Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Εγώ δν έχω κάνει ακόμα.. ταλαιπωρουμαι με ναυτιες..κ ζαλάδες πολλές.. νιώθω κουρασμένη..Κ είμαι ξαπλωμένη όλη την ώρα.. ούτε μπάνιο δν έχω το κουράγιο να κάνω..Κ έχω μια μεγάλη αποστροφή για σοκολάτες..Κ γενικά το φαγητό..αποφάσισα να δοκιμάσω με κόκα κόλα λάιτ μπας κ σταματήσει η ανακατωσούρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως το λες αποστροφή για όλα.Τι περίεργο!!!!Εγω που τσακίζα δυο μεγάλες σοκολάτες στην κάθισια μου.Μου έδωσες ιδέα με την κόκα κολα.Το έχω ακούσει αυτο.Θα δοκιμάσω.Λεω από Δευτέρα να ψάξω να βρω και τα βραχιολάκια για τη ναυτία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη μου είπε κ λεμόνι. Έφαγα λίγο κ συνήλθα αρκετά. Σε σημείο που λέω να κάνω μπάνιο κ να αν θέλει κ ο συζυγος να πάμε μια βόλτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.Τοσο καλο το λεμόνι Κυριακή;Ισως δοκιμάσω και εγω σήμερα.Πως θα περάσετε την Κυριακή σας φουσκιτσες μου;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Mommy 5!! Μακάρι να ήμουν και γω φουσκιτσα αλλά το σώμα μου είναι σε άθλια κατάσταση!! Φαίνομαι απλώς χοντρή με ένα μικρό φούσκωμα κάτω κάτω! Είμαι πολύ στενοχωρημένη γιατί είχα ωραίο σώμα και τώρα έχει πάρει μια μορφή χάλια και παρ όλα αυτά δεν Φαίνομαι για έγκυος και ειδικά 4 και μηνών! Εμένα ο αντρας μου δουλεύει και δεν θα κάνω τίποτα μέχρι να επιστρέψει το βραδάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μην σε παίρνει από κατω για το σώμα σου.Εχεις όλο τον καιρό να το ξανά φτιάξεις μετα την γεννά.Μικρη κοπέλα είσαι.Εγω τι να πω που φαντάζεσαι πως ειναι το σώμα μου μετα από τόσα παιδια?Ομως μετα την γεννά πρώτα ο Θεός θα κάνω ότι μπορώ να σουλουπωθω λιγακι???Και εγω μόνη σήμερα στο σπιτη.Πολυ χάλια ο καιρός εδω αλλα και να μην ήταν δεν μπορώ να παω πουθενά με τους εμετούς.Γιαυτο και εγω έφτιαξα μια ωραιότατη σπανάκοτυροπιτα.Οχι ότι θα μείνει και για πολυ μέσα μου ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μου λέει και η μαμά μου ότι λόγω ηλικίας θα επανέλθω γρήγορα στα φυσιολογικά μου!! Μην λες εσύ για το σώμα σου γιατί έχεις ήδη 4 παιδάκια και πας για το 5ο οπότε όπως και να είσαι δικαιολογειται!! Απλά δεν θέλω από την πρώτη εγκυμοσύνη να χαλάσει πολύ!! Μην μου λες για φαγητό γιατί έχω μια πείνα απεριγραπτη!!; Εγώ θα πάω με τη μαμά μου για Κινέζικο μάλλον και μετά σε μια φίλη να φτιάξουμε τα νύχια μου για το γάμο!! Βαρετή Κυριακή και αυτή και σκέψου ότι έχει ωραίο καιρό εδώ ...φάε μια φριγανια για να αποφύγεις τον εμετό και ξαπλωσε με κάνα δυο μαξιλάρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μου λέει και η μαμά μου ότι λόγω ηλικίας θα επανέλθω γρήγορα στα φυσιολογικά μου!! Μην λες εσύ για το σώμα σου γιατί έχεις ήδη 4 παιδάκια και πας για το 5ο οπότε όπως και να είσαι δικαιολογειται!! Απλά δεν θέλω από την πρώτη εγκυμοσύνη να χαλάσει πολύ!! Μην μου λες για φαγητό γιατί έχω μια πείνα απεριγραπτη!!; Εγώ θα πάω με τη μαμά μου για Κινέζικο μάλλον και μετά σε μια φίλη να φτιάξουμε τα νύχια μου για το γάμο!! Βαρετή Κυριακή και αυτή και σκέψου ότι έχει ωραίο καιρό εδώ ...φάε μια φριγανια για να αποφύγεις τον εμετό και ξαπλωσε με κάνα δυο μαξιλάρια!! 

Γεια σας κορίτσια μου!!! Γκαστρουλα μου όπως κ λέει κ ο μπαμπάς μου. Χαχαχα ?? το λεμόνι βοηθάει πολύ.νερό κ λεμόνι κ διάβασα ότι κάνει κ καλό στα οστά του μωρού. Όχι σε υπερβολές βέβαια. ?κ εγώ σπίτι σήμερα.. λέω να κάνω  κα τι δουλιτσες.. τον έχω πεθανει τον άντρα μου... όσον αφορά τώρα το σώμα... ένα θα σας πω.. είχα τέλειο σώμα.. γυμνασμένο αδύνατο με κοιλιακούς αναλογίες μοντέλου αλλά επειδή είμαι 1.58 μικρού μοντέλου.. στην εγκυμοσύνη της κόρης μου πήρα 22 κιλά κ έκανα ραγάδες παντού. Κοιλιά γύρω από τον αφαλό μέχρι κ κάτω.. μέχρι την κλειτορίδα για την ακρίβεια.. στο στήθος μου γτ μεγάλωσε πολύ στα πόδια μου στους προσαγωγους κ στη μασχάλη στο τελείωμα της από τη μέσα πλευρά. Παρόλ αυτά έχασα τα κιλά κ με πολύ γυμναστική απέκτησα πάλι ένα όμορφο σώμα.. όπως ήταν.. μόνο που έχει τις ραγάδες.Όμως κατάφερα κ τεντωσα  το δέρμα να μην φαίνονται τόσο πολύ. Μην αγχώνεστε για το σώμα. Με σκληρή προπόνηση κ διατροφή όλα φτιάχνουν. Το λέω από πείρα πλέον...☺σε 6 μήνες είχα αποτελέσματα.. Κ τώρα όταν με το καλό γεννήσω πάλι θα πάω θα χτυπηθω κ θα τα καταφέρω!!! ☺☺☺

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή πρωι πρωι το δοκίμασα το λεμόνι με το νερό αλλα μπα...τιποτα δεν με ανακουφίζει εμένα.Το μόνο που κάνω ειναι ότι έχω πάντα στη χούφτα μου μερικά αμύγδαλα και μασάω ένα ένα όταν ανακατεύομαι.Ε κάτι κανει για λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά να ακούω Κυριακή μου!!!! Μπράβο σου!!!! Εγώ βάζω φουλ κρέμες για ραγαδες και προσέχω με το φαγητό αλλά βλέπω τα ρούχα μου που είναι κοντουλικα και τα παντελόνια μου τα στενά και στεναχωριεμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά να ακούω Κυριακή μου!!!! Μπράβο σου!!!! Εγώ βάζω φουλ κρέμες για ραγαδες και προσέχω με το φαγητό αλλά βλέπω τα ρούχα μου που είναι κοντουλικα και τα παντελόνια μου τα στενά και στεναχωριεμαι 

μη στεναχωριέσαι.. ημητρότητα  ειναι υπέροχη.. αλλα εχει κ τα μειον της.. σκεψου αλλες κοπελες που δν εχουν καν παιδια κ το σώμα τους είναι χάλια.. ή  άλλες περιπτώσεις που θέλουν παιδί κ δν μπορούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου έχεις δίκιο! Μου χάρισε ο Θεός αμέσως μωράκι και γω λέω για το σώμα μου!!αλλά το σκέφτομαι λόγω ηλικίας! @TET.2531982 συγχαρητήρια, δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα στον κόσμο από το ν ακούς μια καρδούλα να χτυπάει στην κοιλίτσα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TET.2531982 μπράβο κοριτσάκι μου! Κ εγώ θα πάω τρίτη.. ανυπομονώ.. σήμερα οι αναγουλες δν παλευονται.. με βλεπω να τα βγαζω στο τελος..

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dina20 κ εγώ στα 20 έκανα τη μικρούλα μου κ τώρα είμαι 29

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε;;; εγω βασανιζομαιε ανακατοσουρες ακόμα. Εμετό ακομη δν εχω κανει. Αυριο θα παμε κ στο γιατρο να ακουσουμε καρδουλα αν ειμαστε τυχεροι!! Ανυπομωνω!!! Εσεις τί κανετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου και εγω μια από τα ίδια.Αλλα εγω τα βγαζω κιόλας και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ γιατί ανακουφιζομαι.Καταλαβαινω την ανυπομονησία σου για αυριο.Εγω ανυπομονώ για την αυχενική σε τέσσερις εβδομαδες Χαχα.Να μας πεις τα νέα σου αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια πως ειστε???Εγω ειχα να μπω μερες λογω οτι ημουν χαλια με ζαλαδες ναυτιες και σημερα το πρωι εκανα και εμετο!Σημερα εχουμε ραντεβου με τον γιατρο μας για να ακουσουμε καρδουλα..Ειμαι σχεδον 7,5 εβδομαδων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα RnMI?Αντε να περάσουν μερικές εβδομαδες να περάσουν αυτα για όλες μας.Πως να χαρούμε εγκυμοσύνη αν είμαστε τοσο χαλια?;Και εσυ γιατρό σήμερα;Αντε να μας πεις νεακια μόλις γυρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα RnMI?Αντε να περάσουν μερικές εβδομαδες να περάσουν αυτα για όλες μας.Πως να χαρούμε εγκυμοσύνη αν είμαστε τοσο χαλια?;Και εσυ γιατρό σήμερα;Αντε να μας πεις νεακια μόλις γυρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά  πηγαμε στο γιατρο!!! Ναι ναι!!! Ειδαμε καρδουλα!!!! Ισα που χτυπουσε βεβαιααα!!! Ειμαι μονο 5 εβδομαδων κ 6 ημερων! Μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις κ προγεστερονης για να αποκλείσουμε  καθε πιθανη ζημια!!! ειναι πολυ ευχαριστημενος!!! Ειμαι πολυ τυχερη που ειδα την καρδουλα του σημερα!!! Μεχρι που ενα δακρυ κυλισε!!! Αχ κοριτσια....!!! Ειμαι τοσο χαρουμενη!!!! Το φασολακι μου εχει σπορακι μέσα!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Κυριακή ειμαι πολυ χαρούμενη για σενα.Βαση υπερήχου σε έβγαλε τοσο η βάση τελευταίας περιόδου;

στο χαρτι ετσι εγραφε. Κ με βαση τον υπερηχο κ με βαση την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...