Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Κακα τα ψεμματα κοριτσια τα παιδια ειναι οι πιο αυστηροι κριτες.Οσο εμεις να βλεπουμε τα μικρα μας κουκλια η καποα διαφορετικοτητα τους να την παραβλεπουμε αυτα θα ειναι αμιληκτοι κριτες.

Επειδη θα βρεθουν πολλοι στο δρομο τους να τα κακοκαρδισουν εγω νομιζω πρεπει να τονωσουμε την αυτοπεποιθηση τους ετσι ωστε να μαθουν να ανταπαντουν.

Πχ εγω θα του λεγα : Αχ τι καλα που σε ειπαν οτι μοιαζεις με τον Υπουργο τοσο εξυπνο σε θεωρουν τα ξαδερφακια σου που μπορει να γινεις μια μερα και συ Υπουργος η πχ μη στεναχωριεσαι μωρο μου τα πεταχτα αυτακια δεν τον εμποδισαν να διαπρεψει.

Πιστευω δηλαδη πρεπει να επαινουμε τη διαφορετικοτητα τους ειτε λεγεται πεταχτο αυτι ειτε αραιο δοντι ειτε στραβο ποδαρακι ειτε οτιδηποτε αλλο.

Το να αναλωνεσαι αν τους δασκαλεψε ο γονιος η το ακουσαν απο εκει και που να αποδωσεις ευθυνες δε βγαζει καπου.

Τονωνεις την αυτοπεποιθηση του παιδιου κανεις το "ελαττωμα" να φαινεται " προτερημα"

Γενικως τα παιδια ειναι πολυ αυστηροι κριτες και με την ειλικρινεια που τα διακρινει πετανε χοντραδες που δε μπορουν να νιωσουν αν πληγωσαν τον αλλο.

Αν το σκεφτεις και μεις οι ενηλικες ασυναισθητα το κανουμε πχ δες πως ειναι αυτη η χοντρη ψαχνει και γκομενο!! Δε το λες απο τακτ αλλα το σκεφτεσε...ενα παιδακι δε ξερει τι πρεπει να λεει και τι οχι ουτε ο γονιος μπορει απο το σπιτι να του πει μη κοροιδεψεις το ξαδερφο σου γιατι θα το ψιλιασει περισσοτερο και σε μια στιγμη τσακωμου εντασης αυτο θα το τσιγκλισει με αυτο που ο γονιος του απαγορεψε.

Μη χαλιεσαι λοιπον και την αλλη φορα πες που θα του πει καποιος κατι τετοιο να ξερει τι θα ανταπαντησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε ΜΑρκερ... ασε καμια παθηση για κανεναν αλλο!

και ασχετες μεταξυ τους!!!!!

πως τα καταφερνεις... απορω!!!

 

εγω Μαρντιο φβ δεν κανω απο αποψη... δεν ξερω, απο την αρχη το πηρα στραβα.

 

οσο για τον μεγαλο σου Νανα, εγω που τον ειχα δει και απο κοντα δε θυμαμαι να εχουν κατι τα αφτια του που να τραβανε την προσοχη...

αν ειναι δυνατον!

και φυσικα τα 8χρονα αποκλειεται να εκαναν το συνηθμο μονα τους... εδω εμεις οταν μιλαμε αποφευγουμε να λεμε ακομα και τη λεξη χοντρος για καποιον για να μην την πεταξουν σε καποιον και τον πληγωσουν.

σιγουρα οπως λεει η ΜΑρντιο πρεπει να τα τονωνουμε την αυτοπεπιθηση γιατι ολο και καποιο @#$%#$^%$# θα προσπαθησει να τα πληγωσει.  οπως, σε μικροτερο βαθμο βεβαια, η συμμαθητρια της ΜΑριαννας που ολο τη λεει οτι δεν ειναι ωραιο κατι που φοραει ή που κανει και οτι αν δεν κανει αυτο που τη λεει δε θα την εχει φιλη... και φυσικα τη λεω συνεχεια πως οποιος τη λεει τετοια πραγματα τη ζηλευει και δεν υπαρχει λογος να τη δινει σημασια καθολου.

 

οσο για την Καθ. Δευτερα... αετο δεν πεταξαμε... πηγαμε μεχρι την κορυφη στο Δερβενι αλλα.... ουτε φυλλο κουνιοταν!

μετα πηγε οα τρας με τα παιδια στην πλατεια που ειχε εκδηλωσεις, βρηκαν και συμμαθητες τους, χαμος... εγω μαγειρευα...

ευτυχως τα φαγητα που εστειλα στα πεθερικα εφτασαν ως και σημερα...

σημερα αγορασε ο πεθερος μπακαλιαρακια για να κανω ψαροσουπα...

περιμενω να κρυωσει να κανω το αυγολεμονο.... μεταμεσονυκτιο....

για Παρασκευη θα τους δωσω φακη που θα κανω και για μας και Σαββατο ελπιζω να τους περισεψει χαροσουπα...

για την επομενη βδομαδα ελπιζω να τους μαγειρεψει και η κορη τους καμια φορα...

 

σας αφηνω να φαω λιγο ταραμα.... μετα εχει και Γκέις Ανατομυ...

 

η κρητικια τι κανει καλε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκ, η πεθερά σου δε νιώθει καλά και δεν ασχολείται με το νοικοκυριό ή απλά έπεσε η ψυχολογία της;

 

εμένα σήμερα το πρωί ξέρεις τι μου είπε ο γιος μου;

"μαμά, χθες είπα στον παππού ότι όταν θα μεγαλώσω, θα σε δω γριά και τον μπαμπά γέρο".

εννοούσε ότι θα μας προσέχει...

το πουλάκι μου...

 

Βαγκ, μου είναι αρκετά πεταχτά τα αυτάκια του...

 

εννοείται ότι δεν του σχολίασα κάτι γιατί καλά καλά δεν ξέρει τι σημαίνει να έχει κάποιος μεγάλα αυτιά... οπότε, αν ερχόμουν και του εξηγούσα όλα αυτά που λες, σε αυτό το στάδιο, θα του δημιουργούσα μεγαλύτερο προβληματισμό...

απλά ένιωσε ότι κάτι παράξενο του είπε.

 

Μαρντ, αν το έλεγε όποιοδήποτε παιδάκι, δε θα το σχολίαζα γιατί ξέρω ότι τα παιδιά είνα ισκληρά...

το είπαν όμως, τα ξαδερφάκια του που προφανώς, το σχολίασε η θεία του και γέλασε με τα παιδιά της.

εννοείται ότι τα μωρά δεν έχουν καμιά ευθύνη σε όλο αυτό...

 

εσένα μπορεί να μη σε απασχολούσε, εγώ όμως δεν ανέχομαι από κανέναν να γελά εις βάρος του παιδιού μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

 

ασε βαγκ όλα μαζι

τριτη και τεταρτη δεν είχαμε μαθημα γιατι ειχε αδεια η δασκαλα και σημερα εχουν θεατρο

μια χαρα δλδ

κατά τα αλλα καλα

 

εχω νευρα γενικως - με ολα

 

βαγκ μεγειρευεις ολη μερα ε;

τι να κανεις μωρε ας ειαι καλα η γυναικα οσο μπορει και ας μαγειρευετε ολοι από λιγο καπως θα βολευτουν

ο πεθερος δεν το κατεχει καθολου;

 

εγω παντως τα εχω πολύ εξυπνα τα παιδια σημερα

μπορει να το συνδιασαν και μονα τους

εάν βλεπουν τβ και σχολιαζουν την επικαιροτητα μπροστα στα παιδια ισως και αν τους ξερουν

η αληθεια είναι ότι θα περιμενα εκεινη την ωρα να τα μαλωσει η μανα τους που  ειπαν χοντραδα

αλλα ξερω γω δεν μου εχει τυχει - ισως να σχολιασουν ότι είναι πολύ αδυνατα αλλα δεν με πειραζει

 

σε ένα παιδοτοπο εφησα ένα παιδακι ιδιας ηλικιας με τον αγγελο να τον δαγκωσει - φαινοταν δλδ ότι παει να τον δαγκωσει μονο και μονο για να δω τι α κανει

καθοταν εκει κοκκαλομενος και δεν κουνιοταν καθολου

δεν ξερω γιατι το κανει

όταν τον πλισιαζει άλλο παιδακι καθεται ακουνητος πως κάθονται τα σκυλάκια για να τα μυρισει το αλλο

και δεν αντιδρα καθολου

τον δαγκωσε το άλλο και απλως εβαλα τα κλαματα και ηρθε σε μενα

 

πρεπει λιγο να το βελτιώσουμε αυτό το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς που λέει η marker  εννοώ Νανά δε θα στεναχωριόμουν αλλά θα προσπαθούσα να τονώσω το παιδί μου. Δυστυχώς δε ζούμε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο που όλοι γεννηθηκαν ή μεγάλωσαν με τρόπους και ευγένεια. Υπάρχει ανταγωνισμός εριστικότητα μουντρουχιά κακότροποι( ακόμα και ανάμεσα σε συγγενείς και φίλους) και πρέπει να τα "ψήσουμε" τα παιδιά μας να βγουν αύριο μεθαύριο σε αυτό το κόσμο.

Αν εγώ στεναχωριόμουν που το κορόιδεψαν οι φίλοι του θα μετέφερα στο παιδί μου στεναχώρια απογοήτευση αν όμως του παρουσίαζα το υποτιθέμενο ελάττωμα ως προτέρημα πιστεύω θα το βοηθούσα.

Π.χ εμένα η κόρη μου είναι ντροπαλή επειδή ίσως δε μιλάει τόσο γρήγορα όσο τα συνομίληκα ή δεν έχει αναπτύξει το λόγο όσο τα άλλα, δε θέλω να περιθωριοποιηθεί αύριο μεθαύριο γι αυτό το λόγο φροντίζω να την παροτρύνω να κάνει πράγματα που έχουν συναναστροφή με κόσμο πχ θα τη στείλω στη καφετέρια να πληρώσει και να φέρει τα ρέστα θα τη πάρω μαζί μου στο μανάβη να διαλέξει και να πάει στο ταμείο να ζητήσει σακούλα μόνη θα τη προτρέψω να μιλήσει στη γιαγιά στο τηλέφωνο θα τη πάρω από το χεράκι στις κούνιες και θα πάμε να μιλήσουμε μαζί σε ένα τρίτο παιδάκι. Αμα καθόμουν κι έλεγα μα γιατί δε το παίζουν τα άλλα γιατί είναι κλειστό παιδί γιατί δεν αμύνεται όπως τα άλλα ή αν το είχα αποδεχθεί αυτό ότι έτσι είναι και τέλος πιστεύω θα είχα κολλήσει μια ταμπέλα στο παιδί από μικρό και θα το έβλεπα να μεγαλώνει με αυτή στο κεφάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το αισθητικό θεματάκι των αυτιών με μια πρόχειρη αναζήτηση στο ιντερνετ θα δεις ότι υπάρχει λύση ακόμα και για την ηλικία του.

Εγω προσωπικά θα άφηνα το παιδί να ενηλικιωθεί και να αποφασίσει μόνο του αν θέλει να το κάνει ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Μαρτν, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί μεγενθύνεις την κάθε κουβέντα που λέω...

 

έγινε ένα περιστατικό που με ενόχλησε και το εξέφρασα.

δεν έπεσα στα πατώματα μπροστά στο παιδί και να κλαίω επειδή τον είπαν αυτιά...

ούτε καν το σχολίασα μπροστά στο παιδί για να μην το μεταφέρω μέσα στο μυαλουδάκι του.

 

νομίζω ότι την κάθε νορμάλ μάνα θα στενοχωρούσε ένα αρνητικό σχόλιο για το παιδί της.

που μάλιστα, μελλοντικά,  αυτού του τύπου σχόλια μπορεί να του δημιουργήσουν κόμπλεξ.

 

και εννοείται ότι θύμωσα με την ίδια του τη θεία που γελάει με κάτι τέτοιο...

 

φυσικά και στόχος μου είναι να ενισχύσω την αυτοπεποίθησή του και να τον κάνω να νιώθει όμορφος με αυτό που είναι.

θεωρώ ότι είναι περιττό και να το αναφέρω... είναι δεδομένο.

ούτε πρόκειται να υποβάλω το παιδί μου στη διαδικασία επέμβασης εάν δε μου το ζητήσει το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο

τι κάνετε τσούπρες;

καλά σήμερα πήγα σουλεια και ηρέμησα

μου έφυγαν όλες οι αρρώστιες , τελικά πολυ κακό το καθησιο

εδώ κατακλυσμός μιλαμε

κιβωτό χρειαζόμαστε μιλαμε

σταμάτησε ευτυχώς πριν λίγο

εδώ καλα

είδαμε το big hero 6 εχθες

πολυ καλό με σασπενς

αλλα αγγλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να δω ποτε θα τους παω στη barbie σουπερ ηρωιδα, ή κατι τετοιο τελος παντων... και μετα να εχουμε και το σφουγγαρακη.... γιατι αν τα χασουμε... που να κρυφτω!

αλλα τι να κανω! Μαρκερ εγινα!  την Κυριακη εχουμε 2 παιδικα παρτυ!!!!!

το πρωι κανει η συναδελφισσα που ειμασταν και θα ξαναειμαστε μαζι (επιτελους) στο γραφειο μολις τελειωσει η αδεια ανατροφης, τελος Απριλιου και το απογευμα συμμαθητης της ΜΑριαννας που ειναι και μαζι στο σκακι....

ελπιζω την αλλη Κυριακη να τους παω σινεμα.

εχασα και μια παρασταση με κουπονι που ηθελα να τους παω... ελπιζω να ξαναβγαλουν κουπονι.

 

κατα τα αλλα...

η πεθερα ειχε κανει επεμβαση πλευροδεσιας οποτε βαλε και την ολη σωματικη καταπτωση, ειπα να κανω και την καλη νυφη.....

μη γελατε!

 

και εδω χαζοβρεχει, αλλα οπως παντα ολες οι κακοκαιριες μας περνανε ξωφαλτσα!

εμ , μας αγαπαει ο Θεος φαινεται!

αχ βρε Αθηναιοι.... μια κανετε σκι απο τα χιονια, μια ραφτιγκ απο τη βροχη!!!

 

αντε καλο σ/κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

σπίτι το είδαμε καλέ

το,σινεμά,το λατρεύω

θα μπορούσα να ειμαι όλη μέρα μέσα να βλεπω ταινίες.

είδες εαν κάνεις κύκλο γνωστών

όλη μέρα σε παρτυ χαχαχα

και εμείς έχουμε παρττ σήμερα χαχαχα

αυριο φρι

αλλα θα κάτσουμε,μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια

αντε και ελπίζω να μην ξαναρρωστησουμε από εδώ και πέρα

τι κάνετε;

βαγκ η πεθερά δεν μας ειπες

τι ξέρει; πόσο χρόνο κλπ;

πως το πήρε;

εμείς εχθές παρτυ

καλά ήταν

ο κωε έχει σκ σεμινάριο

και ειμαι όλη μέρα μόνη με τα,3

χαμός

πιο πολύ εκνευρίζομαι που κάνουν όλα τα σωματεία κωλος και μαζεύω ασταματητα

και οπότε δε μαζεύω η μαγειρεύω ή ταιζω

μιλάμε έχω και το σκατουλικο τώρα που πετάει ότι βρει μπροστά του ή ζωγραφίζει στους τοίχους ή πετάει απο τα ντουλάπια ότι βρει

σήμερα,φτιάξαμε κουλουράκια με,βρωμη

μη ζητησετε συνταγή αθλια ηταν

και ανέβηκε στο κεφάλι του καναπέ και κόντεψε να πετάξει κάτω το τηγάνι τίγκα στο λάδι

απαπα πολυ βρωμιαριδες γενικως οι άντρες δεν ξέρω

καμια αισθηση μιλαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια! Ημερολογιακα καλως ορισες Ανοιξη! Γιατι επισημα....σκατοκαιρος....εκει που εχει λιακαδα εκει βρεχει τουλουμι θα μας τρελανει!!!

Εμεις το Μαρτη μας τον κοτσαραμε καλου κακου!

Πηγαμε παραλια και πεταξαμε αετο βοτσαλα μεχρι που γιναμε μουσκεμα ησυχασαμε και γυρησαμε!

Μαριλου;;;;Δωσε σημεια ζωης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!!!!!!!

 

Μα ένα γκαντεμίδι μας τρέχει, δεν μπορεί......

από την Τρίτη που μας πέρασε έως το Σάββατο νοσηλευόταν ο Χριστόφορος στην Παιδοχειρουργική...... αιτία πρησμένος και με υπερβολικό πόνο όρχεις...... κάναμε υπέρηχο και εξετάσεις και ήταν φλεγμονή. Τρέχα γύρευε από τί το έπαθε..... οι γιατροί υποστηρίζουν από στενά παντελόνια και εσώρουχα...... έλα μου όμως που το συγκεκριμένο παιδί φοράει κατά 90% φόρμες και αυτές τις κατεβάζει τόσο χαμηλά όπως οι υδραυλικοί που σκύβουν και φαίνεται και η "χωρίστρα" τους! και από σώβρακα 1 νούμερο μεγαλύτερα γιατί τα θέλει αεράτα!  πιθανολογούμε πως την έπαθε από το πολύ πιάσιμο της περιοχής.... όλο και κάποια βρωμιά έχει στα χέρια του και έπιασε μικρόβιο..... όλη μέρα ρε κορίτσια εκεί είναι το χέρι του..... τρώει/πίνει/ζωγραφίζει/κλπ  με το ένα χέρι και τρίβει με το άλλο μέσα από το βρακί εννοείται... έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου..... και ορίστε τα αποτελέσματα.... 

Και εννοείται εγώ για άλλη μια φορά απούσα από το παιδί μου λόγω της μπουμπούς..... η πεθερά και η αδερφή μου πήγαιναν εναλλάξ τα πρωινά και ο άντρας μου από το απόγευμα ως την άλλη μέρα το πρωί..... εγώ για 1 ώρα την ημέρα απλή επισκέπτρια :(

 

Κατά τα άλλα καλά! Η μικρή αν εξαιρέσουμε τις γουλιές που ξερνάει συνέχεια (και ο μεγάλος μου ήταν έτσι)  θηλάζει υπέροχα, κοιμάται υπέροχα και χέζει αμέτρητα!!!!!!!! Απαπα!!!!!! Για πολύ σκατό μιλάμε!

Έχει αρχίσει και ξετσουμίζει και μένει αρκετή ώρα ξύπνια! Βέβαια θέλει να της δίνεις σημασία διαφορετικά γκρινιάζει αν την αφήσω μόνη στο ριλάξ. Οπότε ή της μιλάω και την παίζω ή αναγκαστικά αγκαλίτσα να κάνω και καμιά δουλειά! Θα κάτσω σήμερα να θυμηθώ το ring sling πως δένει να την χώνω εκεί μέσα να έχω τουλάχιστον ελεύθερα τα χέρια μου. 

 

Ο Γιαννάκης εκδηλώνει λίγη ζήλια κάνοντας μπεμπεκίσματα. Θα βάλει για λίγα λεπτά μια σαλιάρα, θα θέλει κάτι και δεν λέι τί αλλά το παίζει κωφάλαλος και τα σχετικά. Αν δεν ξυπνούσε τη νύχτα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά οκ, φάση θέλω να πιστεύω πως είναι και θα περάσει.

 

Α! Σας έστειλα φωτογραφίες της μπουμπούς!!!!!!!!!! Βάλαμε και 1η φορά φόρεμα χθες που ΄πήγαμε στην πεθερά! Πήγα και πρεναταλ που είχε κάτι απίστευτες τιμές και εφοδιάστηκα με φορεματάκια! Καλά το κέρδος που έχουν τελικά αυτά τα μαγαζιά σε αφήνουν άφωνο κάποιες φορές..... πήρα φόρεμα με 90% έκπτωση.... από 35€ το πήρα 3,50€!!!!!!!!!!!!! Αυτοί δηλαδή πόσο το αγόρασαν χοντρική; 1€ ;;;;; πωπω......

 

Νανά μου θα τα είχα πάρει στο κρανίο με την θεία, δεν το συζητώ! Και θα της την είχα πει κατευθείαν μόνο και μόνο από αυθορμητισμό. 

 

Βαγκάκι μου εύχομαι με την πεθερά να μην μαρτυρήσει ούτε αυτή ούτε και εσείς! Αλλά είδες τί είναι ο άνθρωπος; Πρέπει να είναι η γυναίκα στα τελευταία της για να γίνεις καλή νύφη όπως λές; χαχα!!! Έτσι για να ευθυμήσουμε λιγάκι!

 

Μάρκερ μου αφήνεις μπογιές στον Άγγελο; Εμμμμμμμμ να μην παραπονιέσαι για τους τοίχους! Εγώ ακόμα δεν εμπιστεύομαι τον Γιάννη που είναι και 3! Όλο και καμιά  μουτζούρα θα κάνει σε ακατάλληλο σημείο και εκνευρίζομαι. Μόνο υπό την εποπτεία μου ζωγραφίζει ο μικρός. Όσο για τα δωμάτια που τα κάνουν άνω κάτω, τί να πω; Συμπάσχουμε! Αλλά δεν μαζεύω σχεδόν τίποτα εγώ. Όλο μουρμουρίζω και λέω πως δεν είμαι η δούλα τους ούτε το υπηρετικό προσωπικό κανενός. Τα βάζω θέλουν δεν θέλουν και μαζεύουν ότι κάνουν διαφορετικά υπάρχουν βαριές κυρώσεις! Είτε κόβω τα dvd είτε παίρνω τα αγαπημένα τους παιχνίδια για αρκετό καιρό. Οπότε συμβιβάζονται και συμμαζεύουν.  Ο υπολογιστής έχει κλείσει για τα παιδιά πάνω από μήνα λόγω κακής συμπεριφοράς..... και επειδή ο μεγάλος δείχνει σημάδια εθισμού στα ηλεκτρονικά παιχνίδια δεν νομίζω πως θα ξαναπαίξει υπολογιστή ή τάμπλετ για τα επόμενα χρόνια ....  

 

Μάρντιο ωραία που πήγατε στη θάλασσα! Και ας έγιναν μούσκεμα! Εγώ δεν τολμώ να τα πάω γιατί θα γδυθούν με το που την δούν και θα θέλουν να βουτήξουν! χαχα!!!! 

 

Πάω να κάνω σοκολατάκια με ταχίνι (συνταγή της Σωσώς) και  σκέφτομαι να κάνω για μεσημεριανό πλιγούρι με Θρακιώτικα λουκάνικα..... δεν έχω συνταγή και δεν το έχω φάει κάπου αλλά πιστεύω να βγει καλό. Αυτά!

Σας φιλώ όλες και μην με παρεξηγείτε που δεν μπαίνω συχνά και δεν σχολιάζω τα δικά σας, σας διαβάζω όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλάκι μου!!!

τι μπουμπούκι είναι αυτό;

φτου φτου φτου!!!

θέλω να μπω μέσα στον υπολογιστή και να δαγκώσω τα μαγουλάκια!!!

και τι ωραίο όνομα...

 

ώστε έτσι το Χριστοφοράκι...

πρέπει να βρεις κάποιον τρόπο για να σταματήσει να το κάνει...

 

κι ο δικός μου μόνο φόρμες θέλει να φοράει...

 

χθες ζωγράφιζε ο μεγάλος και πήγς κι ο μικρός και μου έδειχνε όλο καμάρι τις ζωγραφιές του... έγραψε και στο παντελόνι του...

τι να έκανα;

φθάνει που το ευχαριστήθηκε...

 

την Παρασκευή πήγαμε σε παιδότοπο που οργάνωσε ο Σύνδεσμος.

πήγαμε γλυκά και κεράσαμε τους γονείς και τα παιδιά.

το ευχαριστήθηκαν όλοι...

 

έχω αρχίσει να σκέφτομαι για τρίτο και ξεκίνησα να μουρμουράω τον αντρούλη...

είμαι τρελή;

θέλω πολύ ένα τρίτο παιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαριλου περαστικα σας...πω πω το αγορινι σου....πονο που θα τραβηξε...αουτς

Καλα για τη κορη στα γραψα κουκλι και το ονομα και μενα μου αρεσε πολυ! Χρυσοχερα με τα φαγητα τα γλυκα τα σπεσιαλ!

Νανα πες πες θα το ψησεις το αγορι σου...με το καλο !!

Σημερα εφτιαξε ο καιρος....αλλα τι να το κανεις...σπιτι...δουλεια...σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

αρχικα

Μαριλού τις είδα

να σας ζήσει

καλότυχη και πάντα με υγεία

τι λες τωρααααααα

μιλάμε θα είχα φρικάρει

περαστικά του και τίποτα άλλο να μην το βρει

μα καλά μελετημένο το είχε;

μπας ρε συ και δεν τον έπλεναν στο πουλί μέσα όταν τον έκαναν μπάνιο και είχε μαζέψει πράγμα;

πολυ κουλό μου ακούγεται

πωπω περαστικα

μπογιές παίρνει όταν ζωγραφίζουν και οι μεγάλοι

του αρεσει πολυ κάνει εκεί καλικατζουριες του λέω φτιάξε αυτο ή εκείνο και γελαει

δεν γινεται να ζωγραφίζουν τα μεγάλα και να του απαγορεύω

δεν απαγορεύεται δλδ

Νάνα μου στο,εύχομαι με,όλη μου την καρδια

είναι μεγάλη ευτυχία το 3ο παιδακι

δεν ξέρω έρωτας μεγάλος

είσαι και πολυ χαλαρός, τουλάχιστον εγώ και πέρασε ο καιρός νερό.

θα άφηνα να πάει και ο μικρός 3ον να έχει ανεξαρτητοποιηθεί τελείως βεβαια εγώ , αλλα και πάλι θα το έκανα.

εμείς εδώ εχθές έκανε εμβόλιο ο αγγελος και τον έχει χτυπήσει 40,5

υπέφερε 3ωρες το μεσημέρι

έκανε εμμετο τα πάντα από τον πυρετό

έτρεμε , και μόνο με υπόθετο έχει πέσει,στο 38,1 τώρα μετά απο 3 ωρες

θα του δώσω και ντεπον σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα και καλη ανοιξη και απο μενα....

 

καλα για την υπεροχη μπουμπου το να πω....

πολυτιμη σαν το ονομα της!!!

 

αυτο που επαθε ο γιος σου παντως, το εχω ακουσει ξανα. δε νομιζω να ειναι απο πλημμελη καθαριοτητα. μπας και τα πιεζει οταν καθεται; να ηταν καλοκαιρι θα ελεγα απο το πολυ ποδηλατο.

 

Νανα ελπιζω να ειναι καλυτερα ο μικρος...

ιωση ή απο το εμβολιο ειναι λες;

με το καλο για την κορη ή αλλο εναν αγοραρο αφου το σκεφτεσαι

 

ΜΑριλου και εσυ ανοιξη ονειρευεσαι....

οπως εγραψαν σημερα στη χειροτεχνεια που κανανε στην ταξη της ΜΑριαννας... ΜΑρτης ειναι, ναζια κανει, ποτε κλαιει... ποτε γελαει!

 

εδω τα κλασσικα...

περασαμε ωραια στα παρτυ, αλλα ψωφισα κοριτσια!

απο σημερα πηρα 4μερες αδεια για να γλυτωσουμε το τρεξιμο που ειναι 2μερες πρωι ο αντρας και θα επρεπε παλι να τα κουβαλαω στο τμημα μεχρι να σχολασω...

ακανα και τις δουλιτσες μου...

εδω εχουμε ηλιο με αερα... απο Πεμπτη θα βρεχει.

 

η πεθερα εκανε τη Δευτερα εξετασεις στο Θεαγενειο και θα ξεκινησει ηλεκτροχημειοθεραπιες ή κατι τετοιο...

αυτη η ομαδα εκει, ειναι η μονη στα Βαλκανια που εχουν εκπαιδευτει σε Βοστωνεη και Ιταλια για τον συγκεκριμενο τυπο σπανιου αλλα θανατιφορου καρκινου, μεσοθηλιωμα υπεζωκοτα λεγεται, που τα τελευταια χρονια εχει ανοδο στην Ελλαδα... καθε χρονο εχουν 8-10 ατομα που αναλαμβανουν.

η πεθερα ξερει οτι εχει σοβαρη φλεγμονη που πρεπει να αντιμετωπιστει γιατι μπορει να καταληξει σε καρκινο.

 

αντε καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

καλή δυναμη βαγκ σε ολους

όλα θετικά για την πεθερα

αλλα θα το,μάθει,στη χημείο λογικα

εδώ καύσωνας σήμερα

βροχές αυριο

εμ πως να μην είναι όλα αρρωστα

δέκατα σήμερα ο αγγελος

αλλα,καλα

εμείς,τα ίδια

ο κως απλήρωτος 2ο μήνα

γμε τα είμαστε,εδώ και 3 εβδ αντε να πληρωθώ την αλλη εβδ εγώ να πάμε,σούπερ τουλάχιστον

τα αγορια μια χαρά κλασικά πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι το πάρτι του Αγγέλου σε,2μηνες χαχα

και την αλλη εβδ θα κατέβω Αθήνα να ψωνησω υλικά για να φτιάξω τις λαμπάδες για τα βαφτιστηρια

έφτασε ο καιρός τέλος του μήνα πρέπει να δώσουμε τα πασχαλινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε ΜΑρκερ... θα φτιαξεις μονη τις λαμπαδες... καλη ιδεα... σαμπως οι αγοραστες τι εχουν;  

σε λιγες μερες θα αρχισει εδω στο χωριο το σεμιναριο για χειροτεχνειες και πλεξιμο δωρεαν φυσικα, αλλα ειναι ωρες 9-11 το πρωι. αρα για τις μη εργαζομενες... θα αρχισουν και ιταλικα (τουριστικα). περισυ ειχαν ισπανικα. απογευματινες ωρες. καλες ευκαιριες.. να δω αν οταν μεγαλωσουν τα παιδια θα μπορω να παω σε κανενα τετοιο...

 

εγω σημερα περασα καλα.... πηγα ΜΟΝΗ στο τζαμπο, χαζεψα ησυχα.... τους πηρα βρακια γιατι αρχισαν να τους στενευουν... και μετα πηγα βελονισμο.... στο τσακ προλαβα να τους παρω....

αυριο λεω να παω κοσμος, εχω να παρω ενα δωρακι για παιδικο παρτυ το Σαββατο, ενος συναελφου... α,ρα ΜΑρκερ.... να περασω και λιγο απο τη μαμα μου....

τι ωραια η αδεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

Βαγκ, επιτέλους μια άδεια για σένα!!!

σου εύχομαι να την ευχαριστηθείς και να χαλαρώσεις!!!

 

χθες μπήκα σπίτι και βλέπω ότι στην τσάντα του Α είχε μια ειδοποίηση που μας καλούν στο σχολείο για να δούμε πώς γίνεται το μάθημά τους...

τι να δω... το ορίσανε τη μέρα που εμείς θα είμαστ Αθήνα...

απογοητεύτηκα, στενοχωρήθηκα...

έρχεται το μωρό και μου λέει: "μαμά μέσα στην τσάντα μου έχω κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να διαβάσεις"

"Το ξέρω αγάπη μου, το διάβασα"

"θα έρθεις;"

"αγάπη μου, θα είμαστε Αθήνα..."

στενοχωρήθηκε που του το είπα... του είπα ότι εμείς θα είμαστε ζωολογικό κήπο εκείνη τη μέρα και μπλα μπλα μπλα.

 

το πρωί συνάντησα τη δασκάλα και της το είπα.

στενοχωρήθηκε πάρα πολύ... αλλά μου είπε ότι θα ήταν πολύ δύσκολο να αλλάξουν τη μέρα...

της είπα ότι αν δε γίνεται θα το σεβαστώ απόλυτα και απλά δε θα είμαστε εκεί...

 

μου τηλεφώνησε μετά από 2 ώρες και μου είπε ότι ΄θέλει να είναι παρόντες όλοι οι γονείς και όλα τα παιδάκια γιατί έχουν προετοιμαστεί για όλο αυτό και γι' αυτό άλλαξε τη μέρα...

 

το μόνο που εύχομαι είναι να μη δυσκολεύεται κάποιος άλλος γονιός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

παλεύω τον αγγελο να κοιμηθει

πάει τον κόβει τον μεσημεριανο

αλλες μέρες αντέχει αλλες έχει γκρίνια το μεσημέρι

ακομα βηχα και μυξα

τι βραδυ κοιμήθηκε μαζί μας

κοτόσουπα σήμερα και χθες

εμείς μπιφτεκια

αυριο εβγαλα κιμά να κάνω κάνα μακαρονι

δεν σας εθπα στο σχολείο τρωει το μισό φαγητό τελείως μόνος του

τι να πω σε εμάς 800 τζιρτζιλινια και μισοαλεσμενο

χαχα βαγκ τώρα να δεις κούραση

κάθε σκ και γενέθλιο

αφου πλέον όταν καθόμαστε βαριόμαστε χαχαχα

σήμερα σιδέρωμα 3 ώρες το πρωί και έχω αλλο ρνα 6ωρο γεματο

ποκυ πλυντήριο βάλαμε αυτη την εβδ

πέρσι έφτιαξα του Νίκου που του είχε πάρει η νονα του αυτα τα παιχνιδοκουτα και την είχε σκέτη μεσα

την στόλισα εγώ με απλα υλικά και ρνα αυτοκινητάκι και εγινε πιο σούπερ απο τις ετοιμες

όποτε λέω να τις φτιάξω εγω

η προσπάθεια μετραει

νανα με την πιπίλα τι κάνετε;

εμάς την θέλει στον ύπνο μόνο λέω να μην τον πιέσω να την κοψει

έχει μια τσουρομαδθμενη μιλάμε πιο κομενη δεν γινετε και δεν την θέλει αλλα και δεν μπορεί να κοιμηθεί χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γράφαμε μαζί

Μπράβο στη δασκαλα

που σας σκεφτεται

ναι μωρε κρίμα να το χάνατε θα είναι πολυ ωραια

ευτυχώς βρεθηκε λυση

ε δε νομίζω να έχουν οι αλλοι θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...