Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικά υγρά, απαραίτητο σύμπτωμα εγκυμοσύνης?


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Εύχομαι σε ολες τις μανούλες ο,τι καλύτερο για τα αγγελούδια σας και για εμάς που προσπαθούμε να έρθει γρήγορα το σποράκι μας..Είμαι καινούργια στο forum και χρειάζομαι τη γνώμη σας.  Λοιπόν, αδιαθέτησα στις 10/9/16 (κύκλος 29,30,31 ημερες και διάρκεια 5 ημέρες). Στις 22/9 έκανα υπέρηχο μήτρας και έδειξε ωάριο 16 χιλ. Και Καλό ενδομήτριο (έτσι μου πε η γιατρός). Στις 25/9 το πρωι εκανα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικό. Επαφές ειχα στις 20,22,24,25,26/9...περιμένω περίοδο στις 10/10 λογικά. Εδω και μια εβδομαδα εχω πολύ πρησμένο στηθος (δε θυμαμαι αν ειχα ποτε τοσο νωρις). Απο αλλα συμπτωματα κατι πονακια και τσιμπηματακια αραια και που αλλα μπορει να ναι ιδεα μου. Αυτο ομως που με ανησυχει ειναι οτι ναι μεν νιωθω μια εσωτερικη υγρασια δεν εχω ομως κολπικα υγρα, τα οποια ακουω οτι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης. Αν ειχαμε πιασει το σπορακι μου δε θα ειχα υγρα?? Να ελπιζω????? Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.. σας ευχαριστω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σου

Νομιζω πως τα κολπικα υγρα ειναι πιο εντονα ως σημαδι ωορρηξιας. Στην εγκυμοσυνη συνηθως εμφανιζονται μετα την καθυστερηση οπως κι ολα τα αλλα συμπτωματα. Μην στεκεσαι στα υγρα. Απο τη στιγμη που ηξερες την ωορρηξια σου και προσπαθησατε στις γονιμες εισαι σε καλο δρομο.

Σου ευχομαι το φασολακι σου να ειναι ηδη καθ'οδον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντησή σου Vulcania μου.. θα περιμενω, λοιπόν.. εχω και κατι πονακια σα τραβηγματα αλλα φοβαμαι πως θα ναι ιδεα μου..για το μονο σιγουρο που μπορω να πω ειναι το στηθος μου που το νιωθω βαρυ!! Δε ξερω σε ποια φαση βρισκεσαι εσυ αλλα σου ευχομαι και σενα τα καλυτερα.. ευχαριστω και παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κολπικα υγρα δεν ειναι συμπτωμα εγκυμοσύνης εμφανίζονται λιγο αργότερα...... Εγω για παραδηγμα πριν απο καθε περιοδο εχω υγρα οποτε καλύτερα που δεν έχεις καθολου... Εύχομαι γρηγορα να μαθεις ευχαριστα νεα και να πανε ολα καλα...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Εύχομαι σε ολες τις μανούλες ο,τι καλύτερο για τα αγγελούδια σας και για εμάς που προσπαθούμε να έρθει γρήγορα το σποράκι μας..Είμαι καινούργια στο forum και χρειάζομαι τη γνώμη σας.  Λοιπόν, αδιαθέτησα στις 10/9/16 (κύκλος 29,30,31 ημερες και διάρκεια 5 ημέρες). Στις 22/9 έκανα υπέρηχο μήτρας και έδειξε ωάριο 16 χιλ. Και Καλό ενδομήτριο (έτσι μου πε η γιατρός). Στις 25/9 το πρωι εκανα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικό. Επαφές ειχα στις 20,22,24,25,26/9...περιμένω περίοδο στις 10/10 λογικά. Εδω και μια εβδομαδα εχω πολύ πρησμένο στηθος (δε θυμαμαι αν ειχα ποτε τοσο νωρις). Απο αλλα συμπτωματα κατι πονακια και τσιμπηματακια αραια και που αλλα μπορει να ναι ιδεα μου. Αυτο ομως που με ανησυχει ειναι οτι ναι μεν νιωθω μια εσωτερικη υγρασια δεν εχω ομως κολπικα υγρα, τα οποια ακουω οτι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης. Αν ειχαμε πιασει το σπορακι μου δε θα ειχα υγρα?? Να ελπιζω????? Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.. σας ευχαριστω.. 

Μακαρι να εισαι κοριτσι μ!!κ εγω δ νομιζω οτι εχουν ολεσ υγρα..αλλωστε τ συμπτωματα τ περισσοτερες φορες εμφανιζονται μετα τν καθυστερηση!!προσπαθειται καιρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Εύχομαι σε ολες τις μανούλες ο,τι καλύτερο για τα αγγελούδια σας και για εμάς που προσπαθούμε να έρθει γρήγορα το σποράκι μας..Είμαι καινούργια στο forum και χρειάζομαι τη γνώμη σας.  Λοιπόν, αδιαθέτησα στις 10/9/16 (κύκλος 29,30,31 ημερες και διάρκεια 5 ημέρες). Στις 22/9 έκανα υπέρηχο μήτρας και έδειξε ωάριο 16 χιλ. Και Καλό ενδομήτριο (έτσι μου πε η γιατρός). Στις 25/9 το πρωι εκανα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικό. Επαφές ειχα στις 20,22,24,25,26/9...περιμένω περίοδο στις 10/10 λογικά. Εδω και μια εβδομαδα εχω πολύ πρησμένο στηθος (δε θυμαμαι αν ειχα ποτε τοσο νωρις). Απο αλλα συμπτωματα κατι πονακια και τσιμπηματακια αραια και που αλλα μπορει να ναι ιδεα μου. Αυτο ομως που με ανησυχει ειναι οτι ναι μεν νιωθω μια εσωτερικη υγρασια δεν εχω ομως κολπικα υγρα, τα οποια ακουω οτι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης. Αν ειχαμε πιασει το σπορακι μου δε θα ειχα υγρα?? Να ελπιζω????? Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.. σας ευχαριστω.. 

καλησπερα και απο μενα! τα υγρα ειναι οντως συμπτωμα (συμφωνα με την δικη μου εμπειρια) σε μενα ομως ξεκινησαν μετα απο 15 μερες καθυστερηση τοτε που ανακαλυψα την εγκυμοσυνη,καθε οργανισμος και εγκυμοσυνη λειτουργουν διαφορετικα. Επισης να σου πω οτι κ εγω 10 περιμενω,ελπιζω να μην ερθει σε καμια μας ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Μακαρι να εισαι κοριτσι μ!!κ εγω δ νομιζω οτι εχουν ολεσ υγρα..αλλωστε τ συμπτωματα τ περισσοτερες φορες εμφανιζονται μετα τν  

Elena90 καλη σου μέρα! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Προσπαθούμε λιγο διαστημα 3 μηνων.. για αυτο, αλλωστε, δε μπορώ να πω ότι έχω άγχος με την ακριβή έννοια και τα συμπτωματα του άγχους. Απλα ανυπομονώ τοοοοσο πολυ......................απο χτες ειχα κατι πονακια περιοδου..σημερα ένιωσα το στηθος μου λιγοτερο πρησμένο..ισως να ναι και ιδεα μου..οπότε αρχίζω να προετοιμαζω τον εαυτο μου να υποδεχτεί την ανατακομαστη..αν και λογικά εχω ακομα 5 μερες..

Nantia_90 μου εσυ σε τι φαση βρισκεσαι απο συμπτωματα? Ποσο θα ηθελα σε λίγες μέρες να δούμε και οι δύο +++++ ... σκέφτεσαι να κάνεις τεστ νωρίτερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ήμουνα στο τσακ πριν παω στη δουλειά να παω για χοριακή...παρκαρα απ ' έξω αλλα ξανα έφυγα...λεω ας περιμένω και τη καθυστέρηση...να σας πω κατι αλλο...καποιες φορες τις τελευταίες δύο μέρες νιώθω οτινεχω ταχυπαλμία και σα να ακούω τη καρδιά μου δυνατά.. θα μπορούσε να ήταν ενα απο πιο ασυνήθιστα συμπτώματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Elena90 καλη σου μέρα! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Προσπαθούμε λιγο διαστημα 3 μηνων.. για αυτο, αλλωστε, δε μπορώ να πω ότι έχω άγχος με την ακριβή έννοια και τα συμπτωματα του άγχους. Απλα ανυπομονώ τοοοοσο πολυ......................απο χτες ειχα κατι πονακια περιοδου..σημερα ένιωσα το στηθος μου λιγοτερο πρησμένο..ισως να ναι και ιδεα μου..οπότε αρχίζω να προετοιμαζω τον εαυτο μου να υποδεχτεί την ανατακομαστη..αν και λογικά εχω ακομα 5 μερες..

Nantia_90 μου εσυ σε τι φαση βρισκεσαι απο συμπτωματα? Ποσο θα ηθελα σε λίγες μέρες να δούμε και οι δύο +++++ ... σκέφτεσαι να κάνεις τεστ νωρίτερα???

Μαζι την περιμένουμε. Ελπίζω να μην ερθει κοριτσια. Καλημερα κ καλο κουράγιο. ??♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη Παρασκευή κ απο βδομαδα ενα  τεράστιο + σε ολα τα κοριτσια που προσπαθούν αυτο το μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου μακάρι τετοια μέρα σε μια εβδομαδα να ανταλλάσσουμε γνώμες για το πως θα το ανακοινώσουμε στους μπαμπάδες μας..ποοοσο πολυ θα το ηθελα...  θα κρατηθουμε για να μη κανουμε τεστ νωριτερα???  Ειμαι τωρα λιγη ωρα που ανακατευομαι αλλά επειδή ειμαι και μπουκωμενη μπορει να ναι καμια ιωση..πφφφφ...θα αποτρελαθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ολες την αλλη βδομαδα βλεπω περιμενουμε να δουμε τι καναμε... μακαρι να εχουμε πολλα ευχαριστα + ? εγω απο συμπτωματα οχι κτ ιδιαιτερο..λιγα πονακια εχω που και που.. απο καμμια ζαλαδα αλλα ισως κ λογω κουρασης.. και το στηθος μου με ποναει λιγο.. αντε να δουμεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ eleni_g90... εγω τη μια χαίρομαι και την αλλη απογοητεύομαι...μέχρι χτες έλεγα τι ωραία που έχει πειστεί το στήθος μου..Καλό σημάδι, λεω.. Σήμερα δε νιώθω τον ίδιο πόνο που ένιωθα τις προηγούμενες μέρες..Επίσης νιώθω κάτι πονακια περιόδου..  στεναχωριεμαι λιγο καθώς πιστεύω πως θα αδιαθετησω αλλά δε πειράζει θα ξανα προσπαθήσουμε..Εύχομαι ολες σας να εχετε υπέροχα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε δεν ξερεις.. γτ λενε οτι μοιαζουν τα συμπτωματα περιοδου.. κ εγω δεν ειμαι αισιοδοξη ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα μου ερθει παλι αλλα ας ελπιζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ υπομονη...εχετε μερες ακομα...εγω υποτιθεται περιμενω αυριο μεθαυριο αλλα τπτ δ εχω καθολου υγρα καφε π τα εχω παντα τεσσερις πεντε μερες πριν...θα δουμε...ειμαι περιεργως πολυ ηρεμη...θα κανω υπομονη γτ εχω φαει πολλεσ φορες τα μουτρα μ...εχω μονο ενα τεστ κ εχω υποσχεθει στν εαυτο μ να τ κανω οταν θα εχω καθυστερηση τουλαχιστν3 μερεσ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Ρε κοριτσια πρεπει οπωσδηποτε οταν εισαι εγκυος να εχεις δεκατα???ξερει καμια????

Nai. Ειναι.σιγουρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Nai. Ειναι.σιγουρο

τ πρωι εβαλα απο περιεργεια πριν σηκωθω κ μ εδειχνε 34!!εχω ηλεκτρονικο κ πολλες φορες κανει νουμερα.μπορει να μν εχω δεκατα αλλα δ νομιζω να εχω κ 34!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

τ πρωι εβαλα απο περιεργεια πριν σηκωθω κ μ εδειχνε 34!!εχω ηλεκτρονικο κ πολλες φορες κανει νουμερα.μπορει να μν εχω δεκατα αλλα δ νομιζω να εχω κ 34!!!

Ε ειναι φανερο νμζ οτι δεν εχεις 34....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου... Έχω και εγώ ενα τεστ σπίτι και κρατιέμαι να μη το χρησιμοποιήσω..Έχω και μικροβολιολογικο κεντρο κοντα στο σπιτι που τα βγάζει σε μια ωρα το πολύ και παλι κρατιέμαι..δε ξερω για πόσο..ας κανουμε υπομονή ολες μας...... οσο για τα δεκατα.... αν ειναι απαραιτητο συμπτωμα τοτε εγω πρεπει να το παρω αποφαση οτι παμε για τον επόμενο μήνα.. μια εχω 36,9 μια 36,5 μια 36,7... αλλα δε μετριεμαι πρωι με το που σηκωθω.. οποτε φαντάζομαι το πρωι θα ναι πιο κατω..ελπιζω να μην ειναι για ολες τις εγκυμοσυνες το ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοω οτι μετριεμαι καποιες στιγμες μεσα στην ημέρα... και δεν έχω σταθερά δέκατα......:mad: χαίρομαι που σας βρήκα...εσείς καταλαβαίνετε καλύτερα απο το καθένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εννοω οτι μετριεμαι καποιες στιγμες μεσα στην ημέρα... και δεν έχω σταθερά δέκατα......:mad: χαίρομαι που σας βρήκα...εσείς καταλαβαίνετε καλύτερα απο το καθένα...

Κ εγω κοριτσι μ σημερα τ εβαλα κ δ δειχνει δεκατα...οποτε δ ειμαι...απογοητευτηκα παρα  πολυ..πρωτη φορα ημουν πολυ κοντα στ να τ πιστεψω...γτ πρωτη φορα δ εχω κανενα σημαδι περιοδου κ ειμαι μια μερα πριν...προφανως θα εχω καποια ψιλοκαθυστερηση κ θα ερθει μετα...δν τ πιστευω...νιωθω πως δ εχω αλλο κουραγιο...9 μηνες...ζω μεσα σε ενα αγχος..σε εναν φοβο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...