Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

Τεστ εγκυμοσύνης έχετε πάρει? Αν ναι ποιο? Εγώ  λέω να αργήσω να το πάρω γιατί θα έχω παραπάνω  άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gelie είπε:

Μακάρι... να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο πριν κοιμηθώ καλό μου ξεφτερακι... τα πιο πολλά κολπικα υγρα λογικά τα έχουμε τη μερα που γίνεται η ωορρηξία η' μια μερα πριν;;

Χαχαχαχαχα τα εχουμε 1-2 μερες πριν!!!!???αντε καλη ξεκούραση και τα λέμε αυριο!!θα σας πριξω δεκα μερες δεν γλιτωνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Μακάρι... να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο πριν κοιμηθώ καλό μου ξεφτερακι... τα πιο πολλά κολπικα υγρα λογικά τα έχουμε τη μερα που γίνεται η ωορρηξία η' μια μερα πριν;;

Εγώ μια μέρα πριν έχω πολλά και το ίδιο την ημέρα ωορρηξίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Τεστ εγκυμοσύνης έχετε πάρει? Αν ναι ποιο? Εγώ  λέω να αργήσω να το πάρω γιατί θα έχω παραπάνω  άγχος 

Εγω ελεγα αυριο να τα παραγγείλω αλλα τα παρηγγειλα πριν λίγο ???δεκα ταινίες πηρα.λογικα σε 3-4 μερες θα έρθουν.τα πηρα να τα εχω γιατι ξερω οτι οταν πλησιάζουν οι μερες θα λυσαξω να παω στο φαρμακείο και συμφέρουν παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω ελεγα αυριο να τα παραγγείλω αλλα τα παρηγγειλα πριν λίγο ???δεκα ταινίες πηρα.λογικα σε 3-4 μερες θα έρθουν.τα πηρα να τα εχω γιατι ξερω οτι οταν πλησιάζουν οι μερες θα λυσαξω να παω στο φαρμακείο και συμφέρουν παρα πολυ.

Αχ έχουμε μαζευτεί όλες ανυπόμονες εδώ ??? πω πω και εγώ θέλω αλλά θα με δοκιμάσω να μην πάρω! Στείλε μου σε πμ από που παραγγείλει αύριο ????όνειρα γλυκά κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Εγώ μια μέρα πριν έχω πολλά και το ίδιο την ημέρα ωορρηξίας 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Χαχαχαχαχα τα εχουμε 1-2 μερες πριν!!!!???αντε καλη ξεκούραση και τα λέμε αυριο!!θα σας πριξω δεκα μερες δεν γλιτωνετε!

Οκ με καλύψετε και οι δύο.. Αθηνουλα από τεστ εγκυμοσύνης τα εχω κανει σχεδον όλα στο παρελθόν... Μέχρι που συνειδητοποίησα ότι τον ένα τοίχο στο φαρμακείο της γειτονιάς εγω τον εχω χτίσει.. Καλυτερα να παραγγείλεις τα hometest που είναι πολύ οικονομικά και να ξενοιασεις.... Σας φιλώ γιατι κοιμάμαι όρθια.. καληνυχτα♡♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχει αυτο..προσπαθω τόσες ωρες να κοιμηθώ εχει παει 6 και δεν μπορω.με ποναει η κοιλια μου.εχει γούστο να κρύωσα και να αρρωστήσω.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου ! Λοιπον η καταραμενη ακομα δεν εχει ερθει. Οσο για την ωορρηξια που λετε εγω την νοιωθω με πονο ειτε αριστερα ειτε δεξια αναλογα καθε μηνα και εχω κολπικα υγρα πολλα μια μερα πριν!και την μερα της ωορρηξιας εχω και εγω τεστ ωορρηξιας παρει μαζι με τεστ εγκυμοσυνης της hometest! Στην αρχη τα εκανα μετα ειδα πως εχω ακριβως την μερα που ηξερα ωορρηξια οποτε τα σταματησα δηλ δυο μηνες τα εκανα μονο για σιγουρια οποτε ξερω πως κανω σωστη μερα ωορρηξια αλλα κοριτσια τι γινεται? Εγκυος δεν ειμαι! Περιοδος γιοκ τι συμβαινει????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Γεια σας κοριτσια μου ! Λοιπον η καταραμενη ακομα δεν εχει ερθει. Οσο για την ωορρηξια που λετε εγω την νοιωθω με πονο ειτε αριστερα ειτε δεξια αναλογα καθε μηνα και εχω κολπικα υγρα πολλα μια μερα πριν!και την μερα της ωορρηξιας εχω και εγω τεστ ωορρηξιας παρει μαζι με τεστ εγκυμοσυνης της hometest! Στην αρχη τα εκανα μετα ειδα πως εχω ακριβως την μερα που ηξερα ωορρηξια οποτε τα σταματησα δηλ δυο μηνες τα εκανα μονο για σιγουρια οποτε ξερω πως κανω σωστη μερα ωορρηξια αλλα κοριτσια τι γινεται? Εγκυος δεν ειμαι! Περιοδος γιοκ τι συμβαινει????????

Προσπαθω να σκεφτώ τι μπορεί να συμβαίνει.. περιοδο χωρις να έχει προηγηθεί ωορρηξία εχω ξανακούσει... Δεν είναι το σύνηθες αλλά γίνεται.. Όμως ωορρηξία χωρις να ακολουθεί περίοδος....... Πρώτη φορά ακούω!!! Τι να πω; Μόνο στις πολυκυστικες πάει το μυαλό μου.... Τον γιατρό σου τον πηρες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μετακομισει προσφατα Αθηνα και δεν εχω βρει ακομα γιατρο! Στο ψαξιμο ακομα ηθελα τον Αρη Τσιγκρι μου αρεσει πολυ σαν γιατροςαλλα πολυ ακριβος λενε! Περιοδος ακομα γιοκ 27 περιμενα 4 μερες κσθυστερηση! Ειμαι 18 μερες μετα την  ωορρηξια τι να πω? Δεν ξερω απλα περιμενω ειχα παλια πολυκυστικες ετσι μου ειχαν πει τουλαχιστον αλλα εμεινα 2 φορες εγκυος στα παιδια μου και πανευκολα! Τωρα προσπαθω τοσο καιρο και ακομα να γινει το θαυμα! Ξερω και γω τι να πω...  Gelie μου εσεις ποσο καιρο προσπαθητε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Εχω μετακομισει προσφατα Αθηνα και δεν εχω βρει ακομα γιατρο! Στο ψαξιμο ακομα ηθελα τον Αρη Τσιγκρι μου αρεσει πολυ σαν γιατροςαλλα πολυ ακριβος λενε! Περιοδος ακομα γιοκ 27 περιμενα 4 μερες κσθυστερηση! Ειμαι 18 μερες μετα την  ωορρηξια τι να πω? Δεν ξερω απλα περιμενω ειχα παλια πολυκυστικες ετσι μου ειχαν πει τουλαχιστον αλλα εμεινα 2 φορες εγκυος στα παιδια μου και πανευκολα! Τωρα προσπαθω τοσο καιρο και ακομα να γινει το θαυμα! Ξερω και γω τι να πω...  Gelie μου εσεις ποσο καιρο προσπαθητε!??

Κοριτσάκι μου εμείς ξεκινήσαμε προσπάθεια πέρσι τον Ιούνιο μέσα στην καλή χαρά και μετά από check up που κάναμε τον Ιανουάριο πιο πολύ για να βεβαιωθούμε πως όλα είναι οκ μάθαμε ότι ήταν πάρα πολύ δύσκολο να κάνουμε παιδί φυσιολογικά λόγω κιρσοκηλης του άντρα μου.. Και μάλιστα ο γυναικολόγος που είχα τότε πίστευε πως δεν αξιζε καν να αφαιρεθεί γιατι το σπερμα δε θα έφτιαχνε και θα έπρεπε να κάνουμε κατευθείαν εξωσωματικη. Ο Θεός μας φώτισε και δεν τον ακούσαμε.. Την αφαιρεσαμε το Φλεβάρη και αρχισαμε επαφες τέλος Μαρτη. Απο τοτε μπορω να πω οτι προσπαθουμε με ουσιαστικες πιθανοτητες...Το σπερμοδιαγραμμα του Μαΐου εμοιαζε με εξέταση ανθρώπου που δεν είχε αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα.. Παρόλα αυτά μη νομιζεις ότι και το προηγούμενο διάστημα που προσπαθούσαμε μάταια δεν έχει "γράψει" μέσα μας..... Αθροιστικά λειτουργεί η κούραση και η ταλαιπωρία του να περιμενεις κάτι που δεν έρχεται.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πράσινοματα μου εγώ μια φορά είχα ελεύθερη επαφή πριν τον γάμο μας και είχα πολυ αγχος , θυμάμαι όλο διάβαζα τα φόρουμ , μετρουσα τις μέρες και στην τελική έκανα 10 μέρες καθυστέρηση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πολύ ησυχία στην παρέα μας !!!! Αντέ καλό μας μήνα κοριτσάρες! Καλό φθινόπωρο! Με πολλά θετικά τετσ! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου ποσο σε καταλαβαινω κοριτσι μου ολα θα πανε καλα υπομονη και επιμονη! Ολα θα φτιαξουν για ολους μας εχει ο θεος εμεις προσπαθουμε απο τον περασμενο αυγουστο αρχες τωρα μπηκαμε στον 13ο μηνα προσπαθειας και αποφασισα να το ψαξουμε λιγο καλυτερα ο γυναικολογος μου στην Κρητη μου ειχε πει επειδει ηδη εχω δυο παιδια πολυ πιθανο να μην εχω καποιο θεμα!και ισως εχει ο αντρας μου λογω και της σκληρηνσης κατα πλακας που εχει και την μιδαμηνη ποσοτητα σπερματος γενικα εχουμε θεματα με την εξπερματιση και την στυση περνανε αγωνα και βουνο και ισως γιαυτο να μην μενω εγκυος ! Θα κανουμε εξετασεις και προβλημα να υπαρχει με την αγαπη μας και την δυναμη μας θα το αντιμετωπισουμε ολα θα φτιαξουν και για μας και για ολες εσας κοριτσια μου αληθεια το πιστευω καπου  εκει εξω υπαρχει για ολες μας ενα μικρο σπορακι! Ειτε φυσιολογικα ειτε με σπερματεγχυση ειτε με εξωσωματικη ολες μας θα γινουμε μανουλιτσες!!!! ??????Αθηνουλα μου αληθεια λες; τοσο πολυ βρε παιδι μου? Μα εγω αγαπη μου πλεον δεν εχω αγχος!Παρεπιπτοντως καλο μηνα κοροτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μήνα κοριτσια μου!!ηρθε ο Σεπτέμβρης;απιστευτο!!σαν χθες το θυμαμαι που ηταν τέλη Ιουνίου και είπαμε ξεκινάμε!!περασε και αργά και γρήγορα ταυτόχρονα ο καιρός..ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεί καμια μας αλλο και να έρθουν τα μωράκια μας γρήγορα!!τα περιμενουμε!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλό μήνα να εχουμε. :)Εύχομαι ο Σεπτέμβρη να είναι τυχερός κ να δούμε το πρώτο θετικό τεστ κ μετά να ακολουθήσουν όλες κ το χειμώνα να είμαστε με φουσκωμενες κοιλιτσες. Σε 7 ημέρες περιμένω κ εγώ αν δεν έχει γίνει κάτι έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν θα με πάρει από κάτω. Θα μας το στείλει ο θεουλης σε όλες είμαι σίγουρη.:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα να έχουμε κοριτσάκια μου...Σας εύχομαι σύντομα ? σε όλες σας μωράκια στην κοιλίτσα σας...Να μην αγχωνεστε και να μην στεναχωριεστε... Ο καλός θεουλης θα σας στείλει τα νινακια σας....Να ξέρετε ότι βλέπει την επιμονή την υπομονή και την πίστη σας που έχετε προς εκείνον.... Σας φιλώ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλό μήνα να έχουμε κοριτσάκια μου...Σας εύχομαι σύντομα ? σε όλες σας μωράκια στην κοιλίτσα σας...Να μην αγχωνεστε και να μην στεναχωριεστε... Ο καλός θεουλης θα σας στείλει τα νινακια σας....Να ξέρετε ότι βλέπει την επιμονή την υπομονή και την πίστη σας που έχετε προς εκείνον.... Σας φιλώ ? 

Καλημέρα κορίτσι μου... νόμιζα πως είχες γεννήσει μέσα στο καλοκαίρι αλλά μετά κατάλαβα ότι μάλλον εχω μπερδευτεί.... Καλό μήνα και σε σένα.. Μακάρι ο Θεός να μας ανταμείψει και εμάς που θέλουμε τόσο πολύ ενα μωρό.... Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και καλή λευτεριά......♡♡♡

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Γεια σας κοριτσια μου ! Λοιπον η καταραμενη ακομα δεν εχει ερθει. Οσο για την ωορρηξια που λετε εγω την νοιωθω με πονο ειτε αριστερα ειτε δεξια αναλογα καθε μηνα και εχω κολπικα υγρα πολλα μια μερα πριν!και την μερα της ωορρηξιας εχω και εγω τεστ ωορρηξιας παρει μαζι με τεστ εγκυμοσυνης της hometest! Στην αρχη τα εκανα μετα ειδα πως εχω ακριβως την μερα που ηξερα ωορρηξια οποτε τα σταματησα δηλ δυο μηνες τα εκανα μονο για σιγουρια οποτε ξερω πως κανω σωστη μερα ωορρηξια αλλα κοριτσια τι γινεται? Εγκυος δεν ειμαι! Περιοδος γιοκ τι συμβαινει????????

http://www.matkarismiltiadis.gr/cms/?p=158&cat=6 Prassinomata μου καλημέρα... Σου προωθώ ένα link αν θες να ρίξεις μια ματιά στη σελίδα αυτού του γυναικολόγου που λέει ότι είναι πιθανό να υπάρχει ωορρηξία και έπειτα να μην έρχεται περίοδος. Δεν εξηγεί βέβαια τις αιτιες γιατι ίσως αυτές να διαφοροποιουνται από γυναίκα σε γυναίκα. Παντως δε γράφει οτι ειναι κατι το οποιο ειναι φοβερα ανησυχητικό. Ελπίζω να βρεις σύντομα έναν καλό γιατρό που θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά καλό μήνα... Χθες βραδυ μεχρι τη 1:30 δε μπορουσα να μπω στο φορουμ γιατι μου ελεγε οτι ειχε κολλησει ο κεντρικός υπολογιστής του mamyland ... Εύχομαι να εχουμε ενα γουρλιδικο και καλό φθινόπωρο...Λοιπόν πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας να έρθει θετική ενέργεια... Αλλιώς το έχουμε χάσει το παιχνίδι... Να σας ρωτήσω κάτι.. Η θερμοκρασία του σώματος μας ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας η' την επόμενη? Ξέρει καμία  (Ελενη) να μου πει;;; χαχα   Σοβαρα τωρα θερμομετρηθηκα το πρωί και είχα 36,2 λιγότερο από ότι έχω συνήθως.. οποτε μπερδευτηκα και δεν ξερω τι συμβαίνει τελικά..(αν βοηθαει σε κατι αυτο: έχω 2 θετικά τεστακια χθες και προχθές). Οποιαδηποτε πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη. ♡☆♡☆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλό μήνα να έχουμε κοριτσάκια μου...Σας εύχομαι σύντομα ? σε όλες σας μωράκια στην κοιλίτσα σας...Να μην αγχωνεστε και να μην στεναχωριεστε... Ο καλός θεουλης θα σας στείλει τα νινακια σας....Να ξέρετε ότι βλέπει την επιμονή την υπομονή και την πίστη σας που έχετε προς εκείνον.... Σας φιλώ ? 

Καλό μήνα να έχεις κούκλα μου με μία εύκολη εγκυμοσύνη κι έναν γρήγορο τοκετό! Να σου πάνε όλα τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλό μήνα... Χθες βραδυ μεχρι τη 1:30 δε μπορουσα να μπω στο φορουμ γιατι μου ελεγε οτι ειχε κολλησει ο κεντρικός υπολογιστής του mamyland ... Εύχομαι να εχουμε ενα γουρλιδικο και καλό φθινόπωρο...Λοιπόν πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας να έρθει θετική ενέργεια... Αλλιώς το έχουμε χάσει το παιχνίδι... Να σας ρωτήσω κάτι.. Η θερμοκρασία του σώματος μας ανεβαίνει πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας η' την επόμενη? Ξέρει καμία  (Ελενη) να μου πει;;; χαχα   Σοβαρα τωρα θερμομετρηθηκα το πρωί και είχα 36,2 λιγότερο από ότι έχω συνήθως.. οποτε μπερδευτηκα και δεν ξερω τι συμβαίνει τελικά..(αν βοηθαει σε κατι αυτο: έχω 2 θετικά τεστακια χθες και προχθές). Οποιαδηποτε πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη. ♡☆♡☆

Βρε συ γιατί μα μπερδευτεί κι άλλο; Αφού έκανες τα τεστακια σου κι είναι θετικά, κάτσε κι απόλαυσε το!!!?Γνώμη μου.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...