Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η polu είπε:

η γυναικολογος μου μου ειπε πως απο τη στιγμη που η τελευταια μου περιοδος μου ηρθε στις 27 ημερες πρεπει να προσπαυησω 9-14η μετα του κυκλου κ μαλιστα απο την 11η εως τη 14η καθε μερα αν μπορουμε. μου εκανε υπερηχο την ημερα που ηρθε η περιοδος..κ αν αυτο το μηνα ξανα ερθει στις 36 ημερες...??οι ημερες που μου εδωσε τοτε θ ειναι λαθος!ετσι δεν ειναι?

ΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΕΙΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Ακριβώς!!και μπραβο σου που επέμενες!ο δικός μου θελει τον αλλο μήνα να παει για ενα σπερμοδιαγταραμμα ετσι και αλλιως μια εξέταση ειναι δεν εχει να τρέξιμο ουτε χρειάζεται άγχος.να την κανει να του φύγει και εκείνου μηπως και κατι συμβαίνει..εγω του ειπα να παει τους 5-6 μηνες αλλα εκεινος θελει στους 3-4.παντως συμφωνώ απόλυτα οσο πιο γρήγορα γινονται οι εξετάσεις τοσο το καλύτερο!

eleni μου καλησπερα, ειμαι καινουρια στην παρεα.εμεις ειμαστε στον 3ο μηνα προσπαθειων. ο αντρας μου εκανε σπερμοδιαγραμμα πριν μια εβδομαδα..χρειαστηκε βεβαια γιατι κατα τυχη βρηκαμε ενα αλλο προβλημα που τελικα δεν ηταν κατι σοβαρο κ ο ουρολογος του ειπε να κανει την εξεταση για να ειμαστε σιγουροι.εμενα η γυναικολογος μ ειπε μετα τους 6 μηνες προσπαθειων θ μ πει για εξετασεις αν κ εγω θ ηθελα να κανω πιο νωρις για να μην παει χρονος χαμενος σε περιπτωση καποιου προβληματος. δεν ειναι κακο να γινονται πιστευω..σου φευγει κ ενα αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η polu είπε:

eleni μου καλησπερα, ειμαι καινουρια στην παρεα.εμεις ειμαστε στον 3ο μηνα προσπαθειων. ο αντρας μου εκανε σπερμοδιαγραμμα πριν μια εβδομαδα..χρειαστηκε βεβαια γιατι κατα τυχη βρηκαμε ενα αλλο προβλημα που τελικα δεν ηταν κατι σοβαρο κ ο ουρολογος του ειπε να κανει την εξεταση για να ειμαστε σιγουροι.εμενα η γυναικολογος μ ειπε μετα τους 6 μηνες προσπαθειων θ μ πει για εξετασεις αν κ εγω θ ηθελα να κανω πιο νωρις για να μην παει χρονος χαμενος σε περιπτωση καποιου προβληματος. δεν ειναι κακο να γινονται πιστευω..σου φευγει κ ενα αγχος!

Ακριβώς..εμεις εχουμε προσπαθήσει δυο συνεχόμενους μηνες τωρα και έναν τον χειμώνα που το αφήσαμε στην τύχη.τον αλλο μήνα θα κανει και εκεινος σπερμοδιαγταραμμα να ειμαστε σίγουροι και βλέπουμε και τι αλλο θα χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Τη μέρα που πήγες στο νοσοκομείο για το έντερο δε σε εξέτασε εκεί και γυναικολόγος και είδε ενδείξεις ότι είχες ωορρηξία..;; Είναι σαν να έκανες θετικο τεστακι!!. Μέτρα 14-15 μερες για να υπολογίσεις ποτέ είναι κανονικά να σου ερθει.♡

Μωρε, μου είπε ότι μάλλον είχα υγρά ωορρηξιας κ αυτή που μου έκανε υπέρηχο μου είπε οτι μάλλον ή ωορρηξία είχε ήδη γίνει. Πιασ' τ' αυγό κ κουρευτο!!!! Γι' αυτό λέω ότι δεν είμαι σίγουρη... Θα δείξει... Αν κ μέσα μου ξέρω ότι δεν έγινε κάτι αυτό το μήνα... Άλλωστε, μου εκαναν κ χοριακη που βγήκε αρνητική. Ε, τί δηλαδή, έγινε κάτι τις δύο επόμενες μέρες; Δε στέκομαι συνήθως τόσο τυχερή....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Αχ αυτα τα νεύρα!!!εγω ειμαι στο Τσακ να κανω το πρώτο μεγάλο μπαμ κοριτσια.ηδη σημερα τσακώθηκα με τον δικο μου πολυ άσχημα 

Βρε Ελενακι μου, κοίτα να είσαι καλά με τον άνθρωπό σου κ όλα τα άλλα θα γίνουν! Ψυχραιμία θέλει! Δεν ξέρω τί έχει συμβεί, αλλά φαντάζομαι από όσα έχεις αναφέρει εδώ. Γραψ' τους όλους κ βρες τα με τον καλό σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω ευχομαι να σου κανει τσαχπινιά επειδη θα εχεις μπεμπέ.αν ομως τελικα σου έρθουν ξεκίνησε τα και εσυ.ειναι μεγάλη υπόθεση.ετσι ξερεις ακριβώς πορεία αδιαθετησεις και δεν εχεις άγχος 

Ευχαριστώ βρε Ελενακι μου, αλλά δεν το κόβω... Συνεχίζουμε από τον άλλο μήνα!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ευχαριστώ βρε Ελενακι μου, αλλά δεν το κόβω... Συνεχίζουμε από τον άλλο μήνα!!!!!?

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Ελενακι μου, κοίτα να είσαι καλά με τον άνθρωπό σου κ όλα τα άλλα θα γίνουν! Ψυχραιμία θέλει! Δεν ξέρω τί έχει συμβεί, αλλά φαντάζομαι από όσα έχεις αναφέρει εδώ. Γραψ' τους όλους κ βρες τα με τον καλό σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!☺

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Μωρε, μου είπε ότι μάλλον είχα υγρά ωορρηξιας κ αυτή που μου έκανε υπέρηχο μου είπε οτι μάλλον ή ωορρηξία είχε ήδη γίνει. Πιασ' τ' αυγό κ κουρευτο!!!! Γι' αυτό λέω ότι δεν είμαι σίγουρη... Θα δείξει... Αν κ μέσα μου ξέρω ότι δεν έγινε κάτι αυτό το μήνα... Άλλωστε, μου εκαναν κ χοριακη που βγήκε αρνητική. Ε, τί δηλαδή, έγινε κάτι τις δύο επόμενες μέρες; Δε στέκομαι συνήθως τόσο τυχερή....?

Καλά έτσι και αλλιώς δε θα μπορουσε να βγει θετική χοριακη αν είχες συλλάβει 2-3 μερες πριν... Παρόλα αυτά δε θέλω να σε ξεσηκωσω χωρίς λόγο.. εσυ ξέρεις καλύτερα τις πιθανότητες αυτού του μήνα... Πάντως η τυχη δεν ξέρουμε ποτε θα μας χαμογελάσει.. Ούτε εγώ φημιζομαι γενικοτερα για το ότι είμαι τυχερός άνθρωπος.. Και για να είμαι ειλικρινής από τα πολλά αρνητικά τεστ και τις μηδενικές χοριακες εχουν αρχίσει και δεν μου δημιουργουνται καθόλου προαισθηματα περί τυχερών μηνων... Απλα θελω να ελπιζω οτι κατι θα γινει καποια στιγμη και θα έρθει..  ♡♡♡

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σε παίρνει από κάτω βρε!! Είναι πολύ κρίσιμη ή φάση που περνάμε! Και μόνες μας και με τους άντρες μας! Είναι αρκετά δύσκολη δοκιμασία! Κι εγώ σκέφτομαι αρνητικά... Εδώ δε μου βγήκαν θετικά τα 4 τεστακια ωορρηξιας, θα μου βγει κάποτε θετικό τεστ εγκυμοσύνης; Ούτε καν!!! Κι όμως... Θα γίνει!!!!!! Δύναμη!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Μη σε παίρνει από κάτω βρε!! Είναι πολύ κρίσιμη ή φάση που περνάμε! Και μόνες μας και με τους άντρες μας! Είναι αρκετά δύσκολη δοκιμασία! Κι εγώ σκέφτομαι αρνητικά... Εδώ δε μου βγήκαν θετικά τα 4 τεστακια ωορρηξιας, θα μου βγει κάποτε θετικό τεστ εγκυμοσύνης; Ούτε καν!!! Κι όμως... Θα γίνει!!!!!! Δύναμη!!!!!!?

Ετσι αισιόδοξες θελω να σας ακούω να δίνετε και σε μενα δυναμη που την εχω χάσει τις τελευταίες μερες!!!να δω ποιος θα ειναι ο τυχερός μήνας για την καθε μια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! ?

Ελένη πως είστε σήμερα τα βρήκατε? 

Καλός ήρθες στην παρέα μας "πολυ" 

Εγώ κορίτσια έχω ψυχολογικό πόλεμο μέσα μου . Εκεί που πάω να παρατηρήσω κάποιο σύμπτωμα αμέσως λέω του περιόδου είναι η ιδέα μου είναι από την πολύ την σκέψη.... 

Πρέπει όμως να ήμαστε χαλαρες! Πως όμως; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η maria1405 είπε:
στις πριν 26 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Εγώ κορίτσια έχω ψυχολογικό πόλεμο μέσα μου . Εκεί που πάω να παρατηρήσω κάποιο σύμπτωμα αμέσως λέω του περιόδου είναι η ιδέα μου είναι από την πολύ την σκέψη.... 

Πρέπει όμως να ήμαστε χαλαρες! Πως όμως; ??

Αθηνουλα μου καλημέρα... Εμεις και η χαλαρότητα μαλλον δεν εχουμε καμια σχεση... χαχαχα   Αν μπορούσαμε να είμαστε χαλαρές δε θα ειχαμε γραφτεί στο Φόρουμ και δε θα ημασταν ολη μερα σε ανοιχτή σύνδεση...Τι κανουμε όμως; ; Είμαστε στην κατηγορία των γυναικών που δε μπορεί να δει ψύχραιμα το θέμα... Η κάθε μια για τους δικούς της λόγους... θα πορευτούμε με την κατάσταση ως έχει!!! ♡♡♡

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

Μωρε πώς να το δούμε  ψυχραιμα; Ειναι αυτο που θελουμε πιο πολυ απ`ο,τιδηποτε αλλο στη ζωη μας! Ειναι μεγαλο απο μονο του!! Λιιιγο αγχωδης να εισαι και σα χαρακτηρας...τσουπ! Παρε αγχος να εχεις και αποθεμα! Θα σκασω ρε κοριτσια! Θελω ενα μωρακιιιιιιιιι! Μήπως ακουγομαι λιγο τρελη;;;; Μπααααα.....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Μωρε πώς να το δούμε  ψυχραιμα; Ειναι αυτο που θελουμε πιο πολυ απ`ο,τιδηποτε αλλο στη ζωη μας! Ειναι μεγαλο απο μονο του!! Λιιιγο αγχωδης να εισαι και σα χαρακτηρας...τσουπ! Παρε αγχος να εχεις και αποθεμα! Θα σκασω ρε κοριτσια! Θελω ενα μωρακιιιιιιιιι! Μήπως ακουγομαι λιγο τρελη;;;; Μπααααα.....!!!!!!

Χαχαχα  Η τρελή ρωτάει τις πιο τρελές μήπως είναι τρελή.... πλάκα έχεις βρε Μαράκι.. Με έκανες  και γέλασα πρωινιατικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

Πείτε μου κι εμενα πως ειναι το χαλαρό;;;;; Εχω πολυ άγχος κ περιμενω την...ξερετε σε 7 μερες.. Δεν θελω να ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

 

Πείτε μου κι εμενα πως ειναι το χαλαρό;;;;; Εχω πολυ άγχος κ περιμενω την...ξερετε σε 7 μερες.. Δεν θελω να ερθει

Το χαλαρό εγω θα μπορέσω να σου πω πως είναι αν κουμπωσω δυο τρία ταβορακια. Διαφορετικα δεν το βλέπω... Είμαι μέσα στην τσίτα... Και μέχρι τις 14 που περιμένω υποθέτω θα λαλησω...!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Το χαλαρό εγω θα μπορέσω να σου πω πως είναι αν κουμπωσω δυο τρία ταβορακια. Διαφορετικα δεν το βλέπω... Είμαι μέσα στην τσίτα... Και μέχρι τις 14 που περιμένω υποθέτω θα λαλησω...!!!!

 

 

Μαζι θα λαλησουμε. Σου ευχομαι ενα πολυ πολυ μεγάλο +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Μαζι θα λαλησουμε. Σου ευχομαι ενα πολυ πολυ μεγάλο +

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...!!! Επίσης και σε σένα.... πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται;;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

 

Πόσο δίκιο έχεις κορίτσι μου. Σιγα μην καθόμασταν στο φορουμ τόσο.  Το καλό είναι ότι έχουμε κ λίγη όμορφη αγωνία κ μια για την αλλη τα συζητάμε....... μια από μας σήμερα έχεί να κάνει χοριακη μακάρι να έχει καλά αποτελέσματα 

Για μένα 5 μέρες έμειναν ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως το στήθος μου τπτ καμία αλλαγή , γενικά κ στην περιοδο δεν πονάει . Μόνο ακμή χθες έβγαλα κλασικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...!!! Επίσης και σε σένα.... πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται;;??

2 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...