Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Τι τραβας κ εσυ ρε μαμμυ...κριμ π δν εισαι εδω ειλικρινα.τουλαχιστν απ τ θεμα με την εγκυμοσυνη σ θα ηταν καλυτερα...εγω με ολα αυτα π εχω ακουσει θα φοβομουν να παω σ μια ξενη χωρα κ να μεινω εγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω 15 εβδ που ειχα παει ηταν 140γρ ...

Πολυ ασχημο αυτο π ειπαν ! Οσα κ να εχεις καθε εγκυμοσυνη ειναι τ ιδιο ..ιδιοι φοβοι ιδια λαχταρα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Πω πω κυριακη μ χαλια εισαι..!! Δε μπορει να την πηγαινει αλλος την μικρη μεχρι να νιωσεις καλυτερα!;;;

 

Δυστυχώς ντρεπομαι να περνω τον πεθερο μου συνεχεια.. κ το παλευω μονη μου.. απο αυριο θα κυκλοφορω με αλατι επανω μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχ..ετσι σ ειπε ο γιατρος...;;;αρα εμενα π ειναι 200 στις 17 εβδομαδες ειναι καλα;; μενω μονεμβασια αλλα πηγαινω σπαρτη στν γιατρο....κ εκει δν εχει αποκλειστικα jumbo...οποτε λεμε να παμε τριπολη....π ειναι τ πιο κονυινο..εχει κ στην καλαματα...αλλα μεχρι εκει ο δρομος ειναι αστα να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η κυριακη03 είπε:

Δυστυχώς ντρεπομαι να περνω τον πεθερο μου συνεχεια.. κ το παλευω μονη μου.. απο αυριο θα κυκλοφορω με αλατι επανω μου...

Οι συγγενεις μας ομως στα δυσκολα φαινονται!! Δε θα ειναι γ παντα μεχρι να νιωσεις καλυτερα ειναι!!! Μην ντρεπεσαι... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα εδω ειναι μια χαρα κ μεγαλο κ εχει πολλα πραγματα!! Οσο για το μικρο... ναι μου ειπε εχει μεγαλη κοιλια κ μαλλον θα βγει μεγαλο μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι καλο να ειναι μωρο απλα λενε πως οταν ειναι πολυ μεγαλο μωρο θελει καισαρικη γτ δυσκολευει η γεννα...εσυ τι θελεις να κανεις αν δν υπαρξουν επιπλοκες πρωτα ο θεος;;;

Κοριτσια σας εχουν πει οι γιατροι σας καθολουαν θα σας παρουν τα νινακια πιο νωρις η θα σας αφησουν ολες τις εβδομαδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε για φυσιολογικο οπως κ στην κορη μου.. τωρα αν βγει χοντρουλης.. θα το δούμε εκεινη την ωρα.. παντως κ στο ιντερνετ που το εψαξα 16εβδομαδων έπρεπε να ειναι 100 με 150 γρ κ εμενα ηταν 178. Κ 200 γρ ειναι κοντα στην 17 με 18. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Εμενα δν μου ειπε να μου το παρει νωρίς. Οχι ακομα τουλαχιστον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Οι συγγενεις μας ομως στα δυσκολα φαινονται!! Δε θα ειναι γ παντα μεχρι να νιωσεις καλυτερα ειναι!!! Μην ντρεπεσαι... 

 

Αυριο εχει ρεπο ο συζυγος μου κ θα παει εκείνος.τωρα θα δουμε...γτ εχει αρχισει να γινεται επικυνδινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Αυριο εχει ρεπο ο συζυγος μου κ θα παει εκείνος.τωρα θα δουμε...γτ εχει αρχισει να γινεται επικυνδινο..

Να προσεχετε κυριακη μου:* :* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφ...καταλαβα...κ εμενα ετσι μ ειπε πως θα σ αφησω να παρεις ολες τις εβδομαδες και βλεπουμε..εχτος κ αν σ σπασουν τ νερα πιο νωρις..απλα φοβαμαι μην βγει πολυ μεγαλο μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Να προσεχετε κυριακη μου:* :* :*

Σημερα πηρα τη μαμα μου στο κινητο που ειναι αθηνα να ειναι στη γραμμη μεχρι να φτασω σπιτι γτ φοβηθηκα πως δν θα τα καταφερω. Κ αν συνεβαινε κατι θα επερνε το συΥγο στη δουλεια.. μεχρι κ στο πεζοδρομιο εκατσα κατω.. κ στα σκαλια σπιτι εκατσα στις σκαλες μεχρι να φτασω στο σπίτι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Σημερα πηρα τη μαμα μου στο κινητο που ειναι αθηνα να ειναι στη γραμμη μεχρι να φτασω σπιτι γτ φοβηθηκα πως δν θα τα καταφερω. Κ αν συνεβαινε κατι θα επερνε το συΥγο στη δουλεια.. μεχρι κ στο πεζοδρομιο εκατσα κατω.. κ στα σκαλια σπιτι εκατσα στις σκαλες μεχρι να φτασω στο σπίτι μου...

Αχου μωρε χαλια!!!! Υπομονη πιστευω αυτα θα σταματησουν(σε πια βδομαδα εισαι?)!!!! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Πφφφ...καταλαβα...κ εμενα ετσι μ ειπε πως θα σ αφησω να παρεις ολες τις εβδομαδες και βλεπουμε..εχτος κ αν σ σπασουν τ νερα πιο νωρις..απλα φοβαμαι μην βγει πολυ μεγαλο μωρο!

Τον ιδιο φοβο εχω κ εγω ρε.. αε βγει γερο κ φαγανο κ δν πειραζει.. γτ στην κορη μου εσκασα.. γτ δν ετρωγε καθολου.. τωρα τρωει αλλα κ παλι κοκκαλο ειναι... το σκαρι μας τελικά αλλα τι να το κανεις που μας εσκασε μεχρι τα 3 της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αχου μωρε χαλια!!!! Υπομονη πιστευω αυτα θα σταματησουν(σε πια βδομαδα εισαι?)!!!! ?

 

Αυριο γινομαι 18 εβδομαδων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αναλογως το παιδι κ εγω μεχρι τα 13 14 δεν ετρωγα κ αν ετρωγα με το ζορι...μπορει σ λιγ χρονια να αρχισει να τρωει....ειναι κ επιλεκτικη με τ φαγητα;;;οσο γ τις ζαλαδες κ αυτα εμενα προσωπικα μ εχει πει ο γιατρος μ μεχρι τον 6 μηνα συμβαινουν αυτα σ μια εγκυμονουσα!!!εσυ να φανταστω δ εχεις παρει γραμμαριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν ξερω μεχρι ποτε θα κρατησουν δυστυχως.. 4 κιλα απο την αρχη εχω παρει.. αλλα χτες που ζυγιστηκα δν ειχα παρει καθολου παραπανω. Τα χερια μου εχουν αδυνατίσει κ το προσωπο μου φαινεται αδυνατισμενο κ κουρασμενο. Μεγαλη αλλαγη μεσα σε 2 βδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις σκεφτει μην τυχον απ υην τοση ατωνια σλειπει σιδηρο κλπ;;;δν εξηγηται αλλιως..ο γιατρος σ δει σ εχει στειλει γ εξαιτασεις αιματος προσφατα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Εχεις σκεφτει μην τυχον απ υην τοση ατωνια σλειπει σιδηρο κλπ;;;δν εξηγηται αλλιως..ο γιατρος σ δει σ εχει στειλει γ εξαιτασεις αιματος προσφατα;

Περνω σιδηρο το πρωι κ ασβεστιο το απογευμα. Κ οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες. Την ερχομενη βδομαδα θα ξανακανω.. οποτε θα σου πω την αλλη βδομαδα πιο σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μεχρι τωρα ασβεστιο δς μου εγραψε!!! Παιρνω ομως δυο φορες την ημερα μαγνησιο και 3φορες σιδηρο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...