Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Κυριακη στειλε κανα link αν μπορεις μ ενδιαφερει!

Μεσω φεις εχω μπει σε κατι σελιδες κ εχω ενημερωθεί. Θες να σου ατεικω τα ονοματα των ομαδων να μπεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta μωρα με τ που μπαινεις στ τριτο τριμηνο συνηθως οι γιατροι σ συστηνουν να περπατας γ να παρει πιο γρηγορα τ μωρο θεση..οποτε αρχιζουν κ παιρνουν θεση στ τριτο τριμηνο λογικα κ αναλογως τη γυναικα..στην ξαδερφη μ π.χ. π ειναι εγκυος τωρα πηρε θεση μολις εκλεισε τν 7 κ μπηκε στ 8.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Εγω κοριτσια θελω να θηλασω αποκλειστικα... (αν εχω γαλα με το καλο)τουλαχιστν ενα 6 μηνο...

Καλησπέρα κορίτσια!!!Γωγω ως αναφορά το θηλασμό εδω μαία λέγε τι θες να σου εξηγήσω τα παντα...δεν χρειάζεται άγχος ειναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο αρκεί να το θέλεις πραγματικά για το παιδί σου!!!Οτι θες να με ρωτήσεις μην διστάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτερη φορα μανουλα εισαι παρ πολυ καλη!!!!σ ευχαριστω!!!!μακαρι να εισαι εδω κ αφοτου γεννησουμε...κ οχι μονο εσυ κ τ αλλα κοριτσια..γ να μοιραζομαστε τις ανυσηχιες μας κ τις χαρες μας..οπω τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Εγω για τη δικια μ αυτο λεω μαρια ? αχ κ γω αποκλειστικο θηλασμο θελω μακαρι να μας αξιωσει ο θεος!το χω λιγο αγχος να σας πω την αληθεια..

Χριστίνα καλως ήρθες στην παρεα!!!

Εγω δεν σε πρόλαβα πολύ καθώς δεν πολύ μπαίνω λόγω του οτι νοσηλεύομαι!!

Ηθεκα απλώς να σπυ πω οτι ειναι μαία κι οτι θέλεις να ρωτήσεις για θηλασμό μην διστάσεις,απλά να σου πω να μην εχεις άγχος γιατι ειναι κάτι φυσιολογικό δεν υπάρχει πιο ωραίο συναίσθημα κι ολες οι μανούλες έχουν γάλα κι ειναι ικανές να θηλάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Δευτερη φορα μανουλα εισαι παρ πολυ καλη!!!!σ ευχαριστω!!!!μακαρι να εισαι εδω κ αφοτου γεννησουμε...κ οχι μονο εσυ κ τ αλλα κοριτσια..γ να μοιραζομαστε τις ανυσηχιες μας κ τις χαρες μας..οπω τωρα!

Κορίτσια την αγαπώ την δουλεια μου και μου λείπει αφού νοσηλεύομαι κ ακούω μωρό να κλαίει κ θελω να παω να βοηθήσω την μανουλα να το θηλάσει.Λυοαμαι που δεν μπαίνω πιο συχνά ειναι λόγω κατάστασης ακομα εμετοί κ ζάλη κ ναυτίες παρότι παίρνω φάρμακα...εγω πάντως οσο μπορώ να σας βοηθήσω θα το κανω!!!

Χαιρομαι οταν η φύση κανει αυτο που πρεπει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τα έβγαζα πέρα σπίτι.Σε αυτο δεν ξέρω τι να πω...εύχομαι πάντως να σταματήσουν μέχρι την 16 εβδομάδα δεν αντεχω η ψυχολογία ειναι πιο κάτω απο το πάτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ καταλαναινω κουκλα μ..περνας πολλα...καθησα ολο τ πρωτο τριμηνο ξαπλα απ αιμοραγιες κ ειχα πεσει σ καταθλιψη...δν μπορεις ολη την ωρα να εισαι ξαπλα..ειναι κουραστικο κ ψυχοφθορο...ποσο μαλλον εσυ π έχεις κ αλλο ενα παιδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οποίο δεν ξέρω αν ειναι καλύτερο να ειμαι σπίτι κ χάλια ή να λείπω απο το σπίτι κλεισμένη νοσοκομειο..

κανω υπομονη κ προσεύχομαι να περάσουν συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες μανουλες.για τ κοριτσια που ρωτουσαν για πετρωματα:

http://www.imommy.gr/egkimosini/article/407/ola-osa-prepei-na-kserete-gia-tis-syspaseis/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Χτες.. κουραστηκα πολυ.. στις 23 κλεινανε τα ματια μου..ξυπνησα το πρωι εφαγα πρωινο ξανα κοιμηθηκα κ ξυπνησα τωρα αχαχχαχαχα τι κανετε εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!?????Και εγω χθες κουραστηκα πολυυυ! Πηγα νεα ιωνια γτ κερδισα σε ενα διαγωνισμο πρωτη φορα!!!! Και εψαξα τριγυρω για κουνιες (ααχχχ μουρλαθηκα σουπερ ηταν)

Μετα πηγαμε στ γιατρο κουραστηκα ζαλιζομουν κ ξεραθηκα στον υπνο ξυπνησα 11....

Ζωαραααα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

καλημερα ομορφες μανουλες.για τ κοριτσια που ρωτουσαν για πετρωματα:

http://www.imommy.gr/egkimosini/article/407/ola-osa-prepei-na-kserete-gia-tis-syspaseis/

Καλημέρα.Ακριβως ετσι ειναι οι συσπάσεις Fine.Πολλες κοπέλες εδω γράφουν οτι σκληραίνει η κοιλια τους κατω απο τον αφαλό και χωρίς να αισθάνονται κλωτσιά νομίζουν οτι ειναι το μωρό κεφάλι πωπουδακι η πλάτη.Αυτο ειναι η μήτρα που εχει κανει σύσπαση οχι το μωρό.Φυσικα εφόσον δεν συνοδεύεται απο πόνο ολα καλα όπως λεει και το άρθρο.

Εσυ πως πας;Σηκώνεσαι κανονικά τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Τι ωραίο κέρδισες Αννα;Στο γιατρό νομιζω έγραψες χθες ολα καλα ετσι;

Χιχι ναιιιι ολα καλα και ηρεμησα???????!!!!

Κουβερτουλα για μωρακι!!!

Οταν ζαλιζεστε βλεπετε γυρω γυρω σαν μικρα φωτακια;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να την βάλεις στο μωράκι σου Αννα την κουβερτούλα.

Εγω όταν ζαλίζομαι πολυ ομως ναι σαν μικρές σπίθες που πέφτουν βλέπω.Βεβαια δεν το παθαίνω συχνα.Πρεπει να ειμαι πολυ χαλια για να συμβεί αυτο.

Τι έπαθες;Εισαι καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ μομμυ μου ??????????

Το παθαινω απο την αρχη της κυησης αλλα εδω και βδομαδες πιο εντονα!! Και δεν ηξερα οτι ειναι ζαλαδα γτ δεν ενιωθα καπως...Χθες στο Γιατρο ομως οταν ξαπλωσα αρχισαν αυτα πολυυυ εντονα και πολυυυ φωτεινα αλλα ισα ισα για 10-15δευτ και τελος!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα?Να σου πω αν το παθαίνεις όταν εισαι ξαπλωμενη ανάσκελα να το αποφεύγεις.Γιατι τωρα που η μήτρα εχει μεγαλώσει και το μωράκι φυσικά,πρέπει να αποφεύγουμε ούτως η άλλως να ξαπλωνουμε ανάσκελα απο εδω και πέρα.Και αυτο γιατι το βάρος πέφτει στην κεντρική αρτηρία και αυτο προκαλει δυσφορία και ζάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...