Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annina είπε:

Σευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα... αυτο κανω, μολις γυρισα σπιτι και τακτοποιω τα φορμακια να παρω λιγο θαρρος...

20170216_190143.jpg

Αχ τι μου θυμίζεις!!! τι ωραίες στιγμές! αυτή η αναμονή είναι τόσο γλυκιά.. Αυτό απόλαυσε και τίποτα άλλο!! έχεις μερικές εβδομάδες ακόμα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου, να ονειρεύεσαι και να κάνεις ωραία πράγματα! χωρίς να δουλεύεις, χωρίς μωρό να τρέχεις αλλά με την προσμονή του μωρού!! Η πιο ωραία φάση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανινα να μην στενεχωριεσαι μπορεί κ να γυρίσει όμως. Αλλά κ να μην γυρίσει δεν θα ταλαιπωρηθει ούτε εσύ ούτε το μωρό με πολυωρο τοκετό. Ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που θα κάνει καισαρική κ θα είστε κ ασφαλής. Τα πράγματα τέλεια με Γειά σας κ καλοφορετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η poli pocket είπε:

καλημερα σε μανουλες και μωρακια, πολυ χρησιμο το θεμα ειδικά στην ενημερωση για πραγματα που θα μας χρειαστουν στο μαιευτηριο. Στην αγορα υπάρχουν τοσα πολλά προιοντα για τη μαμα και το μωρο που εχω χασει λιγο τη μπαλα.. ειμαι στην 24 εβδομαδα και εχω αρχισει να ψαχνομαι σιγα σιγά. Η νυφη μου οταν ηταν εγκυος εστειλε μαιλ σε εταιριες και της στειλανε δειγματα δωρεαν και εχει καταληξει στη frezyderm.

Καπου ειπατε για ψωνια και εκπτωσεις,η αληθεια ειναι οτι τα θελω ολα χαχα ευτυχως ειμαι απο τις τυχερες που εχω τα βασικα και λιγα παραπανω απο συγγενεις (γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες) και χρειατηκε να αγορασω μονο πολυκαρότσι σε ΠΟΛΥ καλη τιμη

Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε να μου προτεινεται μαγαζια που σου βγαζουν και καρτα εκπτωσης/καρτα μελους ή κατι τετοιο

 

 

Καλησπέραααα! Κι εγω εστειλα μηνυμα για δειγματα σε διαφορες εταιρειες.. απο frezyderm μου ειπαν πως δεν έχουν διαθεσιμα, απο sudocrem μου εστειλαν χθες μια κρεμουλα κ ενα γαλα!! Απο ΜΑΜ μια πιπιλα κ δυο επιθεματα στηθους. Σε αυτο το site κανεις εγγραφη κ αρχες του μηνα ζητας να σου στειλουν κανεις ομως δυο μηνες εγω το περιμενω...

http://www.babyspace.gr/el

Στα prenatal εβγαλα καρτουλα εκπτωτικη.. τωρα εχει -70% κοστίζει 15ευρω κ ισχυει για 1 χρονο. Ολη τη διάρκεια του χρόνου έχεις -30% κ στις εκπτωσεις πιο καλες τιμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλησπέραααα! Κι εγω εστειλα μηνυμα για δειγματα σε διαφορες εταιρειες.. απο frezyderm μου ειπαν πως δεν έχουν διαθεσιμα, απο sudocrem μου εστειλαν χθες μια κρεμουλα κ ενα γαλα!! Απο ΜΑΜ μια πιπιλα κ δυο επιθεματα στηθους. Σε αυτο το site κανεις εγγραφη κ αρχες του μηνα ζητας να σου στειλουν κανεις ομως δυο μηνες εγω το περιμενω...

http://www.babyspace.gr/el

Στα prenatal εβγαλα καρτουλα εκπτωτικη.. τωρα εχει -70% κοστίζει 15ευρω κ ισχυει για 1 χρονο. Ολη τη διάρκεια του χρόνου έχεις -30% κ στις εκπτωσεις πιο καλες τιμές.

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!  έστειλα και εγώ σε διάφορες εταιρίες και περιμένω απαντήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η poli pocket είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!  έστειλα και εγώ σε διάφορες εταιρίες και περιμένω απαντήσεις 

Ωραιααα!!! Αμα εχεις νεώτερα πες μας!!! Απο αυτες που σου ειπα στελνουν σιγουρα, απο καποιες τελειωνουν κ δε στελνουν.. 

Αα για την καρτα βγάζεις κ στα orchestra τη δικια τους που ειναι εκπτωτικη αλλα δεν ξερω ποσο κοστίζει... κ στα Λητω που ειναι για να μαζευεις πόντους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dim_nat11σ ευχαριστουμε πολυ! Εστειλα κι εγω σημερα μερικα mail!

Εγω εχω βγαλει καρτα στα orchestra. Κοστιζει 30 €, αλλα ολα ειναι με εκπτωση -50% ολο το χρονο!

Επισης και στα Λητω,που ειναι οντως με ποντους και δεν κοστιζει τιποτα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

dim_nat11σ ευχαριστουμε πολυ! Εστειλα κι εγω σημερα μερικα mail!

Εγω εχω βγαλει καρτα στα orchestra. Κοστιζει 30 €, αλλα ολα ειναι με εκπτωση -50% ολο το χρονο!

Επισης και στα Λητω,που ειναι οντως με ποντους και δεν κοστιζει τιποτα!

 

Ωραία! Αντε με το καλο να έρθουν δειγματακια... Αρχες του μηνα να μπειτε στο babyspace.gr γιατι ειναι για τις πρωτες 500 που θα το ζητησουν, κανει δυο μηνες να ερθει. Θα ανεβασω φωτο. Κατι τετοιο ειχαν στειλει σε αλλη κοπελα...

Στα orchestra πηγα χθες πρωτη φορα.. Στα prenatal εχω καρτα κ ψωνισα καποια πραγματακια με τις εκπτωσεις σε παρα πολυ καλες τιμες.. η αξια της καρτας βγηκε απο τις αγορες πχ ενα τζιν που πηρα χωρις καρτα εκανε 30€ ενω με καρτα το πηρα 18€ οποτε τσουπ γλιτωνεις 12€ να κ η αξια της καρτουλας που εχει 15€..

Screenshot_2017-01-31-23-51-21.thumb.png.03ecf74066bc92accd3e612f170008c1.png

image-0-02-05-5b61e316ae7bca765e19f6f5a6ce3cd46d2e816875fae08c1cc8e26c1b7bba93-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επίσης έχω κι αυτό!!! :-):-) Χαίρομαι που τα ψάχνετε, στις φίλες μου που τα είπα μάλλον βαρέθηκαν να κοιτάξουν... χαχα 

Screenshot_2017-01-31-00-33-40.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα έστειλα κ εγώ email για να δούμε θα στείλουν τίποτα. Λέω πιο μετά να πάω καμία βόλτα στα μαγαζιά με τον θανασακη μήπως κ πάρουμε τίποτα στην αδερφή του γιατί ακόμα δεν τις έχουμε πάρει τίποτα μόνο η μαμά μου πήρε 2 φορμακια με μακρύ μανίκι. Πάντως αυτή τη φορά κορίτσια θα πάρω νούμερο 0 γιατί τα άλλα είναι μεγάλα κ δεν μ αρέσει να κρέμεται στο παιδί εξάλλου τα μακρυμανικα για κανένα μήνα θα τα βαλουν.τι λέτε εσείς εχετε σκεφτεί τι νούμερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα έστειλα κ εγώ email για να δούμε θα στείλουν τίποτα. Λέω πιο μετά να πάω καμία βόλτα στα μαγαζιά με τον θανασακη μήπως κ πάρουμε τίποτα στην αδερφή του γιατί ακόμα δεν τις έχουμε πάρει τίποτα μόνο η μαμά μου πήρε 2 φορμακια με μακρύ μανίκι. Πάντως αυτή τη φορά κορίτσια θα πάρω νούμερο 0 γιατί τα άλλα είναι μεγάλα κ δεν μ αρέσει να κρέμεται στο παιδί εξάλλου τα μακρυμανικα για κανένα μήνα θα τα βαλουν.τι λέτε εσείς εχετε σκεφτεί τι νούμερο; 

Καλημερααα!!! Εγω νουμερο 0 εχω ηδη 5 φορμακια με μακρυ μανικακι βαμβακερα. Χθες μου ελεγε μια φιλη αν γεννησει 3+ κιλα δεν θα τα βαλει.. ποιος ξερει... Ο Θανασακης για ποσο καιρο φορεσε το 0; Σημερα θα ξαναβγω να παρω κ κάτι ακομη, τα τελευταια των εκπτωσεων χεχε.. μαλλον σημερα θα παρω 1-3 μηνων. εβγαλαν κ μερικά κοντομανικα πιστευω θα χρειαστουν μετα το σαραντισμο που θα μας πιασει η ζεστη. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημερααα!!! Εγω νουμερο 0 εχω ηδη 5 φορμακια με μακρυ μανικακι βαμβακερα. Χθες μου ελεγε μια φιλη αν γεννησει 3+ κιλα δεν θα τα βαλει.. ποιος ξερει... Ο Θανασακης για ποσο καιρο φορεσε το 0; Σημερα θα ξαναβγω να παρω κ κάτι ακομη, τα τελευταια των εκπτωσεων χεχε.. μαλλον σημερα θα παρω 1-3 μηνων. εβγαλαν κ μερικά κοντομανικα πιστευω θα χρειαστουν μετα το σαραντισμο που θα μας πιασει η ζεστη. :-)

Κ 3 + να γεννήσεις θα το βάλει κ πάλι είναι τόσο μικρούλα χάνουν κιόλας μέχρι να βγουν από το μαιευτήριο.εξαλλου τα νούμερα δεν πάνε σύμφωνα με το βάρος αλλά με τα cm με το ύψος δηλαδή.εγω όλα μικρά τα πήρα για να τα ευχαριστήσω. Γιατί στο Θανάση όλα κρέμεται κ δεν μ άρεσε είχα γεννησει πάλι Μάιο κ μέχρι να ξανά βάλουμε μακρυμανικα ήταν άχρηστα γιατί τότε ήταν μικρά. Δεν είχα πάρει 0 όλα μεγαλύτερα ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η θανασης μου είπε:

Αυτά πήρα σημερα

DSC_0561.JPG

DSC_0560.JPG

DSC_0559.JPG

Πολυ ομορφααα ολα!!!! :-):-) με το καλο να τα φορεσει η μπουμπουκα!!! Θα σας στειλω κι εγω αυτα που θα παρω το απογευμα, σημερα θα κοιταξω για 1-3 Εγω ΠΗΤ εχω 4/6 μπεμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχεις πητ 4/6 γνώμη μου τα μακρυμανικα να τα πάρεις 0 κ τα υπόλοιπα να ειναι καλοκαιρινα κ 1-3. Η frezyderm dermatologist μου απάντησε ότι δεν έχει δείγματα κ η pampers ότι θα μου δώσουν κουτί στο μαιευτήριο δεν στέλνουν κάτι στο σπίτι. Κ η μαμά είπε θα μου στείλει πιπιλες κ επιθεματα στήθους.  Που αλλού στείλατε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Ευχαριστώ επίσης σε όλα τα κορίτσια με το καλό καλή λευτεριά. Ανινα τι πητ έχεις;

20 απριλιου πητ! Τι φορμακια θα χρειαστω λετε? Εχω 3-4 εσωρουχακια με κουμπια κοντομανικα και 4 φορμακια μακρυμανικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annina είπε:

20 απριλιου πητ! Τι φορμακια θα χρειαστω λετε? Εχω 3-4 εσωρουχακια με κουμπια κοντομανικα και 4 φορμακια μακρυμανικα

Μακρυμανικα σίγουρα μέχρι αρχές με μέσα Ιουνίου πάρε κ αλλά θα λερωνεστε συνέχεια με το θηλασμό κτλ η βλέπεις τι δωρα θα σου φέρουν κ παίρνεις μετά αρκεί να έχεις χρόνο να πας για ψώνια. Εσώρουχα δεν το συζητώ θες φουλ γιατί στην αρχή μια δεν μπαίνει η πανα καλά μια αυτά κάνουν πολλά κακά κ είναι υδαρη κ μπορεί μα βγαίνουν έξω☺ οπότε θες απόθεμα.δηλαδη τον άλλο μήνα μπαίνεις στο μήνα σου θα είσαι η πρώτη της παρέας αντε με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα εμπιστευόσασταν τα jumbo για κάποιες αγορές? για παράδειγμα γαντάκια, σκουφάκια, σελτεδάκια ή μικρά πετσετάκια??ζω στην επαρχία  και δεν έχουμε τα πολυκαταστήματα που λέτε, μόνο ηρα και MOthercare.. τα βρήκα όλα βαμβακερα και σε πολύ όμορφα σχέδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια θα εμπιστευόσασταν τα jumbo για κάποιες αγορές? για παράδειγμα γαντάκια, σκουφάκια, σελτεδάκια ή μικρά πετσετάκια??ζω στην επαρχία  και δεν έχουμε τα πολυκαταστήματα που λέτε, μόνο ηρα και MOthercare.. τα βρήκα όλα βαμβακερα και σε πολύ όμορφα σχέδια...

Για τους πρώτους 6 μήνες τουλάχιστον εγώ δεν θα έπαιρνα. Κ στο πρώτο παιδί δεν πήρα για το πρώτο εξάμηνο κ μετά πηρα δύο φορμακια κ όταν τα επλενα τα πέταξα κιόλας ξεχειλωσανε. Οπότε δεν ξαναπάρω ρούχα. Σελτεδακια αδιάβροχα έχω πάρει είναι καλά ξ καλτσακια θα επαιρνα. Τα σεντονακια τους πάντως περιέχουν ναύλον πάλι δεν θα έπαιρνα από εκεί κ πέρα είναι επιλογή της κάθε μάνας. Απλά στην αρχή είναι πολύ ευαίσθητα τα μωράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...