Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Τωρα που θα ξαναπαω θα δω τι θα μου πει... Αλλα απ'οτι καταλαβα υπολογιζει με βαση την περιοδο ανεξαρτητα αν ημουν εγκυος η οχι κ ειναι περιπου η εβδομαδες! Δεν μπορω να ξερω ακριβως ποτε εμεινα εγκυος

παντως τωρα που το μετρησα απο 18/9 βγαινει αν το μετρησεις. Εγω ειχα ωορρηξια 4 μερες μετα την περιοδο.συν τις μερες που χρειάζεται να γονιμοποιηθει.. βγαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυσκολες αυτες οι αναγουλες.. εδω κ καμια ωρα ανακατευομαι εντονα σε σημειο που εχω διπλα μου στον καναπε κ μια κουπα.. δν με βλεπω να γλιτωσω....τι χαπι σου εδωσε @Mommy 5;

Phenergan λέγονται.Για να δούμε κάνουν τιποτα;Αυριο θα ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια πως ξερεις ποτε ειχες ωορηξια? Εγω νομιζα οτι ειναι 14 μερες απ'την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου... Κ νομιζα πως δε γινεται να μεινεις εγκυος κατευθειαν μετα την περιοδο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια πως ξερεις ποτε ειχες ωορηξια? Εγω νομιζα οτι ειναι 14 μερες απ'την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου... Κ νομιζα πως δε γινεται να μεινεις εγκυος κατευθειαν μετα την περιοδο....

εειχα κατι λευκά παχυρευστα υγρα κ πολυ ελαστικα. Αυτη ειναι η ωορρηξια. Ναι αμε. Γινεται. Δν κανουμε ωορρηξία την ιδια μερα καθε μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Phenergan λέγονται.Για να δούμε κάνουν τιποτα;Αυριο θα ξερω

σημερα το εχω ττερματισει. Εφτιαξε κ ο συζυγος Μου τσαι με τζιντζερ το πινω λιγο λιγο αλλα νιωθω οτι δν θα τη γλιτωσω.ειμαι ξαπλα κ δν μπορώ να σηκωθω απο τις αναγουλες κ τη ζαλαδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδικία μωρε δεν ειναι αυτο;Γιατι άλλες δεν έχουν καθόλου αυτα τα άσχημα συμπτώματα και μπορούν και χαίρονται τις εγκυμοσυνες τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδικία μωρε δεν ειναι αυτο;Γιατι άλλες δεν έχουν καθόλου αυτα τα άσχημα συμπτώματα και μπορούν και χαίρονται τις εγκυμοσυνες τους;

τουλάχιστον εμεις ξερουμε πως η εεγκυμοσύνη κυλαει ομαλα!! ?? γτ αυτες που δν εχουν συμπτωματα δν ξερουν αν προχωραει σωστα..? εξαλλου στην συμπτωματολογια γραφει πως οι αναγουλες προερχονται απο την ανοδικη πορεια της ουσιας που ανιχνευεται στη χοριακη! Κ εγω ειχα υψηλη χοριακη απο την αρχη.. οποτε ααναμενομενο! ☺αρα για καλο ειναι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη αλλα αυτο που λες οτι οσες δεν εχουν συμπτωματα δεν ξερουν αν προχωραει σωστα δεν ισχυει! Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις εμετους για να πηγαινει καλα η εγκυμοσυνη! Εμενα οταν πηγα συγκεκριμενα σε καρδιολογο για καρδιολογικη εκτιμηση με ρωτησε αν εχω αναγουλες και εμετους και λεω οχι ιδιαιτερα.... Και μου λεει αγορι θα ειναι... Τα κοριτσια λεει λογω ορμονων φερνουν πολλους εμετους και αναγουλες ενω τα αγορια οχι...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Να μπω στην παρέα σας;;;

Ειμαι 10 εβδομαδων με ακατανίκητη αναγουλα....

Γεια σου Fine καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Εσυ απο που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Fine καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Εσυ απο που εισαι?

Με το καλο να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ευκολη γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

νναι βρε το ξέρω.. παρηγορια ψαχνω να βρω στη mommy5 που στεναχωριεται που ειναι χαλια..αχχαα εννοείται πως καθε σωμα αντιδραει διαφορετικά! Εμενα ειναι το δευτερο παιδακι μου.κ στο πρωτο,κορίτσι ειναι,τα ιδια ειχα. Δν ειχα προθεση να προσβάλω. Απλα θελω να το δει λιγο διαφορετικα.. γτ την περνει απο κατω κ εχει κ καταθλιψη.. ας τα δει θετικα τα σημαδια.. εγω για καλο το ειπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Να μπω στην παρέα σας;;;

Ειμαι 10 εβδομαδων με ακατανίκητη αναγουλα....

καλως ηρθες @fine. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! οσο για τις αναγουλες... δν πειράΖει. Εγω για καλο τα εχω. Σιγουρα αν δν τις ειχα θα ήταν αλλιώς αλλα χαιρομαι πολυ που ο θεος μου εδωσε τη δυνατότητα να ξαναγινω μανουλα...!!! ☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νναι βρε το ξέρω.. παρηγορια ψαχνω να βρω στη mommy5 που στεναχωριεται που ειναι χαλια..αχχαα εννοείται πως καθε σωμα αντιδραει διαφορετικά! Εμενα ειναι το δευτερο παιδακι μου.κ στο πρωτο,κορίτσι ειναι,τα ιδια ειχα. Δν ειχα προθεση να προσβάλω. Απλα θελω να το δει λιγο διαφορετικα.. γτ την περνει απο κατω κ εχει κ καταθλιψη.. ας τα δει θετικα τα σημαδια.. εγω για καλο το ειπα.

Καταλαβα.... Ας το δει διαφορετικα μαλλον εχει κοριτσακι!!! Χαχα... Παντως αυτο που μου ειπε ο γιατρος το εχω ξανακουσει και ειναι ενας δεικτης για το φυλο οχι 100% βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα.... Ας το δει διαφορετικα μαλλον εχει κοριτσακι!!! Χαχα... Παντως αυτο που μου ειπε ο γιατρος το εχω ξανακουσει και ειναι ενας δεικτης για το φυλο οχι 100% βεβαια!

χχαχαχαχα αν ισχύει.. μακαρι να εχω κοριτσακι...γτ θέλει κοριτσι κ ηκορη μου κ ο άντρας μου.. μονο εγω θελω αγόρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχαχαχαχα αν ισχύει.. μακαρι να εχω κοριτσακι...γτ θέλει κοριτσι κ ηκορη μου κ ο άντρας μου.. μονο εγω θελω αγόρι..

Εγω αυτο που λεω ειναι γερα να ειναι κ οτι μας δωσει ο θεος! Απλα κ εγω καταβαθος θελω το πρωτο μου παιδακι να'ναι αγορι!

Βασικα θελω ενα και ενα.... Χαχα!

Αντε να δουμε!!! Θα σου βγει παλι κορη.... Να δουμε τα στατιστικα πως πανε!

Αν και εγω εχω αγορι κατι ξερει ο γιατρος! Την παρασκευη θα κανω αυχενικη διαφανεια λετε να φανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυτο που λεω ειναι γερα να ειναι κ οτι μας δωσει ο θεος! Απλα κ εγω καταβαθος θελω το πρωτο μου παιδακι να'ναι αγορι!

Βασικα θελω ενα και ενα.... Χαχα!

Αντε να δουμε!!! Θα σου βγει παλι κορη.... Να δουμε τα στατιστικα πως πανε!

Αν και εγω εχω αγορι κατι ξερει ο γιατρος! Την παρασκευη θα κανω αυχενικη διαφανεια λετε να φανει?

Εσυ Κυριακη στο πρωτο σου ποτε εμαθες το φυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για την προσπάθεια αναπτέρωσες ηθικου???Οσο για το φύλλο εγω ειμαι σίγουρη ότι ειναι κοριτσι.Αλλωστε μόνο κοριτσια κάνω εγω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Fine καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Εσυ απο που εισαι?

Maraki ειμαι απόΑθηνα!

Με το καλο να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ευκολη γεννα!

Σς υπερευχαριστω και αντευχομαι!

καλως ηρθες @fine. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! οσο για τις αναγουλες... δν πειράΖει. Εγω για καλο τα εχω. Σιγουρα αν δν τις ειχα θα ήταν αλλιώς αλλα χαιρομαι πολυ που ο θεος μου εδωσε τη δυνατότητα να ξαναγινω μανουλα...!!! ☺☺☺

Κ εγω δευτερη φορα μανούλα πρψτα ο Θεός αλλά τετοια αναγουλα κ εξάντληση δεν ειχα ξανααισθανθει..... μετο κάλο και η αυχενική διαφάνεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια εμαθα το φυλλο στον 4 αν θυμαμαι καλα.. πανε κ 9 χρονια.. τωρα.. δν ξερω τι εχω ακομα.. αλλα η γυναικα του  ξαδερφου μου εχει αγορι κ μςχει τον 5μηνα εκανε εμετους..οποτε ουτε κ αυτο ειναι στανταρακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν ξερω ρε κοριτσια κ αν ισχυει κ αυτο που λενε με το χτυπο της καρδιας.. στις 22 που θα παμε να ξανα ακουσουμε το χτυπο θα σας πω. Θα ρωτησω το γιατρο μου να μου πει τι ισχυει. Εκτος κ αν με προλαβει καμια απο εσας!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!Εγω εχω ανακατωσουρες πολλες το πρωι μεχρι το μεσημερι και μονο αν φαω και ξερω οτι θα το βγαλω εκτος απο φρυγανιες!!!Δοκιμαζω μονο να φαω δυο φρυγανιες το πρωι και βλεπω καποια βελτιωση!Τιποτε αλλο ομως!Ο γιατρος μου την τριτη μου εγραψε τα primperan και ειπε αν κανω εμετο να παρω ενα και αν συνεχιστει μετα απο καποια ωρα να παρω κι αλλο!Δεν επηρρεαζει πουθενα!Ακομη εγω δεν εχω παρει κανενα αλλα εαν κανω εμετο θα πάρω!Εγω μενω Ευβοια εδω και 2 χρονια μονιμα γιατι εδω εμενε ο αντρας μου οταν τον γνωρισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.. ξυπνησα χαλια... ανακατωσουρες πολλες..με ταση για εμετο σε σημειο να κλαινε τα ματια μου..απο τις 7...ουτε νερο δν εχω πιει γτ θα το βγαλω σίγουρα.. @RnMI κ εμενα αυτα μου ειπε αν αρχίσω.. κ δυστυχως εκανα κ εναν πρωι πρωι.. ?

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Χαίρομαι που βρηκα ομοιοπαθουσες...χιχιχι

Κυριακή ως τις 2 το βραδυ ημουν μαύρα χαλια.στις 10 εκανα εμετο κ μετα με ενοχλουσε ο λαιμος μου.....

Σήμερα εχω πιει 3 γουλιες νερο, περιμενω για εξετάσεις κ τωρα που θα γυρισω θα φαω (λεμε τωρα).

Με δυσκοιλιοτητα πως είστε; εμεναμ προεκυψε κ αυτο σε χαλια βαθμο

Ο γιατρός μου ειπε κ.εμενα ποσιμο primperan οχι καθε μερα αν παραστεί αναγκη πριν φαγητό. .μ φαίνεται δυσκολα να παρω.φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι κατι..Δεν επηρεαζει πουθενα..Ευτυχως εγω κανω εμετο μονο αν φαω κατι εκτος απο φρυγανιες αλλιως εχω ανακατωσουρες πολλες!Υπομονη τι να κανουμε..Οι πρωτοι μηνες ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...