Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η iren_af είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Μετα απο 7 χρονια προσπαθειας, το μικρο μας αποφασισε να μας κανει την χαρη και να εμφανιστει απο μονο του :-) Ειμαι 7 εβδομαδων μολις και με πολυ αγχος για το αν θα πανε ολα καλα!!! 

Γεια σου κ εσενα Iren!!! Με το καλο!!! Να σου πανε ολα τελεια! Να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ να αποκτησεις ενα υγιεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον.. κ κατι ακομα..

Επειδη με πείραξε το ολο θεμα με την γκρινια.. κ επειδη οταν ξεκίνησα το θεμα εδω με τα κοριτσια στην αρχη fine mommy gwgw κ.α. λεγαμε οτιοτιας ενοχλει οτι μας προβληματιζει χωρις να τιθεται το θεμα γκρινιας κ γτ ειμασταν ολες στο κρεβατι κ εδω ειχαμε μια παρεα να μοιραστουμε τις καλες κ τις κακες μας στιγμές.. εγω αποχωρω απο την παρεα που εγω ξεκινησα.. οποια θελει ας μου στελνει προσωπικο μνμ ή το τηλ της κ να μιλαμε οσο θελουν... λυπαμαι πολυ για οσα διαβασα.. κ για την αντιδραση απο καποιες.. που προφανως εχουν αλλα προβληματα κ τα δικα μας τους φαινονται γελοια. Εγω προσωπικα ειμαι καλα με το σπιτι μου κ δν γκρινιαζω γενικότερα.. απλα εχοντας δυο τελειως διαφορετικες εγκυμοσυνες αγχωνομαι αν ολα οσα εχω ειναι νορμαλ μιας κ δν τα ειχα. Στην πρωτη μου ειχα ψυχολογικα τωρα δν εχω ψυχολογικα αλλα εχω δυσκοιλιότητα περνω κιλα χωρις να τρωω εχω ακομα εμετους κ λιποθυμιες κ για μενα ειναι καινουρια ολα αυτα! 

Οποια θελει λοιπον ας στειλει προσωπικο μνμ. Εχω λογαριασμο στο φεις κ με μεγαλη μου χαρα να συνομιλω με γυναικες που γενικοτερα τους αρεσει να μοιράζονται κ χαρες κ λυπες κ ανησυχιες με αλλες γυναικες! Αντιο λοιπον απο εδω! Καλες εγκυμοσυνες να εχετε.. κ με λιγοτερη χολη.. για εκεινες που τους αρεσει να εκφραζονται.

Καλο μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ποτε καταφερατε και παρεξηγηθηκατε κιολας???
ενα σ/κ ελειψα!!

αν θελετε γκουρου κατα της γκρινιας εδω. στην αρχη εκλαιγα μονη μου με αυτα που μου συμβαινουν και δε μπορω οχι να τα βελτιωσω, αλλα ουτε καν να τα αντιμετωπισω!!στον αντρα μου δεν τα ελεγα για να μην τον ανησυχησω. μονο στη μαμα μου.
απο τοτε που εμαθα για το μπεμπέ ξερνοβολαω (συγνωμη κιολας) σα το κοριτσακι του εξορκιστη, ειχα χασει κιλά στην αρχη και ολοι μου λεγανε 
"ααααχ αδυνατισες πολυ με τη διαιτα(?) που εκανες. φτανει ομως τοσο !!".

απεκτησα ενα μονιμο μπουκωμα στη μυτουλα και δε μπορω να βγαλω τα φλεματακια απο μεσα.
Σας φτανει τοση γκρινια ή θέτε και αλλη?

δυσκοιλιοτητα δεν εχω , με ρωτησε και ο γιατρος. βεβαια ποτε δεν ημου συνεπης με το wc, αν και στην αρχη νομιζω πως πηγαινα πολυ πιο συχνα, μη σας πω καθε μερα!!
τωρα ειμαι οπως πριν.

τις βιταμινες που μου προτεινε ο γιατρος, τις εκοψα. πηρα 2 μερες σερι και εκανα 3 φορες εμετο , η μια μαλιστα στο αυτοκινητο.
τις σταματησα και βρηκα την υγεια μου~
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakoun είδες;Δεν θελει και πολυ.Λιγο τη γνώμη σου να πεις και παίρνει φωτιά το θεμα.

Iren με το καλο το μωρό σου και οχι να μην εχεις άγχος ολα καλα θα πανε.Αλλωστε ύστερα απο τρία χρονια προσπάθειας τωρα ζεις το θαυματακι σου.Αρα;Ο επιμένων νικά.

Καλως ηρθες και εσυ Kelly .Κοριτσακι και εσυ;Σα να πληθαίνουν τα κοριτσάκια τελευταία η μου φαινεται;

Χριστινα μη μου λες για μακαρονάδες ?Απο χθες μελετάω γαριδομακαρονάδα.Αληθεια ποια εχει συνταγη να μου δώσει να φτιάξω επιτελους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν παιρνω θεση κατα καποιας κοπελας, απλα απο οσο ψιλοδιαβασα, αν καποια θελει να γραφει για το θεμα δυσκοιλιοτητας που εχει, ας το γραψει.
αν εγω μπουκωσω απο μυξα, θα σας το γραψω. και οποια το βρει χαζο ή γκρίνια ή αδιάφορο, ας προσπερασει. δεν ειναι υποχρεωτικη η απαντηση αλλωστε.
οπως και εγω η ιδια σας εγραψα προχτες για την μ@λ@κω που ηρθε στο ιατρειο μου και με ενημερωσε στο τελος πως ειχε ηπατιτιδα.
οσες το βρηκαν ασχετο, απλα δεν απαντησαν, δε θα κρατησω μουτρα για αυτο!!
να και τωρα μια φαγωθηκε να κλεισω διπλο ραντεβου για αυτη και το παιδι της, και οχι μονο δεν ηρθε, αλλα δεν πηρε καν ενα τηλεφωνο να με ενημερωσει!!

ας μη τσακωθουμε. ολες μας περιμενουμε κατι ομορφο, αλλες ζοριστηκαν περισσοτερο να το αποκτησουν, αλλες λιγοτερο ,αλλες καθολου. μη χαλαμε τις καρδιες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Rakoun είδες;Δεν θελει και πολυ.Λιγο τη γνώμη σου να πεις και παίρνει φωτιά το θεμα.

Iren με το καλο το μωρό σου και οχι να μην εχεις άγχος ολα καλα θα πανε.Αλλωστε ύστερα απο τρία χρονια προσπάθειας τωρα ζεις το θαυματακι σου.Αρα;Ο επιμένων νικά.

Καλως ηρθες και εσυ Kelly .Κοριτσακι και εσυ;Σα να πληθαίνουν τα κοριτσάκια τελευταία η μου φαινεται;

Χριστινα μη μου λες για μακαρονάδες ?Απο χθες μελετάω γαριδομακαρονάδα.Αληθεια ποια εχει συνταγη να μου δώσει να φτιάξω επιτελους;

Εχετε το σκορ αγορακια-κοριτσακια;εγω το χασα κ ας τα χαμε γραψει σε πινακακι :P

Σου στελνω πμ μια συνταγη που χα κανει προσφατα κ μ αρεσε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι εγινε? Εδω συζηταμε τα παντα .. οσο απλο η οσο περιπλοκο κ αν ειναι! Η εγκυμοσυνη ειναι κατι τοσο ομορφο που εχει τα δυσκολα της μιας κ ολοκληρη ζωουλα μεγαλωνει μεσα μας... ας κρατησουμε αυτο κ να μη χαλασουμε την ομορφη παρεα... 

Ολα ειναι σημαντικα ..για τη καθεμια μας εχει κ διαφορετικη σοβαροτητα αυτο που περναει..κ καθε ανθρωπος βιωνει διαφορετικα τη καθε κατασταση... 

Αντε μανουλιτσες... δε θελω τετοια...❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κ επειδη οπως ειπα εδω λεμε τα παντα ακομη κ ψιλοασχετα... αυριο θα παω να ψαξω λαστεξ λοχειας... εχει ιδεα καμια σας αν βοηθαει?? 

Σημερα πρωτη μερα που δε πηγα δουλεια κ εκανα ενα σωρο δουλειες.. πεταχτηκα jumbo κ επαθα πλακα με το ποσα πραγματα εχει για βρεφακια.. ενα δευτερο λητω! Πηρα κ φορμακι baby on board  κ κατι ωραιες κρεμαστρες για τα ρουχα μωρου.. μικρουλες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel πως εισαι;; με το γιατρο τι εκανες (αν θες λες γτ ειναι κ λιγο προσωπικο) μιας κ εισαι πιο κοντα απ ολες στη γεννα για πες μ το μικρουλι σ βαραει τοσο οσο στον 7ο ή περιοριζονται οι κινησεις σιγα σιγα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω παλι στο δικο μου τη πεμπτη να δω απο περιεργεια τι θα μου πει κ ευχομαι να εχει αλλαξει γνωμη κ να αφησουμε το μωρακι μετα τη 36 εβδομαδα... αλλιως θα τον χαιρετησω κ θα παω στον αλλο που μου ειπε πως δεν υπαρχει λογος για τοκετο τοσο γρηγορα μπας κ παρει θεση το μωρο κ γλιτωσω καισαρικη(ακομη με το κεφαλι πανω ειναι ?).... λεω ευχομαι να εχει αλλαξει γνωμη ο δικος μου γτ ειναι δυσκολο τωρα τελευταια στιγμη να αλλαξω γιατρο! 

Οι κινησεις εχουν περιοριστει αρκετα .. δεν ειναι οπως πριν 1 2 βδομαδες που κλωτσαγε ολο το 24ωρο..χιχιιχ... πλεον νιωθω κινησεις ολοκληρες .. σα να μετακινηται ολοκληρο ..ξεπροβαλει κεφαλι ποπουδακι κ φουσκωνει η κοιλια σε διαφορα σημεια.. οι κλωτσιες πιο σπανιες πλεον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να αλλαξει γνωμη livel μου οσο κ να το κανεις ειναι μια αναστατωση η αλλαγη γιατρου την τελευταια στιγμη..

Πρεπει να χει πολυ πλακα που φαινονται κεφαλακι πωπουδακι! Εμενα 25η βδομαδα που μπαινω τωρα οχι μονο βαραει ολη μερα αλλα βαζει κ πολυ δυναμη η ατιμη! Σαν να γινεται σεισμος ειναι η κοιλια μ δεν χορταινω να τη βλεπω!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιχι ναι μωρε τα ζουζουνια κ αυτα παλευουν να χωρεσουν μεσα στη κοιλιτσα... πολυ ομορφο συναισθημα ..περιεργο!

Ανυπομονω οσο δε φανταζεσαι για πεμπτη.. ο συζηγος θα δουλευει οποτε θα παω με τη μητερα μου στο γιατρο ..σιγουρα θα αντιδρασουμε κ θα επιμεινω στο λογο που θελει τοσο συντομα να γινει τοκετος.. γτ αν επιμεινει σιγουρα θα εχει κανενα συνεδριο η ταξιδακι λογω του οτι πεφτει κοντα στο πασχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμενουμε νεα με το καλο! Μωρε μακαρι γτ στεναχωριεμαι με τετοιους ανθρωπους που δεν λογαριαζουν τη ζωη που θα φερουν στον κοσμο αλλα τη βολεψη τους..στο κατω κατω κ λεφτα παιρνουν κ οι ιδιοι επελεξαν αυτη τη δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 σας ευχαριστω για την ανταποκριση σας.. απλα ειπα να αποχωρησω επειδη προσβληθηκα απο την αννιτα με την αναφορα στο "χεσιμο" οπως ανέφερε.. γτ επι το πληστον τις τελευταιες μερες με το θεμα του διατροφολογου μιλουσαμε για αυτο.. (γτ εξαλλου ειναι κ ο λόγος που πηγα..) Δν κραταω κακια ομως κ καταλαβαινω τις ορμονες μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως θα πράξεις και δεν θα αποχωρήσεις!!

Καλωσοριζω κι εγω με την σειρά μου τα Καινουρια κορίτσια της παρέας μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι!!!Και ξαναλέω σε ολες ειμαι όλη αυτιά να βοηθάω κ να μοιραστώ με την καθεμία τα προβλήματα κ τις ανησυχίες της!!

Ειμαι πολύ χαρούμενη γιατι με επισκέφθηκε το κοριτσάκι μου!!!Χαρηκα στην αρχή διαλύθηκα στο τελος...δεν υπάρχει χειρότερο απο το να αποχωρίζεσαι το παιδί σου ενώ δεν το εχεις κανει ποτε μέχρι τα 3 του χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κυριακη ! Welcome back!!

Δευτερη φορα μανουλα.. λογικο ειναι... κανε κουραγιο κ σε λιγους μηνες θα ειστε ολη η οικογενεια αγκαλια ..ολα αυτα θα ναι παρελθον!! 

Κοριτσια τη πεμπτη θα σας πω νεοτερα..

Επεξεργάστηκε από livel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε υπομονη κοριτσακι μου κ ολα θα φτιάξουν.. σε καταλαβαινω απολυτα...! Εγω σημερα μονο κ μονο που πηγα τη μικρη σχολειο μετα απο ενα μηνα κ κατι πεταω απο χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η livel είπε:

Κυριακη τι ωραια φωτο... κουκλα!

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Εννοείται πως περιμενουμε νεα!! Ολα καλα θα ειναι!!! :-) σε ευχαριστώ κ για το welcome back!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσια ετσι ευχαριστα νεα να χουμε καθε μερα!!Μαρια κρατα το οτι την ειδες ειναι τελειο!!Ποτε μπορεις να παρεις εξιτηριο απο το νοσοκομειο;

Κυριακη καλωσηλθες παλι!! xD

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που καταληγω στο τελος της ημερας και μετα απο οσα διαβασα.

Η ελευθερια του λόγου ισχυει κ απο τις δυο πλευρές. Θελω να μιλαω για το βρακι που με σφιγγει ναι θα μιλησω γι αυτό. Αν δεν σ'αρεσει το θεμα μην ανταποκριθεις. Θες να με κρίνειςπου μιλησα για σωβρακα εχεις αντιστοιχα την ελευθερια του λογου σου.

Ομως, δεν μπορεις να με καθοδηγεις στο τι θα πω, αν δε σε καλυπτει αστο να παει.

Αν σου αρεσει να γραφεις παπατζες κατσε και γραφε παπατζες. Αν δεν σ'αρεσει να τις διαβαζεις μην τις διαβαζεις. 

Σε φορουμ για εγκυμοσυνες γραφουμε.μιλαμε απλα , λητα, κατανοητα να περασει η ωρα μας, να κρυψουμε τους φοβους και τα αγχη μας, να γεμισουμε τις ωρες μας (ναι εχουμε ωρες πολλες τωρα στα κρεβατια να γεμισουμε), σε λιγο ουτε να χε@@@με δεν θα προλαβαινουμε.

xesimo.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχαχαχα μπραβο fine μου!!! Εμεις θα μιλαμε για σκατα που μας καινε τωρα κ μετα θα μιλαμε για το θηλασμο που θα βγαινουμε εξω κ θα τρεχει στις μπλούζες μας!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως αυτο.

στις πριν 4 λεπτά, ο/η fine είπε:

Που καταληγω στο τελος της ημερας και μετα απο οσα διαβασα.

Η ελευθερια του λόγου ισχυει κ απο τις δυο πλευρές. Θελω να μιλαω για το βρακι που με σφιγγει ναι θα μιλησω γι αυτό. Αν δεν σ'αρεσει το θεμα μην ανταποκριθεις. Θες να με κρίνειςπου μιλησα για σωβρακα εχεις αντιστοιχα την ελευθερια του λογου σου.

Ομως, δεν μπορεις να με καθοδηγεις στο τι θα πω, αν δε σε καλυπτει αστο να παει.

Αν σου αρεσει να γραφεις παπατζες κατσε και γραφε παπατζες. Αν δεν σ'αρεσει να τις διαβαζεις μην τις διαβαζεις. 

Σε φορουμ για εγκυμοσυνες γραφουμε.μιλαμε απλα , λητα, κατανοητα να περασει η ωρα μας, να κρυψουμε τους φοβους και τα αγχη μας, να γεμισουμε τις ωρες μας (ναι εχουμε ωρες πολλες τωρα στα κρεβατια να γεμισουμε), σε λιγο ουτε να χε@@@με δεν θα προλαβαινουμε.

xesimo.jpeg

Ακριβως αυτο.Θες να γράψεις οτι θες;Γραψτο.Αλλα θέλω και εγω να εκφράσω οτι εχω αντίθετη γνώμη απο σενα;Ασε με και μενα να πω την γνώμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως βγω αυτές τις ημέρες θα σας πω νεότερα!!ηθεκα να πω στη livel μην πάρεις κορσέ λοχείας δεν προσφέρει κάτι...ίσως κάποιοι πουν Ότι στην καισαρίκη βοηθάει αλλα φορώντας το συνεχεια ατροφούν πι κοιλιακοί μύες.νεα κοπέλα εισαι θα κανεις κοιλιακούς κ θα φύγει η κοιλιά!!!αν το θες για αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...