Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια κατι που μπερδευομαι..εχω πητ 6 ιουλιου που σημαινει οτι καθε 6 του μηνα αλλαζω μηνα..απο τις 6 απριλιου διανυω τον 6ο που σημαινει οτι εκλεισα τον 5ο ή τον 6ο μηνα; τα χω κανει σαλατα κ με τον αντρα μ δεν βγαζουμε ακρη..ελπιζω να καταλαβατε τι ρωταω οπως το πα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα μου την εγκυμοσύνη την μετραμε σε βδομάδες στο σύνολο ειναι 40.Συνεπως αλλάζεις μήνα κάθε φορά που περνάνε 4 εβδομάδες.Σε βοήθησα καθόλου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχα εγω τα κανω σαλατα καθε φορα. Κ λεω με τις βδομαδες που τα καταλαβαινω! Εγω εχω πητ 4/8 κ υποτιθεται αλλαζω καθε 4 μηνα.. δλδ ειμαι 4 κ παω στον 5. Τωρα οσον αφορα αυτο που με ρώτησες.. το εζω σύστημα.. καθε μηνα μια βδομαδα πριν παω στο γιατρο να εχω τα μαυρα μου τα χαλια. Το ρντβ είναι τριτη παντα κ πέφτει γυρω στις 15. Χαχαχαχα οποτε πιστευω οτι αλλαζω μηνα μεταξυ 8 κ 10 του μηνα(που εγινε κ η συλληψη που ξερω ποτε εγινε) γτ τότε ειναι που κανω εμετους.. πχ. Εκανα την τριτη κ χτες.. ποσο ειχαμε την τριτη;;; κ ποσο ειχαμε χτες;;; μαλλον εγω αυτη τη βδομαδα καταρρεω λογω αλλαγης μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια για να μην μπερδευω πια βδομαδα κλεινω τ γραφω στ ημερολογιο χαχαχα!!! Την πεμπτη κλεινω την 22η εδβ και μπαινω στη 23η εβδ...

Εχω εδω και μια βδομαδα ποναει κ γοφος μ και οταν παω να περπατησω με ποναει και πεφτω.  Το παθαινει καμια απο σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι γενικώς χάλια δεν εχω καταφέρει μα προσέξω τις ημέρες...ξεεω μόνο οτι μετράω μερες κ θα φάω καμμια ξενερα θα μου μείνουν μέχρι τελος κ θα πηδήξω απο κανένα μπαλκονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα να προσεχείς...να βάζεις μαξιλάρια κάτω απο το γόνατο σου κ να ξαπλωνεις ή να εισαι όρθια...συνήθως ο πόνος επιδεινώνεται με το καθισιό...το ειχα στην πρωτη κύηση αυτο κ τελικά έγινε μόνιμο πρόβλημα αφού εχω δισκοκήλη στη μέση...φυσικά δεν το προκάλεσε η κύηση αλλα επιδεινώνεται με αυτήν...

να ενημερώσεις κ τον γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ πολυ μαρια μου ?!!

Απλα δε μ το κανει καθε φορα ,και στ ενα ποδι μονο ! Τι να πω!!! 

Εσενα οταν σε πιανει πονας καξ λυγιζει τ ποδι!;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα κυριακη εχεις πλακα..Καθε μηνα σε πιανουν εμετοι; εμενα κατι πονακια με πιανουν χαμηλα στην κοιλια..

Αχ κοριτσια με σωσατε με τους μηνες να ξερω τι μου γινεται!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εβδομαδες ειναι 40 κ ξεκινανε απο πρωτη μερα τελευταιας περιοδου.. επισης ειναι λαθος οτι καθε 4 βδομαδες αλλαζουμε μηνα.. αν ηταν ετσι θα ηταν 10 μηνες οχι 9!!!

Καποιοι μηνες ειναι με 5 εβδομαδες αντι 4!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιβελ μου η κύηση μετριέται σε εβδομάδες κι οι μήνες που διανυεις δεν έχει καμμια σχέση που άλλοι έχουν πέντε βδομάδες κι άλλοι τέσσερις.Για αυτο ο σωστός τρόπος μέτρησης ειναι εβδομαδες κύησης κι οχι μήνες.Επισης όντως οι μήνες την κύησης θεωρούνται δέκα οσο περίεργο κ να σπυ φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω ειπα οτι οι μηνες ειναι 10 κ μου λεγανε οχι.. γτ οταν μπαινεις στο μηνα σου εισαι 9 μηνων κ πας μεχρι τελευταια μερα δλδ που μπαινεις στο 10 μηνα. Πχ 42 βδομαδων που γεννανε εξω ειναι 10 μηνων κ 2 εβδομαδων. Εγω ετσι ξερω.. τεσπα.

Ναι κοριτσια..το εχω τσεκαρει.. καθε μηνα τη βδομαδα πριν το γιατρο τα ιδια παθαινω.. κ το χειροτερο μου.. φτερνιζομαι κ μαζι φτερνιζομαι εμετο.  Ελεος... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κοριτσια τι δυσκολα π περνατε...ειδικα εσενα κυριακη μ σ λυπαμαι..γτ εισαι στν πεμπτο κ ακομα συνεχιζονται ολα αυτα....τελικα εγω μετα τν τριτο μηνα (π ολο τ πρωτο τριμηνο τ περασα ξαπλα) εχω την πιο ευκολη εγκυμοσυνη....?απ ολες...οσο γ τους μηνες κ τις βδομαδες επειδη κ εγω μπερδευομαι κ μια γυναικα π εχει μεινει εγκυος θα καταλαβει λογικα σ πιο σταδιο ειμαι..λεω βδομαδες κ ξεμπερδευω...σημερα ειμαι 19 εβδομαδων ακριβως και αυριο μπαινω στη 20 η!!!!!αντε να περναει ο καιρος να ηρεμουμε κ να ζεισετε κ εσεις μια ηρεμη κυηση χωρις πολλα προβληματα...στο μονο π μπορω να καταλαβω γτ εγω ολα αυτα π λετε καθημερινως εγω δν τα ζω κ δ μπορω να σας κτλβω (γ αυτο κ δν μιλαω γτ νιωθω λιγο ακυρη στην συζητηση)ειναι οτι περνατε δυσκολα..κ ευχομαι να περασει συντομα ολο αυτο συντομα...γτ οοολα αυτα π λετε εσεις εγω τ εζησα μονο στ πρωτο τριμηνο αλλα κ με αιμοραγια...? γερα μωρακια κ τπτ αλλο!!!!!εμεις ας κανουμε υπομονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina_ είπε:

Αυτο το ξερω μπερδευομαι ομως στο ποτε λεμε οτι κλεινουμε τον ταδε μηνα.Στις 6 μαρτιου πχ εγω εκλεισα τον 5ο ή τον 6ο μηνα;

Τον πέμπτο εκλεισες.. Και τώρα διανυεις τον έκτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εγω κοριτσια για να μην μπερδευω πια βδομαδα κλεινω τ γραφω στ ημερολογιο χαχαχα!!! Την πεμπτη κλεινω την 22η εδβ και μπαινω στη 23η εβδ...

Εχω εδω και μια βδομαδα ποναει κ γοφος μ και οταν παω να περπατησω με ποναει και πεφτω.  Το παθαινει καμια απο σας;;;

Και εμενα πονουσε πολυ ο γοφος μου σε σημειο και εγω να κουτσαινω απ'τον πονο! Τωρα ευτυχως σταματησε...

Βασικα με πονουσε οσο ημουν ακομα στη δουλεια επειδη ημουν σε γραφειο κ καθομουν πολλες ωρες στην ιδια θεση υπεθεσα οτι ηταν λογω της στασης που καθομουνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι πολυ που σου περασε!!!! εμενα με πιανει οταν σηκωνομαι ηηη παω να φορεσω τα παπουτσια μ :/ τελος παντων για λιγο ακομα και μεταααα ????????????????????????????!!! Παω να ξεραθω στον υπνο χαχχα!!!! 

Ονειρα γλυκα σε ολες τς μανουλες *: ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααα..τι κανετεεε;;;εγω μολις γυρισα απ τ μικροβιολογικο...ο γιατρος μ ειχε γραψει να κανω κ αλλες εξετασεις γ την πηξη τ αιματος για να δει αν χρειαζομαι αγωγη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα Μινακι!!! Και εγω προς το παρον χουχουλιαζω μοναχουλα... Που μενεις κ εχει τοσο κρυο???

Και εδω απο χθες επεσε η θερμοκρασια αλλα ενταξει τωρα καλα ειναι εξω... Σκεφτομαι να βγω κ για περπατημα λιγο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα..τι κανετεεε;;;εγω μολις γυρισα απ τ μικροβιολογικο...ο γιατρος μ ειχε γραψει να κανω κ αλλες εξετασεις γ την πηξη τ αιματος για να δει αν χρειαζομαι αγωγη!!!!

Καλημερα κ σε εσενα Γωγω!!! Αχ αυτες οι εξετασεις αιματος!!! Δεν τις μπορω καθολου...

Τα αποτελεσματα τα πηρες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...