Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Λες να μη παρω ε? Διαβαζα κ αρνητικα βεβαια αλλα 2 συναδελφοι μου ειπαν πως τις βοηθησε πολυ! Ισως το αφησω.. ειναι κ πανακριβα! 

Κοριτσια για rooming in τι γνωμη εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνώμη μου ειναι να μην πάρεις.κάνε κανένα κοιλιακό μερα την γεννά κι ολα καλα!!

αν εχεις στο νου να κανεις αποκριάτικο θηλασμό να επιλέξεις κλινική ή νοσοκομειο που να υποστηρίζει το rooming in!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά στο rooming in νομίζω εχεις το δικαίωμα να εχει το μικρούλη όλη μερα κι όλη νυχτα εκτός φυσικά τις ωρες επισκεπτηριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαια μου ειπε πως το εχεις ολη μερα κ ολη νυχτα... στο παιρνουν μονο να το αλλαξουν κ ωρες επισκεπτηριου το εχεις απλα αμα θες ζητας σε μαιες να ερθουν να το παρουν.. το θεμα ειναι πως απο τη μια θελω να εξικοιωθω οσο θα μαι ακομη μεσα στο μαιευτηριο με μωρο απο την αλλη φοβαμαι μη το πλησιαζουν ολοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο θα ειναι να βάλεις όρια σε όσους έρχονται...δεν θα εχεις μεσα το μικρό εκείνες τις ωρες κι αν το μωρό κλαίει θα τους λες ευγενικά πως θέλεις να θηλασεις!

Οποιος σε ξέρει κ σε αγαπάει θα καταλάβει οι υπόλοιποι λυπάμαι αλλα εχεις πλέον άλλες πρπτεραιοτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maraki!Tk είπε:

Γεια σου κ εσενα Iren!!! Με το καλο!!! Να σου πανε ολα τελεια! Να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ να αποκτησεις ενα υγιεστατο μωρακι!!!

Ευχαριστω Μαρακι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι η ιδανικη κατασταση να μαθεις το μωρο κ να εχεις ανα πασα στιγμη βοηθεια απο μαια σε θηλασμο η οτιδηποτε αλλο. .. οι επισκεψεις εκτος δωματιου εννοειται γτ αν μαζευονται ολοι...θα παρω αναποδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακιααα μουυυ ???????????????

Η ανοιξη ηρθε κ επισημα χαχα!!!! Αλλα ακομα συννεφιες εδω !! 

Χθες εκανα μια ερευνα αγορας γ κουνιες κλπ... Να ξερουμε τι τιμες παιζουν!!

Τι κανετε εσεις;;;;Ξυπνησατεεεεε ;;;; ????????Εμενα αρχισε ν αχνοφαινεται η γραμμουλα στη κοιλιτσα ! 

Με το καλο κ στα νεα κοριτσια της παρεα μας!!! Μια τελειομηνη κυηση ν εχετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα?Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσια.

Ξυπνια εγω απο τις τρεισιμιση.Ξυπνησα με δύσπνοια και δεν με αφήνει να ξανακοιμηθω.

Αχ λες αυτη η κάθετη γραμμή ε;Ποτε δεν έβγαλα εγω τετοια Χαχα.Τελικα τι τιμές παίζουν εκει για κούνιες;Κατεληξες σε καποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα!!!

Ακομα νοσοκομειο!!!

Αννα το στομάχι σου πως ειναι;;;Κατέληξες σε κάποιο σχέδιο;;;

Μομμυ πως ειναι η μικρή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Κυριακή μου πωπω....πόσο χάρηκα που είσαι έγκυος, μπράβο κορίτσι μου γιατί είχες στεναχωρηθεί πολύ τότε. Πότε με το καλό το μωράκι σου; (μπορεί να το έγραφες κάπου αλλά με τόσα μηνύματα που διάβασα χάθηκα λίγο)!!! Η μικρούλα σου τι κάνει, μεγαλώσατε????

Καλέ τι είναι αυτή η κάθετη γραμμή, πείτε μου και μένα...

Άννα Λιλα είναι ακριβούλικα λίγο τα βραφικά έπιπλα. Ευτυχώς εμένα θα μου τα δώσουν η αδερφή μου και μια φίλη της, μόνο μπανάκι θα πάρω. Και με ρουχαλάκια, πανάκια κ.λ.π. πάλι σε μεγάλο βαθμό με κάλυψαν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλημερα κι απο εμενα!!!

Ακομα νοσοκομειο!!!

Αννα το στομάχι σου πως ειναι;;;Κατέληξες σε κάποιο σχέδιο;;;

Μομμυ πως ειναι η μικρή;;

Καλημέρα Μαρια.Ακομα μέσα εσυ;Αισθάνεσαι ομως λιγο καλυτερα;Τιποτα σημάδια οτι αραιώνουν σιγά σιγά ολα αυτα;

Η μικρη δεν μου ξανα έκανε εμετο αλλα δεν έφαγε τιποτα όλη μερα χθες.Σημερα θα της δώσω τα παντα κανονικά γιατι μαλλον έκλεισε το στομάχι της και ας ελπίσουμε οτι θα φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mommy  μου ξεκινανε απο 110€ π ειδα στα orchestra και ++++++....απλη ομως!!! Χωρις σχεδια κ τετοια! Χαιρομαιι π η μικρουλα σου ειναι καλυτερα ???

Μαρια μ το στομαχι παλι καλα εστρωσε πιστευω με πειραξε τ μανταρινακι π εφαγα (μισο) ηταν λιγο οξινο και πονεσα..εσυ πως εισαι;;

Κελλυ μ Η γραμμουλα η καθετη (σκουρα ) στη κοιλιτσα απλα μ φανηκε νωρις για να φανει χαχα...κ μενα ρουχα μ.εδωσε η κουνιαδα μ,η γονεις μ θα μου κανουν δωρο ολο τ δωματιο τ μωρου (κουνια, σιφονιερα,στρωμα,προικα)Κ μ μενουν τα υπολ....

Αν ενδιαφερεται καποια απο σας στη. Εα ιωνια (αθηνα) ειναι ενα μαγαζι με πολυ καλη ποιοτητα και οικονομικα!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλλυ μερικές γυναίκες στην εγκυμοσυνη βγάζουν μια κάθετη γραμμή στην κοιλια τους σκούρου χρώματος.Απο χαμηλά την κοιλια μέχρι επάνω το στομάχι νομιζω.Εγω δεν εχω βγάλει σε καμία εγκυμοσυνη μου.Δεν ξερω αν παίζει ρόλο το χρώμα του δέρματος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα και απλή τελείως να ειναι 110 καλή τιμή νομιζω ειναι.

Εγω απο αυτα τα εχω ολα.Το μονο που χρειάζομαι ειναι να πάρω ρουχαλάκια:φορμάκια/φανελάκια για το πρωτο τρίμηνο.Απο εκει και πέρα για τους υπόλοιπους μήνες εχω απο την μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα...έγω δεν έχω τέτοια γραμμούλα. 110 καλά είναι, να πάρεις καλό στρώμα μόνο για το κορμάκι του.

Με το θέμα βλαστοκύτταρα τι θα κάνετε? Εγώ έκανα μια έρευνα, μίλησα με το γιατρό μου και παρακολούθησα και το σεμινάριο της δημόσιας τράπεζας και κλίνω προς δωρεά.Εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για να πληρώσω και να τα κρατήσω σε τράπεζα οχι δεν θα το κανω.Κυριως γιατι δεν το εκανα σε κανένα απο τα αλλα μου παιδάκια.

Αλλα το θεμα δωρεάς το ειχα σκεφτεί και εγω αλλα κάπου ειχα διαβάσει πως εμείς πχ μπορεί να τα δίνουμε δωρεάν αλλα κάποιοι βγάζουν χρήματα απο αυτο.Δεν ξερω τι πραγματικά ισχύει.

Εσυ απο την έρευνα που έκανες τι ακριβως βρήκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kelly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Κυριακή μου πωπω....πόσο χάρηκα που είσαι έγκυος, μπράβο κορίτσι μου γιατί είχες στεναχωρηθεί πολύ τότε. Πότε με το καλό το μωράκι σου; (μπορεί να το έγραφες κάπου αλλά με τόσα μηνύματα που διάβασα χάθηκα λίγο)!!! Η μικρούλα σου τι κάνει, μεγαλώσατε????

Καλέ τι είναι αυτή η κάθετη γραμμή, πείτε μου και μένα...

Άννα Λιλα είναι ακριβούλικα λίγο τα βραφικά έπιπλα. Ευτυχώς εμένα θα μου τα δώσουν η αδερφή μου και μια φίλη της, μόνο μπανάκι θα πάρω. Και με ρουχαλάκια, πανάκια κ.λ.π. πάλι σε μεγάλο βαθμό με κάλυψαν.

 

καλημεραααα!!!Δν προλαβε να περασει καιρος απο τοτε. Ενας μηνας μονο αχαχαχ κ ειμαι 21 βδομ!! Σε αγορακι!!! Εσυ πως πας;; ποσο εισαι κ τι περιμενεις;; θυμησε μου. 

Καλημερα κ στα αλλα κοριτσια φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσια κ απ'την ηλιολουστη Χαλκιδα!!! Χαχα

Λοιπον σχετικα με το rooming in. Στα δημοσια νοσοκομεια εχεις ολη την ωρα το μωρο διπλα! στις ιδιωτικες κλινικες σου το φερνουν ανα 3 ωρες απ'οτι γνωριζω(ταισμενο κ πλυμενο!!!) 

Οσες θελετε αποκλειστικο θηλασμο καλο ειναι να ειναι το μωρο ολη την ωρα διπλα! Γιατι αν δεν ειναι, τα ταιζουν απο πριν κ τα φερνουν!!! Και αυτο ειναι κατα του θηλασμου!!! Δευτερη φορα μανουλα πες μου ανα κανω λαθος!

Παντως αυτα εχω ακουσει σε γενικες γραμμες!!! Εγω γι'αυτο επελεξα το Ελενα που ειναι ολοι εκει υπερ του θηλασμου κ εχεις το μωρο συνεχεια διπλα σου!

Βεβαια το να εχεις η να μην εχεις το μωρο διπλα εχει κ τα θετικα κ τα αρνητικα του! Το θεμα ειναι τι θελει η καθε μανουλα!

Αληθεια ο κορσες δεν κανει καλο??? Κοριτσια τι θα φορεσετε μετα τι γεννα για να επανελθει η κοιλια???

Οσο για τα βλαστοκυταρα εγω δεν το εχω ψαξει το θεμα!

Οποια γνωριζει ας μας πει κοριτσια τι διαδικασια!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μου μην στεναχωριεσε απο τετοια κ σκας! Γιατι καταλαβα οτι ενοχληθηκες παρα πολυ!!!

Η καθεμια οπως ειπες εχει τις ορμονες της που κανουν τα πανω κατω κ πολλες φορες ξεφευγουμε σε αυτα που λεμε κ κανουμε!!!

Δεν χρειαζεται να παρεξηγουμαστε! Ολες αντιμετωπιζουμε την ιδια κατασταση! Αλλα με τελειως διαφορετικα συμπτωματα η καθεμια! Ας μην κρινουμε ποια εχει σοβαρα θεματα κ ποια οχι! Γιατι για την καθεμια μας κ τον καθε οργανισμο ειναι διαφορετικο το πως θα αντιμετωπισει καποια πραματα!

Ημαστε εδω για να μοιραζομαστε ολα αυτα!!! Τωρα αν καποιας της φανει αστειο η περιεργο κατι που συζητιεται ας μην συμμετεχει στο συγκεκριμενο θεμα... Δεν τιθεται παρεξηγηση!

Αυτα απο'μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!Πολυ ηλιο κ δω υπεροχη μερα θα παμε μια βολτουλα σημερα με τον αντρουλη μ!! Ενας λογος που κ γω διαλεξα δημοσιο ειναι οτι εχεις το μωρακι σου συνεχεια διπλα!!

Δευτερη φορα μανουλα πως εισαι; Κυριακη το στομαχι σ σε αφησε σογα σιγα ε;

Κ γω εχω κανει αυτη τη μαυρη γραμμουλα κ μαλιστα δεν την ειχα προσεξει κ οταν μ το πε ο αντρας μ εβαλα τα κλαμματα (ορμονες τι να πεις!!)  Χαχχαχα

Ερευνα αγορας εχω κανει σε καροτσακια οποια θελει κατι..ολα τ αλλα θα μας τα δωσει η μαμα μ οποτε δεν γνωριζω τπτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Λιβελ μου να περπατας πολυ για να γυρισει το μωρακι!!! Θα σε βοηθησει πιστευω!

Περπαταω ελαχιστα γτ ποναω πολυ...

Σημερα πολυ δυσκολο βραδυ! Το.μωρο βαραγε προσοχη.. το κεφαλι στο στομαχι μου κ τα ποδια να κλωτσανε στο κολπο... τα ειδα ολα...τωρα ειμαι ξαπλα γτ δε μπορω... 

Δε παιζει να γυρισει πλεον το πιστευω.. σαββατο μπαινω 36 εβδομαδα ..οι πιθανοτητες μηδαμινες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...