Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

@Mommy 5  ξεχασα να σου πω οτι σημερα ειχα την πρωτη μου εξαγωγη..το ειπα στο γιατρο κ μου ειπε να δοκιμάσω  τζιντζερ κ αν δν σταματησουν οι εμετοι υπαρχει καποιο χάπι που βοηθαει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν μου κανει τιποτα το τζίντζερ Ασε που το αηδιάζω κιόλας.Θυμαμαι σε μια από τις προηγούμενες εγκυμοσυνες μου όταν εμένα ακομα Ελλάδα μου είχαν δώσει κάτι χαπια αλλα ουτε αυτα με βοηθούσαν.Δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν.Μη σε αποθαρρύνω ομως γιατί εγω ειμαι περίπτωση.Τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν με βοηθάει τιποτα.Ευχπμαι εσυ να σταθείς πιο τυχερή και να βρεις σύντομα αυτο που σε ανακουφίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Τι μου κανετε? Απ'!οτι διαβαζω οι περισσοτερες τωρα ακουτε καρδουλα!!! Ειναι πραγματικα υπεροχο... Εμενα ο γιατρος μου με μπερδεψε την Πεμπτη που πηγα... ΓΤ βγαινει διαφορετικη ημερομηνια με βαση την περιοδο και τον υπερηχο... Στον υπερηχο με βγαζει 1 βδομαδα περισσοτερο! Παρασκευη ειναι να κανω  και Αυχενικη διαφανεια και εχω μεγαλη αγωνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Πηγαμε χτες στο γιατρο και ακουσαμε καρδουλα!!!Ολα καλα!!!Μου εγραψε και τις εξετασεις και εχω παλι ραντεβου σε 2 εβδομαδες!!!Αχ τι τελεια στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε κοριτσια.Εχετε δίκιο αξέχαστη στιγμή όταν ακούμε για πρωτη φορα καρδούλα στον υπέρηχο.Αρχιζω να τα παίρνω με το σύστημα εδω.Εχω τοσο καιρό μπροστά μου για τον πρώτο υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!! Ξυπνησα το πρωι κ εγω να παω για τις εξετασεις αλλα...ειχα τετοια ζαλαδα που δν αντεξα.. ημουν νηστικη ηθελα να κανω εμετο κ το αποτελεσμα ηταν να μην βγαζω τπτ λογω αφαγιας για τις εξετασεις.. τελικα πηγα τις εκανα κ πηρα κ τα πρωτα αποτελέσματα. Προγεστερονη 27.5 κ οιστραδιολη 1798! Πολυυυυ ευχαριστημενος ο γιατρος!!! Πολυ υψηλες οι τιμες κ εκει!!! Ολα πανε καλα!! Μονο ζαλαδες πολλες..σκεφτητε οτι δν μπορουσα να γυρισω σπιτι μετα τις εξετασεις κ πηγα σε μια φιλη μου εκει κοντα κ με εφερε ο συζυγος μου σπίτι οταν σχολασε.. ειμαι καταχλωμη κ φαινομαι εξαντλημενη απο την αυπνια.. γτ ολη νυχτα απο τη ναυτια κ τις ζαλαδες δν εκλεισα ματι...εσεις τι κανετε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κυριακή τι θα κάνουμε;Εγω σε μισή ώρα παω γιατρό να δω αν θα μου δώσει κανένα χάπι.Δεν την παλεύω άλλο.Το πρωι και εγω τα ίδια .Τι να βγάλω αφού το στομάχι μου ήταν άδειο;Μετα με έπιασε ένας πόνος στο στομάχι που χτύπαγε μέχρι πίσω στην πλάτη.Εγω φοβάμαι ότι θα πάθω αφυδάτωση ετσι όπως παω.Ειμαι τοσο χλωμή που όταν ειμαι στο δρόμο νομίζω ότι όλοι με κοιτάνε και με περνάνε για ναρκωμανη.Παλι καλα που έχω και εσάς παρεούλα και μιλάμε λιγο.Ελπιζω μόνο να περάσει γρήγορα ο καιρός για να συζητάμε για τις κοιλίτσες μας πλέον και οχι για τους εμετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια απο Κρητη!Και εγω μια απο τα ιδια αναγουλες αναγουλες και παλι αναγουλες....τωρα ειμαι στην 7η εβδομαδ μεχρι και την 6η ελεγα τι καλα που ειμαι θα την περασω σουπερ την εγκυμοσυνη....αλλα τι το πα?? Ξεκινησαν ..υπομονη σε ολες ☺☺και καλη λευτερια.16/12 εχω ραντεβου για να ακουσουμε καρδουλα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες @Rena28. Παιδια εγω ειμαι 1.58 51 κιλα.προς το παρονδν εχω  βαλει. Μονο 1 κιλο απο πριν την καθυστερηση κατακρατηση υγρων. Εσεις εχετε παρει κιλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μόλις γύρισα από το γιατρό μου έγραψε κάτι χαπια και μόλις πήρα ένα.Για να δούμε θα βοηθήσουν καθόλου;Εγω έχω χάσει τρία κιλά ως τωρα λόγω εμετων αλλα ειμαι πολλα κιλά ούτως η άλλως.Ειμαι 1.70 και 77 κιλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε;εγω ειμαι πολυ αναποδη στα συμπτωματα το απογευμα τα εχω ολα το πρωι ολα καλα.εμετους δεν εχω αναγουλες εχω και τρωω σαν πουλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολες αυτες οι αναγουλες.. εδω κ καμια ωρα ανακατευομαι εντονα σε σημειο που εχω διπλα μου στον καναπε κ μια κουπα.. δν με βλεπω να γλιτωσω....τι χαπι σου εδωσε @Mommy 5;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια απο Χαλκιδα!!! Εγω αναγουλες και εμετους δεν εχω καθολου... Με εχει πιασει μονο 2-3 φορες εμετος. Μια οταν εφαγα μπαμιες!( Μαλλον δεν αρεσαν στο μωρο...... χαχα! ) Και γιατι μπορει να αηδιασα κατι!!! Αλλα αυτο το ειχα κ πριν την εγκυμοσυνη!!! Αυτο που ειχα χθες και δεν μπορουσα να σηκωθω απ'το κρεβατι ηταν φοβερος πονοκεφαλος σε σημειο να νομιζω οτι εχω πυρετο... Τωρα δεν ξερω αν ειναι συμπτωμα η αν παω να αρρωστησω! Σημερα ημουν καλα παντως.... Σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν κ ματι!!! Εδω στη Χαλκιδα εχει κ φοβερη υγρασια που με τσακιζει! Η καταγωγη μου ειναι απο Κατερινη... Εγω σε αδεια θα βγω κοριτσια με το που μπω στον 5ο γτ στο επαγγελμα που κανω απο τοτε παιρνουμε κ θα εχω 14 μηνες μεχρι να γινει το μωρο δηλ. 9 μηνων!

Ειναι καμια που να εχει διαφορα στις ημερομηνιες στον υπερηχο?

Εγω ειχα κυκλο 32 ημερων κ γι'αυτο μου ειπε βγαζω διαφορα με την περιοδο αλλα εχω μπερδευτει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δλδ ποσο σε βγαζει; εγω ειμαι μολις 6 εβδομαδων ακομα...οποτε δν εχω άποψη. Χτες που ακουσαμε καρδουλα κ ισα που ακουγοταν ο γιατρος μου ειπε λογικο γτ δνεχω μπει ακομα στην 6 εβδομαδα.συμφωνα με την περιοδο σημερα μπαινω αλλα κ συμφωνα με οσα ειδαμε στον υπερηχο το ιδιο βγαινει.

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταια περιοδο ειχα 14/9. Πηγα την Περασμενη Πεμπτη και εβγαζε 11 εβδομαδων και 3 ημερων ο υπερηχος που αμα το υπολογισεις δε βγαινει μεχρι τις 3 Δεκεμβριου να ημουν τοσο.. Με βαση την περιοδο 10 εβδομαδων και 3 ημερων βγαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι τοσο ειμαι! Και τον ξαναρωτουσα σιγουρα? Γτ ο πρωτος γυναικολογος που ειχα παει εδω στην Χαλκιδα μου ειχε πει οτι αλλαζω μηνα καθε 21 και ειχα κολλησει εκει εγω... Τωρα πηγαινω σε εναν στο Ελενα στην Αθηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η περιοδος κρατουσε 4 μερες και ειχα κυκλο 32 ημερων! Αλλα να εμεινα εγκυος ενω ειχα περιοδο αυτες τις μερες δεν υπαρχει περιπτωση!!! Γτ δεν ειχα επαφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω.....περίεργο... να πω οτι είχες επαφες δικαιολογειται... αλλα αφου δν ειχες κ επαφες... μηπως πρεπει να το συζητησεις με το γιατρο σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που θα ξαναπαω θα δω τι θα μου πει... Αλλα απ'οτι καταλαβα υπολογιζει με βαση την περιοδο ανεξαρτητα αν ημουν εγκυος η οχι κ ειναι περιπου η εβδομαδες! Δεν μπορω να ξερω ακριβως ποτε εμεινα εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...