Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Καλημερα κι απο μενα!!

Στο γενεσις της Θεσσαλονίκης σε ρωτανε τι θελεις να κανεις αποκλειστικο ή οχι και για τον θηλασμο εχει αιθουσα ειδική που ειναι μονο η μητερα το βρεφος και η μαία για βοηθεια ειναι ιδιωτικη κλινικη.

Αν ξεκινησει το λιχουδακι με μπιμπερο πως θα παει μετα στο στήθος φανταζομαι πως ειναι πολυ δυσκολο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια επιτελους θα βγω να παω στην κόρη μου!!!Ειμαι καλύτερα δεν κανω εμετούς ούτε εχω αναγούλες φάρμακα δεν ξέρω αν χρειαστώ πάντως πήρα κ την φλέβα σπίτι μου!!!

Οσες επιθυμείτε αποκριάτικο θηλασμό επιβάλλεται να επιλέξετε κλινική ή νοσοκομειο που να το υποστηρίζει κ να παρέχει rooming in!!!Ολες είστε ικανές να θηλασετε κι οποία θέλει βοήθεια όπως μπορώ θα προσφέρω την βοήθεια μου!!Ο σωστός θηλασμός μόνο έχοντας το νινακι διπλα σας μπορει να επιτευχθεί...αν το έχουν μεσα συνεχεια δε υπάρχει περίπτωση να μην το ταΐσουν ελάχιστοι επαγγελματίες δεν θα το εκαναν!!!

Σας εύχαριςτω ολες για το ενδιαφέρον!!!

Ειμαι σίγουρη πως τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν και σίγουρα θα αλλάξω ψυχολογία!!!Κι ολα αυτα για το κοριτσάκι μου που μου έλειψε τοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι δεν υπάρχει κανένας λόγος εφόσον δεν ισχύουν ιατρικοί λόγοι βέβαια να σιτιστεί ενα βρέφος με μπουκάλι...το ιδανικότερο να μπει το μωρό στο στήθος αμέσως μόλις βγει ή έστω τις πρώτες 4 ωρες χωρις μα φάει μπιμπερό...οσο πιο συχνά μπιμπερό τόσο λιγότερες πιθανότητες για θηλασμό κ ποσο μάλλον για αποκλειστικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσες γνωριζουνε για το κοστολογιο της κλινικης ας μου πουν κι εμενα!!

Πηρα τηλ ρωτησα και μου ειπανε μονο για δίκλινο ..τρικλινο τετρακλινο δεν εχει;;

Τον αναισθησιολόγο τον πληρωνουμε στην κλινικη η προσωπικά στον ιδιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου είμαι στην 28 εβδομάδα και περιμένω κοριτσάκι!

Εγώ θα γεννήσω στο olympion στη Πάτρα, υποστηρίζουν τον θηλασμό και το μωρό το έχουν συνέχεια στο δωμάτιο, το παίρνουν μόνο για να το πλύνουν και να το αλλάξουν.

Minaki καλό είναι να τα ρωτήσεις στην κλινική όλα αυτά, γιατί είναι λεφτά και κάθε κλινική έχει άλλη πολιτική. Άλλη σου λένε μια τιμή που τα περιλαμβάνει όλα και άλλοι δίνουν τιμή μόνο με το δωμάτιο και αναισθησιολόγος, παιδίατρος χρεώνονται χωριστά.

Σχετικά με το θέμα των βλαστοκυττάρων, απο αυτά που κατάλαβα θα σας πω. Στην ιδιωτική είναι με πληρωμή και αφορούν για χρήση εντός της οικογένειας αν χρειαστεί.

Τα βλαστοκύτταρα, δεν θεραπεύουν το ίδιο το παιδί, που τα δίνει, αλλά κάποιο άλλο άτομο που πάσχει και είναι συμβατό με το παιδάκι που δίνει τα βλαστοκύτταρα. Αυτό έχει να κάνει με το ότι οι ασθένειες που θεραπεύει αφορούν ασθένειες του αίματος, που το παιδί γεννιέται με αυτή και απλά κάποια στιγμή την εκδηλώνει (π.χ. λευχαιμία), οπότε νοσούν και τα ίδια τα βλαστοκύτταρα του. Τα αδέρφια μεταξύ τους έχουν 25% πιθανότητες να είναι μεταξύ τους συμβατά.

Στην δημόσια τράπεζα κάνεις δωρεά, οπότε τα βλαστοκύτταρα δίνονται για θεραπεία σε όποιον συμβατό δότη τα χρειάζεται. 

Σε περίπτωση που ένα παιδάκι πάσχει από κάποια ασθένεια του αίματος, τότε τα βλαστοκύτταρα από το αδερφάκι του που θα γεννηθεί φυλάσσονται στην δημόσια τράπεζα μόνο για να θεραπεύσουν το μεγαλύτερο αδερφάκι, αν φυσικά είναι συμβατά μεταξύ τους.

Εμείς θα τα δωρίσουμε γιατί μπορεί να θεραπεύσουν ένα άρρωστο παιδάκι κάπου εκεί έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλυτερα ειναι το στομαχι μου. Χάθηκα γτ καθαριζα το σπιτι κ στην μπακονοπορτα του παιδιου ξαφνικα τα πλακακια εκαναν θορυβο.. κ σηκωσαμε το χαλί κ εχουν σκασει.. δν εσπασε κανενα αλλα εχουν σηκωθει σχεδον τα μισα πλακακια του δωματιου.. Είμαι να σκασω.. με πηραν τα κλαμματα..! Αυριο θα ερθει πλακάς να το δει.. ποσα θα κανει;; ποτε θα φτιαχτει;; ποσο καιρο;;; κ περιμενω κ το μαραγκο την αλλη βδομαδα να μου φερει τη ντουλαπα που έχουμε παραγγειλει.. ειναι να σκασω κοριτσια.. αγχωνομαι κ για τα λεφτά.. με το ζορι μαζευουμε για τη γεννα..??? τωρα βρηκαμε να το παθουμε...;; να σας πω πως σωληνες νερου δν περνανε απο κατω. Το μπάνιο ειναι μακρια.. μαλλον η κολλα φταιει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ...εκεί που δεν το περιμένεις και ατσαλια και έξοδα. Σε καταλαβαίνω...ελπίζω να σας πει κάτι νορμάλ αλλά ότι και να σας πει έξτρα έξοδα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Ωχ...εκεί που δεν το περιμένεις και ατσαλια και έξοδα. Σε καταλαβαίνω...ελπίζω να σας πει κάτι νορμάλ αλλά ότι και να σας πει έξτρα έξοδα είναι. 

Ασε.. ειμαι να σκασω... οσο χαρουμενη ημουν που έκανα δουλειες τοοοσο χαλια κ αγχωμένη ειμαι τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μην αγχωνεσαι ο,τι εξοδα ειναι θα ναι δεν μπορεις να κανεις κατι τωρα!Ψυχραιμια κ ολα καλα θα πανε..Ας το δει ο πλακας κ μετα βλεπετε τι θα κανετε.. Καλυψε το πατωμα μ ενα χαλακι κ πες στη μικρη σ να μην πηγαινει εκει κ ασχολησου ξανα αυριο με το καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κορίτσια επιτελους θα βγω να παω στην κόρη μου!!!Ειμαι καλύτερα δεν κανω εμετούς ούτε εχω αναγούλες φάρμακα δεν ξέρω αν χρειαστώ πάντως πήρα κ την φλέβα σπίτι μου!!!

Οσες επιθυμείτε αποκριάτικο θηλασμό επιβάλλεται να επιλέξετε κλινική ή νοσοκομειο που να το υποστηρίζει κ να παρέχει rooming in!!!Ολες είστε ικανές να θηλασετε κι οποία θέλει βοήθεια όπως μπορώ θα προσφέρω την βοήθεια μου!!Ο σωστός θηλασμός μόνο έχοντας το νινακι διπλα σας μπορει να επιτευχθεί...αν το έχουν μεσα συνεχεια δε υπάρχει περίπτωση να μην το ταΐσουν ελάχιστοι επαγγελματίες δεν θα το εκαναν!!!

Σας εύχαριςτω ολες για το ενδιαφέρον!!!

Ειμαι σίγουρη πως τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν και σίγουρα θα αλλάξω ψυχολογία!!!Κι ολα αυτα για το κοριτσάκι μου που μου έλειψε τοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ!!!

Τι ευχαριστα νεα κοριτσακι μου μπραβοοο!!!! Αντε να υποχωρησουν τελειως τα συμπτωματα κ να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σ!!!❤❤❤❤❤

Το οτι τους δινουν γαλα απο μπιμπερο αν θηλαζεις δεν το ξερα!Ευτυχως που ανοιξατε το θεμα να ξερουμε τι μας γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πηρε ο μπαμπας κ με ηρεμησε.. να δουμε τωρα τι θα πει κ ο πλακας αύριο. Ευτυχως ειναι κατω απο το χαλι κ δν φαινεται.. αλλα τριζει αν πατας επανω.. η μικρη φοβάται να πατήσει! Στην αρχη ννομιζε οτι θα πεσει στο απο κατω διαμερισμα αχαχαχαα αλλα της εξηγησα..τεσπα.. αυριο θα δουμε.. συμβαινουν κ αυτα...! Τι να κανουμε;;; δν θα τα βαψω κ μαυρα..! Κοιμηθηκα κ κανα μισαωρο κ χαλαρωσα. Εσεις τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας. τι κανετε?
εχει ανοιξει η ορεξη μου οσο δεν παει.
εφαγα το πρωι κορν φλειξ με γαλα, καπακι εφαγα μια σοκοφρετα.
μεσημερι εφαγα ενα πιατο φακες. 
μετα εκανα γεμιστα, χτυπησα και μια πιπεριτσα γεμιστη γτ μου εσπασαν τη μυτη.
ε μετα εκανα κατι τυροπιτακια τυπου μαφιν, εφαγα 4!!
και για φιναλε ενα παγωτο χωνακι-μινι πυραυλο-.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! σας παρακολουθώ αλλα δεν μπορώ να γραψω, εχω ναυτιες και ζαλαδες, 
εχθες ακουσα την καρδουλα του μωρου μου!!! τρελάθηκα !!!! δεν υπάρχουν λογια να το περιγράψω! 

Κυριακη κουράγιο με τα πλακακια, δεν ειναι τπτ μην σκας θα το φτιάξει γρήγορα , απλα μην πατάτε πανω για να μη σπάσουν , απλα θα τα κολλήσει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

γεια σας. τι κανετε?
εχει ανοιξει η ορεξη μου οσο δεν παει.
εφαγα το πρωι κορν φλειξ με γαλα, καπακι εφαγα μια σοκοφρετα.
μεσημερι εφαγα ενα πιατο φακες. 
μετα εκανα γεμιστα, χτυπησα και μια πιπεριτσα γεμιστη γτ μου εσπασαν τη μυτη.
ε μετα εκανα κατι τυροπιτακια τυπου μαφιν, εφαγα 4!!
και για φιναλε ενα παγωτο χωνακι-μινι πυραυλο-.
 

δεν εισαι η μονη!!! εμενα μου εβαλε "χερι" ο αντρας μου γιατι εχω παρει κιλά! ! ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η izambella είπε:

καλησπερα κοριτσια! σας παρακολουθώ αλλα δεν μπορώ να γραψω, εχω ναυτιες και ζαλαδες, 
εχθες ακουσα την καρδουλα του μωρου μου!!! τρελάθηκα !!!! δεν υπάρχουν λογια να το περιγράψω! 

Κυριακη κουράγιο με τα πλακακια, δεν ειναι τπτ μην σκας θα το φτιάξει γρήγορα , απλα μην πατάτε πανω για να μη σπάσουν , απλα θα τα κολλήσει ! 

Με το καλο το μωρακι σου!! Ολα καλα να πανε!! Κ υπομονη για τις ναυτιες κ τους εμετους.. εχω κ εγω αλλα εχουν ελαττωθει αρκετα! 

Οσο για τα πλακακια.. δν θα σκασω. Θα το φτιαξουμε κ με υπομονη θα μαζεψουμε τα χρηματα.. συμβαινουν αυτα.. απλα θα μας πανε λιγο πίσω. Ελπίζω μονο να μην χρειαζεται να αλλαξουμε πλακακια. Προς το παρον δν εχει σπασει κανενα.. ευχομαι για μια γρηγορη αποκατασταση κ οικονομικη γτ εχω κ την ντουλαπα της οποιας το κόστος ειναι 500 ευρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η izambella είπε:

καλησπερα κοριτσια! σας παρακολουθώ αλλα δεν μπορώ να γραψω, εχω ναυτιες και ζαλαδες, 
εχθες ακουσα την καρδουλα του μωρου μου!!! τρελάθηκα !!!! δεν υπάρχουν λογια να το περιγράψω! 

Κυριακη κουράγιο με τα πλακακια, δεν ειναι τπτ μην σκας θα το φτιάξει γρήγορα , απλα μην πατάτε πανω για να μη σπάσουν , απλα θα τα κολλήσει ! 

Με το καλό izambella μου! Απίστευτη στιγμή η πρώτη φορά που ακούς την καρδούλα...

Υπομονή με τις ζαλάδες και τους εμμετους, δυστυχώς δεν ξέρω να σου δώσω κάποια συμβουλή να σε βοηθήσω γιατί δεν είχα καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kelly28 είπε:

Με το καλό izambella μου! Απίστευτη στιγμή η πρώτη φορά που ακούς την καρδούλα...

Υπομονή με τις ζαλάδες και τους εμμετους, δυστυχώς δεν ξέρω να σου δώσω κάποια συμβουλή να σε βοηθήσω γιατί δεν είχα καθόλου.

ευχαριστώ!!! ειναι τρομακτική η στιγμη που το ακους! ! ! το παιδι μου ειναι νυκτόβιο, οι ναυτιες αρχιζουν τα ξημερώματα και σταματάνε το μεσημεράκι  κατα τις 12, σημερα ημουν απο τις 4 στο ποδι!!!!  μαζι με το σκυλο μου,χααχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

γεια σας. τι κανετε?
εχει ανοιξει η ορεξη μου οσο δεν παει.
εφαγα το πρωι κορν φλειξ με γαλα, καπακι εφαγα μια σοκοφρετα.
μεσημερι εφαγα ενα πιατο φακες. 
μετα εκανα γεμιστα, χτυπησα και μια πιπεριτσα γεμιστη γτ μου εσπασαν τη μυτη.
ε μετα εκανα κατι τυροπιτακια τυπου μαφιν, εφαγα 4!!
και για φιναλε ενα παγωτο χωνακι-μινι πυραυλο-.
 

Προσεχε με το φαγητο.. οχι για τα κιλα αλλα για την υγεια σου.. μη σε πιασει δυσφορια μετα κ δν μπορεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα ολες τρωμε πολυ δηλ εε;;; 

Οταν ακους την καρδουλα του παιδιου σ για πρωτη φορα ειναι απλα υπεροχο συναισθημα!!!??

Εμενα ο μπεμπης κοριτσια δε σταματαει ποτε τς κλωτσιεεες!!! Και πρωι και μεσημερι και βραδυ και ξημερωματα χαχαχα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την καταλαβαίνω περισσότερο όταν χαλαρώνω μεσημέρι και βράδυ, ενδιάμεσα λίγα πράγματα. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι ζωηρεύει πολύ με το άγγιγμα του μπαμπά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Εγώ την καταλαβαίνω περισσότερο όταν χαλαρώνω μεσημέρι και βράδυ, ενδιάμεσα λίγα πράγματα. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι ζωηρεύει πολύ με το άγγιγμα του μπαμπά της.

Χαχαχαχ!!! Αλλο π δε θελουν οι μπαμπαδεεες!!! 

:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο εμενα!!!

Ωραιο πράγμα να βλέπεις την κόρη σου μετα απο τόσο καιρο!!!Φφφφφφ μεγάλη συναισθηματική φόρτιση...

Τα κορίτσια απο κοιλιάς δείχνουν σε ποιον θα έχουν αδυναμία....χιχιχι

Σημερα ρε κορίτσια εκανα κοιλιά...χθες ημουν πλάκα κ σημερα κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...