Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 Είδες;;;;;; Βιαστηκες να απογοητευτεις!!!! 

Βιάστηκα οντως..βεβαια θα ηταν πολυ καλυτερα αν ειχαμε επαφές και τις τρεις μερες αντί για την μια αλλα λενε η ελπίδα πεθαίνει παντα τελευταια!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σε δεκα μερες περιμενω...αντε να δούμε..αυριο θα παραγγείλω και τεστ να εχω για να έρθουν σε 3-4 μερες.γιατι με ξερω 3-4 μερες πριν την περίοδο θα αρχίσω να τρέχω στα φαρμακεία να τα πληρώνω χρυσά και δεν λέει..πραγματικα με αυτα τα τεστ σωθήκαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Η χαρά μου οταν το ειδα ηταν λες και ειδα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!φαντασου σε αυτο τι πανηγύρια θα κανουμε!!!θα κανεις και αυριο τεστ ωορρηξιας και μεθαύριο μεχρι να βγει αρνητικό.αν αυριο βγει παλι θετικό μην τρομάξεις το έπαθα εγω πριν λιγες μερες και την Τρίτη μερα αργά το βραδυ ηταν αρνητικό 

Ελενακι έχεις γίνει ξεφτερι στα τεστακια.... Φουλ ενημερωμενη... ξέρεις τα παντα!!! Καλα επρεπε να εβλεπες το δικο μου υφος μολις το ειδα... στην αρχη το κοιτουσα με ενα υφος σαν να βαριομουν που ζούσα.. Και σκεφτομουν "παλι τζιφος η δουλεια!!" Και ξαφνικά εγινε σε δευτερόλεπτα έντονη η γραμμη... και εγω έγινα η προσωποποιηση του ενθουσιασμού!! Φώναξα τον άντρα μου... με κοιτούσε απορημένος... ούτε καταλαβαινε τι του ελεγα στην αρχη.. Τρελή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ελενακι έχεις γίνει ξεφτερι στα τεστακια.... Φουλ ενημερωμενη... ξέρεις τα παντα!!! Καλα επρεπε να εβλεπες το δικο μου υφος μολις το ειδα... στην αρχη το κοιτουσα με ενα υφος σαν να βαριομουν που ζούσα.. Και σκεφτομουν "παλι τζιφος η δουλεια!!" Και ξαφνικά εγινε σε δευτερόλεπτα έντονη η γραμμη... και εγω έγινα η προσωποποιηση του ενθουσιασμού!! Φώναξα τον άντρα μου... με κοιτούσε απορημένος... ούτε καταλαβαινε τι του ελεγα στην αρχη.. Τρελή!!!

Χαχαχαχαχα σαν να βλεπω εμενα με τον δικο μου!!!περνει 1-2 λεπτά να γινει οπως πρεπει η γραμμουλα το πρόσεξα και γω!!!!ειδες;;ξεφτέρι λεμεεεεεεε εκανα ολο ερωτήσεις εδω στα κοριτσια και διαβασα οτι site υπαρχει απο γυναικολόγους που εξηγούν για τα τεστ και χρονο επαφής και τα σχετικά.πανω κάτω τα ιδια λενε ολοι ομως ελάχιστες οι διάφορες.ολοι ομως λενε οτι οι επαφές πριν την ωορρηξία μεχρι και την μερα της ωορρηξιας ειναι ο πιο σωστός χρόνος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικα η σπερματεγχυση  γινεται δυο φορες ανα κυκλο μια μερα πριν και μια μερα μετα την ωορρηξια! Μετα την ωορρηξια εχεις πιο πολλες πιθανοτητες,ρε κοριτσια λετε τοσο καιρο να κανω ερωτα οχι στην ωορρηξια; να κανω δηλ μη γονιμες μερες; θα τρελαθω!!!!ελπιζω κοριτσια μου σε ολες μας χαρμοσυνα νεα συντομα!!! Εγω κοριτσια ακομα να δω περιοδο.... Αφαντη η καταραμενη!!!?

 Με χει πιασει και μια λιγουρα θα φαω τον κοσμο νομιζω χαχαχαχαχα ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Η χαρά μου οταν το ειδα ηταν λες και ειδα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!φαντασου σε αυτο τι πανηγύρια θα κανουμε!!!θα κανεις και αυριο τεστ ωορρηξιας και μεθαύριο μεχρι να βγει αρνητικό.αν αυριο βγει παλι θετικό μην τρομάξεις το έπαθα εγω πριν λιγες μερες και την Τρίτη μερα αργά το βραδυ ηταν αρνητικό 

Έχω και άλλη απορία. Ειπες ότι τεστ το έκανες 3 το μεσημέρι και βγήκε θετικο... Πώς ξέρεις ακριβώς ότι ωορρηξία έγινε την επόμενη το βραδυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Έχω και άλλη απορία. Ειπες ότι τεστ το έκανες 3 το μεσημέρι και βγήκε θετικο... Πώς ξέρεις ακριβώς ότι ωορρηξία έγινε την επόμενη το βραδυ;;;

Τα τεστακια δείχνουν μια μέρα πριν γίνει η ωορρηξία.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:
στις πριν 5 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κανονικα η σπερματεγχυση  γινεται δυο φορες ανα κυκλο μια μερα πριν και μια μερα μετα την ωορρηξια! Μετα την ωορρηξια εχεις πιο πολλες πιθανοτητες,ρε κοριτσια λετε τοσο καιρο να κανω ερωτα οχι στην ωορρηξια; να κανω δηλ μη γονιμες μερες; θα τρελαθω!!!!ελπιζω κοριτσια μου σε ολες μας χαρμοσυνα νεα συντομα!!! Εγω κοριτσια ακομα να δω περιοδο.... Αφαντη η καταραμενη!!!?

 Με χει πιασει και μια λιγουρα θα φαω τον κοσμο νομιζω χαχαχαχαχα ????????????

Αυτό που λες πάντως με τις αυξημένες πιθανότητες μια μερα μετα το εχω ακούσει και εγώ... Δηλαδή στο διάστημα που το ωάριο έχει απελευθερωθεί και παραμένει 12- 24 ώρες μήπως γονιμοποιηθει... Πάντως είναι πιθανό να προσπαθείς λάθος μερες...  σε όλες μας έχει συμβεί νομίζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Έχω και άλλη απορία. Ειπες ότι τεστ το έκανες 3 το μεσημέρι και βγήκε θετικο... Πώς ξέρεις ακριβώς ότι ωορρηξία έγινε την επόμενη το βραδυ;;;

Ενιωσα τσιμπήματα σαν αυτα που νιωθω καθε μήνα οταν εχω ωορρηξία.και στις οδηγίες λέει οτι η ωορρηξία γινεται 24 ωρες το πολυ 36 μετα την θετικό ποίηση του τεστ.αρα εμενα έγινε 32 ωρες μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:
στις πριν 12 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κανονικα η σπερματεγχυση  γινεται δυο φορες ανα κυκλο μια μερα πριν και μια μερα μετα την ωορρηξια! Μετα την ωορρηξια εχεις πιο πολλες πιθανοτητες,ρε κοριτσια λετε τοσο καιρο να κανω ερωτα οχι στην ωορρηξια; να κανω δηλ μη γονιμες μερες; θα τρελαθω!!!!ελπιζω κοριτσια μου σε ολες μας χαρμοσυνα νεα συντομα!!! Εγω κοριτσια ακομα να δω περιοδο.... Αφαντη η καταραμενη!!!?

 Με χει πιασει και μια λιγουρα θα φαω τον κοσμο νομιζω χαχαχαχαχα ????????????

Αυτό που λες πάντως με τις αυξημένες πιθανότητες μια μερα μετα το εχω ακούσει και εγώ... Δηλαδή στο διάστημα που το ωάριο έχει απελευθερωθεί και παραμένει 12- 24 ώρες μήπως γονιμοποιηθει... Πάντως είναι πιθανό να προσπαθείς λάθος μερες...  σε όλες μας έχει συμβεί νομίζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Τα τεστακια δείχνουν μια μέρα πριν γίνει η ωορρηξία.?

Α... κατάλαβα.. Τώρα βγάζω άκρη!! ♡☆¤♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

Γιαυτο κοριτσια για να μην παίζουμε με τις ωρες καλα λέω εγω μπουμπουνισμα και τις τρεις μερες να τελειώνουμε.εγω διαβασα οτι ειναι καλύτερο να σπερματοζωάρια να περιμένουν στην σάλπιγγα λιγες ωρες πριν συμβεί η ωορρηξία..η την ιδια μερα..γιατι την επόμενη μερα το δωδεκάωρο εχει περασει και δίνουν πολυ περισσότερες πιθανότητες γονιμοποίησης στο πρώτο δωδεκάωρο και οχι στο εικοσιτετράωρο ζωής του ωαρίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni20 είπε:

Γιαυτο κοριτσια για να μην παίζουμε με τις βρες καλα λέω εγω μπουμπουνισμα και τις τρεις μερες να τελειώνουμε.εγω διαβασα οτι ειναι καλύτερο να σπερματοζωάρια να περιμένουν στην σάλπιγγα λιγες ωρες πριν συμβεί η ωορρηξία..η την ιδια μερα..γιατι την επόμενη μερα το δωδεκάωρο εχει περασει και δίνουν πολυ περισσότερες πιθανότητες γονιμοποίησης στο πρώτο δωδεκάωρο και οχι στο εικοσιτετράωρο ζωής του ωαρίου..

Σταματά πια... Για όλα έχεις μια απάντηση... χαχαχαχαχαχα... ούτε Πανελλαδικές να έδινες με τόσο διάβασμα που εχεις ρίξει...!!!♡☆♡☆♡ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

Πρασινοματα μου αφου δεν εχεις αδιαθέτησει ακομη...τοτε που νόμιζες οτι είχες ωορρηξία τελικα δεν ηταν τοτε..έγινε αργότερα..οποτε οσο σίγουρη και να εισαι οτι τοτε έγινε μηπως να αρχιζες τα τεστ να εισαι 100% σίγουρη;οταν αδιαθετησεις που δεν το θελουμε αυτο μετρα 14 μερες πίσω και τοτε έκανες ωορρηξία με μια μερα πανω κάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Σταματά πια... Για όλα έχεις μια απάντηση... χαχαχαχαχαχα... ούτε Πανελλαδικές να έδινες με τόσο διάβασμα που εχεις ρίξει...!!!♡☆♡☆♡ 

Χαχαχαχαχαχαχαχα κοριτσιααααα εγωωωω εγωωωω πείτε τωρα που ειμαι ζεστη.και το διάβασμα συνεχίζετε..τι νομίζετε οτι κανω ξύπνια μεχρι τις 5 το πρωί καθε βραδυ;ο άντρας κοιμάται εγω διαβάζω και το πρωί σέρνομαι ???παντως όσα περισσότερα μαθαίνω πλάκα πλάκα τοσο περισσοτερο φεύγει το άγχος και σου δίνει μια σιγουριά αυτο.ουτε στα τεφαα δεν ειχα ρίξει τόση μελέτη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορώ να σου δώσω και άλλους πόντους γιατι έχει ημερησιο όριο... το ηξερες αυτο;; Τώρα μου εμφανίζεται.. το εχω συμπληρώσει λέει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δε μπορώ να σου δώσω και άλλους πόντους γιατι έχει ημερησιο όριο... το ηξερες αυτο;; Τώρα μου εμφανίζεται.. το εχω συμπληρώσει λέει..

Χαχαχαχαχαχαχαχα ναι!!καθε μερα μου το βγάζει.μεχρι και στα like συγκρατημένες πρεπει να ειμαστε;εν ειναι δυνατον!οχι αλλη καταπίεση στον λαό!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ ξενύχταω διαβάζοντας.  Σας βλέπω με τα τεστακια κ σκέφτομαι μόνο εγώ πονάω τόσο στην ωορρηξία? Γίνομαι άρρωστη! Σαν να έχω περίοδο πρώτη μέρα! Που να κάνεις έρωτα με τέτοιο πόνο? Ούτε όρεξη έχω ! Βγάζω κ ακμή μια μέρα πριν από την ωορρηξία.  Έχω πολύ αγωνία να δω τι κάναμε όλες αυτόν τον μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ ξενύχταω διαβάζοντας.  Σας βλέπω με τα τεστακια κ σκέφτομαι μόνο εγώ πονάω τόσο στην ωορρηξία? Γίνομαι άρρωστη! Σαν να έχω περίοδο πρώτη μέρα! Που να κάνεις έρωτα με τέτοιο πόνο? Ούτε όρεξη έχω ! Βγάζω κ ακμή μια μέρα πριν από την ωορρηξία.  Έχω πολύ αγωνία να δω τι κάναμε όλες αυτόν τον μήνα 

Εγω να δεις...τελικα δεν ειμαι η μονη που τα κανει αυτα..???εγω εχω ενα ελαφρύ πονο περιόδου εκείνη την ημέρα αλλα εχω και τσιμπήματα είτε απο δεξιά είτε απο αριστερά.για αυτο που λες για την όρεξη ξερεις τι πρόσεξα όλος τυχαια;οτι πολυ όρεξη ειχα 3-4 μερες πριν την ωορρηξία.την μερα που εκανα ωορρηξία δεν ειχα καθόλου όρεξη!αυτες οι δεκα μερες πως θα περάσουν;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:
στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ ξενύχταω διαβάζοντας.  Σας βλέπω με τα τεστακια κ σκέφτομαι μόνο εγώ πονάω τόσο στην ωορρηξία? Γίνομαι άρρωστη! Σαν να έχω περίοδο πρώτη μέρα! Που να κάνεις έρωτα με τέτοιο πόνο? Ούτε όρεξη έχω ! Βγάζω κ ακμή μια μέρα πριν από την ωορρηξία.  Έχω πολύ αγωνία να δω τι κάναμε όλες αυτόν τον μήνα 

πω πω τι τραβάς και εσύ βρε κορίτσι μου... Και εγω κάνω θέμα την μικρη ενοχληση-πονο στην αριστερή πλευρά της κοιλιας........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως και εγώ έχω αγωνία... έστω και μια να τα καταφέρει αυτό το μηνα..... Τον επόμενο θα γίνει του τεστ το κάγκελο!!!!!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω να δεις...τελικα δεν ειμαι η μονη που τα κανει αυτα..???εγω εχω ενα ελαφρύ πονο περιόδου εκείνη την ημέρα αλλα εχω και τσιμπήματα είτε απο δεξιά είτε απο αριστερά.για αυτο που λες για την όρεξη ξερεις τι πρόσεξα όλος τυχαια;οτι πολυ όρεξη ειχα 3-4 μερες πριν την ωορρηξία.την μερα που εκανα ωορρηξία δεν ειχα καθόλου όρεξη!αυτες οι δεκα μερες πως θα περάσουν;?

Μπράβο κ εγώ πριν την ωορρηξία έχω όρεξη την ημέρα που κάνω ωορρηξία ούτε να μιλήσω δεν θέλω αδιαθετη κανονικά! Και αυτή τη φορά ήμουν χάλια και έλεγα ,αντέ εγώ να εξηγήσω τώρα ότι πονάω από ωορρηξία χε χε χε τρελό φαίνεται!

Πως θα περάσουν? Εδώ θα τα λέμε και κάπως θα περάσουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Πάντως και εγώ έχω αγωνία... έστω και μια να τα καταφέρει αυτό το μηνα..... Τον επόμενο θα γίνει του τεστ το κάγκελο!!!!!!! Χαχαχα

Χαχαχαχαχαχαχαχα δεν υπάρχεις!!!ειμαστε πολυ κοντα ολες νομιζω4-5 μερες πανω κάτω η μια απο την αλλη.ευχομαι στην πρασινομάτα να μην αδιαθέτησει που περιμένει τωρα εκείνη..και στις υπόλοιπες ευχομαι ο Σεπτέμβρης να εχει μονο συν..αυτο που ειπες..εστω μια να τα κατάφερε ειναι σημαντικό!και μετα θα τα καταφέρουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχα δεν υπάρχεις!!!ειμαστε πολυ κοντα ολες νομιζω4-5 μερες πανω κάτω η μια απο την αλλη.ευχομαι στην πρασινομάτα να μην αδιαθέτησει που περιμένει τωρα εκείνη..και στις υπόλοιπες ευχομαι ο Σεπτέμβρης να εχει μονο συν..αυτο που ειπες..εστω μια να τα κατάφερε ειναι σημαντικό!και μετα θα τα καταφέρουμε ολες!

Μακάρι... να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο πριν κοιμηθώ καλό μου ξεφτερακι... τα πιο πολλά κολπικα υγρα λογικά τα έχουμε τη μερα που γίνεται η ωορρηξία η' μια μερα πριν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...