Μετάβαση σε περιεχόμενο

ALLERGIA


MITSI2

Recommended Posts

KALHSPERA XRONIA POLLA KAI KALH XRONIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

THELO THN BOHTHEIA SAS AN KAPOIOS GNORIZEI..

H MPEMPOULA MOU EXEI ALLERGIA STO AGELADINO GALA :( KAI PINEI MONO ANTIALLERGIKO GALA(ALMIRON ALERGY CARE PEPTI 1)

THN EXO ASFALISEI STO TAMEIO TOU ANTRA MOU STO TEBE KAI SYSNTOMA THA THN ALLAXO KAI THA THN BALO STO DHMOSIO

XERETE LOIPON AN KAPOIO APO AUTA TA TAMEIA KALUPTOUN ME KAPOIO TROPO THN XORHGHSH ANTIALLERGIKOU 'H AN DINOUN KAPOIO POSOSTO ???KATI...DEN XERO TI AKRIVOS MPOREI NA DINOUN GIATI KORITSIA KANEI 20 EURO THELO KATHE 2 ME 3 MERES ALLO!!!:dry:

EYXARISTO POLY !!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI μου συνονοματη, γεια σου και καλη χρονια!!!

δυστυχως κι η δικη μου η μικρουλα εχει αλλεργια:( :( :( και πινει το Neocate, μεχρι νεοτερας διαταγης της αλλεργιολογου!!:( :( :(

υπαρχουν και χειροτερα γλυκια μου!! το δικο μας κανει 55ευρω!!!:angry:

η μικρη μου ειναι ασφαλισμενη στο δημοσιο, αλλα δε ξερω να σου πω με σιγουρια τι ισχυει, γιατι δε το 'χω ψαξει ακομα! αλλα μου ειπε τις προαλλες ο φαρμακοποιος οτι τα καλυπτει το δημοσιο, αλλα χρειαζεται γνωματευση απο νοσοκομειο.:huh:

νομιζω οτι πρεπει να καταθεσεις τη γνωματευση και μετα, με την αποδειξη απ' το φαρμακειο, μπορεις να παρεις τα χρηματα απο το ταμειο. δεν ειμαι και σιγουρη.

επειδη ομως μ'ενδιαφερει κι εμενα, αν μαθεις κατι, ενημερωσε με σε παρακαλω, αν δε σου κανει κοπο!!;)

αν μαθω κι εγω κατι σιγουρο, θα σου πω!;)

περαστικα μας μωρε!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΤSI μου να σας ζήσει το μωράκι σας!

Λοιπόν..το almiron pepti το δίναμε κ εμείς στη μικρούλα μας για ένα τρίμηνο.:blink:

Αλλά επειδή όπως λες κ εσύ θέλαμε περίπου 350 ευρώ το μήνα για γάλα μόνο,το αλλάξαμε κ δώσαμε το frisolac AC!!Εξαιρετικό γάλα κ κοστίζει 11,80euro εαν θυμάμαι καλά.

Από τον 6ο μήνα κ μετά δώσαμε το frisomel 6,60ευρώ.

Τώρα πίνει κανονικό γάλα χωρίς κανένα πρόβλημα ευτυχώς!

Ρώτησε το γιατρό σου.

Για να στο καλύψει το ΙΚΑ πρέπει να πας σε δημόσιο νοσοκομείο Παίδων κ να σου δώσουν από εκεί χαρτί που να λέει ότι κρίνεται απαραίτητη η χορήγηση ειδικού γάλατος.Εγώ δεν το επιχείρησα καν...

Κ σε μια γνωστή μου,ο γιατρός σύστησε almiron pepti κ επειδή γνώριζε από εμένα για το frisolac ΑC,το είπε στον παιδίατρό της κ τώρα δίνει στο μωρό της frisolac.

Θα περιμένω νέα σας.

mitsakii μου ρώτησέ το κ εσύ αν θες.χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτση μου και αλλο παιδακι με αλλεργια στο γαλα τι γινετε ρε κοριτσια εχω δυο φιλες που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα η μια ευτυχως το ξεπερασε ειναι σχεδον 5 ετω ο γιος της αυτηνης της δημιουργουσε εξανθηματα μεγαλα σαν να εχει καει της αλλης που ειναι 2 ετων και το εχει ακομα της εκανε δυσκιλιοτητα και δεν επαιρνε καθολου βαρος .Η πρωτη επειδη ειναι γιατρος σιγουρα κατι εκανε με το δημοσιο θα τη ρωτησω και θα σου πω η δευτερη που ειναι στο παιδων πηγε στο παιδων σε αλλεργιολογο -γαστρεντερολογο αλλα τραβηξε ολοκληρη διαδικασια ηθελαν να της δωσουν αυτηα λλο γαλα απο αυτο που της ειχε συστησει η παιδιατρος.Παντως και εγω για το frizolac ac εχω ακουσει τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAS EUXARISTO GIA TO ENDIAFERON SAS:)

MOU EXEI PEI H PAIDIATROS OTI PROTIMEI TO ALMIRON PEPTI OPOTE DEN MPAINO STHN DIADIKASIA NA TO ALLAXO

ARESEI KAI STHN MIKRH...PRAGMATIKA APORO POS TO PINEI:huh: :ohmy:

OTI MATHO THA STEILO MITSAKI GIA NA TO DEIS KAI ESU..

GIATI SE SENA EINAI PARA POLLA TA LEUTA..:blink:

KAI OTI MATHEI KAPOIOS ALLOS...

EUXARISTO POLU!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε MITSI μου, ειναι πανακριβο!!:blink: αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης, την εχουμε βγαλει ψιλοκαθαρη, γιατι τη θηλαζω ακομα κι απλα το Neocate το χρησιμοποιω για τις κρεμουλες της ή οταν χρειαστει να λειψω! ετσι, ευτυχως, δεν μας χρειαζονται παραπανω απο 2-3 κουτια το μηνα!

και πραγματικα ειναι αθλιο, εντελως πικρο κι η μικρη μου δεν το πολυγουσταρει!:unsure:

ελπιζω οτι θα εξαλειφθει η αλλεργια της, γιατι με τρωει η αγωνια...:(

ο,τι μαθεις, θα ειναι εξυπηρετηση για μενα!! ευχαριστω MITSI μου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SISY EGO LOGO OTI FOBOMASTAN OTI H EGKYMOSUNH MOU EXEI KANEI OSTEOPOROSH STAMATHSA NA THHLAZO APO POLU NORIS:(

KAI XEKINHSAME ME TO FRISOLAC (AGELADINO GALA)SE LIGES MERES EBGALE PARA POLLA EXANTHHMATA STO PROSOPAKH THS META STO SOMA THS,BALAME KORTIZONH KAI TIPOTA...ETSI META KANAME EXETASEIS STO PAIDON KAI DIAPISTOSAME THN ALLERGIA:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΤΟ NEOKATE(55 EYΡΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ).ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ FAX)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΙΑ COURIER ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑΝ ΣΠΙΤΙ.ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ 660 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΛΑ.ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ??????????ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΠΕΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΓΕΡΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΔΡΑΜΑ ΣΑΣ ΛΕΩ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ,ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ,ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourigue EUXARISTO GIA TIS PLHROFORIES..:)

AUTES TIS MERES EXO KANEI KAPOIES ENERGEIES ME THL KAI EROTHSEIS STO TEBE GIA TO POS MPOREI NA GINEI

AN DEN BGALO AKRH THA XANAPAO STO PAIDON NA KANO THN AITHSH POU EIPES KAI ESU..

MAKARI NA GINEI KATI GIATI TO KOSTOS EINAI ARKETA MEGALO KAI META THELO NA TO DO KAI GIA TIS KREMES THS..

AN KAI PROSEUXOMAI NA EXEI YPOXORHSEI MOU EIPE H PAIDIATROS OTI SE 2-3 MHNES THA XANAKANOUME EXETASEIS..

TA KAKOMOIRA EGO ESKASA ME THN DIKIA MOU FANTAZOMAI KAI ESU ME TO PAIDI SOU..:( POU EIXE POLU ASXHMA SUMPTOMATA..

PERASTIKA STA PAIDAKIA MAS KAI OTI MATHO THA TO GRAPSO GIA OPOIO %7Boption%7D N ENDIAFERETE..

FILAKIA POLLA KAI EYXARISTO:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΤΣΙ2 ΝΑ ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΡΕΜΕΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΓΑΛΑ(ΒΑΖΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ)ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΤΗΝΟ(3,00 ΕΥΡΩ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ SUPER MARKET ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ.....ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ.....ΕΠΙΣΗΣ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ HUMANA ΜΗΛΟ Η ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ 8 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ(400ml και το αλλο ειναι 250)ΑΥΤΗ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.......ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΕΞΟΔΑ.ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA EXO NEA!!!

KAI EINAI KALA!!!!!!!!!!!:laugh: :laugh:

MITSAKII KOITA TI EKANA KAI PHRA TA LEUTA APO TAMEIO MOU(TEBE)

1)O ALLERGIOLOGOS-PAIDIATROS APO PAIDON(MONO APO DHMOSIO NOSOKOMEIO)MOU EGRAPSE MIA BEBAIOSH OTI EXEI ALLERGIA KAI OTI XREIAZETE ATIALLERGIKO GALA(EGRAPSE TO GALA POU PAIRNO)KAI ANEFERE KAI THN POSOTHTA POU XREIAZOMAI TO MHNA(EMENA MOU EGRAPSE 20 GALATA PAROLO POU XREIAZOMAI GURO STA 15)

2)O FARMAKOPOIOS MOU MOU EKOPSE MIA APODEIXH GIA 20 GALATA

KAI PHGA STO TAMEIO

MOU EDOSAN OLO TO POSO 400 EURO:laugh:

:laugh: :cheer: :silly: :woohoo:

KAI TON ALLO MHNA ME TON IDIO TROPO THA XANAPAO..GIOUPI!!

A!TO XARTI POU EGRAPSE O GIATROS APO PAIDON EINAI GIA 6 MHNES ARA DEN XREIAZETE SUNEXEIA STO NOSOKOMEIO NA PHGAINOUME!!DINEIS ARXIKA TO PROTOTUPO KAI META TOUS ALLOUS 5 MHNES MIA APLH FOTOTUPIA POU EXEIS BGALEI APO PRIN..

Y.G.EGO TOUS PHGA KAI THS EXETASEIS AIMATOS POU EIXAME KANEI STO PAIDON KAI DEIXNANE THN ALLERGIA PAROLO POU DEN THS ZHTHSANE

KORITSIA KANTE TO DEN AXIZEI NA TOUS TA XARHZOUME EXALLOU EMEIS TOUS PLHRONOUME!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI μου, σ'ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για την ενημερωση!!!:)

χαιρομαι που τα καταφερες, ελπιζω να ισχυουν τα ιδια και για το δημοσιο!! θα το κυνηγησω!! γιατι ποσα ν'αντεξει η κακομοιρουλα η τσεπη μας????:lol:

"ολα τα λεφτα, για τα δυο της ματια, που μας πηραν τα μυαλα"... εννοειται!!!!:lol: αλλα αν μπορουμε να γλιτωσουμε κανα φραγκο, αξιζει το κοπο!!!;)

και παλι σ'ευχαριστω πολυ και περαστικα στα μικρουλια μας!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalhmera koritsia! Xreiazomai thn voitheia sas..

Twra o mikros mas einai 6 minwn.Apo ton 2o psaxnoume na vroume to logo pou kanei vleni sta kaka tou.Twra trwei to Almiron Pepti alla me simfwnei gnwmi tou giatrou tha allaksoume se Neocate. Ti ginetai me to dimosio omws? To xorigei? Evgale kamia sas akrh telika? Sto dimosio nosokomeio pate me rantevou? Egw opou kai an peira eixan keno 4-5 mines meta!!!! Sas euxaristw ek twn proterwn... A! kai mia teleutaia erwtish, prin sas to grapsei o giatros tou nosokomeiou to dokimasate(k to plirwnate apo thn tseph sas) gia 2 vdomades mpas k iparksei veltiwsh? Giati emas etsi mas eipe o giatros... K pali sas euxaristw poli!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOPELA MOU DEN MPORO NA SE BOHTHHSO GIA TO RANTEBOU EGO PHGA STO PAIDON STHN PENTELH KAI EKEI KANAME TIS EXETASEIS TIS ALLERGIAS ALLA PHGAME MESO TOU PAIDIATROU MAS POU EIXE GNOSTO,DEN XREIASTHKE NA KLEISO EGO TO RANTEBOU

OSO GIA TO AN TO PLHRONAME EGO DINO XENO GALA APO 1 MHNON KAI EINAI 4 TORA OLO AUTO TO KAIRO TO PLHRONAME EMEIS..

MHN TO AFHSEIS TO DHMOSIO APO OSO XERO EINAI POLU KALUTERO TAMEIO APO TO TEBE KAI SKEPSOU EMAS TELIKA MAS EDOSE OLO TO POSO GIA OLA TA GALATA TOU MHNA EINAI KRIMA MHN TOUS TA XARISEIS..

AN BREIS AKRH STEILE LEPTOMEREIES GIATI EINAI KAI ALLA KORITSIA ME DHMOSIO ALLA KAI EGO SKEFTOMAI NA ALLAXO TAMEIO STO PAIDI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw para poli....Fusika k den tha tous ta xarisw! Afou k pali apo mas ta pernoun... Ston antra mou gia thn asfalish tou kratan to mina 700 euro... Gia pio logo loipon na dinw k alla tosa to mina gia galata k na mhn to psaksw.Se dio evdomades to poli tha exw vgalei akri.Enoeitai pws tha sas enimerwsw leptomerws.Na sou sou zisei k h koukla sou. Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIA NA BOHTHHSO EPSAXA KAI BRHKA TA THL.GIA TO PAIDON PENTELHS

1535-GIA RANTEBOU

2108036200-THL.KENTRO PLHROFORIES

KAI GIA TO ALLERGIOLOGIKO 2108036488

ELPIZO NA BOHTHHSA GIA DEITE MHPOS EXEI PIO SUNTOMA RANTEBOU

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...