Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Εγω εχω πονακια χαμηλα αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απο κλωτσιες, συσπασεις ελαφριες μου είπε ο γιατρος ειναι και να μην ανησυχω. Γενικα απο κλωτσια σπανια θα πονεσω, τρανταζομαι συνηθως χαχα .Εμεις τωρα το φριαχνουμε το δωματιο, ναι , το sticky εχει υπεροχα αυτοκολλητα, κι εγω απο εκει εχω παραγγείλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συσπασεις ε? Μμ.. 19 εχω ραντεβου .θα τον ρωτησω !! Δε μπορω να καταλαβω πως ειναι οι συσπασεις... στο stickit εχει τεραστια ποικιλια αν μπεις να δεις... 

Με το καλο να φτιαξετε το δωματιο κ να ερθουν τα μπεμπουλινια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω 19 ειχα ραντεβου, αλλα το αλλαξαμε χαχα!!!!! Ναι, ετσι μου ειχε πει, οτι ειναι νορμαλ. Μου εδωσε κιολας κατι για το πονο ( κοιλιας-μεσης) αλλα δεν το εχω παρει, ειναι υποφερτα. Πιο πολυ με ενοχλει μεση - πλατη αλλα φταιει και η λαθος σταση του σωματος οταν καθομαι υπολογιστη, ξαπλωνω και ισιωνω.... Με το καλο,με υγεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα.. μαζι παμε!

Κ εμενα η σταση σωματος φταιει σιγουρα.. ο υπολογιστης κανει ζημια..φοβαμαι λιγακι γτ με ποναει συνεχεια χαμηλα  εντονα καποιες φορες... τι νιωθεις με τις συσπασεις ?

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νωθω ενα βαρος και πονακια κατω πολυ χαμηλα. Σαν τραβηγματα...Αλλα σπανια ειναι συνεχομενα, εννοω σαν σουβλιες ειναι, ερχονται φευγουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω τα εχω ολα αυτα και τσιμπηματα και τράβηγματα και βαρος και πονους περιοδου ο γιατρος μου ειπε οτι ο πονος περιοδου ειναι οι συσπασεις!τωρα αρχιζα να ανεβάζω παλμους και να λαχανιαζω ευκολα....εγινα και ΠΟΥΑ απο τα σπυρια που εβγαλα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ αληθεια?? Εγω εχω μονιμως τετοιους πονους..τι να πω...οταν του ειπα πως ποναω μου ειπε λογικο.. τη παρασκευη που θα παω θα του πω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθολου ... οταν ειπα σε γιατρο για μαγνησιο μου φωναξε.. μου ειπε πως δε δινει μαγνησιο γτ δε βοηθαει πουθενα.. ειναι φυσιολογικο να γινονται συσπασεις κ πρεπει ως ενα βαθμο.. τωρα τι να σου πω.. τον εμπιστευομαι γτ ειναι πολυ καλος εμβρυολογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα πολλες συσπασεις επερνα 3-4 ουτροτζεσταν την ημερα και τωρα παιρνω 3 χαπια μαγνησιου την ημερα και μειώθηκαν παραααααα πολυυυυυυ ...ξαναρωτα τον θα σε σωσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω οταν ειχα πονακια γυρω στην 18η εβδομαδα ,μου ειπε για το μαγνησιο και πραγματικα με βοηθησε πολυ.παιρνω 3 την ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πιό μαγνησιο παορνετε...;;;εγω παορνω το trofocard το max ομως τ πιο δυνατο...στην αρχη πηρα τ ελαφρυ κ επαιρνα δυο την ημερα..ναι μεν ειδα διαφορα αλλα που κ που ειχα συσπασεις..κ τωρα π παιρνω το max εχουν να με πιασουν αρκετο χρονικο διαστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Με το καλό τα μωρά σας! Σας διαβάζω αλλά δεν είμαι εγκυος. Ας μείνω και γω με το καλό κ ας τρωω κ κλοτσιες κ ας ποναω!!!! Προς το παρόν είμαι στην αναμονή κ είναι δύσκολη περίοδος αυτή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου δεν χρειαζεται να μείνεις εγκυος για να μας μιλησεις!!! Θα τα νιωσεις κι εσυ ολα πολυ γρηγορα κιολας θα το δεις.....!!!!!κι εγω σας διαβαζω και νομιζω πως ειχες πει πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε σε εσενα μα ουτε και στον αντρουλη σου....αρα έρχεται το νινι σου ....γι αυτο φτιαξε διαθεση ετοίμασε τον μικρο του παραδεισο για να ερθει.....κι αυτο μπορεις μονο ΕΣΥ να το κανεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα σ λεει το μινακι..κ εγω σας διαβζω συχνα κ σας γραφω παρ ολα αυτα γτ θελω να βοηθησω....κ εγω λιγο πολυ αλλοστε εχω περασει αυτη τν περιοδο..εγω πιστευω λογο ανγχους δν εχει ερθει ακομα το θαυματακι σας...συντομα θα ερθει φτανει να εχεις πιστη κ να μην εχεις ανγχος..αλλοστε αφου εχεις ψαχτει κ δν εχετεκανενα προβλημα ειναι θεμα χρονου πιστευω!!!!!!αλλα βεβαια η καθε περιπτωση εχει τ δικα της αρνητικα..οταν δν εισαι εγκυος εχεις το ανγχος γ το ποτεθα μεινεις κ σιγουρα ειναι πολυ μεγαλο το ανγχος π σε διακατεχει..αλλα πιστεψε με...οταν εχεις και μωρακι οταν δν τ χεις ακουσει ακομα εχεις συνεχως το ανγχος γ το αν ειναι καλα...κ οταν το ακους κ αρχιζει να κλωτσαει αν γ μερικες μερες σταματησει παλι εχεις το ανγχος μην τυχον εγινε τπτ...γτ δν κουνιεται;;;αστα...ενα μπεμπακι εχει πολλα ανγχη αλλα κ πολλες χαρες ταυτοχρονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια πιό μαγνησιο παορνετε...;;;εγω παορνω το trofocard το max ομως τ πιο δυνατο...στην αρχη πηρα τ ελαφρυ κ επαιρνα δυο την ημερα..ναι μεν ειδα διαφορα αλλα που κ που ειχα συσπασεις..κ τωρα π παιρνω το max εχουν να με πιασουν αρκετο χρονικο διαστημα!

To trofocard παιρνω εγω και ειναι οκ. Και εχουν μειωθεί πολυ τα πονακια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nikh85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με το καλό τα μωρά σας! Σας διαβάζω αλλά δεν είμαι εγκυος. Ας μείνω και γω με το καλό κ ας τρωω κ κλοτσιες κ ας ποναω!!!! Προς το παρόν είμαι στην αναμονή κ είναι δύσκολη περίοδος αυτή. 

Νικη  καλησπερα. Κι εγω διαβαζα αρκετα πριν μεινω εγκυος και ημουν σε πολλα θεματα ενημερωμενη και με αποψη οταν τελικα το τεστ βγηκε θετικό. Το ιδιο θα συμβει και σε σενα. Αξιζει η αναμονη, να μην στεναχωριεσαι. Θα στο στείλει ο Θεος! Εμενα με βοηθησαν τα τεστ ωορηξίας παντως. Και οτι θες να μας μιλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα καλά σας λογια!!! Θα ρθει κ σε μένα που θα παει? 

Athinamark για ποσο καιρό τα χρησιμοποιούσες τα τεστ? Εγώ είμαι στο δεύτερο μήνα αλλά ακόμα τίποτα. Έχω καλό προαίσθημα γι αυτή τη χρόνια πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα! 

σημερα καλεσα το γιατρο μου κ του ανεφερα πως ολο το σαββατοκυριακο πονουσα παρα πολυ σα περιοδο κ σημερα με ποναει κ ο κολπος εσωτερικα! μου ειπε να παιρνς πρωι μεσημερι βραδυ buscopan plus,....  προς το παρον πηρα σκετο buscopan που ειχα εδω στη δουλεια! 

με τρομαζουν αυτοι οι πονοι γτ ολο το βραδυ δε μπορω να ηρεμησω ,,, εχω κ εντονη δυσπνοια κ μενω αυπνη απο τον 7ο !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Μην ανησυχείς για τα πονακια, κι εμενα μου εδωσε κατι για τον πονο και τις συσπασεις, μου ειπε οτι ειναι νορμαλ. Υπμονη, σε λιγο μπαινουμε στον 8ο....Εντωμεταξυ, εμενα πρωτη φορα με επιασε χτες βραδυ δυσπνοια και λεω τι ειναι αυτο τωρα??? Η αλήθεια είναι οτι με φοβισε, αν και τωρα που διαβαζω οτι συμβαινει και σε σενα, φανταζομαι ειναι συνηθες στον μηνα μας!!!!Εχεις και τον υπερηχο στις 19, ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη, στο ευχομαι η χρονια αυτη να είναι η χρονια σου!!!!Βοηθανε τα τεστ παντα, γιατι κι εγω μεχρι να τα χρησιμοποιήσω εκανα λαθος με την γονιμη και δεν γινοταν τίποτα. Και μην ανησυχεις, εμενα ολες μου οι φιλες εκαναν προσπαθειες απο 8 μηνες εως 2 χρονια για να συλλαβουν. Μην αγχωνεσαι,απο την στιγμη που δεν εχεις καποιο θεμα, ευχαριστησου τις στιγμες και την επαφη με τον αντρα σου και θα ερθει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinamark εχω τοση εντονη δυσπνοια που με πιανει πονος στο στερνο μενω αυπνη κ κοβω βολτες μεσα στο σκοταδι βραδιατικα για να συνελθω.. νομιζω θα μεινω στο τοπο! χιχιχι

ειναι φυσιολογικο εχω διαβασει στο μηνα μας γτ πιεζεται διαφραγμα οσο μεγαλωνει μητρα! 

σε οτι αφορα τα πονακια ρωταω αλλες κοπελες κ μου λενε πως δε πονουσαν απο τοσο νωρις παρα μονο τελευταιο μηνα! εγω ποναω τοσο που το σαββατο εβαλα τα κλαμματα γτ δε μπορουσα ουτε να κουνηθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρω οτι αν ηταν ατι ανησυχητικό θα στο ελεγε ο γιατρος σου. Εγω αρχες 7ου που ειχα πονακια δεν του φανηκε περιεργο και μου εδωσε κατι παυσιπονα για τις στιγμες που ποναω πολυ, ειτε κοιλια ειτε μεση. Κι εμενα με επιασαν χτες πονακια, γιατι εκανα δουλειες για το παιδικό και εσκυψα αρκετες φορες. Ξαπλωσα και περασαν. Οσο για την δυσπνοια, μόλις διαβασα οχι πολυ φαγητο το βραδυ, ζαχαρες κτλ. Πρωτη μου φορα κι εμενα χτες, σηκωθηκα, εκανα βόλτες στο σαλονι :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανυπομονω παρασκευη να παω στο γιατρο ! 

λιγη υπομονη κ πλησιαζει η ωρα του τοκετου! 

ειχα κοσμο σαββατο και κυριακη κ εφαγα τα γλυκακια μου.. ισως γι αυτο το βραδυ ηταν τοση εντονη η δυσπνοια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...