Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια ειστε καλα?Εγω ευτυχως απο χτες εχω συνελθει λιγο μονο τα πρωινα μεχρι το μεσημερι εχω ζαλαδες και ανακατωσουρες αλλα μετα συνερχομαι σιγα σιγα!Την Τριτη εχω ραντεβου για να ακουσουμε καρδουλα και αναμενουμε!Α!Σημερα ειναι 6εβ και 5ημ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ειστε καλα?Εγω ευτυχως απο χτες εχω συνελθει λιγο μονο τα πρωινα μεχρι το μεσημερι εχω ζαλαδες και ανακατωσουρες αλλα μετα συνερχομαι σιγα σιγα!Την Τριτη εχω ραντεβου για να ακουσουμε καρδουλα και αναμενουμε!Α!Σημερα ειναι 6εβ και 5ημ!

καλημερα κορίτσια!!! Άργησα να ξυπνήσω πάλι.. απο το άγχος μου μην αποβαλλω πάλι.. βλέπω περίεργα όνειρα ξυπνάω τη νύχτα...κτλ.. ανυπομονώ να έρθει η τρίτη να πάμε στο γιατρό να δω την καρδούλα Ν αν είμαστε τυχεροί θα την ακούσουμε κιόλας.. τραβήγματα πολλά έχω ακόμα..αν κ έχουν αραιωσει. Κ οι ναυτιες καλύτερα πάνε..αλλά αγχώνομαι κ δν το καταλαβαίνω κ είμαι ανήσυχη τη νύχτα Ν οπότε πάω τουαλέτα..

Να καλωσορίσω τα καινούρια κορίτσια!! Με το καλο ευχομαι σε όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Itan ygra diafana San zele.  Kai den kobontoysan. Tentonontousan anamesa sta daxtila.  Ta ida k ekini tin mera anevike I thermokrasia

καλημερα @zouzoun . Η ωορρηξία έτσι είναι. Ομως απο την επαφη μεχρι τη γονιμοποιηση θελει χρονο. Πχ. Εγω ειχα αυτα τα υγρα 8/11 κ εκανα ερωτα. Η γονιμοποιηση ομως μου ειπε ο γιατρός έγινε αργότερα. 2 με 3 μέρες μετά. Κ αυτό το έδειξε η χοριακη. Οπότε μην αγχώνεσαι..κάνε υπομονή κ απλά πρόσεχε λίγο περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια!!! Άργησα να ξυπνήσω πάλι.. απο το άγχος μου μην αποβαλλω πάλι.. βλέπω περίεργα όνειρα ξυπνάω τη νύχτα...κτλ.. ανυπομονώ να έρθει η τρίτη να πάμε στο γιατρό να δω την καρδούλα Ν αν είμαστε τυχεροί θα την ακούσουμε κιόλας.. τραβήγματα πολλά έχω ακόμα..αν κ έχουν αραιωσει. Κ οι ναυτιες καλύτερα πάνε..αλλά αγχώνομαι κ δν το καταλαβαίνω κ είμαι ανήσυχη τη νύχτα Ν οπότε πάω τουαλέτα..

Να καλωσορίσω τα καινούρια κορίτσια!! Με το καλο ευχομαι σε όλες μας!!!!

Τι ανησυχεις μην αποβαλλεις??Τι ειναι αυτα που λες?Τα ονειρα που βλεπεις ειναι απο την ψυχολογια σου!Κοιτα να το ευχαριστηθεις να εισαι χαλαρη και ασε τις ανησυχιες!Ολα καλα θα πανε!Εγω που εχω περασει και παλινδρομη τι να πω???Αλλα ειδα και την προηγουμενη φορα που ανησυχουσα!Οτι ειναι να γινει θα γινει!Εξαλλου οι εγκυμοσυνες καταληγουν σχεδον παντα σε καλο αποτελεσμα!Απλα υπαρχουν κ οι ελαχιστες εξαιρεσεις!Οι τσιγαννοι δηλαδη που δεν πανε σε γιατρους και τετοια και ξεγεννανε στα τσαντιρια γιατι κκανουν 10 παιδια η καθεμια?Το γυναικειο σωμα ειναι φτιαγμενο απο την φυση για ναμεγαλωσει μια νεα ζωη μεσα του!Οχι αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο RnMI.Και εγω αυτα σκέφτομαι που εδω δεν μας κάνουν υπερήχους να ξέρουμε τι γίνεται.Τοσες ειναι που δεν πανε σε γιατρό και γεννάνε μόνες τους στα σπίτια τους!!!Και ο οντως βρε Κυριακη γιατί τέτοιο άγχος μην αποβάλλεις.Αφου όλα καλα πανε ως τωρα.Οκ δε λέω να προσεχείς όσο μπορείς αλλα οχι να σε τρώει το άγχος χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!! Κυριακή μην αγχώνεσαι καθόλου! Το άγχος μπορεί να κάνει κακό! Άλλωστε προσέχεις οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!! Κάνε ότι σου λέει ο γιατρος σου!! Κορίτσια παιρνετε Φυλλικο οξύ?και αν ναι ποιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zouzoun πήγαινε για χοριακή!! Από τα συμπτώματα δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί μοιάζουν και με της ωορρηξιας και με της περιόδου! Χαλάρωσε και κάνε μια χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!! Κυριακή μην αγχώνεσαι καθόλου! Το άγχος μπορεί να κάνει κακό! Άλλωστε προσέχεις οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!! Κάνε ότι σου λέει ο γιατρος σου!! Κορίτσια παιρνετε Φυλλικο οξύ?και αν ναι ποιο ?

Εγω παιρνω Felicine και Iofolen! Και ο γιατρος μου χθες που πηγα μου εγραψε και σιδηρο με ασβεστιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαράκι κ  mammy88. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Man my να σου ζήσει το παιδάκι σου! Μαράκι όσον αφορά τις θηλές.. προσπάθησε να φοράς μπουστακι για να μην τρίβεται. Εγώ έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη κ προσπαθούσα να μην τριβονται κ με βοηθούσε το μπουστακι. Επειδή δν έχει μπανέλες βοηθάει πολύ.

Σ'ευχαριστω πολυ... Θα το δοκιμασω... Δεν υπαρχει δλδ καποιο λαδακι η κρεμα ειδικο? Για τις ραγαδες  και τη χαλαρωση βαζετε τπτ κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω σήμερα τα άρχισα!! Ναι Μαρία Εμένα μου έδωσε frezyderm και για κοιλιά και για θηλες!! Ξεκινά και εσυ για να προλάβεις τις ραγαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δίκιο. Το ξέρω. Δν το κάνω επίτηδες.. σήμερα δν έχω ξυπνήσει κ καλά.. όλο ένα βάρος στο στήθος έχω αναστεναζω συνέχεια κ νιώθω πολύ κουρασμένη κ νυστάζω.. όσον αφορά το φολλικο οξύ περνω filicine μονο ακόμα. Την τρίτη θα μου γράψει κ εξετάσεις μου είπε. Όσο για κρέμες.. εγώ έχω ραγάδες από την προηγούμενη εγκυμοσύνη..Κ είναι πολλές.. όσες κρέμες κ αν έβαλα.. τζίφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δίκιο. Το ξέρω. Δν το κάνω επίτηδες.. σήμερα δν έχω ξυπνήσει κ καλά.. όλο ένα βάρος στο στήθος έχω αναστεναζω συνέχεια κ νιώθω πολύ κουρασμένη κ νυστάζω.. όσον αφορά το φολλικο οξύ περνω filicine μονο ακόμα. Την τρίτη θα μου γράψει κ εξετάσεις μου είπε. Όσο για κρέμες.. εγώ έχω ραγάδες από την προηγούμενη εγκυμοσύνη..Κ είναι πολλές.. όσες κρέμες κ αν έβαλα.. τζίφος.

κοπελα μου μην αγχωνεσε!!! Το βαρος που νιωθεις ειναι φυσιολογικο γτ πρηζεται το στηθος σου! Αναστεναζεις και ξεφυσας γιατι αγχωνεσε χωρις λογο! Και εισαι κουρασμενη κ νυσταζεις γτ απλα ετσι ειναι οι εγκυμοσυνες! Αληθεια δεν σου εκαναν τπτ οι κρεμες??? Πωπω αυτο φοβαμαι γτ εχω προδιαθεση για ραγαδες.... Ειχα κανει λιγες στην εφηβεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα μεσα στο αγχος ειμαι και εγω θα παω την Κυριακη στο γιατρο να ακουσουμε καρδουλα ειναι σιγουρος οτι θα την ακουσουμε εγω παλι ειμαι στα καρφια φοβαμαι πολυ παιρνω και χαπια για την αποκολλιση να δουμε τι θα γινει και με αυτο προσπαθω να ηρεμισω αλλα δεν μπορω μπαινω σας διαβαζω και χαιρομαι για εσας αλλα για εμενα δεν μπορω ακομη να χαρω φοβαμαι παρα πολυ.ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα τωρα τα συμπτωματα δεν τα εχω καθε μερα λιγο αναγουλα λιγο ζαλη με ενοχλουν ολες οι μυρωδιες και καθε βραδυ νιωθω τα ποδια μου μουδιασμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @TET.2531982 και γω είχα αποκολληση την 9η εβδομάδα και έπαιρνα utrogestan και ήμουν ξαπλωμενη για τέσσερις μέρες!!! Παρ όλα αυτά τώρα είμαι στην 15η εβδομάδα και όλα είναι μια χαρά! Πολύ λίγες κοπέλες δεν κανουν καθόλου αποκολληση είναι επικίνδυνο αν δεν το προσέξεις αλλά είναι και αντιμετωπισιμο και πολύ συνηθισμένο!! Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια... τι περνάμε.. θέλουμε να φέρουμε στον κόσμο υγιές παιδάκια κ αγχωνομαστε με το παραμικρό.. αλλά ευτυχώς μπορούμε εδώ να μιλά με Κ να καθησυχαζουμε όσο μπορούμε ή μια την άλλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!οπως βλέπετε εχω αϋπνίες..η μικρή με ζορίζει πολυ εδω κ δυο μερες τα βραδια!δεν σταματάει να κουνιέται κ με εχουν πεθάνει κ οι καούρες...τετ μην αγχώνεσαι καθόλου κοριτσάκι μου κάνε οτι σου λεει ο γιατρός κ θα πανε ολα καλα!

κοριτσια θέλει πολυ υπομονή η εγκυμοσύνη..ενω πρόκειται για μια απο τις πιο ευτυχισμένες περιόδους της ζωής μας..ειναι μέσα στο άγχος!!!για αυτο που είπες εσυ Κυριακή μου!!!!να ειναι γερά τα παιδάκια που θα φέρουμε στον κόσμο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα.. χτες ήμουν χάλια όλη μέρα.. όλο ρευομουν κ είχα ναυτιες. Πριν λίγο ξύπνησα.. Κ θέλω να πιστεύω πως θα έχω μια καλύτερη μέρα..εσείς τι κάνετε;;

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.Και η δίκη μου μερα χάλια χθες.Δεν κατάφερα τιποτα να κρατήσω στο στομάχι μου.Ακομα και τα χαπια που πίνω τα βγαζω αμέσως.Και σήμερα μια από τα ίδια προβλέπεται.Ηδη έβγαλα το πρωινό μου?.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...