Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Τον γιατρο μας τον διαλεγουμε γιατι ειναι ο ιδανικος για εμας και τον εχουμε εμπιστοσύνη! !

Αρα..δεν χρειαζεται να τον πουμε οτι θελουμε φυσιολογικο τοκετο..μπαινεις φυσιολογικα και οπως καταλήξεις ...!!!!!

Εγω απο το γιατρο μ ειμαι απολυτα ευχαριατημενη μεχρι στιγμης κ μου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλα δεν τον εχω κ χρονια για να ξερω τη νοοτροπια του με τις γεννες ουτε εμπιστευομαι απολυτα τις φημες που βγαινουν οτι πχ ειναι υπερ του φ.τ...δεν πρεπει να μην του κανω μια συζητηση να εχω μια εικονα;ή δεν εχει νοημα; ολοι σιγουρα θα λενε στην αρχη οτι πανε για φυσιολογικα δεν τους συμφερει αλλιως το ξερω..αλλα τι πρεπει να κανουμε κ μεις;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα απλα προσπαθώ να συμβιβαστώ με το εδω σύστημα γιατι δεν ειναι στο χέρι μου να κανω και κάτι αλλο.

Μινακι παντως για το θεμα του συγκεκριμένου μικρόβίου η καισαρική αποδεδειγμένα δεν προφυλάσσει το βρέφος.Μαλιστα μπορεί ακομα και όσο ειναι στην κοιλια να περασει σε αυτο.

Απλα όπως ειπε και η Χριστίνα οτι ειναι για καλο να γινεται και φυσικά για τους σωστούς λόγους.Αν ειναι απαραίτητη η καισαρική φυσικά και να γινει οχι ομως χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xristina_ είπε:

Εγω απο το γιατρο μ ειμαι απολυτα ευχαριατημενη μεχρι στιγμης κ μου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλα δεν τον εχω κ χρονια για να ξερω τη νοοτροπια του με τις γεννες ουτε εμπιστευομαι απολυτα τις φημες που βγαινουν οτι πχ ειναι υπερ του φ.τ...δεν πρεπει να μην του κανω μια συζητηση να εχω μια εικονα;ή δεν εχει νοημα; ολοι σιγουρα θα λενε στην αρχη οτι πανε για φυσιολογικα δεν τους συμφερει αλλιως το ξερω..αλλα τι πρεπει να κανουμε κ μεις;;?

Δεν ξερω κοριτσακι μου σε αυτην την περιπτωση τι πρεπει να κανεις..

Εγω απλα θα τον εκοβα δηλ..θα ρωτουσα καθε μηνα ολα καλα μεχρι στιγμης γιατρέ ;;;αν σου ελεγε ναι το κρατας αν μεχρι τελους ειναι ολα τελεια ποιος ο λογος να πας καισαρικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

δεν υπαρχει περιπτωση πρωτοτοκη να γεννησει τοσο γρηγορα!!!!!!!!!

Αχαχα μην το λες μην το λες?

Δεν θες να ξερεις ποσό γρήγορος ηταν ο πρώτος μου τοκετός???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Δεν ξερω κοριτσακι μου σε αυτην την περιπτωση τι πρεπει να κανεις..

Εγω απλα θα τον εκοβα δηλ..θα ρωτουσα καθε μηνα ολα καλα μεχρι στιγμης γιατρέ ;;;αν σου ελεγε ναι το κρατας αν μεχρι τελους ειναι ολα τελεια ποιος ο λογος να πας καισαρικη;;

Πφφφ αυτο λεω κ γω...Σου τσαμπουνανε μια δικαιολογια κ απο το φοβο σου λες αντε παμε για καισαρικη..Το αγχος μου δεν ειναι αν θα κανω καισαρικη αλλα μην την κανω χωρις λογο.Το ξερω δεν εχει κ πολυ νοημα αυτη η συζητηση αλλα μιας κ ανοιξε το θεμα εκφραζω τον προβληματισμο μ...στο τελις ας κανουμε το σταυρο μας ο θεος να βαλει το χερι του κ ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε οχι κι ετσι πίστεψε με Χαχα.Να νομίζεις οτι σου βγαίνει το παιδί στα φανάρια στη διαδρομή προς το νοσοκομείο ???

Παντως ολα καλα θα πανε κοριτσια για ολες μας.Να εχουμε πίστη και σε λιγο καιρό θα λεμε τις ιστοριούλες απο τις γεννες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xristina_ είπε:

Πφφφ αυτο λεω κ γω...Σου τσαμπουνανε μια δικαιολογια κ απο το φοβο σου λες αντε παμε για καισαρικη..Το αγχος μου δεν ειναι αν θα κανω καισαρικη αλλα μην την κανω χωρις λογο.Το ξερω δεν εχει κ πολυ νοημα αυτη η συζητηση αλλα μιας κ ανοιξε το θεμα εκφραζω τον προβληματισμο μ...στο τελις ας κανουμε το σταυρο μας ο θεος να βαλει το χερι του κ ολα να πανε καλα!

Που θα γεννησεις χριστινα μου;

Αν γεννησεις σε ιδιωτικη κλινικη με τον γιατρο σου μην φοβασαι σιγουρα θα σε προσπαθησει φυσιολογικα ..αν πας σε δημοσιο εκει εχω επιφυλαξεις μου...με ολα αυτα που εχω ακουσει και δει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Παντως ολα καλα θα πανε κοριτσια για ολες μας.Να εχουμε πίστη και σε λιγο καιρό θα λεμε τις ιστοριούλες απο τις γεννες μας.

Γιουπιιιιιιι!!Τι τελειοτερο!!❤❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Ε οχι κι ετσι πίστεψε με Χαχα.Να νομίζεις οτι σου βγαίνει το παιδί στα φανάρια στη διαδρομή προς το νοσοκομείο ???

Παντως ολα καλα θα πανε κοριτσια για ολες μας.Να εχουμε πίστη και σε λιγο καιρό θα λεμε τις ιστοριούλες απο τις γεννες μας.

Λες να μην προλάβουμε να παμε στην κλινικη;;;;;;

Μακαρι να πανε ολα καλα και τα μικρα μας να ειναι υγιεστατα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Που θα γεννησεις χριστινα μου;

Αν γεννησεις σε ιδιωτικη κλινικη με τον γιατρο σου μην φοβασαι σιγουρα θα σε προσπαθησει φυσιολογικα ..αν πας σε δημοσιο εκει εχω επιφυλαξεις μου...με ολα αυτα που εχω ακουσει και δει!!!!

Σε δημοσιο θα μαι..αχ μην μου λες τετοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Λες να μην προλάβουμε να παμε στην κλινικη;;;;;;

Μακαρι να πανε ολα καλα και τα μικρα μας να ειναι υγιεστατα!!!

 

Μην κοιτάς εμενα εγω ειμαι περίπτωση Χαχα 

Και φυσικά ολα καλα θα πανε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xristina_ είπε:

Σε δημοσιο θα μαι..αχ μην μου λες τετοια!!!

Τι να σου πω βρε αγαπη μου γλυκια η αδερφη μου γέννησε το πρωτο σε δημοσιο και πληρωσε και τον γιατρο..

Δεν εχω ακουσει κανεναν να λεει κατι καλο για το νοσοκομειο ..

Ενα καινουργιο νοσοκομειο αλλα οι περισσότεροι ειναι να τους πιάσεις απο τον γιακα και να τους πεταξεις εξω ειναι!!!!

Εγω εχω ασχημη εμπειρια απο το νοσοκομειο και δεν θελω να ακουω!!!!!

Σου ευχομαι εσυ να εισαι η εξαιρεση και να μου πεις τ καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Καιρό εψαχνα κάπου να πω τον πόνο μου και σας βρήκα 36η βδομάδα!Κάλλιο αργά παρά ποτέ!

Θα ήθελα αρχικά να σας πω πόσο σημαντικό είναι να μετράμε το μήκος του τραχήλου ,οπωσδήποτε από την β επιπέδου και μετά. Εγώ θα το είχα χάσει το μωράκι μου αν δεν το χαμε πάρει χαμπαρι νωρίς! Τώρα όμως όλα καλά! 

Για αυτό έλεγχος σωστός και μετά ο,τι λέει ο γιατρός και με αισιοδοξία όλα θα πάνε καλά!:)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μην το βλέπετε αρνητικά απο τωρα.Εδω εγω και γέννησα φυσιολογικά στο Αλεξανδρα το πρωτο μου.Που να λεμε την αλήθεια τα χειρότερα ακούγονται και θα συμφωνήσω κιολας.Ολα απο το γιατρό εξαρτώνται Γι'αυτο καλα κανει η Χριστίνα και σκέφτεται να τον ρωτήσει απο τωρα.Να δει απλα την αντίδραση του και τι γνώμη εχει για το όλο θεμα ο γιατρός της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Καιρό εψαχνα κάπου να πω τον πόνο μου και σας βρήκα 36η βδομάδα!Κάλλιο αργά παρά ποτέ!

Θα ήθελα αρχικά να σας πω πόσο σημαντικό είναι να μετράμε το μήκος του τραχήλου ,οπωσδήποτε από την β επιπέδου και μετά. Εγώ θα το είχα χάσει το μωράκι μου αν δεν το χαμε πάρει χαμπαρι νωρίς! Τώρα όμως όλα καλά! 

Για αυτό έλεγχος σωστός και μετά ο,τι λέει ο γιατρός και με αισιοδοξία όλα θα πάνε καλά!:)!

Γεια σου Χρυσά.Στο μηνα σου δηλαδη εσυ ε;Αντε με το καλο.Το πρωτο σου ειναι;Ποσο ηταν δηλαδη ο τράχηλος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:
στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Γεια σου Χρυσά.Στο μηνα σου δηλαδη εσυ ε;Αντε με το καλο.Το πρωτο σου ειναι;Ποσο ηταν δηλαδη ο τράχηλος σου;

Μέχρι να καταλαβω πως γράφετε στο forum θα χω γεννήσει!10' για μία απάντηση:mad:!

Περιμένω τη δεύτερη κορούλα μου!

Στο μήνα μου είμαι και πολύ χαρούμενη γιατί το ευχομουν να φτάσω μεν υπήρχε όμως μεγάλος κίνδυνος να μην τα καταφέρω.

Το μήκος από 25mm στη β επιπέδου πήγε 21mm ενα μηνα αργοτερα και τωρα ευτυχως 26mm.:)!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχα μην αγχώνεσαι εχεις καιρό ακομα να μας γράφεις μέχρι να γεννήσεις.

Να χαιρεσαι λοιπόν την κορούλα σου και με το καλο και η δεύτερη.

Φανταζομαι πως μόλις το πήρατε χαμπάρι για τον τράχηλο ξάπλα ως τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Αχαχα μην αγχώνεσαι εχεις καιρό ακομα να μας γράφεις μέχρι να γεννήσεις.

Να χαιρεσαι λοιπόν την κορούλα σου και με το καλο και η δεύτερη.

Φανταζομαι πως μόλις το πήρατε χαμπάρι για τον τράχηλο ξάπλα ως τωρα;

Στην αρχή εκοψα σκηψιματα, δουλειά και βάρη. Όταν πήγε 21mm έμεινα κρεβάτι! Υπόθετα, μαγνήσιο και ξάπλα! Η μικρή στην αρχή ήταν μες τα νεύρα που η μαμα ήταν ξαπλωμένη συνέχεια ευτυχώς όμως σύντομα ο τράχηλος ξανά μεγάλωσε και σηκωνομουν λιγάκι.Τωρα ήσυχα και βλέπουμε...:)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι αυτο π λες γ τ αμνυακο υγρο υσχυει αλλα ο γιατρος υποτιθεται οτι θα σ εχει κ υπο στενη παρακολουθηση.ο γιατρος μ ειπε στν 7 και στν 8 να πηγαινω να με βλεπει ανα δυο εβδομαδες κ μολις μπω στν μηνα μου αν ηταν δυνατον λιγοτερο απ βδομαδα κ να πηγαινω να βλεπω τ μωρο...οποτε αν δει κατι π δν θα τ αρεσει ειναι σιγουρο οτι θα με βαλει να γεννησω.επειδη εχουν γινει αρκετες βλακειες στα νοσοκομεια τα δημοσια ας μην βαζουμε ολα τα νοσοκομεια κ ολους τους γιατρους στ ιδιο τσουβαλι.κ εγω εχω προβλημα με την πηξη τ αιματος κ αν γεννησω φυσιολογικα θ χρειαστω φυαλλες.θα μπορουσε να μ πει πως καλυτερα να γεννησουμε με καισαρικη.κ ομως μ ειπε θα το παλεψουμε κ αν δουμε οτι υπαρξει προβλημα τοτε θα σ βαλω γ καισαρικη....στο κατω κατω οι παλιες γυναικες πως γεννουσαν ολες φυσιολογικα κ δν παθαιναν τπτ;;;κ θα μ πειτε απο τοτε εχει αλλαξει η τεχνολογια κ η εποχη κ συμφωνω σ αυτο.. αλλα τ εχουμε δραματοποιησει τελειως το θεμα.κ μην νομιζετε πως επειδη θα κανετε φυσιολογικο τοκετο μετα δν ποναει.ποναει κ την ωρα που κανεις φυσιολογικο τοκετο αλλα κ μετα γτ εχεις ραματα κ δν μπορεις να ουρησεις ουτε μπορεις να κατσεις ευκολα.αλλες βεβαια μπορει να μην πονανε καθολου αυτο ειναι αναλογος τ οργανισμο.οπως κ τ ιδιο γινεται κ στην καισαρικη.εκεινη την ωρα δν πονας...αλλα μετα μπορει να πονς γ ωρες η να μην πονας κ σχεδον καθολου.γτ εχουν υπαρξει τετοια περιστατικα.αλλα δν μπορω να ακουω για προγραμματισμενη καισαρικη χωρις να υπαρχει λογος υγειας η χωρις να εχει τυλιχτει το μωρο με τν ομφαλιο λωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Η μπέμπα κάτι απαλά χτυπηματάκια εχθές το βράδυ και σήμερα το πρωί. Αν δεν ζωηρέψει σήμερα θα πάρω τον γιατρό μου.

Γωγώ μου ξέρεις πόσες ζητάνε από τον γιατρό καισαρική από την αρχή για να μην πονέσουν και ταλαιπωρηθούν. Πολλές....

Δεν ξέρω για Αθήνα, αλλά εδώ στο νοσοκομείο όλες με καισαρική τις βάζουν, εκτός και αν πάει καμία έτοιμη να το βγάλει, αυτή την ξεγεννάνε φυσιολογικά. Αν είσαι πρωτάρα κιόλας, ότι και να σου πούνε το πιστεύεις και κάνεις την καισαρική και λες και ευχαριστώ. Καμία δεν θα ρίσκαρε να πάρει άλλη απόφαση και να κινδυνέψει το μωρό. Αλλά είναι δυνατόν το 80-90% να έχει πρόβλημα και να κάνει καισαρική??? 

Χρύσα με το καλό το μωράκι σου...να μας στέλνεις να μας λες πως πας. Να σε ρωτήσω τώρα που μπήκες στο μήνα σου πόσο συχνά πας στο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλη εβδομαδα σε ολες μας :* ??εγω δε εχω συζητηση με τ Γιατρο μου για αυτο τ θεμα!!!! Οταν παω θα ρωτησω ! χρυσα με το καλο το.μωρακι σου!!! 

Πως ειστε κοριτσια μου?? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο προσπαθω να εξηγησω κ εγω κελλυ μου...αν οχι τοσο μεγαλο ποσοστο αρκετα μεγαλο ποσοστο πως ειναι δυνατον να εχει προβλημα...κατι βρομαει..θ σ πω τ πιο απλο....στ δικο μ νοσοκομειο οι ναισθησιολογοι σε υσιολογικο τοκετο δν κανουν επισκληρηδιο.ξερεις με τι λογικη;;;γτ θεωρουν πως παιρνουν λιγα (φακελακι)π.χ. ωστρ να περιμενουν μια γυναικα που για παραδειγμα θα κανει 18 ωρες να γεννησει κ ναπηγαινουν καθε τοσο να της κανουν κ αλλη δοση...το ιδιο ειναι κ μερικοι γιτροι...θελουν να παιρνουν περισσοτερα γ αυτο κ κανουν καισαρικη στ αψε σβησε....που να περιμενουν την αλλη να κανει να γεννησει ωρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Μινακι αυτο π λες γ τ αμνυακο υγρο υσχυει αλλα ο γιατρος υποτιθεται οτι θα σ εχει κ υπο στενη παρακολουθηση.ο γιατρος μ ειπε στν 7 και στν 8 να πηγαινω να με βλεπει ανα δυο εβδομαδες κ μολις μπω στν μηνα μου αν ηταν δυνατον λιγοτερο απ βδομαδα κ να πηγαινω να βλεπω τ μωρο...οποτε αν δει κατι π δν θα τ αρεσει ειναι σιγουρο οτι θα με βαλει να γεννησω.επειδη εχουν γινει αρκετες βλακειες στα νοσοκομεια τα δημοσια ας μην βαζουμε ολα τα νοσοκομεια κ ολους τους γιατρους στ ιδιο τσουβαλι.κ εγω εχω προβλημα με την πηξη τ αιματος κ αν γεννησω φυσιολογικα θ χρειαστω φυαλλες.θα μπορουσε να μ πει πως καλυτερα να γεννησουμε με καισαρικη.κ ομως μ ειπε θα το παλεψουμε κ αν δουμε οτι υπαρξει προβλημα τοτε θα σ βαλω γ καισαρικη....στο κατω κατω οι παλιες γυναικες πως γεννουσαν ολες φυσιολογικα κ δν παθαιναν τπτ;;;κ θα μ πειτε απο τοτε εχει αλλαξει η τεχνολογια κ η εποχη κ συμφωνω σ αυτο.. αλλα τ εχουμε δραματοποιησει τελειως το θεμα.κ μην νομιζετε πως επειδη θα κανετε φυσιολογικο τοκετο μετα δν ποναει.ποναει κ την ωρα που κανεις φυσιολογικο τοκετο αλλα κ μετα γτ εχεις ραματα κ δν μπορεις να ουρησεις ουτε μπορεις να κατσεις ευκολα.αλλες βεβαια μπορει να μην πονανε καθολου αυτο ειναι αναλογος τ οργανισμο.οπως κ τ ιδιο γινεται κ στην καισαρικη.εκεινη την ωρα δν πονας...αλλα μετα μπορει να πονς γ ωρες η να μην πονας κ σχεδον καθολου.γτ εχουν υπαρξει τετοια περιστατικα.αλλα δν μπορω να ακουω για προγραμματισμενη καισαρικη χωρις να υπαρχει λογος υγειας η χωρις να εχει τυλιχτει το μωρο με τν ομφαλιο λωρο.

καλημερα κοριτσακι μου!!!!

Το τι σου ειπε με το τι θα κανει εχει διαφορα!!

Απο την ωρα που μειωθηκαν οι μισθοι εγιναν ολα πολυ χειροτερα στα δημοσια νοσοκομεια !!!!!

Το 95 % του κυκλου μου και του στενου μου περιβάλλον γεννησαν στο νοσοκομειο και η μονη που γεννησε φυσιολογικα ηταν η κουμοαρα μου που ηταν τοτε μικρη σε ηλικια και την αφησε παρααααα πολυ με αποτελεσμα το δευτερο να φτασει 4440 κιλα και ξεσκιστηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το 99% ειναι για τσουβαλι και πεταμα!!!!

Η αδερφη μου3.5 μηνες με ανοιχτη τομη απο βλακεια τουςςς;;;;;

Ξεσκισμενη μητρα και τωρα κοντευει να παθει ρήξη μητρας γιατι ο γιατρος ο οποιος ειναι διευθυντης και τον πληρωσε κιολας με το ζορι δουλευει!!!!!!

Ολα τα μωρακια ειναι τυλιγμενα αυτο δεν ειναι λογος καισαρικης!!!

Πας στο νοσοκομειο και ειναι τα ζωα μου αργα σου μιλάνε ασχημα δεν σε υπολογιζουν!!!

Πας στην κλινικη και δουλευουν εξυπηρέτηση στο φουλ!!!

Ας μου πει μια κοπελα που πηγε πρωτα στο νοσοκομειο και μετα κλινικη με ιδιωτικο γιατρο τις διαφορες!!!!!!

Ολοι με ρωτανε οταν με βλεπουν με κοιλια..που θα γεννησεις;;

Και οταν απανταω μου λενε ευτυχώς γιατι στο νοσοκομειο δεν ειναι ουτε για ράμματα να πας και μετα λενε και μια ιστορια απο δικο τους πρόσωπο! !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μην ξεχνατε παλια σε τι ηλικια γεννουσαν οι γυναικες και σε τι ηλικια γεννανε η πλειοψηφία τωρα πια!!

Γωγω μου σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο δεν κανουν ραχιαια σε φυσιολογικο ...δεν ειναι αυτος ο λογος που λες γιατι ετσι οπως τα λες ειναι σαν να επιτρεπονται τα φακελακια ελεοςς!!!!!!!!

Στο νοσοκομειο μονο για καισαρική που ειναι χειρουργιο κανουν ραχιαια οχι επισκληριδιο εχει διαφορα ρωτηστε το!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...