Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΤΕΒΕ ΕΥΝΟΕΙ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ!


Recommended Posts

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΑΜΕΣΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΕΟ! ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΗΔΗ! ΤΟ ΤΕΒΕ ΜΕ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΟΥ ΕΥΝΟΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ 50% ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΡΟΝΟ! Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ: 1)ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΠΑΙΔΙΟΥ, 2)ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣ ΣΑΣ Ή ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ ΤΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ 50%! ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ ΓΙ ΑΥΤΟ! ΑΥΤΟΙ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ! ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΕΙΤΕ http://www.tebe.gr/egkyklioi_2008/79-2008.doc! ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!

ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ, ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ...

ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΜΕΣΑ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια

σε ευχαριστουμε πολυ για την πληροφορηση.

Σου ευχομαι Καλα Χριστουγεννα και οτι επιθυμεις να σου το φερει η καινουρια χρονια.:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oταν εννοεις να εισαι ασφαλισμενη αμεσα μαλλον δεν εννοεις την περιπτωση που με ασφαλιζει ο συζυγος μου στο ΤΕΒΕ? Γιατι εγω δεν δουλευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ..ΧΡΗΣΙΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΓΤ ΕΧΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ ΑΡΑΓΕ??ΚΑΙ ΑΜΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ

ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΤΕΒΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω καταθέσει τα χαρτιά μου εδώ και ένα μήνα στο ΤΕΒΕ για να μου επιστρέψουν τις μισες εισφορές από όσα είχα πληρώσει γιατί ο νόμος αυτός έχει και αναδρομική ισχύ.Μάλιστα είχα βάλει και σχετικό ποστ στο σάιτ. Δηλαδή εγώ γέννησα 11/12/07 και ο νόμος βγήκε 3/4/08. Από 3/4/08 μέχρι και 11/12/08 εγώ έπρεπε να πληρώνω τις μισές εισφορές.Και επειδή εγώ ήδη πλήρωσα μου είπανε ότι πρέπει να τα πάρω πίσω.Και ξεκίνησα τη διαδικασία. Και από Μαάρτιο που γεννάω τη 2η μπουμπού πάλι τα μισά για ένα χρόνο;)

Ναι πρέπει να είσαι η άμεσα ασφαλισμένη και όχι να σε εχει ασφαλισει ο άντρας σου. Ρώτα βέβαια για πιο σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΤΑΜΕΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΑΜΕΣΑ! Π.Χ. ΑΝ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ή ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ! ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΟΥ Ή ΣΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ Η ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ - ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 50% ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΣΥΝΤΑΞΗΣ - ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΥΝΤΑΞΙΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΤΕΒΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΘΑ ΕΞΑΙΡΕΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 'Η ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νά'σαι καλα Γιωργια!Μου ανοιξες τα ματια.Ειναι σιχαμενοι γιατι δε σ'ενημερωνουν, μονο να στα παιρνουν ξερουν.Θα μπορουσαν ανετα οταν πηγα να παρω τα 800 να μουν πουν καιγια το 50%,αλλα σιγα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Να είστε καλά κορίτσια! Εγώ έχω επιχείρηση στο όνομά μου και δεν το ήξερα αυτό! Πάντως τα 800€ που δίνουν πίσω μπροστά σ' αυτά που δίνει το ΙΚΑ είναι αισχρό ποσό! Ευχαριστώ για την πληροφορία!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα!!

Πήγα ήδη και πλήρωσα τις πρώτες μειωμένες εισφορές από την πρώτη μου γέννα.

Να σας ενημερώσω ότι δεν είναι ακριβώς 50%.

Οι εισφορές μου οι ολόκληρες είναι 343 και κάτι και πλήρωσα 227 και κάτι σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έκαναν εκεί οι υπάλληλοι. Τα ίδια και σε κάποιους που πλήρωσαν πριν από μένα και όλοι άρχισαν να φωνάζουν ότι μας κοροιδεύουν και ότι αφήνουν τον κόσμο να πιστεύει ότι θα πληρώνει 50% από αυτά που πλήρωνε μέχρι τώρα... Δεν είναι όμως έτσι:angry: Η μείωση δεν αφορά το ποσό αυτό που πληρώνουμε εξ ολοκλήρου. Σας το λέω για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...