Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

Δεν ξερω ψυχοφθορο πολυ ολο αυτο... ολο λεω δεν θα το σκεφτομαι κ αν ειναι να ερθει ας ερθει αλλα καθε φορα μολις ειναι να πλησιασει ο καιρος τρελαινομαι... μακαρι να μπορουσα να το ελεγξω..και απο οτι λενεε το αγχος ειναι το χειροτερο...ουυφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni_g90 είπε:

Δεν ξερω ψυχοφθορο πολυ ολο αυτο... ολο λεω δεν θα το σκεφτομαι κ αν ειναι να ερθει ας ερθει αλλα καθε φορα μολις ειναι να πλησιασει ο καιρος τρελαινομαι... μακαρι να μπορουσα να το ελεγξω..και απο οτι λενεε το αγχος ειναι το χειροτερο...ουυφφφ

 Τα ίδια κανω και εγώ.. όλο λέω δε θα το σκέφτομαι και όλο εκεί τριγυρίζει το μυαλό μου. Ελπίζω να καταφέρω να ηρεμήσω στις διακοπές..... Στο μεταξύ έχουν αρχίσει καποιοι φιλοι και γνωστοι να με αγχωνουν με τα λεγομενα τους: "Γιατι δεν κάνετε ένα μωρακι;; Τι το καθυστερειτε;; " Λες και είναι κέϊκ  και είναι στο χέρι μας το πότε θα το βγάλουμε από το φούρνο...! Η' λένε " αντε το επόμενο καλοκαίρι να πάτε διακοπές με το μωρό σας" . Φυσικά τα ίδια έλεγαν και τα Χριστουγεννα και το Πάσχα..... και σταματημο δεν εχει ολο αυτο..  Ιδιαιτερα απο εκεινους που εκαναν παιδι με την πρώτη και θεωρουν οτι για ολους είναι το ιδιο εύκολο!!!!Έχουμε τα άγχη μας έχουμε και αυτά... που δε λέω μπορεί να λέγονται με αυθορμητισμο, αγαπη και με τις καλύτερες των προθέσεων... Όμως δυστυχώς προκαλούν επιπλέον πίεση στο ζευγάρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι αυτονοητο οτι το μυαλο μας τριγυριζει ολο εκει...ειδικα τις 12-14 μερουλες που μεσολαβουν βασανιστικα μεχρι την ερχομενη περιοδο, οποιος πει οτι το ξεχνα, ειναι αυταπατη...Gelie μου εγω κατι τετοιους συγγενεις που "φιλικα" ρωτουν ποτε θα κανετε μωρακι, η κατι φιλικα ζευγαρια που καλως δε λεω, επιασαν μωρακι κατευθειαν χωρις ενα δακρυ...τα εχω κανει περα! Για να εχω την δικη μου ψυχουλα ηρεμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα! Χτες αδιαθετησα κ εγω επιτελους! Φαγαμε την ηττα μας κ προχωραμε! Μη σας ακουω απογοητευμενες! Ολα θα γινουν! Υπαρχει περίπτωση  να βλεπει ο Θεος ποσο πολυ θελουμε παιδακι κ να μη μας το στειλει; Χαρειτε το καλοκαιρακι κ ολα θα γινουν! Πολλα φιλια και... αγωνιστικους χαιρετισμους!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε για τον επομενο μηνα... ναα μου ερθει και μενα να ξεκινησουμε μεε αισιοδοοξια για τον επομενο... δεν νομιζω να εκανε λαθος το τεστ θα εδειχνε μετα απο τοσο καιρο.. αντε ελοιζω ο επομενος να ειναι ο τυχερος μας... ασ ειμαστε αισιοδοξες θα ερθει κ η σειρα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Παμε για τον επομενο μηνα... ναα μου ερθει και μενα να ξεκινησουμε μεε αισιοδοοξια για τον επομενο... δεν νομιζω να εκανε λαθος το τεστ θα εδειχνε μετα απο τοσο καιρο.. αντε ελοιζω ο επομενος να ειναι ο τυχερος μας... ασ ειμαστε αισιοδοξες θα ερθει κ η σειρα μας!!!

Μου φενεται πρεπει να ανοίξουμε νέα συζήτηση όσες ειμαστε στην προσπάθεια γιατι εδω θα γράψουμε βιβλίο με τόσες σελίδες..???νέα συζήτηση νέος μήνας νέα αισιοδοξία κοριτσια..ειμαστε γύρω στις 7 νομίζω μακαρι ολες μας να ανακοινώνουμε μια μια τα ευχάριστα απο δω και περα!!εγω ειμαι πολυ χαλαρή προς το παρόν ουτε άγχος τιποτα..βεβαια ειμαι ακομη στην 6η μερα του κύκλου Γιαυτο τέτοια χαλαροτητα αλλα θα το κρατήσω το υποσχέθηκα στον εαυτό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου καλημερα σημερα λοιπον ξυπνησα και ειδα λιγο καφε..οποτε μαλλον μ ερχετε κανονικα.. επεσε και η θερμοκρασια μου στο 36 αρα καλως τα δεχτηκα.. παμε για τον επομενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου να ειστε αισιοδοξες για τον ερχομενο κυκλο, ευτυχως η φυση μας εχει προικισει με αυτο, ανανεωνουμε τα ονειρα κ παμε δυνατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα! είναι δυνατόν να κάνεις 2η ωορηξία τον ίδιο μήνα? ρωτάω γιατί έκανα τη δευτέρα, είχα τους πόνους και τις προηγούμενες μέρες υγρά και σήμερα ξαναέχω αυτά αυτά τα διαφανή κολλώδη υγρά σε μεγαλύτερη όμως ποσότητα, περίοδο περιμένω σε 9 μέρες, σας έχει συμβεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni687 είπε:

κοριτσάκια μου καλημέρα! είναι δυνατόν να κάνεις 2η ωορηξία τον ίδιο μήνα? ρωτάω γιατί έκανα τη δευτέρα, είχα τους πόνους και τις προηγούμενες μέρες υγρά και σήμερα ξαναέχω αυτά αυτά τα διαφανή κολλώδη υγρά σε μεγαλύτερη όμως ποσότητα, περίοδο περιμένω σε 9 μέρες, σας έχει συμβεί?

Βρε Ελενη τώρα που το λες, κ εμένα μου έτυχε. Δε γίνεται να κάνουμε δύο ωορρηξιες, αλλά κ εγώ αυτό το μήνα προβληματίστηκα. Ποιος ξέρει; Ίσως είναι πονάκια κ υγρά λόγω καλοκαιριού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

κοριτσάκια μου καλημέρα! είναι δυνατόν να κάνεις 2η ωορηξία τον ίδιο μήνα? ρωτάω γιατί έκανα τη δευτέρα, είχα τους πόνους και τις προηγούμενες μέρες υγρά και σήμερα ξαναέχω αυτά αυτά τα διαφανή κολλώδη υγρά σε μεγαλύτερη όμως ποσότητα, περίοδο περιμένω σε 9 μέρες, σας έχει συμβεί?

Κορίτσι μου δεύτερη ωορρηξία με διαφορα ημερών δεν γίνεται..μπορει να συμβεί δυο φορές αλλα στο ίδιο 24ωρο..και γω εχει τύχει τον ίδιο μήνα να εχω δυο και τρεις φορές παρόμοια πονάκια αλλα τελικα τα πονάκια που κανει το έντερο μοιάζουν πολυ και μπερδεύουν..και πολλές φορές τον μήνα εχουμε υγρά που συνεχίζονται και μετα αλλάζοντας λίγο οποτε παλι μπερδεύουν..για να ειμαστε σίγουρες η θα πάρουμε τεστ ωορρηξιας η σεξ μερα παρα μερα για να τελειώνει το θέμα..τι δεύτερο μου φαινεται καλύτερο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσι μου δεύτερη ωορρηξία με διαφορα ημερών δεν γίνεται..μπορει να συμβεί δυο φορές αλλα στο ίδιο 24ωρο..και γω εχει τύχει τον ίδιο μήνα να εχω δυο και τρεις φορές παρόμοια πονάκια αλλα τελικα τα πονάκια που κανει το έντερο μοιάζουν πολυ και μπερδεύουν..και πολλές φορές τον μήνα εχουμε υγρά που συνεχίζονται και μετα αλλάζοντας λίγο οποτε παλι μπερδεύουν..για να ειμαστε σίγουρες η θα πάρουμε τεστ ωορρηξιας η σεξ μερα παρα μερα για να τελειώνει το θέμα..τι δεύτερο μου φαινεται καλύτερο ???

Βρε Ελενη πρώτη φορά το ακούω αυτό! Άσε... Εδώ μπερδεύομαι με τη μία ωορρηξία, πού να μπλέξω κ με δεύτερη...!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ξερετε καθολου τα inofert η τα pregnacare conception..??μου τα ειπε ο γυναικολογος οτι ειναι βιταμινες και να δουμε μηπως παρω για να στρωσει ο κυκλος μου.. αυτη τη φορα εκανα κυκλο 44 μερες.. και γενικαα δεν ειναι σταθερος ο κυκλος μου λογω πολυκυστικων.. και μ ειπε να μην παρω αντισυλλυπτικα ααλλα κατι τετοιο με βιταμινες που βοηθανε και τη συλληψη.. εχει παρει καμμια σας η τα εχετε ακουσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη εγω επαιρνα τα inofert για να στρωσει η περιοδος μου. Τοτε δεν προσπαθουσαμε για παιδακι, τα επαιρνα απλως γτ εκανε ο κυκλος μου τα τρελα του... Ειναι σαν βιταμινες, οπως λες. Καλο κανουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Ελενη πρώτη φορά το ακούω αυτό! Άσε... Εδώ μπερδεύομαι με τη μία ωορρηξία, πού να μπλέξω κ με δεύτερη...!? 

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Eleni! Εγω παιρνω τα inofert! ειναι βιταμινουλες σε σκονη, που διαλυονται στο νερο, ινοσιτολη και φυλλικο οξυ! Βοηθουν παρα πολυ στο στρωσιμο του κυκλου, ειδικα στις πολυκυστικες, και στην επιτευξη ωορρηξιας, ενω το φυλλικο οξυ ειναι καλο να λαμβανεται κ πριν τη συλληψη..Προσωπικα εχω πολυ καλη εμπειρια απτη χρηση τους.. Εγω τα χρησιμοποιησα στην προσπαθεια ενισχυσης της συλληψης, και τα συνδυασα και με τεστακια ωορρηξιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia! Egw eixa akousei gia ta inofert k i ksaderfi  m p einai farmakopoios m proteine ta pregnacare conception. Pira ta deytera telika k an k exw sxetika stathero kyklo meta tis vitamines egine akomi pio statheros.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες μου, είμαι καινούρια στο site..εδώ κ 8μηνες προσπαθούμε με τον αντρα μου για παιδάκι.  Δυστυχώς εδώ που ζω οι γιατροί δεν είναι κ οι καλύτεροι. .. Η γυναικολόγος που πηγα πριν κανα 6 μηνο δεν βρήκε τίποτα στο τεστ παπ  κ δε μου συνέστησε τίποτα απλα υπομονή θα έρθει, πρώτη φορά πηρα τα τεστ ωορηξιας λεω μήπως πέφτω έξω με τις ημερομηνίες αλλα κ αυτά αυτό μου έχουν δείξει. .Τι να πω.. Γτ πρέπει να κλείσει ο χρόνος για να κάνουμε περαιτέρω εξετάσεις. ..;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..! Εγώ περνώ το inofert σε χαπάκια..! Εμένα παντός τα inofert σε σκόνη δεν μου έκανε τιποτα και μου έδωσε πιο δυνατό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου, είμαι καινούρια στο site..εδώ κ 8μηνες προσπαθούμε με τον αντρα μου για παιδάκι.  Δυστυχώς εδώ που ζω οι γιατροί δεν είναι κ οι καλύτεροι. .. Η γυναικολόγος που πηγα πριν κανα 6 μηνο δεν βρήκε τίποτα στο τεστ παπ  κ δε μου συνέστησε τίποτα απλα υπομονή θα έρθει, πρώτη φορά πηρα τα τεστ ωορηξιας λεω μήπως πέφτω έξω με τις ημερομηνίες αλλα κ αυτά αυτό μου έχουν δείξει. .Τι να πω.. Γτ πρέπει να κλείσει ο χρόνος για να κάνουμε περαιτέρω εξετάσεις. ..;;;

Καλημερα.. Δεν είναι απαραίτητο να κλείσεις χρόνο εγώ πιγα και έκανα εξετάσεις από τον 4 μήνα που προσπαθούσαμε. Σου εύχομαι σύντομα να έρθει ένα νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου, είμαι καινούρια στο site..εδώ κ 8μηνες προσπαθούμε με τον αντρα μου για παιδάκι.  Δυστυχώς εδώ που ζω οι γιατροί δεν είναι κ οι καλύτεροι. .. Η γυναικολόγος που πηγα πριν κανα 6 μηνο δεν βρήκε τίποτα στο τεστ παπ  κ δε μου συνέστησε τίποτα απλα υπομονή θα έρθει, πρώτη φορά πηρα τα τεστ ωορηξιας λεω μήπως πέφτω έξω με τις ημερομηνίες αλλα κ αυτά αυτό μου έχουν δείξει. .Τι να πω.. Γτ πρέπει να κλείσει ο χρόνος για να κάνουμε περαιτέρω εξετάσεις. ..;;;

Καλημερα και καλωσηρθες... θα συμφωνησω με τη nikiemmanuela δεν πρέπει να κλεισει απαραίτητα ενας χρονος για περαιτερω εξετάσεις.. ιδιαίτερα οταν το ζευγαρι είναι πάνω από 30. Εμεις καναμε με τον αντρα μου εξετσεις στους 6 μηνες. Απλα οι γιατροί λενε οτι πριν περάσει 1,5 χρόνος ελευθερων επαφών χωρίς σύλληψη δε μπορουμε να πούμε ότι το ζευγάρι είναι υπογονιμο. Παρόλα αυτά, η ταπεινή μου άποψη ειναι οτι οσο νωριτερα γινει το τσεκ απ τόσο καλύτερα γιατι δεν αφήνεις το χρόνο να παει χαμενος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχετε. . Και πραγματικά και ο σύζυγος μου συμφώνησε να κάνει εξετάσεις  και αυτός αλλα οταν πηγαμε και εκει στον ουρολόγο το ίδιο πράγμα μας ειπε να περιμένουμε να περάσει ενας χρόνος εμένα αυτο με αγχώνει πιο πολύ. .ενώ αν ξέρω δεν υπάρχει κάτι θα χαλαρώσω η αλλιώς θα το αντιμετώπισω με την κατάλληλη μέθοδο . Ήμαστε 27 &28 χρόνων .δυστυχώς εδώ  (Γερμανία ??????) οι γιατροί δεν είναι σαν την Ελλάδα δεν σου μιλάνε αρκετά ούτε πολύ ασχολούνται. Και επειδή τις εξετάσεις τις καλύπτει η ασφάλεια για αυτό εχουν όρο πανω απο χρόνο. 

Τι εξετάσεις γυναικολογικες κανατε ;αν επιτρέπεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα όταν πήγα στους 4 μήνες ορμονολογικες και τώρα μας έδωσε επαναλήψει ορμονολογικο να και προεγενιτικο έλεγχο και καλιεργιες σε εμένα και στον αντρα μου έδωσε γενικές ομάδα αίματος και κάτι αλλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Εμένα όταν πήγα στους 4 μήνες ορμονολογικες και τώρα μας έδωσε επαναλήψει ορμονολογικο να και προεγενιτικο έλεγχο και καλιεργιες σε εμένα και στον αντρα μου έδωσε γενικές ομάδα αίματος και κάτι αλλά 

Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες. Ετσι μου έρχεται να κατέβω Ελλάδα μπας και δω κανα σωστό γιατρό που θα μου μιλήσει  να με ηρέμησει και να μου εξηγήσει.  Ευτυχώς υπάρχει και το ίντερνετ  και έμαθα πολλα.

Απο οτι γράφεις στον ορμολογικο έλεγχο δεν βρήκε κάτι. .ισως είναι θέμα χρόνου. Σου εύχομαι σύντομα ενα νινακι στην αγκαλιτσα σου. 

Μάκαρι σύντομα ολες μας να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες της εγκυμοσύνης.  ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...