Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές θα μείνουμε έγκυες το καλοκαίρι?


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena90 είπε:

τι γινεται ρε κοριτσια??μας ματιασανε???περαστικα σου κουκλα μου...και εγω ακομα ειμαι χαλια με το δοντι που εβγαλα

Ολα για καποιον λογο γινονται... μας ματιασαν ή οχι θα δειξει.. ευχαριστω πολυ... και σε εσενα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!! Καλό μας καλοκαίρι.. Και γω στην παρέα σας είμαι.. Περιμένω σε 8 μέρες... Έχω κάποια συμπτωματάκια αλλά φοβάμαι να αναθαρίσω.. Δε θέλω να με πάρει από κάτω άμα θα ρθει η περίοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2016 at 11:42 ΜΜ, ο/η elena90 είπε:

ποσο δικιο εχεις!!οντως καθε μηνα κατι σπαει μεσα μου οταν βλεπω την ακατανομαστη αλλα παιρνω κουραγιο και συνεχιζω!!

καλως ηρθες! καλο καλοκαιρι να εχουμε,εχεις μερουλες ακομα ,να σκεφτεσαι θετικα. Περιμενουμε νέα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

καλως ηρθες! καλο καλοκαιρι να εχουμε,εχεις μερουλες ακομα ,να σκεφτεσαι θετικα. Περιμενουμε νέα σου :)

Δε ξέρω αν το είπες σε μένα, γιατί στην παράθεση σου δε μου βγάζει το δικό μνμ, αλλά η απαντησή σου δεν ταιριάζει,οπότε θεώρησα ότι μάλλον σε μένα πήγαινε.. Σε ευχαριστώ πολύ.. Θα ενημερώσω.. Με τρώει να κάνω ένα τεστ.. Αλλά ευτυχώς δουλεύω Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη και θα ξεχαστώ.. Θα περάσουν οι μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Δε ξέρω αν το είπες σε μένα, γιατί στην παράθεση σου δε μου βγάζει το δικό μνμ, αλλά η απαντησή σου δεν ταιριάζει,οπότε θεώρησα ότι μάλλον σε μένα πήγαινε.. Σε ευχαριστώ πολύ.. Θα ενημερώσω.. Με τρώει να κάνω ένα τεστ.. Αλλά ευτυχώς δουλεύω Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη και θα ξεχαστώ.. Θα περάσουν οι μέρες...

κολλησε το pc οποτε τωρα που το βλεπω δεν εγινε στο σωστο μνμ η παραθεση ,κ εγω τωρα το προσεξα. Περιμενε λιγες μερες ακομη και μετα κανεις,δυσκολη η αναμονη αλλα που ξερεις...μπορει να εχεις ευχαριστα νεα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

κολλησε το pc οποτε τωρα που το βλεπω δεν εγινε στο σωστο μνμ η παραθεση ,κ εγω τωρα το προσεξα. Περιμενε λιγες μερες ακομη και μετα κανεις,δυσκολη η αναμονη αλλα που ξερεις...μπορει να εχεις ευχαριστα νεα :) 

Αααχχχ αυτή η αναμονή... Θα περιμένω.. Αν και σκέφτομαι να πάω απευθείας για χοριακή.. Μέχρις στιγμής πάντως ότι έχω είναι θετικά σημάδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Revelator_M είπε:

Αααχχχ αυτή η αναμονή... Θα περιμένω.. Αν και σκέφτομαι να πάω απευθείας για χοριακή.. Μέχρις στιγμής πάντως ότι έχω είναι θετικά σημάδια...

α εχεις υποπτα συμπτωματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

α εχεις υποπτα συμπτωματα ?

Λοιπόν, μετά την ωορρηξία είχα συχνά ρευστά λευκά υγρά, σαν γάλα, ενώ όλους τους προηγούμενους μήνες που δεν υπήρχε γονιμοποίηση περίπου 1 μέρα μετά έβλεπα πηχτά λευκά. Και τώρα αυτά τα πηχτά τα είχα 20η μέρα. Επίσης, την προηγούμενη απ'τα υγρά είχα πονάκια περιόδου, αλλά την επομένη τπτ. Και σήμερα το μόνο που έχω είναι πρισμένο στήθος(δεν πονάει και τέτοια, απλά είναι λίγο πιο φουσκωμένο) και επίσης νιώθω λες και τρέχει κάτι συνεχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Λοιπόν, μετά την ωορρηξία είχα συχνά ρευστά λευκά υγρά, σαν γάλα, ενώ όλους τους προηγούμενους μήνες που δεν υπήρχε γονιμοποίηση περίπου 1 μέρα μετά έβλεπα πηχτά λευκά. Και τώρα αυτά τα πηχτά τα είχα 20η μέρα. Επίσης, την προηγούμενη απ'τα υγρά είχα πονάκια περιόδου, αλλά την επομένη τπτ. Και σήμερα το μόνο που έχω είναι πρισμένο στήθος(δεν πονάει και τέτοια, απλά είναι λίγο που φουσκωμένο) και επίσης νιώθω λες και τρέχει κάτι συνεχώς..

θα μπορουσαν να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης. Εγω να σου πω υγρα λευκα ειχα πολλα οταν ειχα μεινει εγκυος (και φυσικα ηταν το μονο παραξενο που μ εβαλε σε σκεψεις) γιατι το πρησμενο ελαφρως στηθος υπαρχει ετσι κ αλλιως οταν ειναι να αδιθετησεις οποτε σε μπερδευει νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολη εβδομαδα για πολλες κοριτσια μ ε??ειμαστε πολλες τελικα που περιμενουμε αυτην την εβδομαδα!!καλο κουραγιο σε ολες.ευχομαι να εχετε καλα αποτελεσματα.εγω κανενα απολυτως συμπτωμα περα απο πολυ πρησμενο στηθος.αλλα επειδη ολους τους προηγουμενους μηνες την πατησα για τα καλα με διαφορα συμπτωματα π ειχα κ ποτε δν ημουν τελικα δν την ξαναπαταω.νομιζω σε μενα προσωπικα οτι αλλαξαν πολλα στο σωμα μου απ οταν αρχισαμε προσπαθειες..κ απλα νομιζα οτι ημουν εγκυος κ ετρωγα τα μουτρα μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάθος τα έγραψα, λοιπόν.. Τελευταία περίοδος 17/5, επαφές από 24-29/5(29/5 ωορρηξια), 2-3 μέρες μετά είδα τα πρώτα ρευστά λευκά υγρά.. 3/6 είχα αυτά τα πονάκια, και από χθες 4/6 έχω πηχτά λευκά υγρά συνέχεια και νιώθω λες και έχω περίοδο, τόσο υγρή!! Συγνώμη για την περιγραφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω ρε κορίτσια, απ'τη μία φοβάμαι πολύ να το πιστέψω για να μην απογοητευτώ και απ'την άλλη όλα αυτά με κάνουν και ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Δεν ξέρω ρε κορίτσια, απ'τη μία φοβάμαι πολύ να το πιστέψω για να μην απογοητευτώ και απ'την άλλη όλα αυτά με κάνουν και ελπίζω...

ειναι αυτο που καθε μηνας ειναι πιθανος και λες....μηπως αυτη την φορα πετυχε! εγω απο τον Οκτωβρη που ξεκινησαμε προσπαθειες αναλυω τοσο το καθε συμπτωμα που λεω οκ ειμαι σιγουρα και φυσικα ερχεται ενα αρνητικο τεστ ν αποδειξει το αντιθετο,αλλα για να ειμαι ειλικρινης απο την μικρη εμπειρια μου ως εγκυος τα συμπτωματα τουλαχιστον σε μενα δεν ειχαν καμια διαφορα απο τα συμπτωματα της περιοδου (εκτος απο τα υγρα που σου ειπα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Δεν ξέρω ρε κορίτσια, απ'τη μία φοβάμαι πολύ να το πιστέψω για να μην απογοητευτώ και απ'την άλλη όλα αυτά με κάνουν και ελπίζω...

κοριτσι μ στο ευχόμαι να εισαι.απλα προσπαθησε να εισαι λιγο συγκρατημενη...νομιζω το χειροτερο κ απο την ανυπομονησια ειναι οταν ελπιζεις πολυ λες ειμαι σχεδον σιγουρη κ ξαφνικα βλεπεις την ακατανομαστη!!!δν θελω να τ ξαναζησω αυτο δν θελω.απο τν προηγουμενο μηνα π λεω θα μ ερθει ειμαι σιγουρη νιωθω πολυ καλυτερα οταν ερχεται.προσωπικη μ αποψη αυτο φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

θα μπορουσαν να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης. Εγω να σου πω υγρα λευκα ειχα πολλα οταν ειχα μεινει εγκυος (και φυσικα ηταν το μονο παραξενο που μ εβαλε σε σκεψεις) γιατι το πρησμενο ελαφρως στηθος υπαρχει ετσι κ αλλιως οταν ειναι να αδιθετησεις οποτε σε μπερδευει νομιζω

Στο στήθος δε δίνω καμία σημασία γιατί γενικά επειδή πονάει ή πρίζεται όποτε να 'ναι δε βγάζω άκρη.. Και συχνοουρία έχω εδώ και 4 μέρες αλλά δε δίνω βάση γιατί είναι πάααρα πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο, και θα πάω να το κοιτάξω αν μου έρθει περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Δυσκολη εβδομαδα για πολλες κοριτσια μ ε??ειμαστε πολλες τελικα που περιμενουμε αυτην την εβδομαδα!!καλο κουραγιο σε ολες.ευχομαι να εχετε καλα αποτελεσματα.εγω κανενα απολυτως συμπτωμα περα απο πολυ πρησμενο στηθος.αλλα επειδη ολους τους προηγουμενους μηνες την πατησα για τα καλα με διαφορα συμπτωματα π ειχα κ ποτε δν ημουν τελικα δν την ξαναπαταω.νομιζω σε μενα προσωπικα οτι αλλαξαν πολλα στο σωμα μου απ οταν αρχισαμε προσπαθειες..κ απλα νομιζα οτι ημουν εγκυος κ ετρωγα τα μουτρα μ...

ελπιζω Ελενα μου η εβδομαδα αυτη να ειναι η τυχερη για πολλες απο σας. εγω τον εχασα αυτον τον μηνα αρα παμε για τον επομενο. Αυτο που λες το εχω προσεξει κ εγω απο την στιγμη που ξεκινησαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena90 είπε:

κοριτσι μ στο ευχόμαι να εισαι.απλα προσπαθησε να εισαι λιγο συγκρατημενη...νομιζω το χειροτερο κ απο την ανυπομονησια ειναι οταν ελπιζεις πολυ λες ειμαι σχεδον σιγουρη κ ξαφνικα βλεπεις την ακατανομαστη!!!δν θελω να τ ξαναζησω αυτο δν θελω.απο τν προηγουμενο μηνα π λεω θα μ ερθει ειμαι σιγουρη νιωθω πολυ καλυτερα οταν ερχεται.προσωπικη μ αποψη αυτο φυσικα.

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλά επειδή ουσιαστικά ήταν ο 1ος σωστός μήνας προσπαθειών και 2η φορά τα νιώθω όλα αυτά, η 1η ήμουν πάλι έγκυος(δεν προχώρησε) με έχουν κάνει να αναθαρίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλά επειδή ουσιαστικά ήταν ο 1ος σωστός μήνας προσπαθειών και 2η φορά τα νιώθω όλα αυτά, η 1η ήμουν πάλι έγκυος(δεν προχώρησε) με έχουν κάνει να αναθαρίσω..

οταν λεσ σωστος τι εννοεις???γτ νομιζω πως κ εμεις κατι δν κανουμε καλα...δν ειμαι πολυ σιγουρη οτι ξερω ακριβως την ημερα της ωορηξιας κ μετα δν κανω συχνα κ νομιζω οτι επειδη ο κυκλοςμ ειναι 31 μερεσ περιπου δν τ κανόυμε σωστες μερες.κ κανεναν μηνα δν εχω ακολουθησει τ μερα παραμερα.κ λογώ δουλειας τ αντρα μ π ταξιδευει κ γτ δν θελω να τ κανω χωρις να μ βγαινει κ να μετραω μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Στο στήθος δε δίνω καμία σημασία γιατί γενικά επειδή πονάει ή πρίζεται όποτε να 'ναι δε βγάζω άκρη.. Και συχνοουρία έχω εδώ και 4 μέρες αλλά δε δίνω βάση γιατί είναι πάααρα πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο, και θα πάω να το κοιτάξω αν μου έρθει περίοδος..

γενικα εχεις σταθερο κυκλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

οταν λεσ σωστος τι εννοεις???γτ νομιζω πως κ εμεις κατι δν κανουμε καλα...δν ειμαι πολυ σιγουρη οτι ξερω ακριβως την ημερα της ωορηξιας κ μετα δν κανω συχνα κ νομιζω οτι επειδη ο κυκλοςμ ειναι 31 μερεσ περιπου δν τ κανόυμε σωστες μερες.κ κανεναν μηνα δν εχω ακολουθησει τ μερα παραμερα.κ λογώ δουλειας τ αντρα μ π ταξιδευει κ γτ δν θελω να τ κανω χωρις να μ βγαινει κ να μετραω μερες

Σωστός όταν λέω εννοώ αυτό πάνω κάτω που είπες, τους προηγούμενους επειδή είχα αγχωθεί πολύ και σκεφτόμουν μόνο αυτό, αποφάσισα να το αφήσω και να ηρεμίσω 1α, να απολαμβάνω τον έρωτα κυρίως. Αλλά παρακολουθούσα το σώμα μου για να καταλαβαίνω τα σημάδια! Αυτόν τον μήνα κάναμε από νωρίς, πριν τις γόνιμες μέχρι και την ωορρηξία. Γι αυτό λέω σωστός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ελπιζω Ελενα μου η εβδομαδα αυτη να ειναι η τυχερη για πολλες απο σας. εγω τον εχασα αυτον τον μηνα αρα παμε για τον επομενο. Αυτο που λες το εχω προσεξει κ εγω απο την στιγμη που ξεκινησαμε

Α δν ειμαι η μονη που το παρατηρησα αυτο!!!κοριτσι μ δν πειραζει τν επομενο μηνα μην χανεισ τν ελπιδα σ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

γενικα εχεις σταθερο κυκλο ?

Απ'τα 15 που μου ρθε, μέχρι και πριν 1,5 χρόνο ο πιο σταθερός, άρχισε να χαλάει μόλις είπαμε να κάνουμε και ότι γίνει, όταν γίνει(εκεί είναι που τρελάθηκα και χάλασε ο κάπως) αλλά κυμαίνομαι από 27-29.. σπάνια πιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σωστός όταν λέω εννοώ αυτό πάνω κάτω που είπες, τους προηγούμενους επειδή είχα αγχωθεί πολύ και σκεφτόμουν μόνο αυτό, αποφάσισα να το αφήσω και να ηρεμίσω 1α, να απολαμβάνω τον έρωτα κυρίως. Αλλά παρακολουθούσα το σώμα μου για να καταλαβαίνω τα σημάδια! Αυτόν τον μήνα κάναμε από νωρίς, πριν τις γόνιμες μέχρι και την ωορρηξία. Γι αυτό λέω σωστός!

Δν ξερω ειμαι τοσο μπερδεμενη κ εγω!!ξερω τοσα ζευγαρια π επιασαν με μια φορα!!!θελω κ εγω οπως ειπες να απολαμβανω τν ερωτα να μν σκεφτομαι.απο τν αλλη οπως σας ειπα κ λογω δουλειας τ αντρα μ π λειπει χανουμε μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Απ'τα 15 που μου ρθε, μέχρι και πριν 1,5 χρόνο ο πιο σταθερός, άρχισε να χαλάει μόλις είπαμε να κάνουμε και ότι γίνει, όταν γίνει(εκεί είναι που τρελάθηκα και χάλασε ο κάπως) αλλά κυμαίνομαι από 27-29.. σπάνια πιο πολύ!

κ εγω ετσι! μια χαρα σταθερο κυκλο ειχα και απο τοτε που το πηραμε αποφαση και προσπαθουμε εχει χαλασει εντελως,οτι θελει κανει πραγματικα

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Απ'τα 15 που μου ρθε, μέχρι και πριν 1,5 χρόνο ο πιο σταθερός, άρχισε να χαλάει μόλις είπαμε να κάνουμε και ότι γίνει, όταν γίνει(εκεί είναι που τρελάθηκα και χάλασε ο κάπως) αλλά κυμαίνομαι από 27-29.. σπάνια πιο πολύ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena90 είπε:

Δν ξερω ειμαι τοσο μπερδεμενη κ εγω!!ξερω τοσα ζευγαρια π επιασαν με μια φορα!!!θελω κ εγω οπως ειπες να απολαμβανω τν ερωτα να μν σκεφτομαι.απο τν αλλη οπως σας ειπα κ λογω δουλειας τ αντρα μ π λειπει χανουμε μερες...

Σε καταλαβαίνω.. Εγώ αυτόν τον μήνα ήμουν και κάπως τυχερή ομολογώ γιατί είμαστε χώρια για λίγους μήνες και όταν ήρθε τον εκμεταλλεύτητα στο φουλ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...