Μετάβαση σε περιεχόμενο

στις μανουλες που εχουν κανει καισαρικη


Recommended Posts

μετα απο καισαρικη τομη ποτε μπορω να εχω επαφη?αν υπαρχει κοπελα που εχει υποβληθει σε κτ να με ενημερωσει..:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγγελιο καλησπερα εγω μετα τις 40 ημερες που ειχε τελειωσει και το αιμα εκανα αλλα με προσοχη γιατι φοβομουν για τα ραμματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA VAGGELIO :)

KALO EINAI NA SE DEI O GIATROS SOU PROTA!

EMENA TO AIMA TELEIOSE META APO 50 MERES PERIPOU META APO LIGO PHGA STON GIATRO ME EIDE KAI MOU EDOSE TO OK

APLA OPOS EIPE KAI AIMI ME PROSOXH GIA THN TOMH :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, εμεις ειχαμε επαφες αφοτου σταματησε το αιμα μου και σχεδον λιγο πριν κλεισω 2 μηνες;. Τα ραμματα που μου κανανε μου τα βγαλανε την 2η μερα μετα την καισαρικη οποτε δεν υπηρχε φοβος για κάτι. Τα εσωτερικα ραμματα θρεφουν πολυ γρηγορα (αλλωστε αν δεν σου τελειωσουν τα λοχεια τι να κανεις)Εγω δεν ρωτησα τον γιατρο γιατι ντρεπομουν αλλα στους 2 μηνες νομιζω οτι ειναι μια καλη περιοδος για να εχετε ξανα επαφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Και εγώ δεν ρώτησα τη γυναικολόγο μου γιατί ντρεπόμουν!...

..Όταν τελείωσαν τα λοχεία (περίπου 50 ημέρες), πήγα στη γυναικολόγο μου να με δει και μου έδωσε το Ο.κ.

...Καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου... Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω απο την εμπειρια μου ξερω οτι μολις σταματησει το αιμα....κοντα στις 40 μερες.....συμβουλεψου και τον γιατρο σου ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και να σου ζήσει το μωράκι σου πιστευω ότι ειναι θεμα οχι μονο του γιατρου σου αλλα και δικο σου εγω στην πρωτη καισαρικη ηρθα σε επαφη χαλαρα βεβαια περιπου στις 32 μερες ενω ο γιατρος μου ειχε πει μετα τις 40 και αφου με δει , στη δευτερη καισαρικη ηρθα σε επαφη στις 40 μερες , και στις δυο περιπτωσεις μια χαρα ημουν και χωρις κανενα προβλημα , ρωτα παντως το γιατρο σου δεν ειναι κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Εμένα στις 40 μέρες μου έκανε υπέρηχο ο γυναικολόγος και μου έδωσε το οκ. Τα ράμματα τα έβγαλα στις 10 μέρες και η τομή έθρεψε πολύ πολύ γτήγορα. Βέβαια τελικά κατάφερα να κάνω στους 3 μήνες, γιατί λόγω θηλασμού ο κόλπος μου είναι πολύ ξηρός και πονάω ποολύ...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Να πω κι εγώ ότι σήμερα είμαι 12η ΜΤΩ που συνήθως μου έρχεται, αλλά μέχρι στιγμής άφαντη... Πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί, μου είχε βάλει η ενδοκρινολόγος να δούμε TSH, T4, χοληστερίνη (αυτά στα πλαίσια του γενικού ελεγχου καθώς έχω Χασιμότο και κληρονιμικά υψηλή χολιστερίνη) + καμπύλη ζαχάρου και αντίσταση στην ινσουλίνη που της ζήτησα εγώ.Σκέφτηκα να κάνω και τη χοριακή, αλλά είπα να κρατηθώ γιατί δε ξέρω, ίσως είμαι χαζή, αλλά δε το πιστεύω, σκέφτομαι ότι την καθυστερεί το συμπλώρωμα προγεστερόνης 😅 Τέλον πάντων, αν και αύριο δεν, θα κάνω τεστ, όπως είχα κάνει και τον περασμένο μήνα 13η ΜΤΩ 🤞
    • Μόλις γύρισα απ τον γιατρο…όλα καλά με την μπουμπου μας! Ήταν ζωηρή και υγιέστατη!!!! Σε αλλά νέα μόλις βγήκα από το ιατρείο καθώς κατέβαινα τις σκάλες…έπεσα και χτύπησα την πλάτη μου! Τώρα ξάπλα γιατί πονάει πολύ….
    • Κι εγώ τη βλέπω τη σκιά και στα 2!!! 🤗🤗 έλα βρε @marinamanoulitsa, τρελανέ μας τώρα τέλος Απρίλη ❤️🤞Συνέχισε τα τεστάκια, εύχομαι ολόενα και να σκουραίνουν 🙏
    • Λίλλυ μου συγχαρητήρια για την χοριακή σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και χαιρόμαστε όλες με την χαρά σου . Εμένα ο Θυρεοειδής αποσυντονίζονταν με κάθε διέγερση και αλλάζαμε φάρμακα , σίγουρα θα πρέπει να στο αλλάξει γιατί είναι αρκετά υψηλό . Τα καλύτερα από την καρδιά μου για το θαυματάκι σου
    • Πολύ καλά θα κάνετε κορίτσι μου!! Να το παλέψετε και, αν χρειαστεί, ξαναπροσπαθειτε με φυσικό. Και οι βιταμίνες στους άνδρες αποδίδουν πιο πολυ απ ότι σε εμάς. Στον δικό μου, να σκεφτείς, χωρίς να έχει θέμα, του είχε δώσει ο ανδρολογος απλα για ενίσχυση (άλλο θέμα  ποσες πήρε τελικά, χιχι!). Για την εξέταση, να δεις τι θα σου πουν αύριο και πάρε κ δεύτερη γνώμη, αν εχεις αμφιβολιες. Έχω κ εγώ ινοαδενωματα και κυστουλες, που τα παρακολουθώ χρόνια κ έχω καρδιοχτυπησει πολλές φορές μετά από εξετάσεις που εχω κάνει κ μου τα λενε ποτε ετσι ποτε αλλιως...Και, να σκεφτεις, πάω Αθήνα στους καλύτερους. Θέλουν πολλή προσοχή αυτά τα πράγματα και να έχεις καλή εικόνα του στήθους σου, για να ξέρεις να τους κατατοπιζεις κ εσυ. Και καλό μαστολογο να ξέρει τι κάνει!! Δεν θα είναι τίποτα, απλά σου λέω για να είσαι υποψιασμενη. ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...