορει να ειναι περιοδος. Δε γινεται..δε θελω.......... αλλα αυτο θα ναι αφου πονουσα σημερα............... αλλα ειναι νωρις ρε γαμωτο..ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Nantia_14 μπορεις να μου πεις τι αισθανεσαι που θεωρεις οτι ειναι διαφορετικο απο τις αλλες φορες??

 Κολπικά υγρά,πρισμενο στυθος που πονάει υπνηλία ,κράμπες δέκατα κ ολα αυτα 10 μερες πριν την περιοδο. Συνήθως δεν εγω τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναπηγα τουαλετα...κοριτσια ειναι σα καφε λεπτη βλεννη...αραιη... συγγνωμη για τη λεπτομερεια αλλα δε ξερω αν πρεπει να χαρω η όχι...............δε θελω να ναι περιοδος......ωοορηξια ειχα στις 25-26/9...αν ισχυει οτι η ωχρινικη φαση ειναι μετα απο 14 ημερες εγω ειμαι ακομα στην 11η.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια!! Συγγνώμη που σας ζαλιζω αλλα θελω να σας πω κάτι της τελευταίας στιγμής!! Πήγα τουαλετα και οταν σκουπίστηκα ειδα στο χαρτί καφέ ελαφριά υγρά...Όχι κατι έντονο αλλα σαφώς μπόρεσα να το διακρίνω!! Δε μπορει να ειναι περιοδος. Δε γινεται..δε θελω.......... αλλα αυτο θα ναι αφου πονουσα σημερα............... αλλα ειναι νωρις ρε γαμωτο..ουφ...

Ποσο νωρις; Ποτε περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελινακι νομιζω πως στο διαστημα 10-11-12/10 περιμενω..αλλα  εγω ποτε δεν ειχα 3 μερες πριν καφε υγρα.... με βαση τις 14 ημερες της ωχρινικης φασης εγω ειμαι ακομα στην 11.. και νομιζω πως η ωχρινικη φαση ειναι στανταρ 14-16 ημερες..αν κανω λαθος διορθωστε με..θα περιμενω ισως να ναι περιοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...